Joe Cell - konstrukce a instalace

Teoretické i praktické informace.

Moderátoři: rival, Merlin

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

K pochybovačům!!!

Příspěvek od Mim »

Elektrolíza se dá ověřit a počítat. Iv na to jde podobně a asi mu to vychází. Věřím na kosmické energie. Orgon, jako sexuální energie budiž, ale technicky vzato, je to opravdu trochu sci-fi. Četl jsem o implozi atd. orgonu, tachyonech, ale právě hlášky typu: motor bude mít dvojnásobný výkon, poběží studený, ventily budou fungovat podtlakově, voda neubývá. No!!!Na některých videích je u aparátu manometr. Měří se podtlak "orgonu" nebo tlak "orgonu" když je to energie, která není vidět a nelze měřit normálními přístroji? Mimochodem nikde v anglických textech se nepíše o odpojení kladného pólu.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

předstih

Příspěvek od lajos »

Jsem přemýšlel jak dosáhnout u jednobodového vstřiku předstih 20-80stupňů. Pokud má rozdělovač (mel by mít), dalo by se nastavit(ručně) 10stupňů po HÚ a VN kabel pálícího válce strčit na válec který zrovna jde do komprese, tak že by byl 10 stupňů po DÚ a ostatní Vn kabely posunout v tomto smyslu. Při zkoušce, pokud tam není zaručeně bezín by se nemělo nic přihodit. V každém případě pokus děláte na vlastní riziko.


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Pro Máchu (myslím, že Pavla Máchu)

Příspěvek od Mim »

Podívej, Mách! Ač jsem se zaregistroval na tvém fóru a chtěl přispět, prostě ti to nefunguje. Po registraci se nejde přihlásit, protože nefunfuje email a registrace celkově. Když už něco kopíruješ, dělej to alespoň pořádně!!!


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Pro Máchu (myslím, že Pavla Máchu)

Příspěvek od Mim »

Nějak mi blbne "O" já ho vidím před odesláním a pak se neobjeví. Divná chyba. Omlouvám se Máchovi, za opětné zkomolení jména.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: předstih

Příspěvek od Palo »

lajos píše:Jsem přemýšlel jak dosáhnout u jednobodového vstřiku předstih 20-80stupňů. Pokud má rozdělovač (mel by mít), dalo by se nastavit(ručně) 10stupňů po HÚ a VN kabel pálícího válce strčit na válec který zrovna jde do komprese, tak že by byl 10 stupňů po DÚ a ostatní Vn kabely posunout v tomto smyslu. Při zkoušce, pokud tam není zaručeně bezín by se nemělo nic přihodit. V každém případě pokus děláte na vlastní riziko.
Lajos, já Tě vidím! :lol:

Pokud tam není benzín by se nic asi nepřihodilo, ale taky asi nic nezjistíš?!?


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

palo

Příspěvek od lajos »

předpokládám že to posouvání v rozdělovači by nastoupilo, když už motor nepravidelně(nebo ne na plný výkon) funguje bez benzínu. To je dobře že mně vidíš. Ahoj


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: předstih

Příspěvek od Palo »

Přiznám se, že jsem na chvilku utekl k Máchovi, jelikož zde, ač je tu spousta super lidiček, tak je tu v tomto tématu trochu chaos. Máchy jsem se "v klidu" zeptal na pár věcí, jelikož mě téměř na každou otázku dokáže jasně odpovědět, čehož si velmi cením :)

Dovolte mi, abych se pokusil udělat takový nějaký výcuc toho, co jsem pochopil a co mě ještě zajímá. Pokud někdo ví to, co já ne, klidně mě doplňte, budu moc rád.

Jde o JOE CELL, Mácha si to sice názvem přivlastnil, ale to mě netrápí :) :

Nevím či nechápu:

1. Z jakého přesně materiálu jsou nerez trubky? Je jedno jaké použít? - bez obsahu železa? Dá se definovat nějaký vhodný materiál například podle ČSN?
Odpověděl Lajos: Jde o nerez, je to norma AISI 316L nebo 304L

2. Jakou roli hraje výška buňky na generaci orgonu? Měl by být dodržen nějaký poměr výška/šířka? Nebo se dá udělat doslova "gramofonová deska?" :)
Odpověděl Lajos: Výška souvisí s počtem trubek.

3. Je možné použít dešťovou vodu?

4. Nabíjení buňky - kolik Voltů, kolik Ampér?

5. Nechápu větu "Ve skle se nabíjí voda, sbírá bahno a pak se voda přelije do buňky v autě." Docela rád bych ji pochopil...


Vím (popřípadě mě opravte):

1. Nejde o elektrolýzu vody

2. Známe složení vody
- ne převařená
- ne zchemizovaná (ne z kohoutku)
- musí být (ideálně) přírodní pramenitá + soda (do ph14) + ocet (do ph7)

3. Materiál kovových trubek nesmí být zmagnetovaný, nikde v buňce nesmí být mastnota, ta jde očistit odmasťovači, třeba na nádobí Jarem.

4. Buňka se nabíjí elektricky, 15 minut stačí.

5. Alespoň 4 kovové trubky od nejmenší po největší, prostřední fungují jako kondenzátory (tzn. alespoň dva kondenzátory :) ).

6. Do motoru jde to, co odčerpáme (doslova vycucáme) z buňky (zřejmě bude potřeba nějaké plynové čerpadlo pro odčerpání orgonu) + vzduch co si nasaje motor.

7. Jde o implozivní směs, úprava zážehu – předstihu je nutnost. Jiná úprava motoru není nutná.

8. Vnitřní trubky nedělí kapalný obsah buňky, při nalití do jedné se rozlijí do ostatních.

9. Vnitřní (nejmenší) trubka je zřejmě připojena ke kostře vozidla tak, aby byla připojená jeko jediná a nevznikl nikde jinde vodivý dotyk s ostatnímy krubkami.

