Jak na noční štěkání psů.

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Antištěk

Příspěvek od chiq »

Ilem píše:...Na základě zájmu bych pak navrhl antištěk, který se bude nejvíce přibližovat požadavkům a k němu bych udělal ekonomickou rozvahu.
mám záujem
Dobré by bolo zobrať to aj na jarné stretnutie


Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

XX

Příspěvek od Iv »

Pokud štěká jen v noci a v chatě nikdo většinou není, je možné, že se tam usadil ježek, nebo kuna, v tom případě ani Antištěk nepomůže. Takoví majitelé jsou "nejlepší" sobci na entou - řezat a řezat, ne psa, ale hmotného pána, který považuje psa jen za součást svého majetku. Ať si laskavě pantáta prohlídne okolí .......
Naposledy upravil(a) Iv dne ned 30 led 2011 18:58, celkem upraveno 3 x.


Svůj šírák odhazuji vdál a letím zpět ke hvězdám. (Cyrano)
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

antištěk..konsrukce...

Příspěvek od martin11 »

zdravím....napájení buď malý akku, nebo tužkové baterie...aby se mohly použít dobíjecí....většinou se tužky dobíjí max 5 hodin...nevím jaká bude spotřeba...a na kolik V to bude konstruované...4x1,25/akku/ = 5V nebo 6V což asi bude jedno...4x1,5V já si prosím co nejjednodušší dosah 30metrů...max 40metrů..jestli reprák 1 nebo 2 asi je jedno...myslím , že stačí1.
...také mě napadá...udělat 1 funkční vzorek....zaplatit Ilemovi výzkum, jako zálohu na výrobek/ jak jsem psal 1000.-/ a prototyp si na několik dnů půjčit a v místě vyzkoušet...a podle zkoušek napsat...přestal štěkat....silnější.../ více repráků..??../ štěká furt....nějak se rozhodněte....už jsme 3..??/objednávky ??/ zdraví martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Antištěk

Příspěvek od hanka »

Ilem píše: ...Jen jsem myslel, že se tady zájemci shodnou na nějakém kompromisním řešení, od kterého pak vyrobím několik kusů, abychom se dostali pod cenu prodávaných zařízení......
Ileme, přestaň si se mnou dělat starosti, já se přizpůsobím ostatním. Prostě jestli to budeš vyrábět, tak vyrob stejný kus i pro mě a je to ... :lol: :lol: :lol:


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Antištěk

Příspěvek od aNONym »

Ilem píše:None, můžeš do toho klidně jít místo mě, pokud víš, jak takovouhle konfiguraci v několikakusovém provedení spláchnout za rozumné peníze. Já si svůj čas počítat musím, mám ho docela nedostatek. Cena součástek je u mě něco jiného, než celkové náklady na vývoj. Pokud to někdo bude dělat jako hobby ve svém volném čase bez nároku na ocenění stráveného času, dostane se cenově někam jinam. Já si to v současné době z rodinných důvodů nemohu dovolit.
Ileme, jsem na tom s časem zcela stejně jako Ty, neb doba je hektická a závazků mnoho. ;) Non

Nicméně, zkusím vyšetřit trochu času a někdy koncem února bychom se na to já nebo kamarád mohli vrhnout. Do té doby zkusím poschánět nějaký vhodný výkonový akustický měnič, který by byl vhodný i do exteriéru. Pokud do té doby někdo zjistí jaký kmitočet by měl být nejvhodnější pro psí uklidňování, tak to velmi uvítám, jelikož potom nebudu muset svého psa trápit u generátoru tónů. Stačí už jen to, že na něm budu zkoušet výsledek. :D

Jinak mnou navrhované řešení, o kterém jsem psal Ilemovi do SZ, je použití programovatelného jedno-chipu (MCU), který je mnohem variabilnější než čistě HW řešení. Tam si potom můžeme vymejšlet i různé individuální funkce, včetně všelijakého uživatelského nastavování přímo na místě, případně doplňování o další možnosti, atd.

