Fórum U Pramene

Portál: www.upramene.cz   E-mail: rival@upramene.cz

Bleší trh U Pramene
Novinka: MMS2 Maxi  Bleší trh U Pramene

Právě je ned 21 říj 2018 19:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 227 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Neověřené Projekty
PříspěvekNapsal: ned 06 kvě 2007 2:57 
Stálý člen

Registrace: stř 01 lis 2006 17:48
Pohlaví: Neurčeno
Darovaná ocenění: 0
Ziskaná ocenění: 1
vlákno čisté - poo.
davam este jeden link, nesuvisi to priamo zo zotrvacnikom, je to paka:

http://www.nets.pl/~metozor/metoz.html
http://www.metozor.si.pl/paradox.html

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11 kvě 2007 19:22 
Zasloužilý člen

Registrace: pon 27 bře 2006 17:33
Images: 0
Pohlaví: Muž
Darovaná ocenění: 32
Ziskaná ocenění: 202
kolik pak energie vydám já na přemístění se z bodu A do bodu B, váha mi hodí 82 kg, při každém kroku přemístuji 820N, když vezmu za kliku, otevřu zavřu dveře je to pár Newtonů navíc, šlo by nějak tuto energii využít ?

co třeba místo plovoucí podlahy, umístit pod prkna pružiny (akumulace energie) a spojku, která při "nabití" většiny pružin uvolní všechny naráz a převodem se roztočí setrvačník, přečerpá voda, uvolní rotor s cívkou v poly permanetního magnetu, navíc si měkkým, ikdyž nezvyklým, krokem nezničím tolik klouby ...

nebo rovnou namotat kolem pružiny vinutí a okolo neodymy, pěkně si dupnu a pružina chvilku kmitá tam a zpět, kdo má děti, plné energie, věčně v pohybu (děti jsou vlastně 50% perpetum mobile, v noci spí a přes den PM) tak je pro ně taková houpací podlaha skvělé zabavení ... a navíc trocha energie jistě nikomu vadit nebude ...

Předmět příspěvku: Energie
PříspěvekNapsal: pát 11 kvě 2007 21:39 
Starší člen

Registrace: úte 24 dub 2007 20:04
Ziskaná ocenění: 0
Eště mě napadlo dat kolem silnice takové "stromy" co by měly velké gumové lopatky a jak by projížděly kamiony tak by se to o ně otáčelo - takový fackovač kterým bychom těm maďarům brali vítr z plachet když objíždějí po státní silnici mýto na dálnici ... :lol:

Profil Zobrazit autorovy stránky   

Předmět příspěvku: Tesla switch - Igors switcher Zkušební schema
PříspěvekNapsal: sob 02 srp 2008 17:39 
Zasloužilý člen

Registrace: sob 19 črc 2008 3:10
Darovaná ocenění: 5
Ziskaná ocenění: 64
Zdravím ve spolek, po prohlédnutí FORA mám dojem, že co mohlo být odzkoušeno, odzkoušeno jest a výsledky nic moc. Zázrak se nekoná. Takže nový námět na bádání a popravdě nevypadá zrovna nejhůže.

http://www.overunity.com/index.php/topic,1942.0.html

Je nutné se přihlásit. Ti co nechtějí vytvářet svá další přihlašovací hesla na
další forum, mohou použít obecné příhlášení pro jako
user: EUP / Energie U Pramene /
pass: maco / česky máčo /

co vy na to výzkumníci a vědátoři, myslím, že za prdel by stálo to odzkoušet. Když už nic, tak alespoň se bude vědět která další cesta k výrobě zlata nevede, co?

