GEET - Pantone reaktor -- Diskuse

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
Uživatelský avatar
wolf234
Starší člen
Příspěvky: 158
Registrován: sob 18 říj 2008 12:47
Bydliště: u pajkovačky
Dostal: 9 poděkování

Re: GEET - Pantone reaktor -- Diskuse

Příspěvek od wolf234 »

tiež som sa dočital o geet niekto dokonca použiva 95 percent vody a zbytok uhlikove palivo . Geet začina pracovať niekde pri teplote 800 - 900 stupnov celzia funguje na principe plazmi ktora štiepi CO2 na CO a vodnu paru na vodik takže sa vyraba synteticky plyn COH2 . tiež Nikel v reaktore funguje ako katalyzator . Plazma vznika chemicky z velkeho rozdielu teplôt a rozdielu prudenia plynov takže by mali byť obe veličiny čo največšie . zatial neexistuje lepšia technologia ako spustiť auto na GEET . ani stan mayer nejazdil len na vode .


pipko
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: stř 09 čer 2010 11:45

Re: GEET - Pantone reaktor -- Diskuse

Příspěvek od pipko »

Wolf!

skoro som rozbil monitor a toho mravca nie a nie zabit!

pipko


Uživatelský avatar
wolf234
Starší člen
Příspěvky: 158
Registrován: sob 18 říj 2008 12:47
Bydliště: u pajkovačky
Dostal: 9 poděkování

Re: GEET - Pantone reaktor -- Diskuse

Příspěvek od wolf234 »

hahaha to som tam dal naschvál :lol:


laco190
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: ned 17 lis 2013 20:33

Re: GEET - Pantone reaktor -- Diskuse

Příspěvek od laco190 »

Po prečítaní posledných príspevkov musín podotknúť:

-Geet nieje generátor vodíka.
-Reakčná tyč nesmie byť potiahnutá ničím,musí byť kujná oceľ ideálne jemne hrdzavá.
-Slabé zmagnetizovanie nieje na závadu,po prekročení Currieho teploty sa sama premagnetizuje.
-Rúra v ktorej je reakčná tyč nesmie byť zváraná ,má to byť ťahaná bezošvá oceľová rúra.
-V reaktore prebieha krakovanie dlhších uhľovodíkových reťazcov,na kratšie,lahšie spáliteľné reťazce.Vodík z vody sa zlučuje s volnými
molekulami uhlíka a kyslík sa použije v motore ako oxidant.
-Ak systém pracuje správne minie sa uhlovodikaté palivo a voda naraz,inak je nesprávne zvolený pomer.(palivo/voda)
-Motor beží na plyn preto je opotrebenie a korozia motora podobná ako u auta na LPG.


pipko
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: stř 09 čer 2010 11:45

Re: GEET - Pantone reaktor -- Diskuse

Příspěvek od pipko »

Laco, to mas s vlastnej hlavy, alebo si to niekde vycital?


laco190
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: ned 17 lis 2013 20:33

Re: GEET - Pantone reaktor -- Diskuse

Příspěvek od laco190 »

Píše to sám Pantone vo svojich návodoch.


django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: GEET - Pantone reaktor -- Diskuse

Příspěvek od django1 »



Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: GEET - Pantone reaktor -- Diskuse

Příspěvek od Aquarius1 »

Tady přeci nejde o to jestli je roura bezešvá či svařovaná ani jestli má být tyč rezavá či ne,jedná se přeci o mini rafinérku.Báječný to nápad,ostatně dříve narození jistě ví jak se za okupace nahrazovalo čisté palivo,od dřevoplynu ke krakování uhlí až po vstřikování vody do válců motorů.Vše se opakuje jen s tím rozdílem že dnes to není otázka života a smrti tudíž se v tom šťouráme a hledáme jak by to nemohlo běžet.S pozdravem Jindra.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
J1mmy
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: stř 15 dub 2015 17:36

Re: GEET - Pantone reaktor -- Diskuse

Příspěvek od J1mmy »

Zdravim

Tato Geet finta sa zda byt zo vsetkych tychto alternativnych zdrojov lacnej energie najrealizovatelnejsia. A co je podstatnejsie, zda sa ze mnohym (aj na tomto fore) sa ju aj viac menej uspesne podarilo replikovat. Preto by som sa chcel spytat, hlavne tych, co uz nejake geet reaktory postavili, ci by sem nedali nejake aktualne snimky, pripadne videa z ich vytvorov??

