Meg-diskuze

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět
Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Overenie MEG

Příspěvek od sano »

Pokiaľ viem, tak MEG replikovalo niekoľko špičkových vysokoškolských pracovísk. Okrem iného ho overovali aj na MIT. Pracovisko s najväčším podielom nositeľov Nobelových cien. Od tejto replikácie má MEG reputáciu zaujímavého zariadenia, ktoré je treba študovať.
Tento český článok o MEGu je napísaný čestným človekom. Nič neskrýva.
Mimochodom indigový ľudia sú precitlivelí na kritiku. Táto ich zraňuje. Ak vás kritika bolí dráždi, je to dobre. Ste na dobrej strane a prišli ste niečo s tým svetom urobiť. Aj za sociku sa rodili indigoví. Len ich väčšinou udupali.
O čo je jednoduchšie rozbiť domček z piesku ako ho postaviť. Niektorí sa nenaučili stavať ani na staré kolená.
Indigoví majú aj svoj opak. Neviem ich nazvať a barvu ich aury nebudem popisovať. Ale majú jedno spoločné, nenávisť voči všetkému, čo ťahá spoločnosť vyššie. Najmä ku všetkému čo môže ľuďom priniesť nezávislosť. To ich vytáča. Toto je ich slabina.


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Overenie MEG

Příspěvek od adam.benda »

hatlík píše:... Ovšem když tuhle informaci dostalo vedení ČSAV (prvotně šlo o pouhý dotaz občana, zda něco takového může fungovat), byla všechna ocenění zrušena.
Důvod je jasný - jde o podvod, měření nebyla správně provedena.
Napadá mě mnohem pravděpodobnější (a zároveň opačný) důvod, proč možná byla všechna ocenění zrušena....


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Popisovaný MEG je zatím naopak nefunkční

Příspěvek od aNONym »

Akord píše:
aNONym píše:Opravdu by mne zajímala Tvá odpověď na Novákovo argumenty v příspěvku http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=58673#58673 . Tehdy jsi na to nijak nereagoval (nebo alespoň já jsem Tvou reakci nikde nenašel). Nemohla by "přece jenom" radiace jádra nějakým zásadním způsobem dopomoci k COP>1 ?
To mám považovat termočlánky napájené radiací za stroj s COP>1? Nebylo na co reagovat.
Tak nevím, ale myslel jsem, že já jsem se zeptal dostatečně jasně. :| Non

Nebo snad ne? :? Na termočlánky jsem se neptal.


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Popisovaný MEG je zatím naopak nefunkční

Příspěvek od Akord »

aNONym píše:
Akord píše:
aNONym píše:Opravdu by mne zajímala Tvá odpověď na Novákovo argumenty v příspěvku http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=58673#58673 . Tehdy jsi na to nijak nereagoval (nebo alespoň já jsem Tvou reakci nikde nenašel). Nemohla by "přece jenom" radiace jádra nějakým zásadním způsobem dopomoci k COP>1 ?
To mám považovat termočlánky napájené radiací za stroj s COP>1? Nebylo na co reagovat.
Tak nevím, ale myslel jsem, že já jsem se zeptal dostatečně jasně. :| Non

Nebo snad ne? :? Na termočlánky jsem se neptal.
Neptal? Jenom tím ukazuješ, že máš problém najít docela zrejmou souvislost. Já jsem tím odpovedel zcela jasne, že jde v probírané podstate o totéž. Za ručičku nikoho nevodím, a kurs fyziky zdarma již také nereším.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Děkuji

Příspěvek od NAVAR »

Děkuji Petrovi za popis těch indigových lidí - někdy je dobré vědět s kým má člověk tu čest.
Dále aby se neřeklo přikládám už podruhé ověření MEG v čechách.
Pro aNONyma - radiace za určitých podmínek (rozpad izotopů) napomáhá k COP>1. Jde to i u železa Fe56 ochuzeno na Fe54
Mějte se
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Popisovaný MEG je zatím naopak nefunkční

Příspěvek od aNONym »

Akord píše:
aNONym píše:
Akord píše:To mám považovat termočlánky napájené radiací za stroj s COP>1? Nebylo na co reagovat.
Tak nevím, ale myslel jsem, že já jsem se zeptal dostatečně jasně. :| Non

Nebo snad ne? :? Na termočlánky jsem se neptal.
Neptal? Jenom tím ukazuješ, že máš problém najít docela zrejmou souvislost. Já jsem tím odpovedel zcela jasne, že jde v probírané podstate o totéž. Za ručičku nikoho nevodím, a kurs fyziky zdarma již také nereším.
Tak tedy promiň, že jsem se zeptal. :| Non

Opravdu mne pouze zajímal Tvůj názor k vyřčenému. A podotýkám, že zcela vážně. :?

