Jak na noční štěkání psů.

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Ježek

Příspěvek od chiq »

hanka píše: ... kuna se ale psů bojí, ne? Do boudy by se asi nenastěhovala... ale na půdě neobývané chaty je v klidu... :|
Nebojí. Mal som sučku, inteligentná malá potvora. Ale na kunu na strome nemala. Tá si bola vedomá, že sučka po stromoch nelozí, tak ju tri noci k našej "veľkej poteche" chodila provokovať. Pekne z 3-metrovej výšky, na kmeni zavesená dole hlavou, aby bola väčšia sranda. Bóóže, čo som sa ja nahádzal po nej vecí... Nakoniec túžba po kľudnej noci prevážila nad láskou k faune a po dvoch zásahoch zo vzduchovky do stehna si kuna dala povedať a už sa neukázala. O týždeň som počul podobný nešťastný brechot z vedľajšieho bloku záhrad.
Kuny sú potvory, robí im úžasnú radosť jedovať a provokovať strážne psy.


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Kuna

Příspěvek od hanka »

chiq píše:Nebojí. Mal som sučku, inteligentná malá potvora. Ale na kunu na strome nemala. Tá si bola vedomá, že sučka po stromoch nelozí, tak ju tri noci k našej "veľkej poteche" chodila provokovať. Pekne z 3-metrovej výšky, na kmeni zavesená dole hlavou, aby bola väčšia sranda. Bóóže, čo som sa ja nahádzal po nej vecí... Nakoniec túžba po kľudnej noci prevážila nad láskou k faune a po dvoch zásahoch zo vzduchovky do stehna si kuna dala povedať a už sa neukázala. O týždeň som počul podobný nešťastný brechot z vedľajšieho bloku záhrad.
Kuny sú potvory, robí im úžasnú radosť jedovať a provokovať strážne psy.
To jsou ale potvůrky, ty kuny, tak se bavit na účet našich psů :lol:....Řekla bych, že psi na ně reagují spíše podrážděně, než smutně. Snad bych proto mohla kunu jako důvod štěkání toho psa vyloučit... (neštěká podrážděně) :|


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Antištěk

Příspěvek od hanka »

Zpráva pro aNONyma: Tak ten pes slyší velmi dobře, už jsem to zjišťovala... :) . Jestli ještě platí, že antištěk vyrobíš, jsem připravena složit zálohu... :lol:


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Kuna

Příspěvek od kutil »

hanka píše:To jsou ale potvůrky, ty kuny, tak se bavit na účet našich psů :lol:....Řekla bych, že psi na ně reagují spíše podrážděně, než smutně. Snad bych proto mohla kunu jako důvod štěkání toho psa vyloučit... (neštěká podrážděně) :|
Ahojky, něco na spestření:
Na kuny se mi osvědčily vlasy od holiče, rozházel sem to po půdě a odstěhovali se neznámo kam ;)

U nás v ulici žije kocour, říkáme mu Bucan a ten se nebojí ani psů. Sekne drápkama do čumáku a psi mají respekt .....
No a ten náš pesan je před domem s Bucanem kamarád, očichají se někdy i olížou = nejlepší kámoši.
ALE :!:
když mu Bucan vleze do zahrady, tak by jej roztrhal - to je jeho rajon :lol:
No a jednou veliký štěkot na dvorku tak kouknu z okna a milé kocour šel po zídce jen co noha nohu mine a provokativně koukal dolů na teho našeho řvouna jak vzteky může puknout páč věděl že na zídku nedoskočí.
Druhý den mu to Bigin oplatil. Bucan si spal na sluníčku schoulený pod keřem, náš pes pro něj nebyl nebezpečím tak si jej nevšímal. Ten Bucana očichal a samozřejmě označkoval počůráním :lol: S Bucanem to ani nehlo, asi se mu zdálo něco hezkýho :lol: :lol: :lol:
H.v.


cvicubis
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: sob 12 úno 2011 22:43

Štěkající pes

Příspěvek od cvicubis »

Ahoj. Také mě ničí život pes, který štěká v noci, někdy štěká, někdy vyje je to fakt hrůza, člověk je nevyspanej, podrážděnej a nasranej. Proto bych byl rád kdyby někdo dokázal vyrobit "antištěk" s účinností 30 - 40 metrů, zadarmo bych to určitě nechtěl. Díval jsem se i na různě továrně vyráběné modely, ale bohužel fungují jen na 8 - max. 10 metrů a to je pro mě málo. Ovšem kdyby někdo viděl o nějakým účinnějším byl bych rád kdyby dal typ. Mějte se a v noci KLID.