Tiez by zaujimalo, ci niekto z vas robil nejake merania na takto upravenom motore?? Ci niekto porovnal upraveny a neupraveny motor??

Chcel by som si totiz skusit tiez postavit motor s geet reaktorom a nejake tipy, rady, navody, by mi pomohli, kedze som v tomto novacik....


XXXTECH7
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: úte 04 srp 2015 13:59

Re: GEET - Pantone reaktor -- Diskuse

Příspěvek od XXXTECH7 »

Nazdar všichni...
Dívám se tady co píšete o Pantone generátoru a nestačím se divit.
Jde vidět, že je zde mnoho teoretiků, kteří toho hodně napsali, ale nic nezkusili.
V podstatě plácají nesmysly a vaří z vody.

Tak pro ty, kteří si chtějí něco vyzkoušet a dokázat že na to mají...

Postavit Pantone Generátor - je to dřina a ještě nemáš vůbec vyhráno...

Toto jsou moje poznatky z testů a ne z vysedávání u internetu:
Princip Pantone Generátor - žádná plazma, žádný druh olejů nebo barev pro chod motoru. Stačí pouze benzin a voda.
Proč?
Protože potřebuješ ten benzín jen na startovní provoz, než dosáhneš zahřátí té malé železné trubky s tyčkou uvnitř na teplotu (někdo říká 600 někdo 900 stupňů).
Důležité je aby ta velká trubka byla rozpálená mírně doruda. Je zde velká pravděpodobnost toho, že ta malá vnitřní trubka bude už rudá.
Proč?
Protože základním principem té technologie je výroba vodíku pomocí rozpáleného železa a předehřáté vodní páry.
XXX
Tato metoda se dnes už nepoužívá, byla nahrazena jinými způsoby.
Vedením vodní páry přes rozžhavené železo vzniká oxid železnato-železitý a vodík. Tento oxid se dá využít k tvorbě permanentních magnetů.
3 Fe + 4 H2O → Fe3O4 + 4 H2
XXX
Fe3O4
Proto, Paul Pantone píše o prvotním zmagnetování (tady bych si dokázal představit nějaký druh natočení magnetických domén vodní páry pro lepší odlučování)
Je jasné, že za nějaký čas se bude muset ta malá trubka s tyčkou uvnitř vyměnit, aby byl dostatek železné plochy na čisté odlučování vodíku.
Ale kdy, kolik moto hodin to zatím není známo...

Určení materiálů:
Trubky bez pozinku - pozinkované trubky dobře nefungují pro odlučování vodíku.
Ta tyčka uprostřed malé trubky - měkké železo (někdo říká - kuté) - ať se to krásně odlučuje...
Umístění tyčky do malé trubky a vycentrovat - vše udělat precizně, na centrování použít kalené šrouby potom zavařit, a mírně obrousit.
Nesvařované trubky - asi by neměla být svařovaná ta malá trubka, aby nedošlo díky mikroprasklině a vysoké teplotě k uniku nebo výbuchu.
Pozor na nové kulové ventily - mají v sobě plastové uložení, aby lépe fungovaly. Toto plastové uložení se časem roztaví a ventil začne různě profukovat víc než je potřeba. Potom je problém nastavit přesně poměr spalování.
Nádoba na probublávání - lepší je z nějakého teplotě odolného plastu. Když to uděláš z plechu, taky to jde. Ale budeš delší dobu čekat než se ta nádoba nahřeje aby mohla do generátoru proudit vodní pára se zbytky benzínových odparků.
Těsnění v generátoru - musí být měděné, aby to ustálo ty vysoké teploty. Já jsem ještě pro jistotu dával jemný měděný drát do závitů na dotažení větší trubky a T kusů k sobě.




Druh Motoru
- nejlepší je takový motor, který má z jedné strany hlavy nasávání a z druhé strany výfuk.
Nejhorší motory jsou do sekaček od tinťonů, kde je nasávání a výfuk hned vedle sebe odděleno jen asi 1 mm až 2 mm hliníku.
Většinou se u těchto tinťon motorů nedá dobře vyřešit uchycení generátoru, a když už se to povede tak po nějaké hodině provozu se to vlivem otřesů a zvýšené teploty povolí a ztratí se tlak a je konec.


