Neověřené Projekty

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re:MNO

Příspěvek od martin11 »

pokr píše: při dodržení popsaných pravidel je nefunkčnost nemyslitelná. ...
zdravím a prosím dotaz. pokr, kde jsi byl u toho ??? v česku,nebo mimo republiku, odkud nápad pochází, kdo je autorem.
odkud se vynořila informace o pružné / hopsající / částici, která "náhodou" žbluňkne do našeho bazénku a předá nám zde svoji energii a to rovnou ve formě nejušlechtilejší t.j formě elektrické.
nechci být pesimistou, protože nevím, ale třeba , podobně se chytají neutrina, do nádobek s těžkou vodou...ale to je asi něco jiného.
zpět ke konstrukci bazénku....myslím, že hlavní bude plocha vody, aby byla větší naděje na žbluňk toho hopíka...

...asi nejzajímavější je "vlastnost" oné částice, které si zatím nevšiml a pravděpodobně tudíž nemá ani pojmenování...
tak a závěr...co si o tom myslí karkulka červená :oops: ...pokus je každopádně nutné provést, protože , co kdyby...a jestli jen v náznaku bude kladný výsledek, začnou se přepisovat dějiny techniky, energetiky a dalšíhovývoje lidstva....snad konečně slezeme ze stromů a vylezeme z jeskyní........zdraví m11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

kraftwerk

Příspěvek od jeff »

Taky bych to rád vyzkoušel, ale jelikož mám pozemek v zastavěné části města, není až tak velký a navíc ve svahu, asi bych se toho trochu bál, abych tu nezpůsobil katastrofu. Cožpak nádrž se dá postavit, na 90m3 vody při výšce vodního sloupce 3m to je 30m2. To by se ještě dalo. Pokud by se to skutečně rozjelo, tak ďábel vstoupí do vašeho domu. Že v nádrži bude nějaký počet trubek 8cm tlustých a 3m dlouhých s cca 15 litry 98% chemikálie už je určitý problém, ale sehnat se to dá a s pomůckami je to zvládnutelné taky. Ale ten výstup energie nějakých 147kV to je fakt zabiják, neboť napětí je jistě stejnosměrné a bez transformace nepoužitelné. Za normálních podmínek vlhkosti vzduchu může dojít k přeskoku na 15cm a pokud by. byl proud jen 1A, při zásahu to má každý spočtené a má připravenou dálnici na krchov. To je za suchého počasí, co kdyby trochu zapršelo...,.
Domnívám se, že by to mělo jít vyzkoušet v menším měřítku, ale stejně mi není jasné, jak se v takové nádrži může vytvořit tak vysoký elektrický potenciál, aby vůbec šel kabelem odvést a nějak využít. Další problém, jak jsou ty trubky vlastně zapojené, i když při takovém napětí má voda vlastně nulový odpor.
Nechci nikoho zrazovat od realizace, sám bych to taky velice uvítal, ale je tady moc nejasností, ani ne tak o nějakých částicích - hopíkách, ale o zapojení systemu nádrže. Ostatní by asi zvládnutelné bylo, ale komponenty by se musely nakupovat nejspíš v elektrárně.
Takže jak dál?

Jeff
Naposledy upravil(a) jeff dne stř 08 čer 2011 14:27, celkem upraveno 1 x.


pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Re:MNO

Příspěvek od pokr »

Vaše ironie ovčáku je příliš štiplavá a hlavně předčasná. Byl jsem u toho, nikoli zde v republice. Měl jsem a dosud mám možnosti, o kterých se vám ani ve snu nezdá. Na Vaše otázky odpovědět nemohu, to snad chápete, ale pokud se už předem hodláte posmívat, je z Vaší strany poněkud nelogické investovat čas peníze do "pochybného" experimentu.

