Kavitační Topení - Diskuze

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

kavitace

Příspěvek od martin11 »

zdravím čtoucí.....poslední příspěvek zde před 4roky :shock: ...za tu dobu nikdo nic....protože se problémem začínám opět zabývat...a vrátil se nám sem Akvarius /Jindro :bye: / který nějaké pokusy již provedl, prosím zúčastněné, pokud narazíte na nějaké poznatky o vakuu, kavitaci, jevů s tím spojených, cokoli od Schaubergera tak to sem klikněte :idea: ...když to tu bude 2x tak je to lépe nežli vůbec. Pokud někdo již něco pokusoval na toto tema / studená fúze /...myslím , že do kavitace nepatří rozklad vody elektřinou../ kavitace není :oops: rozklad vody na O2 a H2/...tak hezký den a děkuji zdraví martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

kavitace

Příspěvek od Aquarius1 »

Ahoj Martine,sice jsem nějaké pokusy dělal ale nikdy se mi nepodařilo ohřát ani jeden jediný litr vody.Jak jsi kdysi podotýkal a právem měl jsem slabý motor a kavitačka nesplňovala krom venkovního válce vlastně nic co by mněla.V podstatě jde o to vytvořit spoustu malých rázů uvnitř specificky postavených děrách na vnitřním válci.Uvádí se že kavitace je dost hlučný proces.Svou účast na ohřevu bude mít pravděpodobně i rozměr mezery a také umístění vpusti a výpusti vody.Hodně mi to připomíná vodní brzdu tam se také kapalina hřeje a to dost.Asi si někteří poťukají na čelo co že ten člověk zase plácá,a právem.Vím že jsou lidé kteří jsou mnohem dál nebo téměř v cíli.To je asi tak vše co k tomu chci říci,pokusů jsem zanechal a jestli se k nim vrátím to ukáže až čas.
Zdravím všechny bez rozdílu. Jindra


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

pro martina 11

Příspěvek od la »

To je ta firma
[youtube][/youtube]


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

kavitace

Příspěvek od martin11 »

...Laďo dííík....to video znám , to je ono, jen jsem neměl kde ho hledat...../ :good: +1/...myslím, že to je názorná inspirace pro následovníky, že to takto nějak jde. Takže případní zájemni se zde mohou inspirovat, o co tedy vlastně jde :idea: a jak to funguje :idea: ...
samozřejmě nebudu kopírovat amerikánskou firmu ale vnitřek toho bubnu budu mít zcela odlišný a to tak, že to co chci mít nikde není publikováno..../ prostě originální nápad/ ...no uvidíme co mě ten stroj udělá.../ až bude sestaven a připojen k motoru/...tak a zase máte o čem přemýšlet...zdraví martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

kavitační topení

Příspěvek od martin11 »

