Efektivní elektrolýza

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

A jde se do finále?

Příspěvek od E_man »

Zdá se mně, že zatím nejlépe mají tuto technologi rozpracovanou zde na W-Gas.com http://www.w-gas.com/
Na YouTube ji pak v řadě videí prezentuje uživatel daniel2008C z Uruquaye viz https://www.youtube.com/user/daniel2008C/featured

Ikdyž jeho pohony všech možných druhů automobilů jsou impozantní, mně nejvíc učaroval "HHO INDUSTRIAL BURNERS HOME HEATING DRYING AND MORE" domácí hořák na vodu a podobně také tento průmyslový hořák

Zkusím kontaktovat a při pozitivních zprávách poreferuju u Jeffa.

P.S. Vybídl jsem jej, jestli by nám neodpověděl ať už anglicky nebo španělsky přímo zde v tomto vlákně. Moc si od toho neslibuju.


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Efektivní elektrolýza

Příspěvek od E_man »

Danielová odpověď na sebe nenechala dlouho čekat.

Dear E_man
Very nice to know you are interested in our work,

I will be happy to provide you and your friends, with the information , sample burners and instruction , and to arrange an affordable commercial agreement to build and sell the clean burners locally.

With this new technology, there is space for everybody, because there are literally millions of dirty burner to discard and install new HHO efficient clean ones , there could be a manufacturer in every big city, and would not be enough !

This time we will success because operation and maintenance of clean HHO burners is much cheaper than dirty ones, so now, people will take care of the
environment BUT ALSO his own pocket !

It is late here in South America, We will be in contact once more tomorrow,
you can copy this email to the forum, complete info and samples will be available for anyone seriously planning to build clean burners , even commercially.

Best regards
Daniel


Daniel, many thanks for Your answer !


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Efektivní elektrolýza

Příspěvek od django1 »

PRECIO DEL KIT: 180 Dolares


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Efektivní elektrolýza

Příspěvek od E_man »

django1 píše:PRECIO DEL KIT: 180 Dolares
Zatím je třeba být velmi opatrný při jakémkoliv investování !!. Blíže se o tom zmíním "U Jeffa", pokud bude zájem.

Další a ještě lepší ne-li nejlepší systémy předvádí ve svých klipech uživatel THEWATERENERGY1 https://www.youtube.com/user/THEWATERENERGY1/videos . Jeho hořící voda mi absolutně učarovala viz .
Řekl bych, že jeho systémy silně korespondují s technologii pana Konstantina Balakiryana, které asi mají základ (jak jinák) v "Marošovém Hydrinu" s teorii R.Millse.

Pan WATERENERGY1 už ví o našem fóru a bude-li sdílnější, tak snad bude o čem u Jeffa mluvit.


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Efektivní elektrolýza

Příspěvek od E_man »

Tak tedy pan THEWATERENERGY1 z YouTube zrovna moc sdílny nebyl.
Odpověděl, že očekává snad nějakou významnou návštěvu zrovna od nás z česká a že se ozve. Zatím je klid a ticho před bouři.

A bouře se zdá že opravdu přichází. Jak bude prudká, ukážou snad příští týdny.
On totíž pan Balakiryan se těsně před velikonocemi nechál slyšet ve "Vědecky otevřené výzvě" výrokem:
"Máme začnout od Atlantského , či Tichého oceánu?"

