Welgorův magnetmotor

Sem jsou přesouvána "spící" a uzamčená témata. Spící témata je možné opětovně probudit k životu...
Uživatelský avatar
DrJarda
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: stř 22 srp 2007 19:13
Bydliště: blízko Rakovníka

Re: Omega - zveřejňuji

Příspěvek od DrJarda »

Welgor píše:
adam.benda píše:Jelikož své sliby plním, právě jsem dokončil popis principu možného autogenního magnetického motoru, kterému pracovně říkám z určitých důvodů "Omega".

Popis naleznete na:
http://adambenda.net/index.php?id=c00010

Stránky ještě nejsou úplně hotové, tak buďte kdyžtak schovívaví.. :)
Je to zajímavý, ale nevím, přijde mi to hrozně jednoduchý, a přitom to úplně nechápu :D , např. proč nemít stíníci plech stále v jedné pozici? účinek by nebyl zas o tolik snížen, a hlavní přece je, aby to běželo ne? Teprve potom bych se zabíval nějakými efektivněšími způsoby. A možná by šlo mít stíníci plech pouze na statoru a na rotoru vůbec ne. Ale nevím jestli by tam byla dostatečná síla na překonání odpudivého pole. Jo, a ještě si taky nejsem jistý těmi stínícími plechy, jestli by té magnetické energie nevzaly až příliš mnoho. No, každopádně mě to nutí vyzkoušet to. teď jen sehnat vhodný materiál...
Nejdřív děkuji za doporučení prodejen magnetů.
Podobné otázky na Omegu jako napadají Welgora mám i já. Co ty na to Adame?


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Omega - zveřejňuji

Příspěvek od adam.benda »

Welgor píše:
adam.benda píše:Jelikož své sliby plním, právě jsem dokončil popis principu možného autogenního magnetického motoru, kterému pracovně říkám z určitých důvodů "Omega".

Popis naleznete na:
http://adambenda.net/index.php?id=c00010

Stránky ještě nejsou úplně hotové, tak buďte kdyžtak schovívaví.. :)
Je to zajímavý, ale nevím, přijde mi to hrozně jednoduchý, a přitom to úplně nechápu :D , např. proč nemít stíníci plech stále v jedné pozici? .... Teprve potom bych se zabíval nějakými efektivněšími způsoby. A možná by šlo mít stíníci plech pouze na statoru a na rotoru vůbec ne. ..... Jo, a ještě si taky nejsem jistý těmi stínícími plechy, jestli by té magnetické energie nevzaly až příliš mnoho. ....
Pánové, absolutně se vám nedivím, že vám to přijde jednoduchý a zároveň to trochu i nechápete.. Tady je totiž úplně delikátně vidět ten diametrální rozdíl mezi představivostí (teorií) a experimenty (praxí). Vživotě by mě nenapadlo, že by to takhle nějak šlo! Na tohle jsem přišel díky desítkám experimentů s magnetizmem. Pole se tu skutečně chová poměrně prazvláštně.. a dokud si to sami nevyzkoušíte, nepochopíte, proč nemít absorbční plech stále v jedné pozici, proč moje sedmi-snímkové znázornění vypadá tak, jak vypadá a není to jinak.. Welgore, tady nejde o nějakou efektivitu motoru, princip jsem popsal tak jak jsem ho popsal, aby se motor vůbec točil. :) A ty absorbční plechy si příliš pole v praxi nevezmou..
Přátelé, nepolemizujte a vyzkoušejte si to! :) I moje pouhá "představivost" je na tohle krátká... tedy byla. :)


Uživatelský avatar
Welgor
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: stř 22 srp 2007 9:27

Omega

Příspěvek od Welgor »

Nevíš z jakého materiálu by byly nejvhodnější stínící plechy? A kde bych ho sehnal?


