Neověřené Projekty

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

PS

Příspěvek od pokr »

Jo a nemyslete si, že když to takhle zveřejním celé, že si myšlenku nikdo nepřivlastní, nepatentuje....a máte zas po ptákách. Mimo to, kdopak vám ji povolí provozovat? No nic. Pokuste se na to poctivě odpovědět.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: PS

Příspěvek od NAVAR »

Z mých vlastích zkušeností vím že pokud člověk příjde s novátorskou myšlenkou a obzvláště jedná li se o energii "zadarmo" tak ode všud slyší "to přeci nemůže fungovat" Většinou se tím většina pak nezabývá, jo možná sem tam členové spolku sysifos :)
V patentech se moc nevyznám ale pokud si matně pamatuji tak patent či užitný vzor chrání před komerčním využitím, pro nekomerční nevýděčné účely si člověk může postavit na zahradě třeba tokamak a může to být každému jedno.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

PS

Příspěvek od pokr »

Navar

Jinými slovy, myslíte, že se tady na to vykašlou? Pak byla ztráta času se tím zdržovat.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: PS

Příspěvek od NAVAR »

Záleží na obtížnosti realizace a dostupnosti klíčových informací na tu jsem narazil i já u SSG generátoru. Nicméně i toto fórum se dělí na více skupin (nadšenci - realizátoři - skeptici), takže část to přijme s nadšením a část bude frflat.
Každopádně každá zajímavá myšlenka byť i jenom na teoretické úrovni je přínosem.

PS: Nadšenců je myslím více.
PS2: Zářným příkladem realizování nerealizovatelného (byla občas velká oponentura) je tepelný generátor který popisuje Jim68


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Sisyfos

Příspěvek od pokr »

Navare, díval jsem se na jejich stránky....to si raději vezmu sebou do hrobu, než jim (nechci zdůvodňovat).
Mimo téma (offtopic)
Dále mám prosbu ke komukoli: moje třesoucí se ručka-pařáta- by potřebovala ke kreslení něco na způsob navlékače jehel, jež má cenu tahitských perel :cry:


co nevíme, neznamená, že neexistuje
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Sisyfos

Příspěvek od poota »

Mimo téma (offtopic)
Již záhy poté, co jsem začal používat pravítko, křivítko a kružítko - mé čáry se podivuhodně uklidnily ;)
Také existuje přehršle kreslicích programů - podle mé zkušenosti jsou velice vhodné na upravování již nakresleného, ale zato se s nimi povětšinou velice obtížně vytváří kresba zcela nová. Ale jsou i tací, kteří to s nimi dokážou ...

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

rada

Příspěvek od pokr »

Mimo téma (offtopic)
Díky Pooto, jsem nadšen, zdržuji se u sestry a využívám "křivítek" dětí k rovným čarám jak jen to jde. Kružítko netřeba, zvláště na tak drobné elipsy. Ono v té nádrži krom trubek vlastně nic není. Jednoduché jako facka. Jak už jsem psal, to nejdůležitější leží ve sloupci kyseliny a směru.
Kreslící program, proč ne, zkusím ho. Ale kresbu byste pochopili i kdybych ji načmáral volně rukou-ale ta ostuda! To by admin musel slíbit a přísahat na holý pupek, že to za 5min.smaže. Což neudělá. Jdu na ten program :shock:


co nevíme, neznamená, že neexistuje
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Tady

Příspěvek od pokr »

Zdravím.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Dotaz: Je mezi vámi genetik....

Příspěvek od pokr »

se specializací na původ a DNA (rostlinných) mitochondrií?

Děkuji za příp. odpovědi.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Tady

Příspěvek od poota »

Díky. :good:
K výkresu (je fajn) - jaký je průměr těch trubek s kyselinou? Aby se dal spočítat obsah.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Re: Tady

Příspěvek od pokr »

Pooto, na obsahu nezáleží, pouze na sloupci. Jako konkrétní případ jsem uvedl průměr 80mm. S tím neutahováním vnějších krytek jen dodám, že musí být samozřejmě dostatečně těsné a přiléhající. Přeji mnoho zdaru.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Možná vám to pomůže se zpojením...

Příspěvek od pokr »

Jde o pružné částice, buďto Zemi minou, pokud ne, na pevném povrchu "hopsají" tak dlouho, dokud nezmizí zase v dáli či nedopadnou do vody - a právě tato poslední varianta se využila. Ocitne-li se ve vodě, ztratí pružnost a dlouho a pomalu svou energii předává. Pokud byste ji, čistě teoreticky, z vody vyzvedli, prudce by se ohřívala. Na poslední variantě byla založena past - přední řada "periskopů" slouží k usměrnění, zrovna tak jako přední polovina nezakryté nádrže (kryjí se jen chem. články z bezp. důvodů). Vlivem článků s uvedenou chemikálií se energie částic uvolňuje a přemění okamžitě celá.


Zdravím.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

MNO...

Příspěvek od jarda ovčák »

Takže jsem včera vožral bagristu a řidiče domíchávače, zítra vezu majiteli betonárky beránka a po nějakém konkrétním pokusu v menším to odstartuju.Enem ten výkon, jakej to může dodávat by mne zajímal.....Ešli mám počítat jeden reaktor, nebo raději 3.....
Bude to koncipováno tak, že když to nějak nebude ve větším funkční, bude z toho krecht na zeleninu i ovoce, eventuelně zásobárna deštové vody....


pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Re:MNO

Příspěvek od pokr »

Bez obav, Jardo Ovčáku, při dodržení popsaných pravidel je nefunkčnost nemyslitelná. Byl jsem u toho tak vím o čem mluvím. Překvapen jsem byl také. Hlavně výkonem - používali se spec. rukavice na vn, tak by bylo nejlepší nadálku připojit měřáky, resp. mít nachystané rozpojovatelné uzemění....jak se zastavuje aktivita v nádrži fakt nevím.
Hlavně to nepodcenit. Vypadá to jako hračka, ale nenechte se zmást jednoduchostí.


Přeji úspěch.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Jo už to vidím.....žádný krecht

Příspěvek od pokr »

je to nadzemní stavba. Zapustit byste měl jen tak cca 0,5m.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“