Domovský web

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět
Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Domovský web

Příspěvek od rival »

Hodlám se pustit do přestavby domovského webu http://energie.upramene.cz Nikoliv po stránce grafické, ale obsahové. Rád bych, aby zde bylo maximum informací o alternativní energii. Plánuji část webu věnovat panu Meyerovi (články,patenty, fotky, videa, atd.). Rád bych tam dal i nějaké přehledně uspořádané informace z tohoto fóra. Odborné pojednání o vlastnostech vodíku, klasické elektrolýze a spoustu dalších informací a odkazů na jiné podobně zaměřené weby u nás i ve světě. Co myslíte, najdu mezi Vámi lidi, kteříí by mi s tím vším mohli pomoci ? Uvitám všechny Vaše nápady. Web je postaven na redakčním systému phpRS. Tedy umožňuje podílet se na jeho tvorbě mnohem více lidem než jen mne. Pokud někdo projeví zájem o užší spolupráci, není problém. Může se stát i redaktorem nějaké vlastní rubriky. Máme dokonce na své straně i pani profesorku českého jazyka, která je ochotná projít naše výtvory před uveřejněním jak po stránce gramatické, tak i stylistické. Co Vy na to ?
Naposledy upravil(a) rival dne pát 12 kvě 2006 19:19, celkem upraveno 2 x.


rival - živý člověk
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

pořádek

Příspěvek od jeff »

Jestli to správně chápu, chceš na tento web vnést nějaký system. Část by byla určena jako archiv informací, rozdělený podle oborů, jako výroba vodíku se Stanem Meyerem, Dingelem, Joe cell...
A další obory a projekty - meg, keg, Teslovy vynálezy, elektřina a magnetismus, rezonance, je toho ještě mnohem víc. Nemám představu, jak bych toto řešil, je to dost náročné, navíc se jednotlivé obory vzájemně prolínají. Jinak doufám a byl bych tomu nerad, kdyby se měly zrušit již založená témata. Není to nejpřehlednější, ale je zde takový ten tvůrčí nepořádek a tak to má být.
Prostě zavést system, ano ale zachovat i to, co zde již funguje.
Ti z nás, kteří něco stavějí a vyvíjejí by mohli dostat prostor na zveřejňování fotografií, průvodních textů, výsledků měření svých zařízení.
Jak už jsem někde psal. Když může být elabs, jnlabs a já nevím kdo ještě, tak pokud něco budu časem zveřejňovat já, budu mít značku Jefflabs.
Paní profesorce přeji hodně trpělivosti, bude s námi mít dost práce.

Jeff


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

úpravy

Příspěvek od lajos »

Musím souhlasit s Jeffem, tematizovat by bylo dobré ale v každém případě zachovat náš stávající bordílek, hned vím kam jdu a proč na fóru a ostatní inteligenti, pokud je to zajímá, postupně se vyznají.


ojozo
Stálý člen
Příspěvky: 54
Registrován: čtv 04 kvě 2006 12:25
Bydliště: SR

Domovský web

Příspěvek od ojozo »

co sa tyka directory a prispevkov tak ako vzor by mohol sluzit http://www.freeenergynews.com/news/ alebo http://www.zpenergy.com/

este mi chyba na fore moznost odpovedat na dany prispevok, cize aby sa mi pri pisani prispevku v predmete zjavilo napr. tu "RE: Domovský web"

Dalej na fore mi chyba farebne odlisenie novych (skutocne neprecitanych) prispevkov ale nie od poslednej navstevy fora


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Upřesnění

Příspěvek od rival »

Celý web je postaven na dvou na sobě nezávislých aplikacích. A to na phpRS (Redakční Systém - já to nazývám domovským webem) a na phpbb (což je toto diskusní fórum). Proto je vlastně nutná tzv. dvojí registrace. Později bude stačit jedna, až oba systémy programově provážu mezi sebou.

Fórum zatím nijak upravovat nebudu. Myslím, že to bude mít smysl někdy později, až zde bude daleko více témat. Potom společně vymyslíme jak vše zpřehlednit. Umím si představit vznik praktické části fóra, která by byla věcná a byla hlavně o vlastních zkušenostech, vlastních postavených přístrojích a řešilo by se tam jak je vylepšit, případně co dalšího postavit. Měla by tam být rozsáhla fotodokumentace, postup stavby přístroje, parametry přístroje, aspoň hrubý odhad o vložených financích, atd. Mělo by to také pomoci ostatním méně zkušeným členům se stavbou jejich přístroje. Ideální by bylo, kdyby každý z nás s nějakým přístrojem experimentoval. Pak by bylo možné hromadně nechat udělat tišťáky a domluvit se s těmi, kteří umí pájet na nějaké rozumné ceně za osazení desky. Myslím, že by to mohlo být přínosem pro nás všechny. Pokud bude zájem můžeme se na nějakém konkrétním přístroji (třeba ZP...) domluvit hned teď.

Změny, o kterých jsem v úvodu psal se týkají domovského webu. Momentálně je tam jen několik článků. Pamatujete, když jsme tam začínali s komentáři k prvnímu článku ? Pak přišla na řadu Kniha návštěv a nyní jsme zde na Fóru. Já si na to občas vzpomenu... Takže ty největší úpravy chci udělat tam. Nedávno jsem přidal na pravou stranu blok s názvem Fórum. Kde se ukazuje posledních osm příspěvků včetně datumu. Mělo by to upozornit návštěvníky, že je tady živo.

Ojozo, beru Tvé připomínky na vědomí. Pokud to půjde, tak s tím zkusím něco udělat. Některá vylepšení jsou snadná, stačí malý zásah do scriptu PHP. Ale některá vylepšení jsou časově dosti náročná....


rival - živý člověk
smolař

xxx

Příspěvek od smolař »

Ahoj.
chci se zeptat co to znamená že cizí lidé nabízejí, na tomto fóru jednu a tu samou věc, která s naším tématem nemá nic společného. Dá se to trvale odstranit, předpokládam že tito lidé neumí česky a slovensky


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Re: xxx

Příspěvek od rival »

smolař píše:Ahoj.
chci se zeptat co to znamená že cizí lidé nabízejí, na tomto fóru jednu a tu samou věc, která s naším tématem nemá nic společného. Dá se to trvale odstranit, předpokládam že tito lidé neumí česky a slovensky
To nejsou lidé, ale roboti, kteří jsou naprogramování propagovat nějaké stránky či výrobek... Ochranou bude vizuální potvrzení pro anonymní uživatele před odesláním svého příspěvku do fóra. Již na tom pracuji.


rival - živý člověk
Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Zaměření domovského webu

Příspěvek od rival »

Rozhodl jsem se, že domovský web bude z většiny zaměřen na podporu fóra. Bude se hlavně zabývat tříděním důležitých informací a celkovým děním na fóru. Oba systémy (phpRS a fórum) mají své výhody. Tímto spojením dojde k většímu zpřehlednění a bude se nám i lépe pracovat. Určitě to pomůže i nově příchozím k lepší orientaci :D.


rival - živý člověk
Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“