Jak na noční štěkání psů.

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

Mno, mám pro hanku řešení.... není drahý a funguje bezvadně.... Každej večír půlčíka rumu, nebo krabičáka....Bylo by ti jedno, jestli a kdo štěká, byla bys taková povolná a se vším smířená....
Já jsem strašně alergickej na jakékoli zvuky při spaní, krom přírody... déšť, šumění listí....
Sám nemůžu s rodinkou na dovolenou, páč všude lidi chlastaj a hulákaj, jezděj autama, motorkama, vlakama či tramvajema. jedině zcela namol přežiju tuto nepříjemnost... Na jihu u moře jsem musel každej večír vypít hodně voltů, abych padl jako žok.
V anglii mě bolela hlava po práškách na spaní a ve skotsku zase ten alkohol...
Raději jsme změnili trasy a na severu u baltu je klid a mír. Já nemusím chlastat..... Bejt na tvým místě, prodám domek a pakuju se na samotu.
Všechno zlý je na něco dobrý. Změna nás inspiruje mnohem víc, než cokoli jiného....


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Ještě k antištěku.

Příspěvek od hanka »

Ilem píše:Mě nádherně uspává zvuk potoka, nebo deště.
Ještě k antištěku. Vysoké frekvence se šíří v úzkém paprsku jedním směrem, takže když ho vhodně postavíš a vhodně natočíš, vaše fenka ho neuslyší. Dokonce jsem viděl antištěk s jakýmsi kornoutem pro ještě větší směrovost. A, tady ho mají http://www.stekot.cz/ . Skra to je ale darda, když si člověk uvědomí, že v tom je jeden mikrofon, jeden PE měnič, zesilovač, nějaký časovač a pár tranzistorů - součástky za cca 200,- Kč i s krabicí.
Zvuk deště v noci miluji - pořád říkám, že by mělo v noci pršet a přes den být krásně.

I když se mi podaří umístit antištěk tak, aby směřoval jen na toho štěkajícího psa, ten paprsek za ním nepůjde, jestli pes popojde jinde. On totiž neštěká u boudy, ale různě po zahradě a hlavně u plotu. A i tam se pohybuje a mění místa. (Asi tuší, že takhle ho hůř někdo trefí :D )Chtělo by to širší rozptyl...Nedočetla jsem se ani u jednoho antištěku nic o šířce paprsku. To se asi těžko dozvím, dívala jsem se v jedné prodejně u nás, kde jeden druh antištěku mají (mimochodem ještě za výhodnou loňskou cenu 4.870,- Kč - no, nekup to! :) ) , prodavač mi o něm ale nedovedl nic říct, ani jak se nastavuje - všechno je prý v návodu, prostě styl "kup, a uvidíš - já Ti ale peníze zpátky nevrátím.." . Chci se proto zeptat, jestli se na to ovšem dá odpovědět, když si koupím nějaký levnější antištěk tady z netu - jestli se dá zvýšit dosah a eventuelně i zúžit na výšku a roztáhnout do šířky ten paprsek... Promiňte, jestli se ptám hloupě...to víte, ženská :roll: !


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: hmm

Příspěvek od aNONym »

Ilem píše:Dokonce jsem viděl antištěk s jakýmsi kornoutem pro ještě větší směrovost.
Jenom aby se z toho při pořádným "tuningu" nestala "Trouba z Jericha". :D Non


