Neověřené Projekty

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 2016

Příspěvek od jeff »

Aha, tam jde o určování druhů hornin. Takové věci taky tak trochu dokáže i běžný detektor, i když ten identifikuje jenom kovy a eventuelně jejich sloučeniny. Ale má taky dva oscilátory. Jeden je pevný, cívku druhého rozlaďují hledané předměty. To snad zná každý.
Účel těch vf generátorů mi zatím jasný není, bylo by dobré se aaspoň v hrubých rysech dozvědět, o co jde.

Jeff


pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Re: 2016

Příspěvek od pokr »

Nejde o určování hornin, ani o detektor. Bylo to experimentem ověřované vznášedlo, jehož výkon daleko předčil příkon- nebo jak tomu říkáte.
Musím na chvíli pryč, promluvíme tedy o něm.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Re: 2016

Příspěvek od pokr »

Jeffe, jsem fascinován lovci, kteří když nahodí háček a lovený tzv. zabere a nedá najevo že ví o co jde, si automaticky myslí, že je pořádný naivka.
Ale vrátím se k přerušenému tématu. Něco z toho lze popsat přesně, o jiném jen spekulovat. Jak říkám, nákresy jsem neměl šanci ani zahlédnout.
Mohu-li soudit podle konstrukce a rozhovorů, šlo o dva oddělené, precizně zpracované, stíněné vůči sobě i okolí, vzájemně relativně jednoduše propojené spolupracující vf generátory. Pouze jeden byl napájený z akumulátoru, druhý si bral šťávu z prvního (když to takhle popisuji, připadám si jako úplný blbec). To důležité o co šlo bylo, že každý pracoval v přesně nastaveném pásmu radiových frekvencí, které si zároveň vzájemně vyměňovali do doby, než musel zřejmě nastat jakýsi soulad či naakumulované rázy, které, vyvedeny z prvního, se (pokud tedy o rázy šlo, protože o blízkosti frekvencí se mluvit dá asi těžko, neboť mezi nimi byl odstup celého pásma VKVI) vybíjely do primáru trafa. Tady mám další problém. Ze sekundárního vinutí musí být jeden vývod napojený na kostru-tu pak u vznášedla tvořila spodní kovová deska, na jejíž spodní straně bylo v krytu i trafo - ale ne dřív, než začne proti ní jiskřit, což při pokusech značí, že se generátory dostaly do "formy". Dobře si pamatuji, ale není to asi důležité, že na něm bylo přes 360V a zabilo by. Problém mám jaksi s vývodem druhým, ten jakoby nehrál v hlavní roli. Mistři elektro by si ale poradili. Ono vůbec se to slovy těžko popisuje, pač záleží na každé maličkosti. I to trafo musí být na přesně stanoveném místě, přesně pod druhým generátorem....
Abych to ale zkrátil, souviselo to s ovlivňováním či buzením krystalických mřížek hornin (proto asi celá kmit. pásma, jako demonstrační model sloužily různě velké křemeny s vybroušenými širokými základnami umístěné vedle sebe na nevodivé straně destičky plošného spoje o velikosti cca 8 x 15cm, na vodivé pak četnými krátkými vyleptanými a navíc pocínovanými cestičkami základny kamenů různě pospojované, minigenerátorky téměř nepostřehnutelné, zato efekt jedinečný....a to takový, že ve tmě každý z kamenů jemně vyzařoval jednu barvu ze spektra v souladu se svou velikostí---či hmotností?? Napájení muselo být rovněž mini, jelikož jsem ho nezahlédl), v důsledku čehož vznikalo pod deskou pole, jehož intenzitu bylo možné regulovat skrze nejen výkon gen. natolik, že "tlačilo" celé zařízení vzhůru, anebo ho otáčelo, tlačilo jakýmkoli směrem. Až na naklánění. Pole, když vznášedlo stoupalo, se pod ním prý zakřivuje vzhůru v podobě strmého kopce, zatímco mimo svislici, se rovnoměrně rozprostírá podél země, ale s výškou se zvedá, lépe řečeno přibývá ho, a i rozšiřuje jeho rádius. Nereaguje na nic, je netečné ke všemu, kromě desky vznášedla. Stál jsem pod ním zpocený strachy že na mě spadne když byl ve výšce takových 2,5m a rotoval kolem své osy....
už toho nechám, jdu spát. Dobré ráno :roll:


co nevíme, neznamená, že neexistuje
Elektro
Zasloužilý člen
Příspěvky: 434
Registrován: čtv 19 črc 2007 11:52
Bydliště: Banskobystrický kraj
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: 2016