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Trochu jiný přístup

Příspěvek od hanka »

poota píše: .....Do hladiny alfa se dostáváš pokaždé těsně před tím, než usneš. Takže nejvhodnější dobou pro programování je usínání a probouzení. O Silvově metodě jsem něco málo psal ve vlákně ESP, příspěvky "Cesta k ESP".
Tak jsem si poctivě pročetla Silvovu metodu ve vlákně o ESP. Myslela jsem si, že už o ní něco vím, protože jsem se o ni kdysi zajímala - ale vidím, že to byl jen slabý čajíček...pooto, napsal jsi to tak zajímavě a hlavně srozumitelně, že jsem pochopila i věci, kterým jsem dřív nepřikládala zvláštní důležitost. Opravdu skvěle vysvětleno, jenom to začít používat...! Pro moje používání v případě toho štěkajícího psa (a pro usínání v té době) to má jeden háček - nedostanu se do hladiny alfa. Když nemohu usnout, tak se do alfy prostě nedostanu, jsem v betě a čím víc se snažím dostat do alfy, dostávám se dokonce do bety 2 - takže sebeprogramování nemá šanci. Není to ale způsobeno zlostí, nebo dokonce nenávistí k psovi, k tomu psovi necítím vůbec žádnou zášť ani v noci, ani ve dne. Vinu vidím v sobě a ve své reakci - jako kdyby se ve mně rozsvítilo světlo, které je tím jasnější, čím hlasitěji nebo déle ten pes štěká (štěkání=akumulátor (nebo je to alternátor či dynamo?) který to světlo rozsvěcuje)... :oops:.
Po "probuzení" se cítím pod psa celý den, večer se ale opět "rozsvítím" a jsem vzhůru zase až do rána, kdy buď na nějakou dobu "omdlím"(= spánek), nebo pokračuji stejně další den, nebo odjíždím domů, kde se konečně vyspím. ;)
Upřímně závidím (ale i přeji) každému, kdo se za nepříznivých okolností dostane do hladiny alfa a usíná. Mysl, to je panečku věc! :idea:

Díky, pooto, za určitě dobrou radu. :lol: Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Trochu jiný přístup

Příspěvek od poota »

hanka píše:.. Když nemohu usnout, tak se do alfy prostě nedostanu, jsem v betě a čím víc se snažím dostat do alfy, dostávám se dokonce do bety 2 - takže sebeprogramování nemá šanci. ..
To je naprosto logické - pokud se nedostaneš do hladiny alfa, nemůžeš usnout.

Spolehlivým způsobem, jak se dostat do hladiny alfa i bez předchozího cvičení, je zpětné počítání, tedy od 100 sestupně až k jedné. Když nemůžeš usnout, tak na to máš dostatek času. Až si tělo zvykne, stačí počítat od padesáti i třiceti.
Toto počítání je dostatečně monotónní, aby snižovalo mozkovou frekvenci, ale přitom dostatečně náročné, aby udržovalo pozornost - nedá se takhle počítat zcela automaticky, jak to dokážeme vzestupně.
Při tom počítání zjistíš, že vlastně existujete dva - Ty a Tvoje tělo. Ty se snažíš počítat a Tvoje tělo se tomu brání. V podstatě má dva fígle. Buď Tě "usne", aby už mělo pokoj, a nebo se počítání snaží vyhnout tím, že "zapomene", kam až jsi se dostala. Pokud zapomeneš poslední číslo, nic se neděje, můžeš pokračovat od toho, které si ještě spolehlivě pamatuješ. Nebo můžeš tělu udělat drobný "naschvál" - nic se nestalo, začneme klidně znova od stovky. Když tělo zjistí, že si takhle vlastně jenom "přidělává" zbytečnou a úmornou práci, raději se podřídí.
Jakmile se dostaneš k jedničce, máš jistotu, že jsi v hladině alfa. Rovnou si můžeš naprogramovat, že "toto je hladina, která je Tobě i Tvému zdraví velice prospěšná. Až do ní budeš vstupovat příště, bude Tvoje cesta snazší a příjemnější a tak tomu bude pokaždé."
Pak už si můžeš programovat celkem cokoli, jenom dbej na správné formulace.
Protože chceš spát, nemusíš už z hladiny vystupovat, ale po skončeném programování stačí jenom usnout. Můžeš si naprogramovat také čas probuzení.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

usínání

Příspěvek od kutil »

Znáte ten vtip jak si jeden stěžuje jak nemůže usnout i když počítá do stovky...
a ten druhý na to.
Tak to já zalehnu a usnu než napočítám do tří !
Veliké divení jak se má, jak je to ohromný ...
A on na to:
Teda abych nekecal, někdy počítám i do 1/2 čtvrtý .......