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

osamělý pes

Příspěvek od martin11 »

zdravím..se štěkáním u souseda si také zažívám svoje....a to je soused celý den doma....
...k tomu psovi co je tam u vás sám....
...napsal bych anonym, že zde je opuštěný pes, který je zanedbáván, nepravidelná péče, štěkot celou noc.atd./ nepsat, že tě štěkot rozčiluje...!!...prostě zanedbanej pes :idea: ...poslal bych to na okresní úřad.../ ne místní, ten to hodí do koše/...podepisovat se nemusíš, protože se bojíš msty majitele....to bych připsal.....adresa odbor životního prostředí....zároveń bych připsal, že to posíláš do televize, ať si o ověří ....
...co se stane....z okresu přijede delegace...zjistí, že tam je pes jak slon...bez majitele trvale...majitel dostane napomenutí, nebo pokutu....a příkaz stav napravit....pokud je pes v kleci, tak za týrání...pokudběhá , tak může utéct....
no a majitel toho sa musí "něco" udělat...no a když se nic nestane...tak si stěžovat znova....je to jen za známku na dopis....m11 :lol:
p.s. toho psa, jako každého mě je líto....třeba ho daj do útulku a někdo si ho vezme...s radostí... :idea:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: hmm

Příspěvek od hanka »

Díky, Navare, je mi líto, že asi Tvůj krásný návod neupotřebím - v rodině mi doroste do těchto znalostí asi až vnuk, který je teď bohužel v prvním ročníku střední školy. Elektrikář v naší rodině (ani mezi známými) není, a šikovný elektrikář - o tom si můžu nechat jenom zdát :( .

Špunty do uší využívám hojně, ráda bych s tím ale přestala, uši už protestují...bydlím totiž v paneláku, kdo to zná, ví, o čem mluvím... ;) No, a na chatu jezdím za odpočinkem a klidem :D . Do předloňska pobyt na chatě skutečně ten účel splňoval. Na letošní pobyt se chystám.

Ale i tak díky, třeba se o nějakého elektrikáře v rodině konečně postará vnučka.. :shock:, :lol:
Naposledy upravil(a) hanka dne čtv 27 led 2011 19:07, celkem upraveno 1 x.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: osamělý pes

Příspěvek od hanka »

martin11 píše: ...napsal bych anonym, že zde je opuštěný pes, který je zanedbáván, nepravidelná péče, štěkot celou noc.atd....
Ahoj Martine, Tvůj návod má hlavu a patu, a kdyby to fungovalo tak, jak píšeš, byl by asi po nějaké době klid.... :good: .

Ale: když ono by došlo v naší chatové oblasti k silnému zemětřesení a doplatili by na to i lidé a psi, které mám celkem ráda...
Tohohle uštěkaného psa vlastní mladý člověk, který by za psem mohl jezdit častěji a eventuelně ho naučit způsobům - tomu bych tohle přála. Jenže on se bude bránit poukazováním na jiné, a to nechci...Vedle nás mají zahradu s chatkou staří manželé, nemocní, ona se tam belhá na dvou berlích a zahrada je jejich jedinou radostí, která je (tu paní určitě!) drží při životě. V létě dokáže chodit po zahradě bez berlí a s radostí pracuje a pracuje - žije zahradou... Mají 2 psy. Dalo by se klidně říct, že právě jejich psi jsou ti, kteří jsou zanedbáváni, protože majitelé za nimi chodí mimo sezónu 1x za týden... já vím, tohle je asi týrání psů, ale úplně opuštění nejsou, kromě nás na ně myslí i jiní a nosí jim něco na zub (k žrádlu ale mají i granule od svých majitelů). Nebo se psi podhrabou, či si "otevřou" otvor v plotě a běhají kolem chat.... do polí ale nejdou, ani nehoní srny, jenom se kamarádí s ostatními psy přes ploty. Zvykli jsme si na ně, zaženeme je domů, opravíme plot....no, nemělo by to tak být, mhouříme oči kvůli těm starým manželům. Psi ale jinak neruší, pokud někdo nejde okolo, jsou v noci zticha :lol:. Nechci ty lidičky vystavit útokům, nemuseli by to unést.....
Jinak ten štěkající pes samozřejmě taky několikrát utekl - potkat ho, to není žádná sranda, zvláště, když nesedíš v autě, jenže psi utíkají (když "to" na ně přijde) i jiným... už to vidím, ty hádky a osočování - to nechci, jsem ráda, když máme mezi sebou dobré vztahy.... Takže tak, proto zatím hledám jiný způsob...
Ale díky za radu, kdoví, možná se bude jednou hodit ;) .

