Meg-diskuze

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ambler
Stálý člen
Příspěvky: 97
Registrován: sob 17 dub 2010 11:53
Bydliště: Európska únia

Re: edit

Příspěvek od Ambler »

Waldes píše:
Slavek Krepelka píše:
Waldes píše:
Aj keď som povedal, že už nie tak v tvojom prípade urobím výnimku. Ja som nikdy nepochyboval o tom, že to bolo merané nesprávne. No mám svoje vlastné skúsenosti s MEGom a viem, že pri správnom nastavení vykazuje tzv. tretiu zložku. O čo ide ale si netrúfam sa tvrdiť, no je to to isté čo v správne urobenom Teslovom transformátore a čo pán Kopecký nazýva ETERINA. Nahneval ma len zásah z vrchu, systémom odstraňovania politicky nevhodných ľudí ...
Waldes.
Podľa teba funguje nejaký MEG alebo niečo takého. Fungoval ti?


Edisone, všude jsi podváděl, kradl a lhal.
Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Výzva pre všetkých sklamaných konštruktérov MEGu

Příspěvek od Waldes »

Je to téma z názvom MEG tak to skúsim dať sem.
Na rôznych fórach sa neustále stretám, s výrokmi postavil som MEG a nefunguje mi. Odhliadnuc od takých ako Hawelson kde autor nedodržal vôbec nič a chce to prezentovať ako MEG tak mnohí tvrdia, dodržal som dokonca aj jadro, musel som ho objednať až ... ale neviem dosiahnuť nič ani len COP 1. Pre takých, čo sa snažili aspoň podstatné veci dodržať mam túto výzvu. Príďte na zraz do Prahy aj s prístrojom a tam spoločne nad tým pobádame ! Čo poviete mohlo by vám to zato stáť ...
Waldes


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Výzva pre všetkých sklamaných konštruktérov MEGu

Příspěvek od lajos »

Waldes píše:Je to téma z názvom MEG tak to skúsim dať sem.
Na rôznych fórach sa neustále stretám, s výrokmi postavil som MEG a nefunguje mi. Odhliadnuc od takých ako Hawelson kde autor nedodržal vôbec nič a chce to prezentovať ako MEG tak mnohí tvrdia, dodržal som dokonca aj jadro, musel som ho objednať až ... ale neviem dosiahnuť nič ani len COP 1. Pre takých, čo sa snažili aspoň podstatné veci dodržať mam túto výzvu. Príďte na zraz do Prahy aj s prístrojom a tam spoločne nad tým pobádame ! Čo poviete mohlo by vám to zato stáť ...
Waldes
Správně! Konečně slovo do pranice! Jak jsem již podotknul, jádro by nemělo být to podstane, ale přece jenom na čem to máš navynuté??


Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výzva pre všetkých sklamaných konštruktérov MEGu

Příspěvek od Waldes »

lajos píše:Správně! Konečně slovo do pranice! Jak jsem již podotknul, jádro by nemělo být to podstane, ale přece jenom na čem to máš navynuté??
No ak sa mám priznať, tak pred tými dlhými rokmi som to navinul len na ferit. Je to krásne vidieť na mojich stránkach. Nuž aj by som celkom rád zmeral originál ...
Waldes.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Výzva pre všetkých sklamaných konštruktérov MEGu

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Waldes píše:
lajos píše:Správně! Konečně slovo do pranice! Jak jsem již podotknul, jádro by nemělo být to podstane, ale přece jenom na čem to máš navynuté??
No ak sa mám priznať, tak pred tými dlhými rokmi som to navinul len na ferit. Je to krásne vidieť na mojich stránkach. Nuž aj by som celkom rád zmeral originál ...
Waldes.
Nazdar Waldesi,

S MEGem to vypada skutecne na opakovany problem konstrukce a mereni. Nehodlam tvrdit, ze to nefunguje jak tvrdi Bearden, ale co jsem kde vystoural, pozitivni vysledky vzdy vypadaji na vysledek spatneho mereni. Pokud to nekdo nezacykluje, neni o cem mluvit, jedine snad pokusnicit do zblbnuti. Je par systemu, ktere se jevi jako daleko slibnejsi.

Dekuji za info v kazdem pripade. Ahoj, Slavek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výzva pre všetkých sklamaných konštruktérov MEGu

Příspěvek od Waldes »

Slavek Krepelka píše:
Waldes píše:
lajos píše:Správně! Konečně slovo do pranice! Jak jsem již podotknul, jádro by nemělo být to podstane, ale přece jenom na čem to máš navynuté??
No ak sa mám priznať, tak pred tými dlhými rokmi som to navinul len na ferit. Je to krásne vidieť na mojich stránkach. Nuž aj by som celkom rád zmeral originál ...
Waldes.
Nazdar Waldesi,

S MEGem to vypada skutecne na opakovany problem konstrukce a mereni. Nehodlam tvrdit, ze to nefunguje jak tvrdi Bearden, ale co jsem kde vystoural, pozitivni vysledky vzdy vypadaji na vysledek spatneho mereni. Pokud to nekdo nezacykluje, neni o cem mluvit, jedine snad pokusnicit do zblbnuti. Je par systemu, ktere se jevi jako daleko slibnejsi.

