Fórum U Pramene

Portál: www.upramene.cz   E-mail: rival@upramene.cz

Bleší trh U Pramene
Novinka: MMS2 Maxi  Bleší trh U Pramene

Aktuálně:  Probíhá migrace "Fóra U Pramene" na výkonnější server. Nahlašte prosím nalezené chyby...    

Právě je čtv 21 lis 2019 7:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 293 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 20  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Diky :-)
PříspěvekNapsal: pát 10 lis 2006 15:24 
Gewo, dekuju za postrceni. Ted se mi v hlave rozsvitilo. Jeste bych chtel vedet, kdyz si sam jsi jisty, co a jak udelat aby to jelo - povedlo se Ti to v praxi ? Nebo jen "tusis" ? Vim ze jsi udelal spoustu pokusu, ale nevim jestli jsi zkusil i toto.

Předmět příspěvku: Re: Diky :-)
PříspěvekNapsal: pát 10 lis 2006 16:19 
Zasloužilý člen

Registrace: sob 21 říj 2006 1:32
Pohlaví: Muž
Darovaná ocenění: 2
Ziskaná ocenění: 53
J.K. píše:
Gewo, dekuju za postrceni. Ted se mi v hlave rozsvitilo. Jeste bych chtel vedet, kdyz si sam jsi jisty, co a jak udelat aby to jelo - povedlo se Ti to v praxi ? Nebo jen "tusis" ? Vim ze jsi udelal spoustu pokusu, ale nevim jestli jsi zkusil i toto.

Nevidět, neslyšet, nemluvit. Myslet. ;)

VN cívka u auta, tak jak je zapojená, jako na potvoru produkuje negativní pulsy.. Bez kondu jsou to jen ostré krátké špičky, s kondem se výboj prodlouží a je díky proudu teplejší. Proto motor špatně běží při odpojeném kondnzátoru. Nezapomeň, že bojuješ s napětím, ne s proudem. Pár megaohmů mezi vůbec neškodí...

http://www.imfsoft.cz/hardware/produkty ... nition.asp

Profil Zobrazit autorovy stránky   

Předmět příspěvku: Pro všechny...
PříspěvekNapsal: sob 11 lis 2006 16:00 
Zasloužilý člen

Registrace: čtv 21 zář 2006 8:41
Pohlaví: Neurčeno
Darovaná ocenění: 0
Ziskaná ocenění: 3
Skvělý odkaz od Gewo. Měli byste to prostudovat. Mim

Předmět příspěvku: Diskuse se zastavila?
PříspěvekNapsal: pon 13 lis 2006 23:55 
Zasloužilý člen

NIkdo na nic nepřišel? Co bylo dřív.....? Jak do toho? To se mi snad jen zdá..... Mim

Předmět příspěvku: Nevim jak dal....
PříspěvekNapsal: úte 14 lis 2006 17:09 
Nee, nikdo na to neprisel. S kamosem si s tim hrajeme, mame za sebou spoustu bezesnych noci, a nic :-( Vypada to, ze male postrceni mi nepomaha, potrebuji asi "nakopnout" vic...

Předmět příspěvku: Další malé nakopnutí.....
PříspěvekNapsal: úte 14 lis 2006 17:26 
Zasloužilý člen

Uvedl jsem to už jinde a tak to dám i sem.....
Protože jsem některým poskytl nějaké další informace, uvádím je i zde:
Jsou to citáty, které jsem neupravoval:
Odpovědi: "Nejlepší je titan. Gewo už napsal proč. Používal jsem i nerez, ale 0,5 mm. Je s ním lepší práce. Můj vyvíječ má 150 elektrod, rozdělených do třiceti bipolárních sekcí. Mezi každou sekcí je vysokonapěťová elektroda. Rozměr jedné elektrody je 150 x 100 mm.
Voda je chemicky neupravená. Celé je to zastavěno v kastlíku od autobaterie 88 Ah. Víko je s 10 mm plexi. Nad elektrodami je plastová mřížka, zamezující kolísání hladiny. Toť vše. Ostatní je na tobě. Mim"
"Nerez 0,5 se dá střihat pakovkama, nebo bez problémů i kvalitníma nůžkama na plech. Já preferuji řezání vodním paprskem. Spousta firem to dělá a pokud nevymyslíš nějaké obludné tvary, tak to stojí velice málo.
Výhoda téhle metody je především v tom, že můžeš použít jakoukoliv vodu. O uhlíku a burelu jsem již také na fóru psal. Volný uhlík se polarizuje a nedá se s tím pracovat. Uhlíkové elektrody jsou křehké a špatně tvarovatelné a spojitelné. O titanu a ostatních materiálech napsal Gewo na fóru dost. Zatím. Mim"

