Elektret - Baterie využívající pole země

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

drobení Johna Hutchinsona

Příspěvek od adam.benda »

Ještě k vloženým videím o Johnovi Hutchinsnovi a jeho "bateriích"..
Angličtinu mám pořád příšerně slabou... ..co on to tam dává do těch svých válečků za rozdrcené nerosty?


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: drobení Johna Hutchinsona

Příspěvek od la »

adam.benda píše:Ještě k vloženým videím o Johnovi Hutchinsnovi a jeho "bateriích"..
Angličtinu mám pořád příšerně slabou... ..co on to tam dává do těch svých válečků za rozdrcené nerosty?
Myslím si že křemík s příměsí železa ,vlastně podobným způsobem se vyrábí bíprová piezokeramika ,taky se to musí orientovat napětím.V Izraeli se tím pokoušejí zabudováním do frekventované silnice svítit.

[youtube] http://www.youtube.com/user/Innowattech ... FPDaid4PMM [/youtube]

[youtube][/youtube]


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Elektret

Příspěvek od NAVAR »

Kouknul jsem do diskusí a vzpomněl si na "prastarý" postup výroby elektretu. No , snad se to bude hodit. Akorát se mi zdá že té kalafuny je tam více než se obvykl uvádí. Hmm....., samé přírodní materiály, napadla mne bejkárna nahradit kalafunu šelakem:-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Elektret2

Příspěvek od NAVAR »

Dokončení.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Powers
Stálý člen
Příspěvky: 83
Registrován: pon 27 črc 2009 14:17
Dostal: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

ss

Příspěvek od Powers »

earth batery si može urobit každy kusek medeneho drotu a klinec medzi nimi som nameral potencial od 0.4V do 1.2

poslednej dobe ma zaujime zemska bateria od Nathana B Stubblefielda je ot vynalezca mobilneho telefonu no
však skončil jako žebrak ,... asi jako skoro každy do vymyslel nečo poradne ..

v podstate ide o cievku kde vedla seba je navinuty železny drot a medeny s tym že medenny je obaleny v bavlne,, no na nete je toho kopu ja som si malym testom overel ze to funguje
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


O elektrine nevim nič ...
Uživatelský avatar
Nemo
Starší člen
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 09 zář 2010 17:30
Bydliště: Ostrava
Dal: 64 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Vlastní pokus

Příspěvek od Nemo »

Také jsem zkoušel dělat earth batery :D A take jsem zkusil dát do solného roztoku měděný a pozinkovaný drát. U obou pokusů mi velice rychle zoxydovala pozinkovaná elektroda a bylo po napětí. U earth baterie jsem nakopal na zahradě trochu hlíny a z extrudovaného polystyrénu vytvořil 8 vodotěsných komůtek. Po nasypání zeminy a mírném zalití vodou mi 4 články nevykazovaly žádné napětí. Chvilkově mi to dávalo přibližně 4,5V. Bohužel jsem na tom nedokázal rozsvítit ani jednu LEDku. Každým dnem pak se napětí snižovalo a já to vzdal. Oxydaci zinku vidím jako velký problém a složení použitelné půdy jako velikou neznámou. Pro inspiraci přikládám foto. Snad někdo bude šikovnější.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Nemo dne úte 05 říj 2010 17:14, celkem upraveno 1 x.


Powers
Stálý člen
Příspěvky: 83
Registrován: pon 27 črc 2009 14:17
Dostal: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

zzz

Příspěvek od Powers »

jako z earth batery diodu som ani ja nerozsvietil ale až ked som pripojil kondik 1uf alebo 100uf diodu to rozsviti (zem nabija kondik) od earth zavisi jako rychle sa ten kondik nabije .. oxidacia je ... no čo mam staru earth batery tam kleslo 1.2V na 0.8 mam zapojenych 5 bunek , pri earth sa prejavuje "nedokonalost" že napetie ked mam napr 5x 1.2v buniek a spojim ich do serie tak nebudu mat 6 voltov (pozn.. pri 5 buniek to neni až tak citit bude tam do 6 voltov ale 20 buniek serii bude mat tak 12 voltov) , nechapem to čo už ... ale earth batery sa mi aj tak pači kopu som sa naučil , ...

teraz som skusil NaOH 1 nerezova elektroda druha hlinik (taka hlinikova lepaca paska) 3 bunky a davaju okolo 2-3 volty už 5 hodin ale mina sa hlinik .. asi je silny koncentrat :P..