Své ironické poznámky si ponechte až na dobu, kdy se Vám za uvedených okolností nepodaří zařízení "nahodit".


co nevíme, neznamená, že neexistuje
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

jeff + jarda

Příspěvek od huhu »

pánové , nejsa chemik , hledal jsem a našel co mi přišlo nejdivnější
H2SO4 pokud je koncentrovaná , tak s Fe nereaguje

ale co ten beton , do kterého trubky zalijete ? nebo trubky zespodu zavaříte ? a pokud ano , jak je upevníte k podlaze - mají mít dno zároveň s dnem jímky ? ( na milimetru prý záleží )
a kam a jak připojíte kabel ?


Jsou to otázky spíše na pokra , ale obávám se , že už víc popisovat nechce .....


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Princip

Příspěvek od poota »

Omlouvám se za svou, jak jsem posléze zjistil, velice nejapnou otázku na průměr trubek. Kdybych četl jen o trochu pozorněji, pak bych si údaje, uvedeného v "tištěném" seznamu pod bodem 5., určitě všimnul.

Celá věc vypadá velice zajímavě, i když pro mne v mých podmínkách nerealizovatelně. Což píšu raději hned na začátek.
Přesto se přiznám, že mě velice zajímá princip, na kterém to funguje. Zatím je jen málo toho, co je jasné. Jedná se o jakési částice, přicházející, či spíše přilétající, ze západu. Z toho by se dalo usoudit, že jsou nějak závislé na rotaci země. Proč ne, ale je podivné, že "přilétají" po směru rotace, nikoli "zepředu", ale jakoby "zezadu". Formulace "případně zemi minou" jaksi naznačuje, že přilétají z prostoru, abych tak řekl, na zemi nezávislého, tedy okolního. Pak ovšem přilétají i z východu, takže může hrát roli součet a nebo rozdíl rychlosti otáčení země a jejich letu. Případně, pokud mají co do činění s elektřinou (jako že asi mají), může hrát svoji roli i zemský magnetizmus.
Další zajímavá otázka - voda je, řekněme, zpomalí a tím jim odebírá jejich energii. Logicky by se tedy měla voda především ohřívat. To by bylo jednoduché a snadno pochopitelné. Ovšem místo toho dochází nějak tajemně k převodu na elektrickou energii. Pomocí relativně tenkých paralelních sloupců kyseliny se částice přinutí, snad kromě zpomalení a předání tepla, také k vytvoření elektrického toku, který se nějakým způsobem odebírá.
Zatím jsme si zvykli, že je někde nějaká cívka, která má dva konce, ke kterým se připojí dráty, na kterých je nějaké napětí a nějaký proud, jejichž vynásobením se zjistí výkon, třeba "do zkratu". To mi tady přece jen trochu schází. Dejme tomu, že jedním "vodičem" je okolní země, tedy vlastně uzemnění. Takže zbývá ještě ten druhý, kterému se obvykle říká "živý". Ten je připojený kam - jen tak strčený do vody, která do něj "pod tlakem" žene proud? Nebo jsou nějak pospropojované ty kyselinové "vodiče"? Co vlastně rozhoduje o tom, jaké bude napětí - záleží na počtu trubek a nebo na něm závisí celkový výkon?
Fungovalo by totéž zařízení stejně, i kdyby byla nádrž rozdělena západovýchodními přepážkami na samostatné "kanály" a nebo musí být možná i "příčná komunikace" mezi trubkami?

Omlouvám se za delší a vlastně i další nejapnou "otázkárnu" - není na ni samozřejmě nutné, a třeba ani možné, odpovídat. Jen tak si trochu uvažuji "nahlas" - to už tak s věkem přichází ;)

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Jeff + Jarda

Příspěvek od pokr »

K těm trubkám - základem je výška + náplň, obojí je 3000mm. Pak teprve začne upevňování ke dnu. Mohu-li spekulovat ( celé prostředí je beztak vodivé), můžete naplněné - či dosud prázdné trubky buďto zasadit do větších v podobě zabetonovaných patek na dně, nebo je zkusit elektrikou heftnout vedle sebe na společnou ležící kovovou základnu, nebo něco na ten způsob. Ve vodivém prostředí se + a mínus neujme, to bude zřejmě muset být proti zemi, chce to zkoušet. Ale jak říkám, pozor na vn, ovčák si myslí, že tam částice zabloudí jen omylem, na omylu je on, nepochopil bohužel podstatu anebo nečetl co jsem už předtím napsal.