No, a Ty nepomýšlíš na antištěk? To je zajímavé, že majitelé těch štěkajících psů jako kdyby své psy ani neslyšeli...


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ještě k antištěku.

Příspěvek od Ilem »

hanka píše: Chci se proto zeptat, jestli se na to ovšem dá odpovědět, když si koupím nějaký levnější antištěk tady z netu - jestli se dá zvýšit dosah a eventuelně i zúžit na výšku a roztáhnout do šířky ten paprsek... Promiňte, jestli se ptám hloupě...to víte, ženská :roll: !
Teoreticky to jde. dá se udělat něco jako akustická lupa, které bude fungovat vodorovně jako rozptylka a svisle, jako spojka. Jsou to rovnoběžně natahané dráty. Tloušťka drátů. jejich rozestup a vzdálenost od "vysílače" , spolu s frekvencí je určující k tomu, jak se "čočka" bude chovat. Teď nemám čas to počítat, není to zase taková sranda, a už jsem to 30 let nedělal. Snad by se tu našel někdo, kdo má akustiku ještě v malíku. Když ne, tak to do léta zkusím, ale neslibuji, jsem fakt dost vytížen. V nouzi by měl stačit i jeden drát zapíchnutý do země v ose paprsku. Taky jsem koukal, že někteří výrobci antištěků to řeší dvěma reproduktory, které jsou namontovány v určitém úhlu.

K Martinovu návrhu - pokud psa krmí a vykydává mu kotec, nikdo na něj nemůže. Ani krmení jednou za 3 dny nevadí. Naopak, pes je geneticky předurčen k tomu, aby hladověl a pak se nažral k praskunutí a potom zase hladověl. Znám psa, který dostává žrát jednou za tři dny, co se do něj vejde a je mu 18 let.


"Dum spiro spero"
Ciceron
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

prd áda

Příspěvek od lajos »

hm, moc se mi do toho nechce vstupovat ale přece jenom. Ten piezo vysílač má vyzařovací otvor, stačí ho nasměrovat asi půl metru nad zemí vodorovně asi metr od plotu nejblýž k sousedovy(aby na něho nedošáhl, pokud ho nezamaskuje do keře).
Pokud psa nechceš týrat, je fakt nejlepší aby měl akustický spouštěč, pes zaštěká-dostane dávku ultrazvuku-za chvíli příjde na to (Pavlovův reflex), štěkám, mučej mně, neštěkám-pohoda. Může si sám vybrat. S tím elektronikem (elektrikářem??? rozdíl???) je pravda. Kdo se s tím baví, 200-500Kč a je to


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Ještě k antištěku.

Příspěvek od hanka »

Ilem píše:.... Teď nemám čas to počítat, není to zase taková sranda, a už jsem to 30 let nedělal. Snad by se tu našel někdo, kdo má akustiku ještě v malíku. Když ne, tak to do léta zkusím, ale neslibuji, jsem fakt dost vytížen....
To je od Tebe hezké, Ileme, že uvažuješ o tom, že bys mi s tím pomohl, já ale nemám v úmyslu nikoho zneužívat - snažím se jenom získat informace, a jestli to trochu pochopím, tak třeba i něco zkusit udělat :). Celý antištěk vyrábět nemám v úmyslu - jestli se na jaře ukáže, že se nic jiného nedá dělat, až potom koupím hotový antištěk (ovšem ne za několik tisíc!) a na základě nabytých vědomostí a rad z fóra se pak pokusím upravit ho( :P !) tak, aby fungoval k mé i pejskově spokojenosti. Přístroj bych zapnula jenom na noc, aby se pes odnaučil zbůhdarma štěkat a spal jako ostatní psi a nejlépe, kdyby to zabralo za tři dny - jak se o tom zmínil Jarda v případě svého kamaráda :lol: .