zdravím čtoucí. Tak jsem v sobotu 24. 9 2011 osobně na vlastní voči navštívil výrobce TOP TOPENÍ. / nejdříve pozor na sousedku, je asi agresivní 8) při zaparkování auta na jejím pozemku/
Sympatický majitel nás uvedl do " 13 komnaty" kotelny. pokud si představujete zaprášenou místnost tak ne....mormální kancelář vybavená vším potřebným. Byli zde již další 3 zákazníci, kteří asi měli možnost nahlédnout na rozběh "studeného " KČ / kavitačního čerpadla/. Majitel se omluvil, že musíme na další rozběh chvilku počkat, důvod zdržení jsem nepochopil. Jsouc vybaven znalostmi, kterak spočítat účinost tohoto stroje / den předem jsem se setkal s Gromitem :good: který využil všech svých pedagogických znalostí jak Karkulce :oops: vysvětlit přepočet kW na kcal...karkulka :oops: pochopila :lol:/
Po krátkém přátelském rozhovoru s majitelem a skupinkou dalších návštěvníků, kdy jsme klady "záludné" otázky typu, kterak je např. čerpadlo utěsněno/ info jen ...že se používá to samé jako v atomových elektrárnách....výrobce nebyl prozrazen/ a třeba otázka, jaké má motor otáčky..../ majitel nevěděl :shock: /
fotografování čehokoli povoleno.../ v podstatě nebylo fotit co/
kotelna majitele byla původně vybavena elektrokotlem DAKON a topný system "KAVITACE" je dolepen k původnímu systemu, čímž vznikla ta nepřehledná směs trubek a ventilů 8) ....tato spleť dává zařízení jedinečnou patinu složitosti a důležitosti zařízení....vlastní kavitace má jen v podstatě 2 trubky ....vstup a výstup...na vstupu je oběhové čerpadlo a teploměr na výstupu teploměr a měřič množství průtoku / běžný měřič spotřeby teplé vody / ....system je vybaven 2 bojlery s výměníky a expanzí, která je samozřejmě nezbytná.....v okruhu čerpadla / na expanzi je tlakoměr a tlak zde 1 atm/ system 2 bojlerů jsem nepochopil, 1...ten vpravo asi 150l, ten v levo asi 250l. Na vstupu do KČ se vratky z bojlerových výměníků setkávají a jsou řízeny směšovacím ventilem nevím proč???....celá automatika je pravděpodobně řízena pouze 3 spínacími teploměry.
na vstupu do bojleru-ů a 1 na výstupu z levého / většího bojleru teploměry jsou na výměníkovém šneku. voda v bojlerech se pak používá na vlastní užitkovou a opět přes výměník na vlatní vytápění. Původní topný system/elektrokotel/ je pomocí ventilů odpojen, ale může být kdykoli / ihned /připojen./ což je dobré záložní řešení :idea: výkon , výroba tepla je řízen otáčkami motoru...a tato regulace je pravděpodobně nevyužívána :?:
....tak zařízení"vychladlo" takže majitel "cvakl" a motor s čerpadlem se rozjel....nyní "moje" měření / upozorňuji amaterské....teplota vstupní vody 25°c / vratka z bojleru/ výstup po asi 2 minutách 35°C po chvilce asi 3 minuty vratka 30°C výstup z KČ 47°C...
v rozrušení jsem se zapoměl podívat na množství protečené / ohřáté/ vody...což jsem záhy dohnal...protékalo"asi" 1l za vteřinu.
při dosažení teploty na vástupu na cca 49°C byla produkce ukončena...jelikož majitel má na přívodu k motoru měřidlo, zjistili jsme celkovou spotřebu elektřiny, kolegy , která se mnou byl počáteční stav půtoku a množství vody protečené, teplotu na vstupu a výstupu...v klidu u piva jsme posléze dopočítali COP....každý jsme počítali zvlášť.../ já podle Gromitova vzorce/
hlučnost soustrojí je , po zakrytování/ perfektne provedený odhlučňovací kryt/ velmi příjemná../ hlučnost odhaduji tak na 2 běžící ledničky.
Vlastní rotor nebyl k dispozici...pro vyfocení :( ....na dotaz zamrznutí a použití třeba Fridexu....odpověď ve fridexu se kavitace netvoří, zařízení je nepoužitelné, olej nezkoušeli, budou testovat vodu s lihem / což si myslím že je nesmysl protože kavitace není elektrická topná spirála :idea: /... a na závěr...je jedno s kým jsem tam byl, ale ten člověk, znáte ho zde s Fora....TČ rozumí zná metodiku měření a v oboru se velmi dobře orientuje, takže na závěr...u piva jsme vypočítali COP asi 2 možná trochu více....ale za 5 minut provozu , a bez vlastních měřáků to je jen odhad....závěr....zařízení je funkční :lol: jednoduché a bezúdržbové a evidentně Okamžitě spoří nejméně 50% vstupní energie v elektřině.
Přiložené fotografie jsem pro Vás zhotovil ve 3D musíte mít červeno-modré brýle...pro lepší přehlednost uspořádání zařízení....kdo ví jak vypadá oběh. čerpadlo a další topenářská galanterie, tak se vyzná.....pro neználky nemá cenu dále popisovat, protože by to stejně nezapojili :idea:
...tak případné dotazy zde....zdraví martin11 :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) martin11 dne pon 26 zář 2011 9:10, celkem upraveno 1 x.


