Relax u kávičky II - pokračování

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno....

Příspěvek od jarda ovčák »

Pokud uvažujete o neokoukaném výletě, tak vřele doporučuju malbork.
http://www.wkraj.pl/index.php?page=vr&start=31545
fakt to je bezpečně největší středověkej hrad na světě a současně i největší cihlová stavba světa. Dají se tam koupit i odpustky a kousek dál v přístavu gdansk nakoupíte nejlevnější jantarový písek.... do kořalky.
a do švédska přes šílenej most to je kousek.


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Stav silnic a dálnic? K zamyšlení.

Příspěvek od aNONym »

http://vorisek.blog.idnes.cz/c/195056/O ... amkou.html . :| Non

Bohužel, autor blogu má pravdu. Jsme tupé ovce. Nebo se tak alespoň chováme. Platíme dálniční známky, a ten kdo podniká je rovněž zatížen i nemalou silniční daní. Následně si potom huntujeme auta na vozovkách, které rozhodně neodpovídají požadavkům na bezpečný provoz. Za neustálého nadávání a hudrování. Ale již nic víc.

Bohužel. :?


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Chytré hlavy minulého století

Příspěvek od martinq »

Moc pěkná fotečka
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Lidice

Příspěvek od adam.benda »

Edit: Z etických důvodů obrázek odstraněn a přesunut do odkazu: http://adambenda.net/sekundar/Lidice.jpg Obrázek někdo může vnímat jako pohoršující, týká se Lidic za 2. sv. války. adam.benda
Naposledy upravil(a) adam.benda dne sob 11 čer 2011 12:42, celkem upraveno 2 x.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Lidice

Příspěvek od Slavek Krepelka »

adam.benda píše::)
To se Ti Adame, mírně řečeno, moc nepovedlo.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Lidice

Příspěvek od adam.benda »

Slavek Krepelka píše:To se Ti Adame, mírně řečeno, moc nepovedlo.
Ahoj Slávku.
Já bych řekl, že se to spíš moc nepovedlo Adolfovi.

Uznávám, že je to teda dost "špatnej humor" a naštěstí není z mé vlastní dílny, ale proč by měl automaticky znevažovat to, co se v Lidicích odehrálo? Každej to vnímáme trochu jinak a každej k tomu přistoupíme s trochu jinou mírou nadsázky.
Ostatně, proč na to vzpomínat s neustálou bolestí a zatrpklostí - proč si na tu hrůzu nevzpomenout s nějakou mírou odlehčení?
Samozřejmě, kdo tam má nebo měl rodinu či blízké, těžko se může o něco takového pokoušet.

Nebudu čekat na další, které to pohorší a proto obrázek stahuji pouze do odkazu.

Těm, kterých jsem se nějak dotknul, se velice omlouvám. Skutečně nebylo záměrem znevážit události, které se v Lidicích odehrály.

Ahoj, Adam.


kykyrida
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: ned 30 kvě 2010 20:51

Válka

Příspěvek od kykyrida »

Zesměšňování II. světové války je doménou zejména anglické a francouzské filmové produkce. Parodie na taková-to témata určitě nikoho
neoslavují. Satirický pohled má vyvolat zamyšlení a také jej u většiny inteligentních lidí vyvolá po odeznění lehkého úsměvu nad
zpracováním. V nedávných dobách bylo přímo nemyslitelné upozorňovat satirickou formou na chyby režimu a vše, co s ním historicky
souviselo. Dříve narození mohou mít výhrady vůči takto prezentovanému černému humoru a satiru nechápou, nebo ji vnímají jako pokleslý
žánr. O to taky komunistům šlo a satiře, zejména té politické nebo válečné, nastavili zcela jiné mantinely. V humoristickém cenzurovaném
komunistickém týdeníku DIKOBRAZ jsme našli tak akorát kreslené politické vtipy o NATO, věčné infantilní vtipy o medvědech, zajících
a jezevčících, občas problesklo něco kolem OPBH a pracovní morálce pracantů u výkopových prací. Zbytek se zabýval nevěrou a alkoholizmem.
Bývalým režimem deformovaný pohled na satiru budí v některých z nás rozpaky a bude nějaký ten čas trvat než ji porozumíme stejně
tak dobře, jako ji rozumí třeba Angličané v nesrovnale daleko tvrdší formě.