H.v.


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Trochu jiný přístup

Příspěvek od aNONym »

poota píše:Spolehlivým způsobem, jak se dostat do hladiny alfa i bez předchozího cvičení, je zpětné počítání, tedy od 100 sestupně až k jedné. Když nemůžeš usnout, tak na to máš dostatek času.............Můžeš si naprogramovat také čas probuzení.
Nemám raději namísto antištěku naprogramovat dekrementační čítač s lehce podsvíceným displejem? :D Non

Mohl by mít navíc integrován i budík s monitorováním tepu a pohybů spáče pro stanovení nejsprávnějšího okamžiku probuzení. ;)


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Trochu jiný přístup

Příspěvek od poota »

aNONym píše: Nemám raději namísto antištěku naprogramovat dekrementační čítač s lehce podsvíceným displejem? :D Non

Mohl by mít navíc integrován i budík s monitorováním tepu a pohybů spáče pro stanovení nejsprávnějšího okamžiku probuzení. ;)
Jestli nemáš do čeho píchnout, tak proč ne?
Nevím, jestli by to na uvedení do hladiny alfa fungovalo.
Ten budík by budil sice v nejvhodnější dobu pro vstávání, ale nemuselo by to být zrovna tehdy, kdy sis přál vstávat. :(
Při naprogramování "samobuzení" v určitou dobu si tělo samo přizpůsobí cykly tak, aby se Ti v daný čas co nejpříjemněji probouzelo. Navíc je možné si naprogramovat i podmíněné buzení - pokud se chceš vzbudit včas třeba jenom tehdy, když bude vhodné počasí na výlet a pokud nebude, tak můžeš chtít vstávat později. :D

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Trochu jiný přístup

Příspěvek od hanka »

aNONym píše: Nemám raději namísto antištěku naprogramovat dekrementační čítač s lehce podsvíceným displejem? :D Non

Mohl by mít navíc integrován i budík s monitorováním tepu a pohybů spáče pro stanovení nejsprávnějšího okamžiku probuzení. ;)
Jestli to uvede do hladiny alfa, dej se do toho, beru ho! :lol: :lol: Budit nemusí, dávám přednost samobuzení ;) .
Zatím usínám, než napočítám do čtyř....no, abych nekecala, někdy počítám i do půl páté..(kutil to trefil ..:good:).. :D
Naposledy upravil(a) hanka dne pon 14 úno 2011 0:44, celkem upraveno 1 x.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Trochu jiný přístup

Příspěvek od aNONym »

poota píše:Ten budík by budil sice v nejvhodnější dobu pro vstávání, ale nemuselo by to být zrovna tehdy, kdy sis přál vstávat.
Musel by se předem definovat akurátně dlouhý úsek pro vstávání "od - do" (s dostatečnou rezervou). ;) Non


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Vyřešeno

Příspěvek od hanka »

Tak můj problém s nočním štěkáním psa jsem už vyřešila. Antištěk už nebudu potřebovat. Prosím aNONyma, aby mě vyškrtnul ze seznamu zájemců o antištěk - doufám, že to hlásím ještě včas - jestli ne, omlouvám se a vzniklou škodu samozřejmě nahradím - prosím napiš mi na SZ jak to můžu nahradit. Děkuji mockrát za projevy přátelství a snahu mi pomoct.
Přeji všem krásné dny :lol: . Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

vyřešeno

Příspěvek od jeff »

Už se postarali o Bobika? Asi byl dobrej a jak by si chudák pochutnal na těch kostičkách..... :laugh:

Jeff


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: vyřešeno

Příspěvek od hanka »

Vyřešila jsem jenom svůj problém, ne jeho. Bobík je pořád na svém místě a na nějakých kostičkách si určitě pochutná, sama mu je přinesu. :lol:
Ahoj, Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“