10. Z motoru/výfuku jde čistý vzduch.

11. Na vnitřní trubce musí být mínus (-) zevnitř. Na vnější trubce zvenku uchycené plus (+) po dobu "startování", pak (+) odpojíme.
Naposledy upravil(a) Palo dne úte 03 říj 2006 16:37, celkem upraveno 2 x.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Příspěvek od lajos »

Máš hodně otázek a některé mají v celku jednoduchou odpověď, můžeš je doplnit z netu po přečtení(popř. přeložit) spousta článků. Dnes již nemám čas tady ťukat, ale matroš je nerez, udávají nejlepší 316L nebo304L , je potravinářský, z čeho to dělají je fuk ale i to se dozvíš při pátrání po netu. Výška souvisí s počtem trubek, na průměry existuje matice. Jinak stačí mechanicky to dát dohromady(teoreticky), trubky vyleštit, pak již na ně holýma rukama nešahat, zachovávat čistotu, voda je další samostatný okruh otázek. Zítra


Návštěvník

Re: předstih

Příspěvek od Návštěvník »

přečti si clelé forum od zčátku a máš to


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Palo »

lajos píše:Máš hodně otázek...
Lajos, díky za odpovědi, těším se na další. Průběžně bych je rád doplnil do předešlého přehledu, zatím Tvé odpovědi jsem tam dal, snad nevadí – mám rád vše na jednom místě a rozkouskovaný všude možně mě to trochu "rozhazuje" :)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

palo

Příspěvek od lajos »

Promiň ale opravdu tolik času není abych to popisoval po příspěvcích, na předcházející straně jsem dával dva dokumenty, z nich v podstatě čerpám také, musí se přes ten blbý překlad prokousat. Navíc vyzkoušené to nemám a každý si musí vybrat co je důležité popř. jak by to mohlo být.Kolem té vody popisujou velké okolky, vysokohorská voda, pH7, nešahat do něho ani malíčkem atd. Na Joe rozměry existuje matematická matice, coulové odstupy průměrů a síly stěny válců, vztah výšky k průměru je h= e.Φd (e-přiroz. logaritmus-2,7.... a Φd je průměr průměrů) podle Schiffera. Asi je nejlepší někde začít s materiálem a ptát se v průběhu prací. Měli by jsme něco dát dohromady než začne mrznout, možná ta zenergetizovaná voda jen tak nemzmrzne ale o tom jsem se nikde nic nedočetl, všichni šťastlivci jsou asi ze subtrop.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: palo

Příspěvek od Palo »

lajos píše:Promiň ale opravdu tolik času není abych to popisoval po příspěvcích, na předcházející straně jsem dával dva dokumenty, z nich v podstatě čerpám také, musí se přes ten blbý překlad prokousat. Navíc vyzkoušené to nemám a každý si musí vybrat co je důležité popř. jak by to mohlo být.Kolem té vody popisujou velké okolky, vysokohorská voda, pH7, nešahat do něho ani malíčkem atd. Na Joe rozměry existuje matematická matice, coulové odstupy průměrů a síly stěny válců, vztah výšky k průměru je h= e.Φd (e-přiroz. logaritmus-2,7.... a Φd je průměr průměrů) podle Schiffera. Asi je nejlepší někde začít s materiálem a ptát se v průběhu prací. Měli by jsme něco dát dohromady než začne mrznout, možná ta zenergetizovaná voda jen tak nemzmrzne ale o tom jsem se nikde nic nedočetl, všichni šťastlivci jsou asi ze subtrop.
Popíšu tu, co mám v plánu:

Zakoupit jednu trubku z materiálu, co popisuješ o průměru 15,3 cm o délce 165 cm, síle 1,5 mm. Postupně rozřezat a stočit + zavařit podél nerezem tak, aby vznikly 2 buňky s válci: 15,3; 13,0; 10,7; 8,4; 6,1; 3,8 cm průměr, tzn. 5 vnitřních válců, dohromady 6. Měla by být z toho buňka poměrně velká, podle toho, co jsem viděl asi ta největší, výška by byla 25 cm vnější válce, 23 cm vnitřní válce, průměr tedy těch 15,3 cm.

Toť zatím vše.
Naposledy upravil(a) Palo dne stř 04 říj 2006 10:26, celkem upraveno 1 x.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Příspěvek od lajos »

Vidím že jsi maximalista. Co jsem viděl popisováno bylo průměr 1,2,3,4,5 coulů (25,2mm myslím). Možná bys mohl ušetřit svaření, ty trubky stočené na příslušné rozměry jsem viděl i s mezerou(asi 1mm?), říkaly že z nějakých rezonančních hledisek jsou dokonce výhodnější.
Ty coulové odstupy vnějších průměrů trubek bych dodržel!!!!!
Průměr průměrů:sečteš průměry použitých trubek a vydělíš jejich počtem, nebo možná sám nevím o čem mluvím. Než vydáš příkazy na zpracování rozměrů, přečti si co se dá. Možná že dodržování čehokoliv není choulostivé ale s jistotou to nevíme u prvního kusu je lepší se držet dat kteří se objevují ve více pramenech a jsou obdobné.
Největší vnější průměr jsem zaznamenal 5 coulů (125,...mm), chceš to na autobus nebo tatrovku?


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Palo »

lajos píše:...chceš to na autobus nebo tatrovku?
Na 2 MW kogeneračku :D


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

2MW

Příspěvek od lajos »

Slušná investice. Než bych do toho šel, vyzkoušel bych škodovku.


Odpovědět

Zpět na „Joe Cell“