Pozn.: Vyzkouším, co by se psími slechy provedlo rychlé "proladění" tónů od 20 - 40 kHz (tam a zpátky). Pokud by to zabralo, tak by se pak nemuselo ani moc složitě experimentovat. 8)


PS: Vrámci hledání kmitočtu jsem si prošel i návody od komerčního antištěku, kde jsem narazil na tuto větu: "Pokud pes nepřestane štěkat do jednoho měsíce, je to proto, že je drážděn, nachází se ve velmi stresovém prostředí, brání se a nebo je hluchý. Výše uvedené typy štěkotu nejsou bezdůvodné a pes bude štěkat dál. Antištěk trénuje psa tak, aby zastavil bezdůvodný štěkot, nebo štěkot typu hafhaf tady jsem – všímejte si mně." Hanko, zkus zatím zjistit, jestli ten hafan nespadá do této kategorie, aby naše snažení nebylo zcela zbytečné. :lol: Obyčejná "psí píšťalkapsí píšťalka" by na to měla stačit.
Naposledy upravil(a) aNONym dne ned 30 led 2011 16:45, celkem upraveno 4 x.


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Antištěk

Příspěvek od Ilem »

aNONym píše:
Nicméně, zkusím vyšetřit trochu času a někdy koncem února bychom se na to já nebo kamarád mohli vrhnout. Do té doby zkusím poschánět nějaký vhodný výkonový akustický měnič, který by byl vhodný i do exteriéru. Pokud do té doby někdo zjistí jaký kmitočet by měl být nejvhodnější pro psí uklidňování, tak to velmi uvítám, jelikož potom nebudu muset svého psa trápit u generátoru tónů. Stačí už jen to, že na něm budu zkoušet výsledek. :D

Jinak mnou navrhované řešení, o kterém jsem psal Ilemovi do SZ, je použití programovatelného jedno-chipu (MCU), který je mnohem variabilnější než čistě HW řešení. Tam si potom můžeme vymejšlet i různé individuální funkce, včetně všelijakého uživatelského nastavování přímo na místě, případně doplňování o další možnosti, atd.


PS: Vrámci hledání kmitočtu jsem si prošel i návody od komerčního antištěku, kde jsem narazil na tuto větu: "Pokud pes nepřestane štěkat do jednoho měsíce, je to proto, že je drážděn, nachází se ve velmi stresovém prostředí, brání se a nebo je hluchý. Výše uvedené typy štěkotu nejsou bezdůvodné a pes bude štěkat dál. Antištěk trénuje psa tak, aby zastavil bezdůvodný štěkot, nebo štěkot typu hafhaf tady jsem – všímejte si mně." Hanko, zkus zatím zjistit, jestli ten hafan nespadá do této kategorie, aby naše snažení nebylo zcela zbytečné. :lol: Obyčejná "psí píšťalkapsí píšťalka" by na to měla stačit.
None díky za nabídku, že se toho ujmeš,. Opravdu na sofistikovanější zařízení bude lepčí mikroprocesor, a jak jsi správně napsal, já jsem analogovej. Našel jsem tohle: file:///F:/Anti%C5%A1t%C4%9Bk/Miniaturni-piezo-sireny.htm (hned ten první) Ale žádné další informace k tomu. Někde se uvádí pro psy 22 kHz, někde dokonce 40. já bych se klonil k těm 22 - je to jednodušší na shánění akustického měniče. Pes se bojí jakékoli rány, at bje hrom, nebo dělobuch. Z toho usuzuju, že na frekvenci až tak nezáleší, spíš aby to nerušilo lidi. Takže by to měl být krátký silný impulz na jakékoli frekvenci, a nejlépe několik za sebou, což já bych řešil dvěma časovači a tobě to zvládne všechno jeden mikroprocesor. Mikroprocesor zvládne i vypnout mikrofonní zesilovač po dobu vysílání pulzů a počká, než dozní ozvěna, což já bych řešil dalším časovačem. I pásmová propust se bude líp ladit mikroprocesorem.
Ještě jsem si na první pokusy vytipoval mikrofon - http://www.ges.cz/-mce-2000-ges07000043.html
A taky jsem našel pěknou krabičku http://www.ges.cz/-km-95-ges07200048.html
Máš bod.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Antištěk

Příspěvek od hanka »

aNONym píše:...nebo je hluchý. Výše uvedené typy štěkotu nejsou bezdůvodné a pes bude štěkat dál. Antištěk trénuje psa tak, aby zastavil bezdůvodný štěkot, nebo štěkot typu hafhaf tady jsem – všímejte si mně." Hanko, zkus zatím zjistit, jestli ten hafan nespadá do této kategorie, aby naše snažení nebylo zcela zbytečné. :lol:
Hluchý -to mě nenapadlo :) . Je mladý, kdyby byl hluchý, mluvilo by se o tom, protože to jeho štěkání je častým tématem letních hovorů....ale zjistím to :lol: .