Příspěvek od Elektro »

pokr píše:... Abych to ale zkrátil, souviselo to s ovlivňováním či buzením krystalických mřížek hornin (proto asi celá kmit. pásma, jako demonstrační model sloužily různě velké křemeny s vybroušenými širokými základnami umístěné vedle sebe na nevodivé straně destičky plošného spoje o velikosti cca 8 x 15cm, na vodivé pak četnými krátkými vyleptanými a navíc pocínovanými cestičkami základny kamenů různě pospojované, minigenerátorky téměř nepostřehnutelné, zato efekt jedinečný....a to takový, že ve tmě každý z kamenů jemně vyzařoval jednu barvu ze spektra v souladu se svou velikostí---či hmotností?? ...
Zdravím
Hm, to mi veeeľmi veeeľmi pripomína Keelyho a jeho výzkumy napr. http://www.upramene.cz/forum/files/keel ... ra_130.doc
Želám príjemný deň


Hľadajme možnosti ako sa to dá a nie ako sa to nedá.
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Re:2016

Příspěvek od pokr »

Elektro díky za link, podívám se a porovnám.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 2016

Příspěvek od Palo »

Elektro píše:Zdravím Hm, to mi veeeľmi veeeľmi pripomína Keelyho a jeho výzkumy napr. http://www.upramene.cz/forum/files/keel ... ra_130.doc
Trochu si s tou dynasférou hraju, alespoň si to myslím :lol: Je to hodně zajímavé ;) Není to tak složité, jak to vypadá ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re:2016

Příspěvek od jeff »

To je ale zajímavé, jak jsme se od roku 2016 dostali k antigravitaci, neboť ono zařízení si myslím, že nebylo nic menšího, než gravitační motor, nebo spíš takový prototyp. Z toho, co jste napsal se ale nedá pochopit princip, alespoň mě ne. Jsou použity celkem obyčejné věci, které mají určitý řád, který se musí dodržet. Je třeba pochopit základní myšlenku, která popisuje vlastnosti v tomto případě oxidu křemíku a k tomu pak vymyslet a přizpůsobit jistý podpůrný system. Bohužel nemám představu. Pokud bylo v zařízení použito jiskřiště, i když napětí 360V je dost málo, tak vysoké frekvence v oblasti rádiových vln vzniká ohromná škála, nejen v pásmu VKV1, ale až po stovky GHz, možná ještě výš. Ale tak vysoká frekvence se nedá transformovat žádným běžným transformátorem, je to vlastně výsledný produkt, který je k přímému použití. Přečtu si taky "hudební dynasféru" od pana Keelyho, možná by se tam něco našlo. Ten křemen asi vyhovoval pro daný přístroj nejlépe, je snadno dostupný a navíc má dobré piezoelektrické vlastnosti. Asi vše, co bych k tomu zatím napsal.
Soubor od pana Keelyho ve Wordu se Vám otevře i v programu Open office, který je volně stáhnutelný a kompatibilní. Je trochu větší, má cca 120MB.

Jeff


pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Re:2016

Příspěvek od pokr »

Jeffe, jsou dvě možnosti - buďto jsem se špatně vyjadřoval, k čemuž se docela přikláním, anebo jste ne nepochopil, ale špatně četl.
Vkládáte mi suverénně do klávesnice co jsem neřekl. Ten odkaz Elektra (Poota, děkuji za radu ohledně OpenOff.) jsem bohužel nedočetl, usnul jsem pro přílišné nevyspání a ponocování, podívám se na něj večer.
Nejste první, kdo s tím má potíž.
O žádné pásmo VKVI přece nešlo, panebože, jak je možné, že to nevidíte? O klasickou antigravitaci ve smyslu jak ji rozumíme také ne, s výškou výkon klesal, dostupnost byla omezená na nějakých 60-70m, ale je možné, že kvůli výkonu generátorů. Co se trafa týká, i tam jste četl zbrkle, nic takového co tvrdíte jsem na mysli neměl ani nenapsal.
Nakonec problémy přesměrujete (netýká se jen Vás) na jinou kolej a vyjde z toho zdeformovaný mutant.
No nic, spal jsem do pěti odpoledne a jelikož se probírám dlouho, zavítám sem později. Jsem noční pták.

Zdravím. Všechny.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Flájr

Příspěvek od Palo »

Co se týče antigravitace, tak mi to smrdí 3D rotací, ať už například nějaké (kovové) kuličky nebo rotujícího magnetického pole...
Příklad ohledně kuličky - roztočíte doprava a zároveň nahoru tak, aby rychlost rotace celé kuličky byla na celé ploše stejná :)
Příklad magnetického pole - kostka omotaná třemi cívkami (každá cívka namotaná na 4 stranách kostky) - a na střídačku spouštěné cívky...
Taky se spekuluje o třech trojúhelníkových posunutých frekvencích vůči sobě... To se také týká samozřejmě elektromagnetizmu...
A nejen, že to smrdí antigravitací, ale i možným zdrojem volné energie... Jejda, koukám, že mluvíme o tom stejném :D že bych na to kápl? :lol:


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Keely

Příspěvek od pokr »

Tak jsem ho přelouskal a zjistil, že dnes ještě asi není moc velká šance pochopit skutečné vztahy mezi vějířem energií.
K té napodobenině antigravitace, co jsem tak krátce a podle některých i nejasně nakousl jen upřesním zásadní fakt, že první zpracovává celé pásmo KV, druhý VKVII. Někdo taky zmínil jiskřiště - tak to není, jeden vývod sekundáru musí být sice od kostry odpojen, ale ponechán u něj na vzdálenost 1cm, jen při zkoušení, kdy vám trafo leží třeba doma na koberci, protože až spustíte generátory, začnou nabíhat a v okamžiku kdy začne jiskřit proti kostře, máte vyhráno, nikde jste chybu neudělali. Takhle to mělo být pochopeno.
K těm křemenům - šlo o běžné surové "šutry" o které zakopáváme na každém kroku, jediná úprava spočívala ve vybroušení základen pro zvětšení "dosedací" plochy....nevěřím, že bychom to tady vyřešily. Místo toho si vybudujte vlastní malou elektrárnu, ale ne v blízkosti baráků, aby vám při testování neopadala omítka. Nic se v ní netočí, nepotřebuje od vás žádnou dodávku energie zvenčí, krom práce a nákladů, které nestojí za řeč. A hlavně nepodceňujte pro její jednoduchost výkon. Budete potřebovat ostrou H2SO4 a dojde-li k újmě na zdraví, poděkujte jen sobě.
Logicky se odvodit správný sloupec kyseliny z ničeho nedá, je potřeba ho dodržet na mm-v tom je skryta ona podstata. Bude v řadách kovových článků, které uzavřete plastovými krytkami. Minimální rozměr takové nádrže je 90m3. Články, dvě řady po deseti ks budou až po krytky zaplaveny vodou. Stavba musí být nasměrovaná na západ - pokusím se najít nákres a naskenovat ho - proč na západ poznáte. Nebo to do něj vepíši. Nebudu-li ho mít sebou v záznamech, neboť jsem teď u sestry, nakreslím ho. ČEZ vás bude milovat :D
Jdu na kutě, Kalousek by nade mnou zaplakal, že ho odmítám živit.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Keely

Příspěvek od jeff »

Keelyho jsem ještě nečetl, nějak mi to přes den nevychází s časem a večer jsem rád, že jdu spát. Mám nějak málo energie, nebo za den unavený zrak.
Co se týká různých projektů, tak mě zajímají konkrétní údaje a možné parametry, zkrátka ta praktická část s přihlédnutím na moje možnosti. Elektrárnu bych velice uvítal, ale podle popisu bych ji neměl kde realizovat a asi málokdo. Není problém koupit H2SO4 98%, i když ta je hodně zlá, ale nádrž na 90m3, to není kam dát, navíc nějaká bezpečnost provozu. Ale stejně mě to zajímá aspoň na pochopení principu.
Levitovací zařízení by taky bylo dobré, ale pořád si nejsem schopný udělat představu o praktickém provedení.
No a taková pro mě dost důležitá věc, která by se asi nechala dát do kupy podle Tesly, něco jako Teslův ochranný štít, jen by nemusel mít parametry, jaké má, stačilo by, aby skrz něj neprocházel zvuk.
Ono se dá vymýšlet všechno možné i nemožné a hodně z toho už i vymyšleno bylo, ale pak skončilo v zapomnění. Ne všechno by do toho našeho světa sedělo tak, aby to nebylo zneužito. Na druhou stranu to ale byl osud snad všech vynálezů. Nejdřív se vyzkouší, jak to bouchá a pak se možná najde i jiné rozumné využití.

Jeff


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

90kubíků nádrž.....To není tak šílený......Teda když máš trochu placu... Záleží na efektu. Snad pokr napíše víc, páč to je úplně poslední věc, co mi v mém světě chybí k dokonalosti......


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Keely

Příspěvek od Palo »

pokr píše:Tak jsem ho přelouskal a zjistil...
Zajímavé ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

90m3....

Příspěvek od pokr »

Jeffe, taky na tom s časem nejsem nejlépe, co budu moci, dodám. U těch "90kubíků" by to neměl být problém, jen začátek je holt nebezpečný, neboť vzhledem k jednoduchosti je snaha podceňovat výkon. Na samozásobení má bohatě stačit, ne jako FV - mimo to špatně navržená.
K těm levitacím - hodně lze také pochopit z nákresů. Dodám.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

90m3

Příspěvek od pokr »

PS: Nešlo jen o zdroj samotný, byl postaven, protože z něj měly vyplynout k objasnění další fyzikální jevy - ale k tomu už jsem přístup neměl.

Proto to nepodceňujte!


co nevíme, neznamená, že neexistuje
Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“