O elektrine nevim nič ...
Powers
Stálý člen
Příspěvky: 83
Registrován: pon 27 črc 2009 14:17
Dostal: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

sxsd

Příspěvek od Powers »

dobre spravy

v robote aj doma mam tu bateriu s NaOH zatal sa drzi 2.5V doma cca 1v v robote s tym že to neklesa (teda aspon ne rychle)

urobil som stubblefield batteriu medeny drot a šponuvak do plotu bifilarne navinute , medeny drot ma byt obaleny bavlnou mne to s tu bavlnu nerobilo dobre skusil som izolacku kera je latkova , (dufam že bavlna). Jadro je šrob namotal som 3 vrsty ale podarilo sa mi len malo otaček na vrstvu

nameral som od 0.45 do 0.8 ked som pripojil vyvody do zeme (jeden medeny a druhy ten zelezny) bolo napetie 0.95 a dokonca 10mA (tu dufam že som si nesplitol čarku) sice v zemi to z oxiduje ale aj tak dobre

neduhy
1medeny musi byt kompletne odizoluvany sem tam sa to tym navijanim naruši a dotke železneho drotu
2 železny drot je velky neohybny tažko sa mota je to take čapate...
3 no to suvisi z bodom 2 mal som aj velke medzery medzi drotmi nekere až 3mm čo je zle ,,,
to je asi šetko v principe može funguvat... jako uvadzaju na nete ..

inspiracia
o toto sa snažim , toto je moj ciel replikovat


navod ako na to ..


noco nido sa neprida k bastrnguvanu ...ja myslim že to bude funguvat neni to žadny ofuck ..


O elektrine nevim nič ...
Uživatelský avatar
Nemo
Starší člen
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 09 zář 2010 17:30
Bydliště: Ostrava
Dal: 64 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Moc zajimavé

Příspěvek od Nemo »

Móc zajímavé, určitě něco zkusím. Jestli se podaří obejít oxydaci elektrod. Jinak pro navíjení je dobrá vrtačka s trubkou. Navineš to bez mezer. Koukal jsem na ty filmečky a také mě zaujaly "Air Battery" a "Crystal battery".









Uživatelský avatar
Nemo
Starší člen
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 09 zář 2010 17:30
Bydliště: Ostrava
Dal: 64 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Koupim NaOH

Příspěvek od Nemo »

Koupim nějaký kondík a NaOH a začnu laborovat s jeho minimální koncentrací odstupňovanou aspoň po 10%. Tak, aby to co nejméně rozpouštělo hliník, ale dávalo použitelné napětí. Powers co napětí? Stále drží?


Powers
Stálý člen
Příspěvky: 83
Registrován: pon 27 črc 2009 14:17
Dostal: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupim NaOH

Příspěvek od Powers »

Nemo píše:Koupim nějaký kondík a NaOH a začnu laborovat s jeho minimální koncentrací odstupňovanou aspoň po 10%. Tak, aby to co nejméně rozpouštělo hliník, ale dávalo použitelné napětí. Powers co napětí? Stále drží?
v robote trochu kleslo ale mam to v sklenenej nadobe a peter pisal že to tak byt nesmi , Naoh rožežíra aj to takže sklo bude oslabuvat elektrolyt , no pokus dokončím potom to dam do tabulky , doma zmeram uvidime ,, nevyzera to zle ...


stubblefield
neska som zehnal zvaraci drot no nevim či bude to to prave orechove vypada jako medeny ale med to neni však navijato to budem bifilarne asi z medu ... a rešim problem jak spravit bavlneny drot velkej dialky , omotavat kusky košele je nanic dlha robota a pri navijani sa to aj tak odmota , izolačka je rešeni ale je jej tak trochu škoda... no ked nenajdem riešeni
riešeni by bolo kupit nejaku civku z namotanym drotom obalenim z bavlnnenu latku (ale nide som to zatal nenašol) najlepšie nejaky inet obchod čo predava v SR..