... věřím, že se " TO " povede ......
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

rekavitační topení

Příspěvek od huhu »

výborně
dvě otázky :
1) proč obtěžuješ s rozmazanýma obrázkama lidi co nemají doma různobarevné folie aby si je drželi před okama ( krom toho že ty na to máš aparát )
2) jak jsi přišel na to , že zařízení je bezúdržbové ? provozoval jsi ho padesát let bez výměny dílu ?


Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

údržba

Příspěvek od Jim68 »

No, myslel tím, že nevyžaduje z pohledu konstrukce pravidelný servis, ne? Je to asi jako pračka - až se vysype, tož sa spraví. Bez revizí a tak.
Na rozdíl od plynovýho kotle, který se čistí, reviduje, komín se kontroluje a to bude ta údržba...


Jim68
Be happy!
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: rekavitační topení

Příspěvek od martin11 »

huhu píše:výborně
dvě otázky :
1) proč obtěžuješ s rozmazanýma obrázkama lidi co nemají doma různobarevné folie aby si je drželi před okama ( krom toho že ty na to máš aparát )
2) jak jsi přišel na to , že zařízení je bezúdržbové ? provozoval jsi ho padesát let bez výměny dílu ?
fotka přiložena...ale 3D je přehlednější, tak si brýle někde sežeňte...v budoucnu tohi zde bude ode mne více :idea: :lol:

za 2....ucpávka bez potíží prý těsní 25 roků..../ říkal majitel/
jiná otázka je jak kavitace bude ohlodávat rotor....ale prý ten původní po 2 letech provozu byl netknutý :shock:
další dotazy...???...zdraví m11 :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


... věřím, že se " TO " povede ......
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: rekavitační topení

Příspěvek od huhu »

pokud je záruka 25 let , pak why not
pokud ne , tak je životnost zatím 2 roky a ne neomezená.
A to si přeju aby to fungovalo s vysokou účinností neomezeně ( příští rok musim koupit nový kotel )


ad různobarevná sklíčka - to bylo odsouzeno k záhubě v minulém tisíciletí.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: rekavitační topení

Příspěvek od martin11 »

huhu píše:pokud je záruka 25 let , pak why not
pokud ne , tak je životnost zatím 2 roky a ne neomezená.
A to si přeju aby to fungovalo s vysokou účinností neomezeně ( příští rok musim koupit nový kotel )


ad různobarevná sklíčka - to bylo odsouzeno k záhubě v minulém tisíciletí.
...životnost :idea: ...jak jsem koupil, tak prodávám....6 lidí slyšelo, to co jsem napsal :shock: ...můžeš se poptat sám, ale dostávaj denně asi 300 mailů a moc neodpovídaj, páč nestíhaj...
...mimo jiné....už mám vyřešeno bezucpávkové do toho mého, co chystám...../ jediné co to bude mít společné je ta Kavitace / třeba si můžeš myslet, že motor bude přímo ve vodě.... :shock:

ad různobarevná sklíčka - to bylo odsouzeno k záhubě v minulém tisíciletí.[/quote]
pořiď si ty dvobarevné brýle, podívej se na fotku a budeš mluvit jinak......nastala 4 vlna objevu 3D foto....buď rád, že znáš někoho kdo ví o co jde a jak to udělat :idea: zdarec martin :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

barevné folie / sklíčka

Příspěvek od huhu »

Udělej si v sekci " fotografie " anketu , kolik lidí si kvůli tobě pořídí barevné folie a bude je vláčet se svým přístrojem. Pak ještě popřemýšlej proč se výrobci tak perou o 3D display bez brýlí.

