Přestavba motoru Š120 na stirling

Moderátor: JiMi

Odpovědět
E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Přestavba motoru Š120 na stirling

Příspěvek od E_man »

Mnooo jo, tepelná kapacita vody je obrovská, to je fakt.

Je to blbost, štirling na vodu neeeeee !!!


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
Stirling
Stálý člen
Příspěvky: 29
Registrován: stř 30 čer 2010 21:10
Bydliště: Kozí vrch

Re: Přestavba motoru Š120 na stirling

Příspěvek od Stirling »

Zdar a sílu,

nedá mi to abych se také nepřipojil. Ten kapalinový stirling jsem už také řešil, není to úplně zcestná myšlenka, ale nakonec jsem to (prozatím) zavrhnul. Představa byla jednoduchá: Dvě zubová čerpadla (nebo axiální pístový motor, to je fuk) spojená na jednom hřídeli buď s převodem cca 1,05 až 1,1, nebo jiný geometrický objem těch čerpadel - zase v podobném poměru. To menší (nebo pomalejší) by čerpalo olej do solárního kolektoru a tím druhým by šel zase ven. Jako teorie dobrý, ale jen do okamžiku než jsem se dostal k objemové účinnosti toho čerpadla, která je někde u 95 procent, coř by mi sežralo přesně ten rozdíl ve výkonech na obou strojích, takže by se to ani neudrželo v běhu, když by do toho někdo kopnul, natož aby to samo naskočilo. Samozřejmě že při dostatečném teplotním rozdílu by se to snad hnulo, ale mechanické práce by z toho lezlo pramálo. Spíš bych to použil jako samochodné zařízení pro transport horkého média, třeba k ohřívané nádrži, to už by mělo smysl.
Ale protože mám teď poněkud jiné starosti, tak jsem stirlinga zatím zavřel do skříně. Ono těch nápadů je víc, ale ten čas nějak neni. To by chtělo nechodit do práce a nebo to dělat v tý práci :-)
Jo a voda je pro tyhle věci značně nevděčné médium, protože v ní všechno rezne, oxiduje a hlavně, hlavně koroduje.

Zdraví Stirling


E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Přestavba motoru Š120 na stirling

Příspěvek od E_man »

Jak sú staré, tak sú blbé...
Soustředil jsem se na výstup, a jaksi mi unikl nereálný vstup energie.
JOVo, ty ničemo, tak se mi to zdálo krásné. Díkky za šťourání!!!!
Zdraví E_man


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
gupa
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: pát 15 srp 2014 12:48

Re: Přestavba motoru Š120 na stirling

Příspěvek od gupa »

Zdravím ve spolek, jsem tu nový a hned tu dám video co se hodí do tématu. Byl totiž použit válec, píst a kroužky ze Š120. Je vidět za voltmetrem.
[BBvideo 425,350][/BBvideo]


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3118
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba motoru Š120 na stirling

Příspěvek od Ilem »

JOVA píše:
No když si vzpomenu na základy fyziky, tak:
Q= m x c x delta t
Q= 5 x 4180 x 20
Q=48000 J
Pokud vyjdu z toho že 1J = 1W/s
Pak mi vyjde že do těch 5l bude třeba za 1s nacpat 48kW

Pravda ze školy už jsem dlouho a mohl jsem se někde seknout, ale můj selský rozum mi říká že to asi bude odpovídat.
Seknul, a nebo uklepnul. Správně je 5 x 4180 x 20 = 418000 :shock: :D. A taky 1J není 1W/s, ale 1W x 1s. To ale při jednom cyklu za sekundu nic nemění. Takže 418 kW při jednom cyklu za 1s.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Odpovědět

Zpět na „Přestavba motoru Š120 na stirling“