Naposledy upravil Barbucha dne čtv 18 zář 2008 9:10, celkově upraveno 3

Předmět příspěvku: Re: Tesla switch - Igors switcher
PříspěvekNapsal: sob 02 srp 2008 21:33 
Zasloužilý člen

Registrace: pon 25 zář 2006 21:52
Darovaná ocenění: 73
Ziskaná ocenění: 336
Barbucha píše:
Zdravím ve spolek, po prohlédnutí FORA mám dojem, že co mohlo být odzkoušeno, odzkoušeno jest a výsledky nic moc.
Mýlíš se. Čím víc zkouším, tím víc vidím, co všechno je potřeba ještě vyzkoušet. Přestaň teoretizovat a začni něco dělat. Žádné výmluvy. :!:

PříspěvekNapsal: ned 03 srp 2008 0:18 
Zasloužilý člen

Hele nevytrhávej jednotlivosti z kontextu textu, ty jsi jako ti naši skurvený politici, ti taky říkají jen to co se jim hodí do krámu. Já přeci neříkám aby jsme se na to vys..kašlali, jen jsem konstatoval holou skutečnost a přihodil další námět na zamyšlení. A pokud se koukneš na to forum, co jsem uváděl a znáš alespoň rámcově Teslovy teorie a patenty, máš znalosti o současném stavu součástkové základny a nechceš pouze převlíknout brontosaura, tak je tam námětů až hrůza, jen to vyzkoušet. Bohužel v téhle republice se neseženou určité el. součástky, bez kterých je jak by jsi chtěl obout Ferari na žebřiňákové kola. To zkrátka nejde, protože spousta věcí, které řeší náměty na různých forech vznikli před mnoha lety a dneska se dají řešit naprosto elegantně díky explozi součástkové základny. Proč se srát třeba s řízením výkonových rezonančních okruhů diskrétními součástekami, když jsou venku IO, které řeší celou zezonanční automatiku, že? A jiné a jiné. Takže zatím počítám / díky za exela a podobné /a čekám až to všechno dorazí a bude sranda. Uvidíme, řekli slepí a šli se podívat na němí film. :evil:

PříspěvekNapsal: ned 03 srp 2008 11:13 
Zasloužilý člen

Registrace: ned 16 pro 2007 1:43
Ziskaná ocenění: 19
Čtu tě co jsi vstoupil na forum a pořád se vymlouváš na součástky.Tady ti lidé co tvoří se nevymlouvají a dělají.Povídat a prudit umím i já,zatím si krom pár příspěvků ničím neoslnil ani neůspěchem. 8)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03 srp 2008 21:45 
Zasloužilý člen

Registrace: stř 24 led 2007 1:52
Ziskaná ocenění: 28
Barbucha píše:...třeba s řízením výkonových rezonančních okruhů diskrétními součástekami, když jsou venku IO, které řeší celou rezonanční automatiku, že?

Rekl bych, že pokud tomu človek nerozumí diskrétne, pak to neudelá ani s tím IO, i když dostane plošák a kompletní schému. Namísto studia se tu z toho delá paveda.
Není nejmenší problém nejakým spínacím prvkem vyrezonovat obvod. Je kolem toho hromadu funkční teorie rezonančních meniču.

Předmět příspěvku: peter-barbucha
PříspěvekNapsal: ned 03 srp 2008 22:14 
Zasloužilý člen

Registrace: pát 25 lis 2005 15:32
Darovaná ocenění: 454
Ziskaná ocenění: 201
Přesně tak petře, taky jsem čuměl, že bych se měl ještě registrovat anglicky a pak to tam ještě loupat.Barbucho-takhle u nás to nefunguje, snaž se trochu víc, neb to domysly, my nezačínáme tady, tak že tolik nevyskakovat ale trochu domýšlet co komu a jak nabýzýš? Zas ty skurvený ypsilony

Předmět příspěvku: Tesla switch - Igors switcher
PříspěvekNapsal: pon 04 srp 2008 2:13 
Zasloužilý člen