Zbytečnými impulzy ho trápit v žádném případě nechci, věřím, že i levnější antištěky v sobě mají zabudován akustický spouštěč, a že se liší jenom dosahem a rozsahem zvukových (nebo ultrazvukových ?) vln. Přesně to chci, co píšeš, Lajoši:
lajos píše:...pes zaštěká-dostane dávku ultrazvuku-za chvíli příjde na to (Pavlovův reflex), štěkám, mučej mně, neštěkám-pohoda. Může si sám vybrat.
Jde o to, aby tu dávku ultrazvuku dostal i v případě, že se přemístí zleva kousek doprava. Chodit za ním celou noc by nemělo smysl, "řval" by na mě oprávněně nejen on, ale všichni psi zblízka i zdaleka :D.
Lajoši, jak jsi to myslel s tím nasměrováním "vodorovně asi metr od plotu"? Myslíš tím nasměrování na jeden určitý bod? - to je právě to, o čem mluvím - jestli se pes bude pohybovat, tak je z bodu pryč... :|, proto vymýšlím, jak udělat místo bodového paprsku paprsek vodorovný (do šířky) :oops:


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ještě k antištěku.

Příspěvek od Ilem »

hanka píše: To je od Tebe hezké, Ileme, že uvažuješ o tom, že bys mi s tím pomohl, já ale nemám v úmyslu nikoho zneužívat
To není zneužívání, pokud ti to sám někdo nabídne. Navíc mám tady na fóru slabost pro ženský, a ještě k tomu tvoje příspěvky považuji za velmi obohacující, takže i fórum někdy může vyrovnat misky vah - prostřednictvím kohokoli. Takže asi tak. ;)


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Ještě k antištěku.

Příspěvek od hanka »

Ilem píše:To není zneužívání, pokud ti to sám někdo nabídne. Navíc mám tady na fóru slabost pro ženský, a ještě k tomu tvoje příspěvky považuji za velmi obohacující, takže i fórum někdy může vyrovnat misky vah - prostřednictvím kohokoli. Takže asi tak. ;)
Díky, Ileme, trochu jsi mě uklidnil ... já se totiž až teď dozvěděla, co je to piezo vysílač .... žvaním tady takové hlouposti :oops:...! Nech to být, soustředím se na špunty v uších, maximálně ještě tak na MP3 přehrávač, to mi stačí :lol: - i to je pomoc, nakonec se možná naučím i změnit svůj přístup ke štěkání, jak mi dobře radí Karel - ostatně v psychice bych měla být doma...a ne se strkat do věcí, kterým nerozumím.
Díky a měj se hezky. :lol: Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Tuco
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: stř 10 zář 2008 17:53
Dostal: 10 poděkování

Re: Ještě k antištěku

Příspěvek od Tuco »

Na http://www.stekot.cz uvádí, že se ten ultrazvuk šíří v úhlu 60-70°. Neznám teda přesnou místní situaci, ale podle toho co jsi uváděla by měl prosté namíření na sousedův plot stačit.


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Ještě k antištěku

Příspěvek od hanka »

Tuco píše:Na http://www.stekot.cz uvádí, že se ten ultrazvuk šíří v úhlu 60-70°. Neznám teda přesnou místní situaci, ale podle toho co jsi uváděla by měl prosté namíření na sousedův plot stačit.
Máš pravdu, já tu informaci přehlédla.. :) ..ten plot je dlouhý, vysílač by se musel umístit dál a tolik prostoru před ním není (další zahrada, kde jsou psi - ale hodní ;), a samozřejmě ploty, stromy a keře) a asi nějak zesílit.... ale jsem ráda, že tam ta informace přece jenom je ...... dík :lol: .