O elektrine nevim nič ...
Powers
Stálý člen
Příspěvky: 83
Registrován: pon 27 črc 2009 14:17
Dostal: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

b

Příspěvek od Powers »

takže nejake vysledy

Voda hlinik + neezova trubka bez naoh ma 0.7V
22.9 s naoh po doliati 1.2V
23.9 1V
24.9 0.9V
27.9 0.9

ono hlinikova paska sčerna potom už neni take dobre , ale + joule thief ten by myslim to uživilo z lepšími hlinlikovými elektrodami +viac buniek
a prejavilo sa že aj ta voda sa odparuje takže ked som dolial pomaly sa zvyšuvalo napetie ... prud som žiadny nenameral ..

teraz som po hlinikovej paske pobehal ze šrobuvakom spravil dieru no a znova tam je nad 1 Volt , ono sa to znova zanese , v skumani toho budem pokračuvat


O elektrine nevim nič ...
Powers
Stálý člen
Příspěvky: 83
Registrován: pon 27 črc 2009 14:17
Dostal: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

aa

Příspěvek od Powers »

neprispieval som ale motal som

navinul som par stubblefieldov prve kusky davaly okolko 0.5V a max 5 miliamperov ale prevedenie nebolo dokonale
posledny stublefield som zatal navinul co najdokonalešie , problem bol izoluvat medeny drot z bavlnu je potom hruby a zabere vac mista na civke
ja som ho chcel čo najtenší aby bolo vela zavitov, zelezny drot som dal tenky 0.8nmm a malo by byt 2x300 zavitov na cievke,jadro je zvaracie tyčky pre železo

Vysledky 30-10 mili A skakalo to podla toho jako som to navlhčil
napetie 0.6-0.75V to je ok

teraz to zaujimavejšie ak skratnem zelezny a medeny vychyli mi kompas sice len o trochu ale je to tam... takže tie videa fake nebudu lenže Lasersaber ten v tom navode to mota omnho tenším bavlnenym drotom (viac zavitov) a dava mu to 200miliA toje už dost dobre teda dufam že som dobre videl ....

chcem sa opytat kde zeženem ten bavlneny drot , CZ/SK? s anglicka objednavat to neni bohvičo ,
Potom dost zaleži na jadre mekke železo no moc som toho nezohnal ale šak dobre, dal som tie zvarace FE tyče jake parametre by malo mat aby čo najlepšie vychylilo kompas , napr dlžka širka ,iny matroš
k tomu bavlnenemu drotu chystam sa to omotavat s cvernu takže rada my ušetri vela


O elektrine nevim nič ...
tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

Re: aa

Příspěvek od tbest »

Powers píše: chcem sa opytat kde zeženem ten bavlneny drot , CZ/SK? s anglicka objednavat to neni bohvičo ,
Potom dost zaleži na jadre mekke železo no moc som toho nezohnal ale šak dobre, dal som tie zvarace FE tyče jake parametre by malo mat aby čo najlepšie vychylilo kompas , napr dlžka širka ,iny matroš
k tomu bavlnenemu drotu chystam sa to omotavat s cvernu takže rada my ušetri vela
Ahoj,
nevím jak jsi strojně vybaven, ale dá se to relativně jednoduše zbastlit podomácku. Mrkni na odkaz: http://www.overunity.com/index.php?topic=9404.0 Je tam postup výroby i s obrázky :)
Jinak pokud bydlíš poblíž Trenčína, tak v areálu bývalé Merina a.s. je firma vyrábějící pro Holandsko lana, provazy a rybářské sítě. Firma je v 2. patře nad mokrou úpravnou a jedálňou. Je tam možné vidět stroj na splétání provazů v akci.
Měj se.
Tom.


Powers
Stálý člen
Příspěvky: 83
Registrován: pon 27 črc 2009 14:17
Dostal: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

ffd

Příspěvek od Powers »

tbest diky

tuje vytvor stubblefield +joule thief

dioda svieti 10 hod takkže je to super ešte spravim par testov
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


O elektrine nevim nič ...
Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“