Uživatelský avatar
Welgor
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: stř 22 srp 2007 9:27

setrvačník

Příspěvek od Welgor »

Lmag píše:
Mam aj jednu otazku pre "starsich" na tomto fore:
neskusal niekto pouzit zotrvacnik v magnetickom motori? alebo je to blbost?

cafte
No, tak já myslím, že většina lidí co vymýšlejí MM do toho daj dobrý setrvačník. Takže blbost to rozhodně neni,


Uživatelský avatar
Welgor
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: stř 22 srp 2007 9:27

Pozdrav

Příspěvek od Welgor »

Tak Vás tu po dlouhé době zase vítám. poslední 3 měsíce jsem se téměř nepřetržitě věnoval magnetismu, shlédl a porozumněl jsem všem magnetickým motorům, které jsem na internetu našel, a musim říct, že jich bylo stovky, ale žádný nemohl fungovat (teda, zas abych se moc nechlubil, tak né všem jsem úplně porozumněl, ale v drtivé většině jsem alespoň porozumněl ideje autora). Největší problém z toho co jsem viděl je tedy ve stínění magnetického pole (což samozřejmě víte, to píšu jenom abych vypadal chytře :D). Spoustu času jsem nad tím přemýšlel, a došel jsem k názoru, že vůbec není třeba magnetické pole stínit. Vždyť tu máme tolik možností jak to udělat oklikou. Většina motorů byla založena na vztahu STATOR-ROTOR stator jako statická část a ve vnitř se něco "točilo". To je podle mého názoru chyba. Vymyslel jsem motor, s pohybujícími se "hlavními" magnety a klasickou "špejlý" na setrvačníku. Zkrátka, kdykoliv potřebuji stínit magnetické pole, tak prostě oddálím zdroj a "mám vyhráno". Oddalování zdroje magnetického pole ve správnou chvíli jsem vyřešil jednoduchým mechanismem. Bohužel, s mými prostředky nedovedu něco takového fyzicky vyrobit. Spatlal jsem pár nákresů, podle kterých jsem pochopil, proč jsem míval čtyřky z výtvarné výchovy. A proto stále leží návrh tohoto motoru v mé hlavě a na nákresech, z kterých to nepochopí nikdo jiný než autor. Pokusím se s vypětím všech sil pro vás nějaký ten srozumitelný návrh nakreslit. Tedy, pokud chcete. A veselé Vánoce a Šťastný Nový rok všem.


Uživatelský avatar
Welgor
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: stř 22 srp 2007 9:27

Schéma

Příspěvek od Welgor »

Tak, něco jsem tedy nakreslil, ale není v tom celý mechanismum, jen ten hlavní. No, pokusím se to vysvětlit. tyč v rotoru je rozvětvena do tří větví. jakmile se magnet B (ten co je na hlavní větvi) dostane do přitažlivého pole magnetu A, tak se přitáhne do vzdálenosti mezery mezi magnetem B a prostřední větve. kinetická síla by měla mít za následek, že se magnet A na setrvačníku otočí o 360 stupňů. Ale to se samozřejmě nestane, protože se magnety stále přitahují. Takže se setrvačník s magnetem A pohne jen o kousek, ale tento problém právě řeší třetí větev na rotoru, která pomocí mechanismu, který jsem nedokázal zakreslit, zapříčiní, že se magnet C na okamžik spustí dolů blíže k magnetu A, aby mohl překonat "mrtvý bod" a okamžitě se vrátí do svého původního místa odkud neovlivňuje magnetické pole. musí to být přesně načasované. Jakmile se magnet A na setrvačníku protočí, odpudivou silou popožene magnet B dál. a takto pořád dokola. No nevim, jak to tak čtu, tak to z toho nechápu ani já. AABBACA :D. No, a ten výkres. I 10ti letej kluk by to nakreslil líp. Jinak všem štastný Nový rok.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od chiq »

:? máš to dobre prilepené? natiahlo mi tmu...


Uživatelský avatar
Welgor
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: stř 22 srp 2007 9:27

pm

Příspěvek od Welgor »

Mělo by to fungovat normálně. Tedy alespoň mě se to na dvou počítačích otevřelo.


Uživatelský avatar
Welgor
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: stř 22 srp 2007 9:27

MM

Příspěvek od Welgor »

EE, tohle je docela jiné než můj systém.


Uživatelský avatar
Welgor
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: stř 22 srp 2007 9:27

MM

Příspěvek od Welgor »

Mohl by se k tomu, prosím, někdo alespoň vyjádřit?


Uživatelský avatar
Welgor
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: stř 22 srp 2007 9:27

MM

Příspěvek od Welgor »

Myslím, že to zrychlovalo, takže nějak zatížit by to určitě šlo. A kdyby to nezrychlovalo tak tam stejně jsou třecí proti síly, které by ve vakuu nebyly a dala by se tím nějaká energie získat.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Magnetizmus-Velgor?

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Vlákno vybráno z Magnetické sekce a zamčeno 17.3.2012 SDK


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Zamčeno

Zpět na „Archiv - Dílna“