Předmět příspěvku: Re: Další malé nakopnutí.....
PříspěvekNapsal: úte 14 lis 2006 17:53 
Zasloužilý člen

Registrace: pát 25 lis 2005 20:33
Darovaná ocenění: 52
Ziskaná ocenění: 278
Mim píše:
Uvedl jsem to už jinde a tak to dám i sem.....
Protože jsem některým poskytl nějaké další informace, uvádím je i zde:
Jsou to citáty, které jsem neupravoval:
Odpovědi: "Nejlepší je titan. Gewo už napsal proč. Používal jsem i nerez, ale 0,5 mm. Je s ním lepší práce. Můj vyvíječ má 150 elektrod, rozdělených do třiceti bipolárních sekcí. Mezi každou sekcí je vysokonapěťová elektroda. Rozměr jedné elektrody je 150 x 100 mm.
Voda je chemicky neupravená. Celé je to zastavěno v kastlíku od autobaterie 88 Ah. Víko je s 10 mm plexi. Nad elektrodami je plastová mřížka, zamezující kolísání hladiny. Toť vše. Ostatní je na tobě. Mim"
"Nerez 0,5 se dá střihat pakovkama, nebo bez problémů i kvalitníma nůžkama na plech. Já preferuji řezání vodním paprskem. Spousta firem to dělá a pokud nevymyslíš nějaké obludné tvary, tak to stojí velice málo.
Výhoda téhle metody je především v tom, že můžeš použít jakoukoliv vodu. O uhlíku a burelu jsem již také na fóru psal. Volný uhlík se polarizuje a nedá se s tím pracovat. Uhlíkové elektrody jsou křehké a špatně tvarovatelné a spojitelné. O titanu a ostatních materiálech napsal Gewo na fóru dost. Zatím. Mim"

Ahojky, můžeš prosím Tě také uvést nějaká konkrétní data ať se máme čeho chytit?
Pro info. stačí že to NA PŘÍKLAD: krmíš 12 V při 5 amp. a za hodinu rozebereš 0,15 lt.vody.
To např, je záměrně velkým písmem aby se toho někdo nechyt předem.
Dík za pochopení Honza.

Předmět příspěvku: pro Kutila....
PříspěvekNapsal: úte 14 lis 2006 22:09 
Zasloužilý člen

Už jsem ti odpověděl v jiné části fóra...Doufám, že to stačí...Ale jinak se klidně ptej...rád odpovím. Mim

Předmět příspěvku: Re: pro Kutila....
PříspěvekNapsal: úte 14 lis 2006 22:19 
Mim píše:
Už jsem ti odpověděl v jiné části fóra...Doufám, že to stačí...Ale jinak se klidně ptej...rád odpovím. Mim

Tak toto je perfektní odpověď pro toto fórum nepostradatelná. Fantastická spolupráce :lol:
Já sleduji i ekonomiku provozu a teprve tam kde bude výhodná tak „zaberu špónu“ a nebudu hledět na čas ani finance.
Jestliže dnes vím o funkčním zařízení, které je schopno (když to dotáhnu do konce) vyrobit min. litr směsi/sec. s příkonem do 50 W a ne 3000W tak po tom půjdu jak po uzeným. Jestliže mě tvoje řešení do té doby umožní provozovat EC na vodu, budu vděčný i za jiné informace. Nepotřebuji žádný návod -(stavebnici), vím co mám dělat ale z principu žádné nové informace neodmítám ani předem nezavrhuji. (jen jsem si chtěl udělat obrázek o ekonomice provozu "Mimova" vyvíječe)