P.S.:
tbest píše: .... Jinak mám odpozorováno, že pes většinou vyvádí, protože se nudí. Jak je starý? (ten pes)
Další věc je pohyb. A opět záleží na stáří. Ono, když není vyběhaný, tak mu zůstává spousta sil na to noční hafání.
Má takových 5 roků. Nepamatuji si, že by tam do loňska někdo spal... My máme tuhle chatu osmým rokem. Nevím ani, kdy si pořídili štěně ke starému psu. Za psy nikdo nechodil - jenom občas přijelo auto, přes plot se psům něco hodilo a zase odjelo - žádné zdržování, povídání ... ani branku neotevřeli, motor auta nezastavili ... Předloni začalo to štěkání, zároveň jsme zaregistovali, že se tam objevuje kluk - prý je to syn majitelů.... vloni se tam spalo jenom párkrát, když se tam pořádaly mejdany - poté, co tam nějaká děvčata volala o pomoc a přijeli policajti, se tam už nespalo ....zůstalo jenom to tesklivé štěkání ... Jak říkám, chtělo by to zmlátit majitele - domlouváme mu, tváří se jako hromádka neštěstí, chce platit škody - člověk by ho až politoval, ale to je všechno :evil:.
Naposledy upravil(a) hanka dne ned 30 led 2011 17:40, celkem upraveno 5 x.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Antištěk

Příspěvek od aNONym »

Ilem píše: None díky za nabídku, že se toho ujmeš,. Opravdu na sofistikovanější zařízení bude lepčí mikroprocesor, a jak jsi správně napsal, já jsem analogovej.
Není zač, jelikož páchat to klasicky hardwarově by opravdu bylo zbytečně složité. ;) Non

Díky za odkazy a doufám, že i ty ode mne Ti budou k někdy k užitku. 8)


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Antištěk

Příspěvek od aNONym »

hanka píše:
aNONym píše:...nebo je hluchý. Výše uvedené typy štěkotu nejsou bezdůvodné a pes bude štěkat dál. Antištěk trénuje psa tak, aby zastavil bezdůvodný štěkot, nebo štěkot typu hafhaf tady jsem – všímejte si mně." Hanko, zkus zatím zjistit, jestli ten hafan nespadá do této kategorie, aby naše snažení nebylo zcela zbytečné. :lol:
Hluchý - to mě nenapadlo :) . Je mladý, kdyby byl hluchý, mluvilo by se o tom, protože to jeho štěkání je častým tématem letních hovorů....ale zjistím to :lol: .
No, jestli je to jako u lidí, tak "Nejvíce řvou ti, co jsou nahluchlý a přitom se rádi poslouchají". :D Non

K tomu, aby štěkal, přece vůbec slyšet nepotřebuje. Nebo snad jo? ;)


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: XX

Příspěvek od hanka »