Dekuji za info v kazdem pripade. Ahoj, Slavek.
Ak sa mám priznať neverím, že niekto taký tam príde, prevažná väčšina z tých čo tvrdia "spravil som to a nefunguje to" sú kecálkovia ktorí len trepú. Ale veľmi by som sa potešil ak by tam niekto prišiel, ako som už písal, mám určité svoje skúsenosti ale nie s originálnym jadrom. Čo sa merania alebo zacyklenia týka to je zložitejšie. Transformácia tej tretej zložky na klasickú elektrinu sa zatiaľ podarila len nemnohým.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
Uživatelský avatar
Batles
Zasloužilý člen
Příspěvky: 681
Registrován: ned 14 pro 2008 22:59
Bydliště: poblíž města Tišnov
Dal: 283 poděkování
Dostal: 709 poděkování

Magnetické hádky a šarvátky + polemiky mimo téma ...

Příspěvek od Batles »

Dávám odkaz na článek o funkčním MEGu v Čechách.
http://www.cez-okno.net/clanok/alternat ... g#comments


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Popisovaný MEG je zatím naopak nefunkční

Příspěvek od Akord »

Je to stará a nepodložená informace, a uvedený MEG zatím co vím nikdy nefungoval. Naopak bylo u neho doloženo špatné merení. Pánové neumí používat osciloskop, tak ať se to nejprve naučí a pak až neco troubí do sveta.
http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=1245
Naposledy upravil(a) Akord dne ned 09 led 2011 20:48, celkem upraveno 1 x.


jvj56
Zasloužilý člen
Příspěvky: 276
Registrován: sob 09 kvě 2009 10:36
Dostal: 3 poděkování

Re: Uvedený Meg je naopak zatím nefunkční

Příspěvek od jvj56 »

Akord píše:
Je to stará a nepodložená informace, a uvedený MEG zatím co vím nikdy nefungoval. Naopak bylo u neho doloženo špatné merení. Pánové neumí používat osciloskop, tak ať se to nejprve naučí a pak až neco troubí do sveta.
http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=1245
A viděl jsi zacyklovanej MEG? :D


Uživatelský avatar
Batles
Zasloužilý člen
Příspěvky: 681
Registrován: ned 14 pro 2008 22:59
Bydliště: poblíž města Tišnov
Dal: 283 poděkování
Dostal: 709 poděkování

Re: Funkční MEG

Příspěvek od Batles »

Doufal jsem, že se aspoň rozpoutá nějaká diskuze.
Bohužel nic se nekoná, akorát jsem asi provedl něco strašného.....


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Batles

Příspěvek od lajos »

Špatného? to asi ne, jen jsi asi pátej s tím středoškolákem, musíš ten elaborát pořádně přečíst a trochu domyslet a nekřičet-funguje. Jsme se tady toho naprovokovali a ta tvoje tady chyběla-to máš pravdu


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Uvedený Meg je naopak zatím nefunkční

Příspěvek od lajos »

jvj56 píše:
Akord píše:
Je to stará a nepodložená informace, a uvedený MEG zatím co vím nikdy nefungoval. Naopak bylo u neho doloženo špatné merení. Pánové neumí používat osciloskop, tak ať se to nejprve naučí a pak až neco troubí do sveta.
http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=1245
A viděl jsi zacyklovanej MEG? :D
A ty jo???


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Popisovaný MEG je zatím naopak nefunkční

Příspěvek od aNONym »

Akord píše:Je to stará a nepodložená informace, a uvedený MEG zatím co vím nikdy nefungoval. Naopak bylo u neho doloženo špatné merení.
A nějaký jiný MEG již fungoval? :D Non

Nebo je tento druh zařízení stále zařazen na Tvém seznamu "nefunkčních nápadů"? ;)

Ale teď vážně. Opravdu by mne zajímala Tvá odpověď na Novákovo argumenty v příspěvku http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=58673#58673 . Tehdy jsi na to nijak nereagoval (nebo alespoň já jsem Tvou reakci nikde nenašel). Nemohla by "přece jenom" radiace jádra nějakým zásadním způsobem dopomoci k COP>1 ?


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Radiace a MEG

Příspěvek od adam.benda »

aNONym píše:... Nemohla by "přece jenom" radiace jádra nějakým zásadním způsobem dopomoci k COP>1 ?
Je to otázka na Akorda, ale chtěl bych reagovat také.. Řekl bych, že celkově může radiace u zařízeních pracujících s magnetizmem pomoct k COP>1, ale u MEGu, pokud by skutečně fungoval, to možná bude o něčem jiném.. (na detaily si zatím netroufám, ještě to nemám úplně ucelené.. a hlavně už tu také nebudu plevelit...)


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Popisovaný MEG je zatím naopak nefunkční

Příspěvek od Akord »

aNONym píše:Opravdu by mne zajímala Tvá odpověď na Novákovo argumenty v příspěvku http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=58673#58673 . Tehdy jsi na to nijak nereagoval (nebo alespoň já jsem Tvou reakci nikde nenašel). Nemohla by "přece jenom" radiace jádra nějakým zásadním způsobem dopomoci k COP>1 ?
To mám považovat termočlánky napájené radiací za stroj s COP>1? Nebylo na co reagovat. Navíc i kdyby bylo x hypotéz, tak me nejprve zajímá, zda nekdo umí držet v ruce osciloskop lépe, než cvičená opice.


Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“