Já nevěděl, že je to takový problém se zaregistrovat na nějakém foru. Já sobně, protože o nic než o statistiku nejde, používám na všech forech user a pass naporosto stejný a problém nemám. A s louskáním v cizím jazyce, ten mám také, protože patřím do generace, pro kterou byla povinná ruština, takže anglinu, nic moc, spíš tedy nic, než moc. Ale to je každýho problém. Já akorát mysle, že poněkud došla inspirace a " vývoj " stagnuje na několika málo experimentech, tak jsem chtěl pošťouchnout něco k zamyšlení, a ne že hned budu předkládat výrobní výkresy, aby si to mohl kdokoliv postavit / tedy nic proti tomu /,bez zvýšené iniciativy při vývoji. To si konec konců může každý obšlehnout z uvedeného linku a na tomto foru již prezentovat výsledky. Měj jsem dojem, že se tu schází parta nadšenců, pro které existuje i něco jiného než pravda vyřčená pány profesory, proti které nelze ničeho namítat, protože pan Profesor má vždycky pravdu a ne parta replikantů. A pokud má někdo dojem, že patřím mezi trpaslíky / tedy mám na mysli pouze jednoho /, tak to pochopil naprosto špatně. Lidská práce a touha poznat svět i z té druhé strany je mi nadevše a když si při tom člověk rozbyje hubu, to patří k věci. Ano máte pravdu, ještě jsem nic do pléna, krom nějakého linků, nehodil. Nic nejde tak rychle jak by si člověk přál, dítě se také narodí / tedy vetšinou / až za 12 měsíců / pokud zrovna dotyčná nenosí slona / poté co ho chlap vyndal.
Takže pardon polepším se. :P

PříspěvekNapsal: úte 09 zář 2008 0:35 
Zasloužilý člen

Peter píše:
Raději napiš o co jde, nebo číslo patentu. Nemá každý chuť se registrovat na dalším fóru.

Takže panáčci, pro ty kteří se nechtěji znova někam registrovat mám dobrou správu.
Toto a další fora, na které budu dávat linky a bude bezpodmínečně nutný login budou mít

user: EUP / Energie U Pramene
pass: maco / česky máčo /

tak koukejte, třeba z toho vzejde něco dobrého.

Předmět příspěvku: Tesla switch in natura
PříspěvekNapsal: čtv 18 zář 2008 2:39 
Zasloužilý člen

Tak robátka, tohle prý chodí. Zkusíte to někdo? A nebojte se diskuze, taky se za názor hlava netrhá.

Nejste registrován nebo přihlášen, takže nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Předmět příspěvku: Pěkný, Jiříku
PříspěvekNapsal: pát 19 zář 2008 20:35 
Zasloužilý člen

Registrace: úte 09 led 2007 13:49
Darovaná ocenění: 1
Ziskaná ocenění: 21
Přidal jsem bod za pěkný a názorný námět.Anžto dělám spheru, potažmo dráťák jinak a jěště jinak nemohu to zkusit.
Momentálně ale navíc následuju jěště P 111. Ozvu se.
K.

Předmět příspěvku: Lloyd Tanner's Friction Heater
PříspěvekNapsal: ned 05 říj 2008 13:33 
Zasloužilý člen

Registrace: čtv 11 led 2007 1:55
Ziskaná ocenění: 1
Třením vzniká teplo :)
http://www.blfdesigns.com/frictionheater/index.shtml
Diskuze k tomu:
http://www.energeticforum.com/renewable ... #post31150

Předmět příspěvku: kurva ...ty amíci jsou ale šikovný
PříspěvekNapsal: pon 06 říj 2008 9:36 
Zasloužilý člen

Registrace: čtv 17 led 2008 17:08
Darovaná ocenění: 381
Ziskaná ocenění: 243
...jsem rád, že na našem foru nejsou takovýhle koumáci... ja bych tenhle příspěvek dal do relaxu ke kávičce....nebo bych to vylepšit.....na brzdový špalky u vagonů bych dal ten vyvýjěč páry....zabrzdil bych a vyrobenou párou bych poháněl lokomotivu.... tak kdo to zkusí.......přineste to na setkání k Jeffovi...po 15ti pivech to uznám za vynález pro 3tí tisíciletí. :jump: ...martin11 :lol:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 227 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]