Ano, trubky jsou zespodu zavařeny. Buďto je jednotlivě rozmístíte podle plánu, nebo je navaříte na kovový nosič - jak říkám, stejně je celé prostředí vodivé. Bude nutné experimentovat. Na druhé straně nejsou vzdálenosti mezi články jen tak pro nic za nic, musí to mít vážný důvod. Držte se náčrtku, jelikož je nádrž od země odizolovaná, je možné zapustit články i do betonového dna - třeba do nějakých patek.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Poota

Příspěvek od pokr »

Pouze a jedině směr západní. Já Vás chápu, ale vím o tom je tolik, co jsem na místě mohl zjistit a posléze zaznamenat. Nemohu si dovolit dodatečně spekulovat, ztrácí to logiku a nevedlo by to k ničemu. Je možné, že protipólem je země. Nevím.

Když jsem se tehdy vyptával já jako nyní Vy, bylo mi řečeno - naplníš je a uvidíš sám. Nic víc nemohu dodat, za nákresem si musím stát.

Zdravím.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Poota

Příspěvek od pokr »

Ano, voda se patrně ohřívá, ale jak už jsem napsal, rozpad částic je v tomto případě na hodně dlouhou dobu, takže efekt nemusí být za každých okolností zjevný. Zatímco v nádrži připomíná spíše anihilaci. A že bude mít tento jev na fyziku vliv, o tom nebylo pochyb. To nejsou má vlastní slova, pouze je interpretuji.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

záhadný zdroj energie

Příspěvek od martin11 »

omlouvám se za titulek, ale zatím "záhadný" zdroj. až se hlavně objasní, jaksi že tedy jak ?? tak TO...budeme nazývat pravým jménem....
Poota naznačil a nanesl několi otázek, které asi zajímají všechny čtoucí....
všichnimáme netušené možnosti a tudíž ani v tomto případě nepochybuji o netušených možnostech zde píšícího pokr-a.
tak nejdříve....z popisu zde známého...." nádrž je izolována asfaltem...." je toto řešení nutné....může být nádrž plastová, nebo dřevěná a isolovaná....velkou plachtou...??....nebo musí být NUTNĚ betonová....když betonová proč isolovaná.....sama o sobě bude nepropustná....nebo isolovaná aby nebyla...!!!....uzemněná..??...
a ještě jedna otázka. pokud jste zařízení viděl v chodu, jak byl realisován odběr, jak byla energie 147kV využita ?? pro ohřev čehokoli, pohon stroje nebo do sítě .
myslím si, že nikdo tady není schopen vybudovat 90m3 nádrž / nadzemní / a "jen tak" po instalaci válců s kyselinou do nádrže strčit kabel a očekávat, že se bude něco dít. / tedy jako že na kabelu bude nějaký elektrický potencial. a ruku na srdce....pouze magor by se pustil do takto připraveného projektu....s úctou zdraví martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Martin11

Příspěvek od pokr »

Nikdo vás do ničeho nenutí. Nebuďte magor a plaťte ČEZu, máte jistotu bez nervů.
Takových jako jste Vy kdyby bylo v minulosti víc, svítíme ještě dnes svíčkami, drahý virtuále!


co nevíme, neznamená, že neexistuje
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin11

Příspěvek od huhu »

drahý virtuále je oslovení oboustranné.

Martin klade správné otázky - sice nadzemní nádrž ze dřeva nebo plastu zrobit tak mocnou , že 90 tun vody ukrotí ( i bez hopsíka ) nebude legrace , proto beton

Ale - kam strčit "gumový" kabel ? ptal jsem se i já
Jak využít tu energii aby svítila hřála a hrála se ptal již poota . Udělat megajiskřiště , nebo vyvinout tranzistor velikosti melounu ?