Ahoj Ive,
zamyslela jsem se nad tím, co jsi napsal, a můžu potvrdit, že je to tak, jak píšeš. Jsem typickým příkladem: Moje problémy s nočním hlukem začaly, když jsme koupili tu krásnou, tichou chalupu v horách. Prodali jsme kvůli ní byt a nastěhovali se do menšího bytu (2+1) - stačí, když jsme polovinu roku stejně pryč... Myslela jsem, že se stěhujeme do klidného domu, když jsme si byli byt prohlédnout, byl tam klid...Z nových sousedů jsem ale byla hotová: pod náma bydlel schizofrenik s manželkou - těžkou alkoholičkou, který nechtěl brát léky a každý den, ve dne v noci (celé!!) křičel rozkazy na domnělé vězně a do toho jeho opilá manželka řvala oplzlé nadávky a mlátila dveřmi, převracela nábytek - nejpilnější byla také v noci.... bylo to k zbláznění, všichni sousedé z jejich okolí jsme chodili jako mátohy, malý klučina sousedů z toho začal koktat, jiná holčička ve škole propadala, protože nebyla schopná se z nevyspání soustředit .....oddychli jsme si na pár týdnů až tehdy, když oba zavřeli do léčebny, protože on chodil venku s největším nožem co měl doma a výhrůžně se koukal po lidech a jeho žena běhala po okolí polonahá a budila veřejné pohoršení. Když se vrátili, všechno začalo znovu....Dokud se dramata odehrávala v domě, nikdo z kompetentních lidí (policie, úřady, sociálka...) to nechtěl řešit a posílali nás od čerta k ďáblu..zakročili, teprve když ohrožovali všechny lidi .... řešilo se to 4 roky! , než je dali do domova důchodců, kde jsou teď pod dozorem. ...A teď k tomu, co říkáš: Situace se začala obracet k lepšímu tehdy, když jsem toho pána, který bydlel pode mnou, upřímně litovala a moc jsem si přála mu pomoct - ne sobě, nebo nám, proti nim, ale jemu na pomoc! Stejný náhled vzali postupně i ostatní sousedé...místo stížností na hluk jsme stížnosti směrovali na ty, kteří mohli pomoct, ale nechtělo se jim (sociální odbor) . 8) .. Teď tam bydlí rodina se dvěma puberťáky, kteří mají rádi hlasitý metal . ;) ach, ta úleva!, v noci ještě spí...:lol: .

Vím, dlouho mi trvalo, než jsem Ti odepsala, chvilku mi trvalo, než jsem si všechno zpátky promítla a vyvodila závěr a hlavně to potom napsala mezi odskakováním od počítače ke sporáku a zpátky ;) ... Nemysli si, nepatřím mezi rasy, ani náhodou! ...ten antištěk beru jako léky v lékárničce, které tam máme pro všechny případy - co kdyby! - mám tam "pro všechny případy" léky na vysoký tlak, na uklidnění, od bolestí, od horečky, nitroglycerin na srdce.... zkrátka hromadu léků, které vůbec nepoužívám, po ukončení doby upotřebitelnosti je průběžně vyhazuji a znovu doplňuji. "Fungující" je jenom MMS1, MMS2, HCl, vitamíny, minerály, bylinkové čaje.... Jestli někdy antištěk použiji, důkladně si to rozmyslím, stejně, jako bych se rozmýšlela, jestli si mám vzít například nitroglycerin :x .... ale Co kdyby! ? ! ...
Naposledy upravil(a) hanka dne ned 30 led 2011 20:35, celkem upraveno 1 x.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

XX Hanka

Příspěvek od Iv »