viz článek "Solar Hydrogen Trends’ Breakthrough Hydrogen Reactor: Scientists’ Open Question: "Do We Start From the Atlantic or Pacific Ocean?" http://www.prweb.com/releases/2014/04/prweb11773463.htm .
To, co jsem považoval za zkreslení (a vlastně nesmysl) na jiných vebových stránkách, totíž že vyrábí kilográm vodíku z kilogramy vody, pan Balakiryan nedávno potvrdil v diskusích na webu PrNewswire http://www.prnewswire.com/news-releases ... 05901.html viz bod 4. kde říká:
"This is LENR" - Je to LENR!
Professor K. Balakiryan - "We have been avoiding using this term for some time because we are seriously investigating, and treat the scientific work and the description of physical phenomena, with the utmost of respect. We never display our wishful thinking as if it were reality We can confidently state that in Symphony 7A there is a transmutation process of atoms of oxygen into hydrogen.
Dlouho jsme se použití tohoto termínu (LENR - Low Energetic Nuclear Reaction) vyhýbali, protože se zabýváme seriozním zkoumáním a s maximálním respektem se snažíme chránit náši vědeckou práci při vysvětlování fyzikálních dějů. Nikdy jsme nehlásáli svá zbožná přání jako realitu. Můžeme však zodpovědně prohlásit, že v našem reaktoru Symphony 7A probíhá proces transmutace atomů kyslíku na vodík.
.........
Já vím, jak se eventuální fyzikové usmívají nad touto zprávou. Na moji obhajobu mohu uvést jen, že i když ne-atomový fyzik, si dobře uvědomuju energii hmotnostního schodku mezi atomem kyslíku a 16 atomy vodíku který činí okolo 120MeV, jestli počítám správně. Energie je však hmota a na kyslík v jednom litru vody je jí třeba okolo 7 gramů, jestli počítám správně. Jestli pan Balakiryan našel způsob, jak importovat energii ve formě nějakých částic do atomu kyslíku, teoreticky nevidím důvod, aby se se atom kyslíku nerozpadl na protony a neutrony a aby se po chvíli i neutrony nerozpadly na proton a elektron. Vim, jak je to zatím nepředstavitelné, ale je to nemožné?

Ostatně že pochybují i příznivcí LENR je jasné i z diskusí na E-Cat Worldu http://www.e-catworld.com/2014/05/08/so ... smutation/ . Tam však pan Balakiryan jednoho pochybovače pozval na nějakou plánovanou předváděcí akci, která se má uskutečnit už příští týden v L.A. jak zde píše:

Konstantin Balakiryan to bachcole • 3 days ago

Be sure that very soon you will be a witness to this holiday for our civilization.
I am not upset by your skeptiisim because skepsis in science is a form of motivation knowledge.
In this regard, I personally invite you to control
testing in Los Angeles May 16, 2014 .
Time and place will tell you Hagop Aghanian .
Testing guests are respected scientist who are working on hydrogen development.
(sorry, I can not tell you the name of the organization and ask you not to make assumptions on the forum but if you come you will see who they are)

Buďte ujištěn, že velmi brzo budete svědky tohoto svátku pro naší civilizací.
Nijak mi nevadí vaše nedůvěra, protože skepse je ve vědě motivace k získávání dalších znalostí.
Tímto vás osobně zvu ke sledování testování v Los Angelese dne 16.5.2014.
Místo a čas vám sdělí pan Hagop Aghanian.
Hosty při testování budou respektování vědci pracující v oblasti vodíkového výzkumu.
(lituji, že vám neřeknu jména organizací a prosím abyste o nich na fóru nespekulovali, ale při testování uvidíte, kdo jsou).


A protože na dotaz, jestli pozve i Allan Sterlinga z http://pesn.com/2014/04/29/9602478_Sola ... ll-energy/ opověděl kladně a jestli Allan D.Sterling pozvání přijme, můžeme se za necelý týden těšít na pokračování této (úžasné?) story.

Jako poděkování pozorným účastníkům jarního srazu a vzpruhu Jeffovi v jeho údělu sepsal
E_man 11.5. L.P 2014


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Efektivní elektrolýza

Příspěvek od E_man »

Allan Sterling se předváděčky 16.května opravdu zůčastnil. Chvíli mu trvalo, než to zpracoval a zprávu o tom podává dnes na svých stránkách PESN http://pesn.com/2014/05/19/9602501_Ques ... echnology/
E_man zatím bez názoru ("nima času").


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Že by konečně "Holy Grail" elektrolýzy?