Doposud řečené by se dalo pochopit , ale vyvstávají další otázky. A pokládáme je virtuálovi , který to vše viděl na jiné planetě.....

A nejhorší na tom je , že tech 3000mm si umím zdůvodnit ( ačkoli bych ještě 300 přidal .... ale voda zpomaluje)


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno....

Příspěvek od jarda ovčák »

pokr..
To ne, jízlivosti ani nic jinýho tam nebylo, JÁ TO MYSLÍM VÁŽNĚ.
Normálně to dám dokope, enem zatím dávám střípky dohromady a rozměry, technologii a spíše bych to udělal 1 ku 10,nebo ku 100.
Moji přátelé vědí, že jestli bude fungovat jedna vana, nic mne nezastaví. Placu mám víc, než si umíš představit a za sousedy kluky z betonárky. Jen ten obrázek furt nemůžu dát dokopy. Dejme dokupy prototyp zmenšeninu a pak s tím zasypeme svět. Z auta vysápnu motor a našroubuju tam množství akumulátorů, aby se to uneslo. Nebo na vozejk za auto baterky.Stejně jezdím imrvére s vozejkem za řití. Jak to bude fachat, nic nás nezastaví. Snad nějaká spontální anihilace v těch neckách....
A že to bude nadzemní a nebude to fachat?? žádný vrásky, zasypu to hromadou hlíny a mám fajnovej sklep. Nic není nemožný, jen tech informací je pomálo.
To víš že by se nám všem líbilo vyfakovat čez a celej stát.... proto sme tady.


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: mno....

Příspěvek od huhu »

jarda ovčák píše:........ spíše bych to udělal 1 ku 10,nebo ku 100.
........

to právě asi nepůjde
pokr píše:....... Minimální rozměr takové nádrže je 90m3. .............

asi je potřeba mít dost periskopů , aby se chytil včas další hopík a když uděláš jen jeden článek , můžeš na hopíka čekat dlouho

je tak pokre ?


pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Ovčáku, tak dobře, beru zpět, ale

Příspěvek od pokr »

Huhu má pravdu, nemůžete to podle libosti zmenšovat, však to není nic složitého. Žádný "větší množství periskopů", dejte jich tam 1O - 12ks, čekat na "zbloudilé" částice je nesmysl, vy to pořád přirovnáváte ke klasickým pastím na jejich detekci, ale tak to není, konečně, uvidíte.
Všechno co jsem věděl je napsáno ve vlákně. Spekulace přenechám praktikům.

Zdravím


co nevíme, neznamená, že neexistuje
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Huhu

Příspěvek od pokr »

Tvrdíte, že : nejhorší na tom je , že tech 3000mm si umím zdůvodnit ( ačkoli bych ještě 300 přidal .... ale voda zpomaluje)

Buďte tak hodný, prozraďte své zdůvodnění nutnosti oněch 3000mm. Já to nevím, fakticky. (být vámi, nepřidával bych ani milimetr natož 300).

Ale i tak, původně jsem si myslel, že nevydržím slušně reagovat na zjevné ptákoviny - no, zmýlil jsem se. Některé nápady ke změnám jsou opravdu originální, jenomže limity jsou jasné. Nejde přece zmenšit absolutně nutné 3m!

Nikde taky netvrdím, že není nutná nějaká dodatečná úprava takto nakumulované energie, protože experiment nebyl apriorně zaměřený na ni, šlo o potvrzení hypotézy.
Z téhož důvodu bylo celé zařízení postaveno provizorně, přesně jak jsem vám ho nakreslil, prostě bez zbytečných serepetiček.


Až to někomu naběhne, může ho postavit třeba z růžového leštěného mramoru se zlatými ornamenty.

Nezůstávejte zajatci své doby, připusťte i jiné, odvážnější alternativy, jinak se nepohneme dál.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“