To původní jsem raději smazal a navíc jsem si uvědomil, že by se Tě mohl dotknout výraz Ras, vím že taková nejsi, pes za to nemůže co dělá, je to jen zrcadlo svého pána, sobeckého, neohlížejícího se na druhé, to stejné probíhá i na silnicích, jaký je v životě opravdu, takový je za volantem. Smazal a nahradil jinou neutrální úvahou, jelikož by to stejně málo lidí pochopilo, ale to neznamená, že se na někoho povyšuji, každý jsme tam kde jsme a dělá co umí a čemu rozumí.
Víš, život Ti bude strkat vždy nějaké naschvály, pokud je v sobě nevyřešíš, tak Ti naloží ten problém stejný a ještě v horším podání. Je to určitá škola pokročilých, říkám tomu závan Temna Duše. Tím, že se zabýváš těmi věcmi a zvláště duchovními, začneš urychlovat svou výchovu a začnou se dít věci v Tvém okolí, který běžný člověk zatím ani nepozná, navíc jseš zjemnělejší ve vibracích a tím citlivější i na sebemenší negativita.
Tím, že jsi nastoupila cestu pro pomoc bližnímu, okamžitě se začnou stahovat k Tvé přítomnosti tyto Egregory, jež potřebují pro svou existenci tvou energii, protože ji automaticky jako od jiného polu i očekávají a to v podobě osob, zvířete atd. Vykládal bych dál, ale tak v kostce.
1) Půl máš hotovo, když si uvědomíš, že je to práce egregoru, jež podvědomě lomcuje s dotyčným objektem a to tak, aby z tebe dostalo nějakou energii, formou tvého nazlobení.
2) Další je si dotyčného vybavit tak, aby byl obklopen tím co si přeje v jádru, tedy např. lásku, peníze, štěstí - to je velmi dobrý tlumící článek.
No a k tvým mladým sousedům: to stejné jsem zažil asi před půl rokem. Nastěhovali se vedle do domečku taky takoví, co pátek, sobota randál DusDus do rána, o sprostých šťavnatých slovech nemluvě. Pokud bych reagoval verbálně, sklidil bych od nich ještě větší decibely a možná i naschvály. Ne, uvědomil jsem si, že jsem svou činností přitáhl další hladový egregor, který by se rád nakrmil. Začal jsem se těšit na pátky, kdy si poslechnu novou neznámou hudbu z pralesa a začal jsem ty chudáky litovat a vyobrazovat si je, jak jsou šťastní, chodí do kina, divadla(to je jim podvědomě určitě proti srsti), no a akce přestaly, přestěhovali se s nimi jinam a dnes již mají exekuční návrh na domek a po určité době, pokud se nezmění se odstěhují - tak energie pracuje, egregor jsem nenakrmil, tak si s rodinkou půjde hledat jinou oběť a těch spících je na světě dost. No a s tím pejskem, bych se spíše nasměroval na páníčka, tím způsobem, co jsem psal, vymaluj mu chatečku někde jinde v pěkné krajině, kde ho nebudou otravovat sousedé svými stížnostmi na něj a třeba chatu prodá a nakonec po něm nezbyde ani sirnej smrad, jen vzpomínka na blbost lidí.


Svůj šírák odhazuji vdál a letím zpět ke hvězdám. (Cyrano)
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Trochu jiný přístup

Příspěvek od poota »

Nechtěl jsem rušit technickou debatu o antištěku, proto se ozývám až teď.
Tento přístup vychází ze zásady: když nemůžeš změnit to, co Ti vadí, změň sám sebe.
Vím, že to vypadá pěkně "uhozené", ale není to tak úplně od věci, jak to na první pohled vypadá.
V Silvově metodě, a stejně tak ve všech systémech, které pracují s "nižšími" hladinami vědomí, jako jsou třeba meditace, se používá programování. Někdy se to nazývá i jinak, ale vždycky se jedná o nějaký způsob, kterým se dá předem určit, jak má člověk na některé situace reagovat.
Klasickým příkladem je situace, kdy Tě hluk od sousedů ruší třeba při učení na důležité zkoušky. Formule, kterou se dá tato situace vyřešit, může znít třeba takto:
"Hluk, který slyším odvedle, mě vůbec v učení neruší, ale naopak mi v učení pomáhá, protože zesiluje moje soustředění i moji schopnost zapamatovat si trvale vše, co se učím."

