Gravitační všehochuť

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět
Uživatelský avatar
MilMAX
Starší člen
Příspěvky: 183
Registrován: úte 24 dub 2007 19:04
Bydliště: Kobylí
Kontaktovat uživatele:

Re: antigravitace

Příspěvek od MilMAX »

Prý to jde i na akustické bázi



chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Gravitační všehochuť

Příspěvek od chiq »

od str. 55 je Wang Shum Ho (údajne 5 kW)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Gravitačný motor

Příspěvek od buky »

Zatiaľ som nikoho nenašiel ským by som sa o tom mohol podrobnejšie porozprávať. Obrázok je vo fotogalerii.


Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Gravitačný motor

Příspěvek od gromit »

buky píše:Zatiaľ som nikoho nenašiel ským by som sa o tom mohol podrobnejšie porozprávať. Obrázok je vo fotogalerii.
hmm, gravitační motor - a o čem bys rád diskutoval? Všechny tyhle návrhy mají jeden zásadní problém - gravitaci. Každá koule, aby mohla vykonat práci zmenšením své potenciální energie v gravitačním poli nejprve musí tu potenciální energii získat. Jak bys toho dosáhnul v tvém návrhu bez dodatečného externího zdroje? Z obrázku to není patrné. Počet koulí na nakloněné rovině ani jiné vychytávky nemění nic na tom, že každou kouli stejně musíš dostat z nejnižšího bodu A do nejvyššího bodu B - a je jedno, kudy, jak složitou cestou to bude.

Jasné?


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

gromit

Příspěvek od buky »

Ponúkol som to špičkovým odborníkom na fyziku medzi ktorých patríš určite aj ty. Pozri http://www.post.sk /forum/ - fyzika - zdroj energie. Hlavne 4 a 5 stranu.


buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od buky »

Ide mi hlavne o to či sa závažie na rotore v 90 stupňovej polohe pohne, ak áno tak potom by som mohol spojiť hriadeľami taký istý stroj, ale závažie na druhom stroji by bolo v 45 stupňovej polohe. Co sa stane? Ide mi hlavne o to, že ak závažie z dopravníku A-B dostanem spet na rotor ( 90 stupňov) tak dodám stroju novú silu ( energiu).


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Ahoj buky

Příspěvek od 1220 »

Mno klasický perpetuum , nechci Ti brát iluze předčasně. To se pak může rozrůst do šílenýho monstra, který bude s účinností pod 1.
Pokud se ale vyvrtá do koule kuželový velký otvor, dojde k nějakýmu směrovýmu účinku ??? pokud najdu odkaz, tak přispěju, bude to asi sotva na udržení pohybu.
K.


Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gromit »

buky píše:Ide mi hlavne o to či sa závažie na rotore v 90 stupňovej polohe pohne, ak áno tak potom by som mohol spojiť hriadeľami taký istý stroj, ale závažie na druhom stroji by bolo v 45 stupňovej polohe. Co sa stane? Ide mi hlavne o to, že ak závažie z dopravníku A-B dostanem spet na rotor ( 90 stupňov) tak dodám stroju novú silu ( energiu).
- závaží se nepohne, protože máš ten rotor pevně spojený se zbytkem konstrukce a ta ho spolehlivě zabrzdí
- závaží může z dopravníku AB spadnout na rotor, ale už nevyskočí na dopravník CA
Na post.sk jsi psal, že už máš součástky - jestli nevěříš tomu, co ti tam odpovídali, tak to postav - někdy není nad přímou zkušenost.


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ahoj buky

Příspěvek od Palo »

Karel m píše:Mno klasický perpetuum...
Nó nechcu Vám kazit večírek, avšak u nás v Brně na Mendláku v hodinářství mají na první pohled funkční strojček... Natočil jsem si ho na mobil, chtěl jsem ho teď dát sem, ale nemůžu ho najít :D


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

pro:buky

Příspěvek od Aquarius1 »

Koukal jsem na nákres a možná by se to mohlo pohnout,akorát bych spodní dopravník zkrátil (méně válečků) a posunul osu až za spodní úhel zároveň bych zvedl úhel vrchního dopravníku co nejvýše, na střed rotoru bych dal rozetu většího průměru.Ovšem rotor sám by musel být co nejlehčí a veškeré soustrojí co nejmenší tření.Také bych zkusil místo válečků kuličky(menší tření a nemožnost se šprajcnout v dráze).Jen mi není jasné jak bys přesunoval závaží z obvodu na spodní dopravník.
Ale stejně je můj názor že to nepojede,zkoušel jsem něco podobného s dráhami uvnitř kotouče,na jedné straně kuličky v drahách jeli dolů po obvodu,ve spodku měli vůli a po přejetí za dolní úvrať se přesunovali ke středu kotouče a jeli nahoru,vlastně taková páka a nikdy se mi to nepodařilo rozeběhnout a to jsem skoušel různé úpravy.
Princip jak jsem si to představoval je na snímku zbytku prvního aparátu,byl ještě jeden ale ten už jsem vyhodil ten měl dráhy do oblouku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: pro:buky

Příspěvek od Palo »

Aquarius1 píše:Koukal jsem na nákres a možná by se to mohlo pohnout...
Jó, tohle jsem dělal asi před 4 rokama. Ono se to pohne, ale to je tak vše. Tohle opravdu NEFUNGUJE ;) Kuličky jsem měl ve skleněných zkumankách připevněných drátem k lepence. Bylo to jednodušší a zjistil jsem velmi brzy, že tudy cesta nevede :D
Ve své podstatě jde o to, že když se kulička "převaluje" z jedné strany na druhou, tak v té chvíli NEMÁ hmotnost, kterou zařízení potřebuje. Je tam i více faktorů...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: pro:buky

Příspěvek od Aquarius1 »

Palo píše:
Aquarius1 píše:Koukal jsem na nákres a možná by se to mohlo pohnout...
Jó, tohle jsem dělal asi před 4 rokama. Ono se to pohne, ale to je tak vše. Tohle opravdu NEFUNGUJE ;) Kuličky jsem měl ve skleněných zkumankách připevněných drátem k lepence. Bylo to jednodušší a zjistil jsem velmi brzy, že tudy cesta nevede :D
Tak tak,jedině kdy se to pohnulo byl stav kdy se vyjme druhá kulička odspodu pak je delší strana těžší a otočí se to právě jen o část bez kuličky ale jako pokus inspirativní :D


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Gravitace...

Příspěvek od Palo »

Když jsme už u té gravitace...

Jeden člověk pověděl, že gravitace se dá přemoci třífázovou cívkou do hvězdy a spuštěním určité frekvence. Snad jsem to popsal správně...

No když se tak nad tím zamyslím, tak většina NLP (UFO) mají na spodní straně tři půlkoule, které by s tím mohly mít něco společného...

Co na to ElabsVracov? :lol:


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Gravitace...

Příspěvek od chiq »

...přihořívá... :D :good:


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Gravitace...

Příspěvek od Merlin »

chiq píše:...přihořívá... :D :good:
Smůla.. mám dole jen dvě koule...


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“