ad kavitace : jak jsem psal , příští rok mne čeká kotel a jestli to bude M.J. Generátor ( http://www.mjgenerator.iplace.cz/menu/technika ) , nebo kavitátor se uvidí.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: barevné folie / sklíčka

Příspěvek od martin11 »

huhu píše:Udělej si v sekci " fotografie " anketu , kolik lidí si kvůli tobě pořídí barevné folie a bude je vláčet se svým přístrojem. Pak ještě popřemýšlej proč se výrobci tak perou o 3D display bez brýlí.

ad kavitace : jak jsem psal , příští rok mne čeká kotel a jestli to bude M.J. Generátor ( http://www.mjgenerator.iplace.cz/menu/technika ) , nebo kavitátor se uvidí.

....kvůli mě si pořídí 3D barevná sklíčka každý, kdo bude se mnou chtít komunikovat....jestli nechceš, tak nemusíš.....jsme tady svobodní...a já to s vámi myslím dobře :idea:

M.J. Generátor je nedostižně výborné TČ.....nemá chybu....KČ kavitace je v plenkách a nikdo neví, co to bude dělat....já jsem na tom stejně jako ty...příští rok se musím rozhodnout.......jenže já si udělám ten kavitátor sám, podle mého nápadu....pak to budu asi rok testovat....
...mezi tím si koupím MJG....a budu ho testovat také....pak si nechám asi to svoje....a MJG dám někomu z rodiny....
....jen mě teď zajímá, podle čeho se budeš příští rok rozhodovat....nevím za kolik pořídíš MJG...ale kavitátor tě bude stát nejméně 120 000.- a životnost, jak jsi napsal je nejistá.../ záruka ze zákona je na vše 2 roky :shock: / m11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

re: Re: barevné folie / sklíčka

Příspěvek od huhu »

easy
jestli mají tolik práce, že nestíhají emajlovat , bude referencí dostatek. ;)


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

zpět k tematu...kavitace

Příspěvek od martin11 »

huhu píše:easy
jestli mají tolik práce, že nestíhají emajlovat , bude referencí dostatek. ;)
....je to jinak...maj málo sekretářek na mailování. :idea:

..dodací lhůta...??...aha , to jsem se nezeptal :oops: ...tuším, že tam padlo asi tejden...ale jen dodatek....ptal jsem se , jestli se dá koupit "jen " čerpadlo...bez motoru...nedá...a s motorem, když to nenamontuje jejich firma to prý nebude fungovat....je tam nějaký knouhou, které neprozradil....na přímou otázku přímo odpověděl...musíme to montovat my... :idea:
...na další dotaz, proč to neukážou na ýstavě ..např Pragoterm, tak tam prej "snad" budou....a bude je zastupovat nějaká pražská firma....bude to "snad" koncem listopadu :?: pokud se dozvím něco více...jako že se dozvím, udělali bychom setkání u Jeffa v tomto termínu, aby i mimopržští...tedy i já....mohli na tu výstavu přijet....dokonce bych byl pro uspořádat společnou návštěvu té výstavy...a předem se jako skupina "expertů" na výstavě ohlásit....uvidíme co bude v příštích dnech za posun....
...třeba do té doby bude i moje kavitace....zdarec martin :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: barevné folie / sklíčka

Příspěvek od huhu »

martin11 píše: ...je to jinak...maj málo sekretářek na milování
.... Για μένα παίρνει ένα 3D έγχρωμες διαφάνειες το καθένα, οι οποίοι θα θέλουν να επικοινωνήσουν μαζί μου .... αν θέλετε, δεν σας ..... τόσο εδώ είμαστε ελεύθεροι ... και νομίζω ότι καλά μαζί σας

Sorry, OT , ale myslím to s tebou dobře. A to nepotřebuješ běhat do papírnictví , stačí translator....

.... Benim için o bir 3D renk her slayt alır, kim benimle iletişim kurmak isteyeceksiniz .... isterseniz, değil mi ..... işte biz ücretsiz ... ve sizinle de düşünüyorum

tím končím , tvá Máňa.....


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“