Příspěvek od E_man »

Zajímavá diskuse se rozjela na OverUnity fóru http://www.overunity.com/14814/overunit ... _IWyaOLKQA k dokumentu dvou indických chlapíků s názvem "Economical hydrogen production by electrolysis using nano pulsed DC" (Ekonomická produkce vodíku elektrolýzou s použitím nanopulsního Stejnosměrného Proudu) s COP=30.
Protože to je myšlenka, které jsem v souvislosti s "Marošovým Hydrinem" velmi nakloněn, tak i když možná porušuji nějaká pravidla, tento dokument tady přikládám.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
lukas6492
Stálý člen
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 08 led 2015 22:02
Dostal: 1 poděkování

vyvijac v tvare V osobytne kyslik a vodik

Příspěvek od lukas6492 »

zdravim, chcem sa sspitat co si myslite o tomto, dufam ze ten subor prilozilo, predstavujem si to cca v rozmeroch dlzka meter, krat pol vyska, chcel by som aspon 20l na minutu
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Efektivní elektrolýza

Příspěvek od Ilem »

Natažený Hofmannův přístroj


"Dum spiro spero"
Ciceron
minsc
Starší člen
Příspěvky: 175
Registrován: stř 14 zář 2011 18:29
Bydliště: Absurdistán
Dal: 11 poděkování
Dostal: 55 poděkování

Re: Efektivní elektrolýza

Příspěvek od minsc »

Nemám tušení jak najít, jestli se to už neprobíralo. "FUKAI" jsem nikde nenašel, tak možná že ne. No smazat se to kdyžtak může vždy.
Možná je to jedna z těch věcí co jen chodí okolo, ale moc se o tom vlastně neví. Japonci nějak podezřele hodně rozjíždějí svoje vodíkové hospodářství, ale levný zdroj vodíku ? Tady píšou že toto je nejlevnější:
http://www.hydrogen-energy.jp/


Jsem hrozně chudej, a tak hraju automaty abych měl hodně peněz.
E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Efektivní elektrolýza

Příspěvek od E_man »

Nejlevnější zdroj vodíku se chlubí, že má pan Balakiryan, ale to je zatím tak fantasmagorické, že o tom nelze ani veřejně mluvít.
To daleko realističtější mi připadá pokračování směrem neboštíka Stanleye Mayera. Stále jsem přesvědčen, že si mylně vykládal své generování HHO resonanci, protože o hydrinu tehda asi ani nevěděl.
Nevím, proč firmy s rozsáhlými labolatořemi se alespoň nepokusily existenci hydrina dokázat. Ty první pokusy by vůbec neměly být nijak finančně náročné. Už jenom proto, aby mohli říct, tak pane Millsi, je nam líto, ale hluboce, opravdu hluboce se mýlíte.


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
minsc
Starší člen
Příspěvky: 175
Registrován: stř 14 zář 2011 18:29
Bydliště: Absurdistán
Dal: 11 poděkování
Dostal: 55 poděkování

Re: Efektivní elektrolýza

Příspěvek od minsc »

Potom co jsem podruhé koukal na to video (https://www.youtube.com/watch?v=ijnpvXMZDZw), došlo mi že jsem to špatně zařadil. O elektrolýzu se nejedná, i když smysl je stejný - získat z vody vodík.
V procesu se používá hliník nebo hořčík jako katylyzátor. Což by samo o sobě nebyla žádná novinka, možno se o tom dočíst třeba tady: http://www1.eere.energy.gov/hydrogenand ... drogen.pdf
(google: "aluminium powder hydrogen"). A taky je možné se tam dočíst, že sám o sobě hliník ve vodě k výrobě vodíku nestačí, a to ani při teplotě varu. Je potřeba používat ještě různé přísady do vody (hydroxid sodný). A tady přišel pan Fukai (Japonci a jejich výzkumy vody...) se zjištěním, že je možné místo toho použít "funkční vodu". Nejsem si stoprocetně jistý co to je, ale podle popisu z videa mi to připomíná náš alkastream (kamarád ho má). Koneckonců, většina těchhle přístrojů má možná svůj původ právě v Japonsku. Zajímalo by mě použití taky ještě jako vyvíječe vodíku do auta, ve srovnání s elektrolýzou. Tam by šlo navíc lehce použít k ohřátí teplo z výfuku. Když jsem u těch motorů, narazil jsem z dílny pana Fukai ještě na tohle:
https://www.youtube.com/watch?v=v8PbdymGFk8
https://www.youtube.com/watch?v=fllKBvmfnpg
Má to ušetřit až 50% paliva, docela bomba, ne ? A přitom je o tom vcelku ticho po pěšině. No ropná lobby má asi holt dlouhé prsty. O teorii že zemní plyn a ropa jsou "obnovitelné zdroje" (narozdíl od staré Lomonosovy teorie mají vznikat v zemské kůře, a narozdíl od ní se to podařilo za simulovaných podmínek potvrdit laboratorně), o tom se nám taky nezmínili. Pak by náhodou někdo myslel že by mohla bý třeba nižší cena a tak :pivko:


Jsem hrozně chudej, a tak hraju automaty abych měl hodně peněz.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Efektivní elektrolýza

Příspěvek od poota »

minsc píše:No ropná lobby má asi holt dlouhé prsty. O teorii že zemní plyn a ropa jsou "obnovitelné zdroje", o tom se nám taky nezmínili.
Máš pravdu, že ropná loby o tom :esilenced:
Ale někteří z nás o tom píší docela otevřeně například v "Pramenité vodě" nebo v "Schaubergerovi", a jsou za to povětšinou, a to i dost nevybíravě peskováni :lol:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
minsc
Starší člen
Příspěvky: 175
Registrován: stř 14 zář 2011 18:29
Bydliště: Absurdistán
Dal: 11 poděkování
Dostal: 55 poděkování

Re: Efektivní elektrolýza

Příspěvek od minsc »

Když nad tím přemýšlím, možná to sahá výš než jen "lobby". Tahle tisková konference se odehrála v N.Y. pár měsíců před Fukushimou: https://www.youtube.com/watch?v=ImGSUttYXhs
Docela by mi to dávalo smysl, i s tím vývojem který je teď. Jako malou náplast začínají používat v Japonsku auta na vodík, i když vědí že by to šlo líp (nemluvě o podvodu zvaném elektromobil) Vodík skladují v nádobách pod tlakem a taky vědí že by to šlo líp. Směr vývoje ukázala firma Cella Energy http://www.hybrid.cz/levny-benzin-za-6- ... ost-utopie, i některé další firmy. Převrat byl na dosah, ale nic se nestalo a místo toho nám tu předvádějí tuhle parodii s elektromobilem. Jdu blejt, velebnosti.


Jsem hrozně chudej, a tak hraju automaty abych měl hodně peněz.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Efektivní elektrolýza

Příspěvek od poota »

Mimo téma (offtopic)
minsc píše:Převrat byl na dosah, ale nic se nestalo ...
Myslím, že jedinou vadou na kráse benzínu nebo nafty je jejich cena, za kterou je do svých aut kupujeme. Ovšem ta cena vadí jenom nám, tedy kupujícím. Těm na druhé straně prodejního pultu ovšem náramně vyhovuje - takže proč by se měli snažit o něco naprosto jiného s jinými technologiemi.
A proč bychom se na to měli nějak těšit, když výsledná maloobchodní cena toho "nového" by se od ceny současných paliv nijak výrazně nelišila - to že někdo uvede cenu jednoho litru 8,- korun českých vůbec neznamená, že bychom to za tu cenu mohli taky kupovat. K té ceně se ještě přičítají náklady na dopravu, několik různých daní a marže prodejce, takže výsledná cena na čerpací stanici by podle mého odhadu vyšla ještě vyšší, než je současná cena benzínu.
Proč se nám zdá voda jako výchozí surovina tak lákavá?
Vlastně jenom proto, že je to jedna z nejlevnějších kapalin. Ovšem je potřeba si uvědomit, že kdyby se přímo na ni dalo "jezdit", tak její cena okamžitě stoupne na cenu benzínu. Mytí auta, plná vana vody na koupání a dokonce i hrnec obyčejné polévky by se rázem staly jen těžko dostupným luxusem. Krásný příklad byl s jízdou na fritovací olej - když to začalo, tak byl úplně zadarmo.Postupem času se jeho cena zvyšovala a sehnat ho bylo stále obtížnější.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“