Nastavení chodu motoru
Každý motor to má jinačí a není nikde uvedeno jak to udělat. Musíš to hodně krát vyzkoušet jak to bude nejlepší. Vím jen jedno, na začátku když spaluješ jen výpary z benzínu a generátor se zahřívá, musíš si udělat nějaké poznámky o nastavení kulových ventylů. Po nahřátíi generátoru a probublávací nádoby se začne generovat vodík a ty musíš změnit poměr nasávání vzduchu a přívod vodní páry. Je to hodně o trpělivosti a přesných poznámkách.


Rada na konec
Uvědom si, že bez praktických testu nikdy nic nepoznáš. Proto doporučuji stáhnout z internetu návod na výrobu, postavit a zkoušet a zkoušet a zkoušet... A hlavně míň sedět u PC a tlachat na fóru o nesmyslech a teoretizovat.
Nezapomeň - myslet znamená hovno vědět.

Prosba pro teoretiky
Nemusíte se snažit nějak reagovat. Stejně nebudu odepisovat. Diskuzí se nikam nikdo nedostane - stačí se podívat na některé naše politiky a stačí...


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: GEET - Pantone reaktor -- Diskuse

Příspěvek od martin11 »

...no je to tady 14 dnů bez odpovědi...tak píšu...několik dobrých myšlenek, rozumný základ, nějaké "křoví"..
několik kapitol , dost roztříštěných...
kapitola motor..
něco mám v plánu...motor trabant...má někdo nápad jak ho mazat???..
zareagujte všichni...co si o tom celém myslíte..... :ethink: ....zdraví martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Martin27
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: úte 03 kvě 2016 17:58
Dostal: 1 poděkování

Re: GEET - Pantone reaktor -- Diskuse

Příspěvek od Martin27 »

Co tak mocovina (Adblue) ako palivo ???????????????????????????????

Urea 46: Termický rozklad: > 130 °C
Poznámka: Při vysokých teplotách se může uvolňovat plynný amoniak.


Truby23
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: ned 10 úno 2013 14:51

Re: GEET - Pantone reaktor -- Diskuse

Příspěvek od Truby23 »

Ahoj, zdravím všechny nadšence GEET technologie.
Koukám, že to tady moc nežije, tak snad mi někdo poradí. Dokončuji stavbu svého prvního Geet reaktoru, kde jinde než na sekačce na trávu a potřebuji vyřešit poslední dvě neznámé.

1) Uchycení reaktoru v trubce. Dočetl jsem se o dvou metodách. Jedna radí navrtat do trubky díry po 120°, vyříznout závit a šroubky následně seříznout a zavařit. Tahle metoda se mi moc nelíbí, pač nejsem zrovna šikovný svářeč. Ta druhá spočívá v nalisování zirkon-oxidových kuliček s přesahem 0,2 mm. Jelikož má moje trubka vnitřní průměr v rozmezí 15,4-15,9 mm a dost bude záležet na hloubce vyvrtané díry v reakt. tyči obávám se o to, aby se tyč neposouvala nebo naopak nedošlo při lisování k prasknutí kuličky. Jak jste Vy, kdo již nějaký reaktor sestavil, ustavili tyč v trubce?
2) Jak jste vyřešili odsávání vzduchu (chlazení) od pružin ventilu? V klasickém provedení s karburátorem je přiveden vývod mezi vzduch. filtr a přívod vzduchu do karburátoru. Uplně se mi nechce napojovat vývod viz obrázek do sání. Na druhou stranu by tím byl zajištěn odvod výparů z klikové komory. Napojit nebo raději nechat vývod volně?

Předem děkuji za rady.

S pozdravem,
Jirka


Truby23
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: ned 10 úno 2013 14:51

Re: GEET - Pantone reaktor -- Diskuse

Příspěvek od Truby23 »

Sání do motoru
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Truby23
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: ned 10 úno 2013 14:51

Re: GEET - Pantone reaktor -- Diskuse

Příspěvek od Truby23 »

Ahoj,

Včera jsem poprvé úspěšně nastartoval sekačku s GEET systémem. 20 min běžela jen na benzin horkou částí reaktoru nasměrovanou na sever. Dnes jsem vzal kompas, že zkusím, zda je reaktor zmagnetizovaný a zjistil jsem, že ano ale obráceně. Tedy na vstupu paliva do reaktoru je sever a na konci jih. Máte někdo stejnou zkušenost? Je možné, že kdybych reaktorovou tyč vyndal (což není možné), že by měla opačnou polaritu než reaktorová trubka a obal? Obávám se, že opačné zmagnetizovaný reaktor bude mít vliv na reakce.


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“