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Antištěk

Příspěvek od Ilem »

Byl jsem osloven, jestli bych nechtěl antištěk vyrobit za 1500,- Kč. Takže na rovinu. Výroba prvního kusu mi zabere několik desítek hodin (které nemám), než to bude fungovat tak, abych to mohl někomu dát. Takže, aby to pro mě bylo ekonomické, muselo by se sejít víc zájemců (odhaduji 5 a více). Pokud by jich bylo ještě víc, mohli bychom se dostat i na lepší cenu. Takže sbírám zájemce a tipy, jak by si svůj antištěk představovali (i od toho se odvíjí konečná cena). Tou představou mám na mysli:
Způsob napájení (230V nebo baterie, případně kombinované, Mohl by být i akumulátor (s dobíječkou/bez dobíječky))
Počet připojitelných reproduktorů (pro pokrytí větší plochy)
Provedení venkovní, nebo vnitřní (to jako, že na to může pršet, nebo to musí být pod stříškou)
Soumrakový spínač, nebo bez
Dálkové ovládání (to by bylo za extra příplatek)

Za samozřejmost považuji laditelnou pásmovou propust k naladění akustického spouštěče na určitého psa a regulaci citlivosti, jinak každý extrabuřt jsou korunky nahoru, nebo potřeba více zájemců, to je snad každému jasné.

Na základě zájmu bych pak navrhl antištěk, který se bude nejvíce přibližovat požadavkům a k němu bych udělal ekonomickou rozvahu.


"Dum spiro spero"
Ciceron
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Antištěk

Příspěvek od martin11 »

Ilem píše:Byl jsem osloven, jestli bych nechtěl antištěk vyrobit za 1500,- Kč. Takže na rovinu. Výroba prvního kusu mi zabere několik desítek hodin (které nemám), než to bude fungovat tak, abych to mohl někomu dát. Takže, aby to pro mě bylo ekonomické, muselo by se sejít víc zájemců (odhaduji 5 a více). Pokud by jich bylo ještě víc, mohli bychom se dostat i na lepší cenu. Takže sbírám zájemce a tipy, jak by si svůj antištěk představovali (i od toho se odvíjí konečná cena). Tou představou mám na mysli:
Způsob napájení (230V nebo baterie, případně kombinované, Mohl by být i akumulátor (s dobíječkou/bez dobíječky))
Počet připojitelných reproduktorů (pro pokrytí větší plochy)
Provedení venkovní, nebo vnitřní (to jako, že na to může pršet, nebo to musí být pod stříškou)
Soumrakový spínač, nebo bez
Dálkové ovládání (to by bylo za extra příplatek)

Za samozřejmost považuji laditelnou pásmovou propust k naladění akustického spouštěče na určitého psa a regulaci citlivosti, jinak každý extrabuřt jsou korunky nahoru, nebo potřeba více zájemců, to je snad každému jasné.

Na základě zájmu bych pak navrhl antištěk, který se bude nejvíce přibližovat požadavkům a k němu bych udělal ekonomickou rozvahu.
Zdravím...pro Ilema +1 :good: ...to je navíc ...jako pochvala před rozvinutou zástavou....tak ...martin si přeje 1 ks antištěku venkovní provedení na baterii/akku/...
objednbávka uzavřena / předběžná cena 1500.-/ hanka si také něco objedná.... :idea:
tak přátelé šup šup....ať má Ilem co dělat...oslovte sousedy kamarády v hospodě, spolupracovníky, kteří mají štěkavýho souseda....psům to neuškodí, jen je to trochu vychová../ dle Pavlova/...jak nás bude 5 Ilem začíná pracovat.....samozřejmě Ilemovi poslat zálohu/ na nákup materialu a výzkum/....myslím tak 1000.- kdo nemá zájem, tak ať sem vůbec nepíše, nebo mě naštve...tady jde o vážnou věc...tak....Ileme můžeš začít bádat...zdraví martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“