No nic, "násilím" ho z Tebe lámat nebudu. ;)


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Děkuji

Příspěvek od Akord »

aNONym píše:
NAVAR píše:Pro aNONyma - radiace za určitých podmínek (rozpad izotopů) napomáhá k COP>1. Jde to i u železa Fe56 ochuzeno na Fe54
NAVARE, děkuji za odpověď! ;) Non
Jde o nápad stejné kvality, jako kdyby na tom Megu byla prilepená baterie, která to o to žádané procento nad 100 zvedne, protože s trafem se dá dostat tesne pod 100. Nevím, proč zde porád dokola opakujete nesmysl, který obsahuje ve svém nitru zdroj(treba i radiační, je to stejné, jako parní kotlík navíc), je to jenom motání dokola.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Děkuji

Příspěvek od lajos »

NAVAR píše:Děkuji Petrovi za popis těch indigových lidí - někdy je dobré vědět s kým má člověk tu čest.
Dále aby se neřeklo přikládám už podruhé ověření MEG v čechách.
Pro aNONyma - radiace za určitých podmínek (rozpad izotopů) napomáhá k COP>1. Jde to i u železa Fe56 ochuzeno na Fe54
Mějte se
Promiň, Beardenův patent Megu nic společného nemá s izotopy železa. Paka z nové paky jsem četl několikrát, asi ne dost pozorně- prosím cituj izotopovou část??? Budu děkovat také


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Děkuji

Příspěvek od aNONym »

Akord píše:
NAVAR píše:Pro aNONyma - radiace za určitých podmínek (rozpad izotopů) napomáhá k COP>1.
Jde o nápad stejné kvality, jako kdyby na tom Megu byla prilepená baterie, která to o to žádané procento nad 100 zvedne, protože s trafem se dá dostat tesne pod 100. Nevím, proč zde porád dokola opakujete nesmysl, který obsahuje ve svém nitru zdroj (treba i radiační, je to stejné, jako parní kotlík navíc), je to jenom motání dokola.
A proč ne? :D Non

Když ke zvýšení výkonu nějaké aplikace použijeme například "kotlík naplněný thoriem", tak by nám to snad při jeho "poločasu rozpadu" nemuselo zas ani tolik moc vadit. Ne? Vždyť v těchto případech nedochází ke "štěpení materiálu", ale jedná se pouze "o malou přátelskou výpomoc" (na dobu několika miliard let). ;)

Vzhledem k tomu, jak je thorium poměrně hojně zastoupeno v zemské kůře (kde znečištuje "těžené ušlechtilé rudy"), můžeme se jen domnívat, kde všude se už dávno jeho "vlastností" neplánovaně využívá. :ethink:


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Děkuji

Příspěvek od NAVAR »

lajos píše:
NAVAR píše:Děkuji Petrovi za popis těch indigových lidí - někdy je dobré vědět s kým má člověk tu čest.
Dále aby se neřeklo přikládám už podruhé ověření MEG v čechách.
Pro aNONyma - radiace za určitých podmínek (rozpad izotopů) napomáhá k COP>1. Jde to i u železa Fe56 ochuzeno na Fe54
Mějte se
Promiň, Beardenův patent Megu nic společného nemá s izotopy železa. Paka z nové paky jsem četl několikrát, asi ne dost pozorně- prosím cituj izotopovou část??? Budu děkovat také
Pardon, to bylo vytrženo z kontextu, odpovídal jsem na 3 věci v jednom příspěvku a ten meg jsem tam dal navíc pro „nevěřící tomáše“.
Meg je spíše o magnetismu.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Děkuji

Příspěvek od NAVAR »

aNONym píše:
Akord píše:
NAVAR píše:Pro aNONyma - radiace za určitých podmínek (rozpad izotopů) napomáhá k COP>1.
Jde o nápad stejné kvality, jako kdyby na tom Megu byla prilepená baterie, která to o to žádané procento nad 100 zvedne, protože s trafem se dá dostat tesne pod 100. Nevím, proč zde porád dokola opakujete nesmysl, který obsahuje ve svém nitru zdroj (treba i radiační, je to stejné, jako parní kotlík navíc), je to jenom motání dokola.
A proč ne? :D Non

Když ke zvýšení výkonu nějaké aplikace použijeme například "kotlík naplněný thoriem", tak by nám to snad při jeho "poločasu rozpadu" nemuselo zas ani tolik moc vadit. Ne? Vždyť v těchto případech nedochází ke "štěpení materiálu", ale jedná se pouze "o malou přátelskou výpomoc" (na dobu několika miliard let). ;)

Vzhledem k tomu, jak je thorium poměrně hojně zastoupeno v zemské kůře (kde znečištuje "těžené ušlechtilé rudy"), můžeme se jen domnívat, kde všude se už dávno jeho "vlastností" neplánovaně využívá. :ethink:
Když to popíšu velmi zhruba tak lze využít produktů rozpadu běžně vyskytujících se izotopů prvků. Principem je beta rozpad neutronu na proton, elektron a antineutrino. Více v případě zájmu sdělím přes SZ.
Měj se.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
hciq
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: pon 08 lis 2010 2:57
Dostal: 6 poděkování

Re: Děkuji

Příspěvek od hciq »