Tebe samozřejmě bude zajímat, co konkrétně s tou vytrvale štěkající bestií.
Především by asi bylo vhodné zbavit se určité dávky nenávisti, kterou cítíš k tomu, kdo Tě nenechá v klidu spát. Na to asi budeš muset jít oklikou. Uvědomit si, že to nedělá vůbec kvůli Tobě, že v tom tedy není nic "osobního". Je to prostě jenom nešťastná duše, kterou něco nutí trávit celé noci štěkáním, místo toho, aby v klidu spala. Přestože to z Tvého pohledu vypadá, že není nic jednoduššího, než aby s tím přestal, v jeho situaci to zřejmě není vůbec možné. On štěká a Ty proto nespíš. Jeho štěkání je především hlasité, nepravidelné a navíc je Ti silně nepříjemné. Hlasitost odstranit úplně nemůžeš, ale můžeš ji aspoň trochu omezit.
S nepravidelností štěkání neuděláš nic. Tedy mohla by sis ho nahrát, vystříhat mezery a nebo několikrát přes sebe nahrát totéž - a pouštět si to ve vhodné síle k tomu jeho "živému" štěkání. Možná i na to dojde.
Nejvýraznější možnost změny vidím v tom, že můžeš změnit svůj vztah k jeho štěkotu. Z objektivního pohledu je jeho štěkání prospěšné, protože upozorňuje všechny nekalé živly na to, že v těsném sousedství máš bdělého a ostražitého hlídače. Tím je jisté, že se nebudou pokoušet v jeho blízkosti narušovat ničí soukromí. Znám dost lidí, kteří by byli rádi, kdyby takovou jistotu měli také. Ten pes se vlastně stará i o Tvoje bezpečí. Vydává na to nemalou a úctyhodnou dávku své energie, takže by si vlastně za to zasloužil Tvoji vděčnost. Čím hlasitěji štěká, tím dál je ho slyšet a tím větší je i jím ochraňovaný prostor. Dokud štěká, jsi v bezpečí a nikdo se na Tebe a ani na Tvůj majetek neodváží. A přitom Tě tahle ochrana nestojí vůbec nic. Toho bdělého strážce živí jeho pán, a ten pes Tě ochraňuje naprosto nezištně. Je to pro něj namáhavé a nedokáže štěkat nepřetržitě, i když by velice rád. Tak se aspoň snaží štěkat tak, jak to nejlíp umí.
Pokud si tohle všechno, a třeba i spoustu dalších věcí, uvědomíš a taky přijmeš jako svůj vlastní názor, nemuselo by už být tak těžké si "naprogramovat" něco ve stylu:
"Ten hodný pes bude celou noc hlídat a štěkat. Svým štěkotem plaší všechny potenciální zloděje jenom proto, abych mohla úplně klidně a bezstarostně spát. Jeho štěkání je pro mě kontrolou, že jím vytvářené bezpečí kolem mně stále trvá, nemusím se ničeho obávat a můžu klidně spát. To štěkání mě uspává a pokud spím, dělá můj spánek hlubší, vydatnější a zdravější."

Do hladiny alfa se dostáváš pokaždé těsně před tím, než usneš. Takže nejvhodnější dobou pro programování je usínání a probouzení. O Silvově metodě jsem něco málo psal ve vlákně ESP, příspěvky "Cesta k ESP".

Zdravím - poota
P.S. Příští týden nejsem na tomto světě, ozvu se, až se tu zas vynořím. :bye:


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Non

Příspěvek od Ilem »

Musím při této příležitosti ještě jednou pochválit Nona. Odkazy, které mi poslal se týkají mikroprocesoru PICAXE, který se dá programovat přímo v Basicu - tudíž mnohem jednodušeji, než ostatní.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Antištěk.

Příspěvek od hanka »

ANONyme, jsem moc ráda, že jsi se ujal výroby antištěku - určitě to nebude jednoduché (obzvlášť, když máš jako zákaznici mne :oops:) Jestli budu moct nějak pomoct, řekni. Na chatu pojedu tento týden, zjistím, co se dá...
Naposledy upravil(a) hanka dne úte 08 úno 2011 17:57, celkem upraveno 4 x.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Ježek

Příspěvek od hanka »

Iv píše:Pokud štěká jen v noci a v chatě nikdo většinou není, je možné, že se tam usadil ježek, nebo kuna, v tom případě ani Antištěk nepomůže. Takoví majitelé jsou "nejlepší" sobci na entou - řezat a řezat, ne psa, ale hmotného pána, který považuje psa jen za součást svého majetku. Ať si laskavě pantáta prohlídne okolí .......
Ten ježek by byl ale opravdu problém...nám naše "holka" vloni ne a ne spát v boudě ... prohledali jsme boudu, vydrhli ji, vyměnili koberec - nic nepomáhalo, spala přede dveřmi i když už bylo chladno... chodili jsme ji v noci kontrolovat, jestli tam spí - spala venku. Při jedné kontrole nás před boudou čekal velký ježek :shock: ...odnesli jsme ho pryč, příští noc tam byl zase ...hrál si s námi dlouho, než jsme mu jeho pobyt znepříjemnili...pak se ztratil a naše fena už žádné problémy se spaním v boudě neměla.
Cizí člověk asi těžko přes plot pozná, jestli pes nemá v boudě návštěvu...ten ježek tam stejně asi chodí až večer ... kuna se ale psů bojí, ne? Do boudy by se asi nenastěhovala... ale na půdě neobývané chaty je v klidu... :|


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“