Jinak jsem vám ostatním chtěl říct, že teoretická znalost řešení (tzv.pochopení funkce) neznamená, že jste již zvítězili. Vždycky je v tom nějaký malilinký háček proč to nejede tak, aby to bylo prakticky využitelné!!
NO A VO..VO..VO TOM TO JE!
Vydržať Honza

Předmět příspěvku: Pro Kutila....
PříspěvekNapsal: úte 14 lis 2006 22:30 
Zasloužilý člen

Ono to jde, když se opravdu chce.....Přeji hodně síly... :idea:

Předmět příspěvku: Úvodní článek
PříspěvekNapsal: sob 25 lis 2006 0:36 
Zasloužilý člen

má několik drobných změn a dodatků.

Předmět příspěvku: Re: Úvodní článek....
PříspěvekNapsal: sob 25 lis 2006 0:56 
Zasloužilý člen

To jsi to tedy spravil....???

Předmět příspěvku: Re: Úvodní článek....
PříspěvekNapsal: sob 25 lis 2006 1:27 
Zasloužilý člen

Mim píše:
To jsi to tedy spravil....???

Mime, tohle vlákno je o disociaci vody, ne o pulsní ani o normální elektrolýze.

Z Dingelova patentu:

Systém produkuje vodíkový a kyslíkový plyn z vody podle potřeby. Voda je separována na vodíkový a kyslíkový plyn použitím unikátního designu, kombinujícího metalurgické a elektrotechnické vynálezy.
Nikde netvrdí, že jde o jeho vynálezy – způsob spočívá v neobvyklé kombinaci obecně známých prostředků. Patentován je tedy jen design!

Obr. jak02.jpg

Separátor – kovová

voština (prostorový útvar...)

Obr. jak01.jpg

Základy v pozadí
-----------------------

H20
Použití voštinového separátoru
& vědět jak elektřina a magnetizmus (při x,xxx Atm) poskytnou palivo k spalování. (Zařízení pracuje s podtlakem, proto tak prosté upevnění víčka elektrolyzéru...)
------------------------

Zbývá ještě zmíněný magnetizmus.

Tady je:

United States Patent 4,014,777
Yul Brown

... Zdokonalení pomocí permanentních nebo elektromagneticky indukovaných magnetických polí použitých v elektrolyzéru umožňuje kontrolovanou separaci jistého množství vytvořených plynů.

... Separace vodíku a kyslíku ze směsi za použití buď permanentního, anebo elektromagneticky vytvořeného, nastavitelného magnetického pole.

FIG. 6 demonstruje uspořádání pro magnetickou separaci kyslíku z kyslíko-vodíkové směsi, přičemž takto získaného kyslíku může být využito např. k řezání plamenem.

Zařízení sestává z komory 60 obsahující magnet 61 umístěný v potrubí 62. Směs vodíku a kyslíku prochází potrubím kolem magnetu 61. Diamagnetický kyslík je magnetickým polem odkloněn do příčného kanálu 63 a do uprostřed zaústěné hadice (nezobrazeno) vedoucí z tohoto kanálu k řezacímu hořáku. Paramagnetický vodík pokračuje potrubím okolo magnetu a může být podle potřeby buď vypuštěn do atmosféry, anebo jímán do zásoby.
------------------------------------------ :!:

Věda, co? :D :D :D

Kontrolní otázky:
1/ Z jakéhopak asi kovu je voštinový separátor?
2/ Kde jsou tyto elektrody umístěny, a jaké napětí jaké polarity je na ně přiváděno?

Nejste registrován nebo přihlášen, takže nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Naposledy upravil Merlin dne sob 25 lis 2006 3:36, celkově upraveno 11

Předmět příspěvku: Nó.....
PříspěvekNapsal: sob 25 lis 2006 1:30 
Zasloužilý člen

Ale vo....vo...vo...vo...votom to neni. :cry:

Předmět příspěvku: Re: Nó.....
PříspěvekNapsal: sob 25 lis 2006 2:25 
Zasloužilý člen

Mim píše:
Ale vo....vo...vo...vo...votom to neni. :cry:

JE!

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 293 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 20  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]