NAVAR píše:
aNONym píše:
Akord píše:Jde o nápad stejné kvality, jako kdyby na tom Megu byla prilepená baterie, která to o to žádané procento nad 100 zvedne, protože s trafem se dá dostat tesne pod 100. Nevím, proč zde porád dokola opakujete nesmysl, který obsahuje ve svém nitru zdroj (treba i radiační, je to stejné, jako parní kotlík navíc), je to jenom motání dokola.
A proč ne? :D Non

Když ke zvýšení výkonu nějaké aplikace použijeme například "kotlík naplněný thoriem", tak by nám to snad při jeho "poločasu rozpadu" nemuselo zas ani tolik moc vadit. Ne? Vždyť v těchto případech nedochází ke "štěpení materiálu", ale jedná se pouze "o malou přátelskou výpomoc" (na dobu několika miliard let). ;)

Vzhledem k tomu, jak je thorium poměrně hojně zastoupeno v zemské kůře (kde znečištuje "těžené ušlechtilé rudy"), můžeme se jen domnívat, kde všude se už dávno jeho "vlastností" neplánovaně využívá. :ethink:
Když to popíšu velmi zhruba tak lze využít produktů rozpadu běžně vyskytujících se izotopů prvků. Principem je beta rozpad neutronu na proton, elektron a antineutrino. Více v případě zájmu sdělím přes SZ.
Měj se.
Myslíš tím transmutaci prvku nukleární magnetickou rezonancí. Tam je ale potřeba trochu vyšší teploty. Takže MEG na to asi nepojede.


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Cívky v rezonanci

Příspěvek od adam.benda »

kykyrida píše:Žádná alchymie. Dvě cívky v rezonanci, dva tranzistory, nějaký bezpečný beta zářič - třeba tritium. Startuje se vnějším zdrojem. Na 12 a půl roku (záleží na použitém izotopu) je vystaráno. ...
O tomhle už jsem kdysi slyšel a zároveň jsem obdržel upozornění, že to občas používá armáda a někteří si bedlivě hlídají, aby se to mezi lidmi moc nerozneslo...

Zajímala by mě ale jedna věc... Dvě cívky v rezonanci, to lze ale chápat různě.. Jak přesně v rezonanci?


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Cívky v rezonanci

Příspěvek od NAVAR »

adam.benda píše:
kykyrida píše:Žádná alchymie. Dvě cívky v rezonanci, dva tranzistory, nějaký bezpečný beta zářič - třeba tritium. Startuje se vnějším zdrojem. Na 12 a půl roku (záleží na použitém izotopu) je vystaráno. ...
O tomhle už jsem kdysi slyšel a zároveň jsem obdržel upozornění, že to občas používá armáda a někteří si bedlivě hlídají, aby se to mezi lidmi moc nerozneslo...

Zajímala by mě ale jedna věc... Dvě cívky v rezonanci, to lze ale chápat různě.. Jak přesně v rezonanci?
Cívek může být i více, záleží na tom jaký prvek chceme nutit se rozpadat, tedy spíše nutit se ochuzovat tak aby vznikl jeho nižší izotop či prvek s nižším atomovým číslem.
Já vím zní to jak pohádky z dob alychymistů. Co se mi doneslo tak SSG prvotina na mědi donutila měď trnasmutovat na nikl.
Hodně blízko byl třeba systém Iv feedback, to je dobrý princip do začátku.
Upozornění jsi možná obdržel správně nicméně vlastním poměrně obsáhlou dokumentaci s popisy principu. Samozřejmě že než jsem to se škdolibou radostí poslal do světa. Předtím i kdyby se člověk progooglil až do samotného pekla nenašel by vůbec nic. Maximálně tedy náčrtek se třema cívkama s jádrem což je obdobné jako podel dětské malůvky autíčka auto zkonstruhovat.
Safra ještě pár lidem z fóra dlužím dokumentaci co jsem jim slíbil že jí zkopíruji, no snad na srazu na podzim.
Chtěl jsem to původně i s příběhem dát na fórum celé. Ale mám pádné důvody proč to neudělat a to: 1) Místo je zde limitováno protože jenom pár jedinců bylo ochotno a schopno dát Rivalovi příspěvek. 2) Snůšku blbých keců že to v žádném případě nemůže fungovat jsem si již také užil. 3) Momentálně se hrabu v zahradě kde mám COP 10-20 zaručeno, takže NMR se nevěnuji :D :D :D
Když tak SZ
Měj se Adame


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cívky v rezonanci

Příspěvek od huhu »

kykyrida píše:........ jde o manipulaci s izotopy nebo radioaktivními materiály, které mohou díky svým vlastnostem způsobit škodu na životním prostředím, újmu na zdraví nebo smrt.............. Zatajením jistého konstrukčního detailu se podnikavec-konstruktér obratně vyhl nepříjemným otázkám úřadů v souvislosti s radioaktivním materiálem. .........
Tak tyhle obavy jsou zbytečné
http://etritium.cz/osobni-znackovac-na- ... b07b5636cc
nebo google : Gaseous Tritium Light Source


Tritium je vcelku volně k dostání. Ale zdroj na jeho bázi nee ....


Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“