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Lidice

Příspěvek od aNONym »

adam.benda píše:
Slavek Krepelka píše:To se Ti Adame, mírně řečeno, moc nepovedlo.
Nebudu čekat na další, které to pohorší a proto obrázek stahuji pouze do odkazu.
My, co vnímáme "pokušení dvojsmyslu", v tomto případě ještě líznutého nadčasovým paradoxem neexistence IT v době WW2, ti plně rozumíme. ;) Non

Tak ať v tom Adame nezůstaneš sám, připojuji citaci jedné pasáže od klasika:

C: Děti, dneska, na rozloučenou poběžím já, a vy mi budete počítat. Konráde, udělej mi čáru. A ty, Maruško, mi dej start.
Maruška: Připravte se!
C: Děti, ještě jsem vám chtěl říct. Abyste novou paní učitelku poslouchali, abyste závodili poctivě, a těm nejmenším abyste počítali vždycky pomaleji. Tak, Maruško.
M: Připravte se!
děvče: Prosím, Henlein pláče!
C: Henleine, proč pláčeš, co je ti?
H: Já nevím.
C: Konráde, pláčem se nic nespraví. Podívejte se, děti, touhle válkou neřekli dějiny poslední slovo. Vy se ještě dočkáte jiných časů. Tak já poběžím.
M: Připravte se, pozor, teď!
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, ..
průvodkyně: Děti počítali a počítali. A pak už zapadlo slunce, a Cimrman se pořád nevracel. Pak už zvonilo klekání, a děti musely jít domů. Asi poznali, že už se pan učitel nevrátí.


:D


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

Myslím, že člověk může vtipkovat a přitom chápat katastrofální důsledky německého fašismu.Navíc to adam myslel posvém, nikoli s pravicí trčící ku hvězdám..Ikdyž, před lety by mne to taky nasralo, ale dnes mám ten názor, že každej může mít jakýkoli úhel pohledu a já ho chci tolerovat. Cimrman je největším čechem.... Dokonce i můj grunt postavil jakýsi zimmerman a mám podezření, že absence jediného pravého úhlu v těch 22 místnostech a chlévech je nějaký šprým járy cimrmana.


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Díky kluci

Příspěvek od adam.benda »

Chlapi, děkuju vám za přízeň. :bye:
A ohledně těch Lidic, asi (si) je ani nebudu vypalovat a půjdu na ně rovnou do biografu! :)

A nebo rozvolnit mozek u Pana Poppera a jeho tučňáků...
No, ještě se uvidí, jestli někdo bude ochoten držet stráž u našeho malého manifestátora...


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Díky kluci

Příspěvek od A(&F) »

adam.benda píše:A nebo rozvolnit mozek u Pana Poppera a jeho tučňáků...
... z dalších kinonovotin mohu za sebe doporučit film PAUL ... sice to asi nebude ten pravý šálek kávy pro každého, ale pokud v sobě alespoň občas nalézáte malý kousek zastydlého dětství (a ještě k tomu věříte na emzáky), tak potom určitě hurá do kina ... :) ...

... v tomto filmu mne také (mimo jiné) velmi potěšilo použití melodie (původně pocházejí z jednoho kultovního sci-fi) sestávající se z pěti charakteristických tónů coby zvonku u dveří ... 8) ... v mládí jsem totiž pomocí kyblíku a lopatičky neustále pořád na pískovišti vytvářel podivný kopec s uřízlou špičkou ... :evil: ... a přitom jsem ale vůbec nechápal proč ... :ethink: ... a teprve až po čase mi dodatečné shlédnutí snímku od Stevena Spielberga plně osvětlilo smysl mého prazvláštního konání ... :lol::lol::lol: ... nu což, stejně bych tehdy nedostal vízum ... ;) ...

... úžasná to eufonie ... (volume doprava) ...

[youtube][/youtube]


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Jakub Hron, ....

Příspěvek od A(&F) »

... svérázný vynálezce, básník, lingvista a filozof, jehož krev dodnes koluje v žilách Járy Cimrmana ... :D ...

citace: ... "Při svém vynalézání sice mířil vysoko ale jen obrazně. Fakticky se od země odlepil jen díky kladkostroji, jímž vytahoval kusy nábytku ke stropu, kde se drží teplo, a tam pak tvořil. Dochovaly se i názvy takového nábytku – stojato-leháto-pisát nebo jednoduše hovník (od slova hovět)." ... :lol::lol::lol: ... :good: ...
( http://balony-hradec.cz/historie.php )


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

poprve

Příspěvek od huhu »

poprve od roku 92 jsem si řekl , že být zaměstnaný nemusí být špatné


http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/fo ... cid=703652


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Keltové u nás

Příspěvek od adam.benda »

...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Keltové u nás

Příspěvek od poota »

Keltové u nás už v 6. století před Kristem - tak to může překvapit jenom toho, kdo "skočil na špek" Kosmovi s jeho báchorkou o příchodu praotce Čecha do liduprázdné krajiny.

Ono by vůbec asi bylo docela zajímavé podívat se těm našim kronikám tak trochu "na zoubek". Ono je už totiž možné některá jejich tvrzení občas i konfrontovat s fakty a kupodivu - neshodují se. Takže je jasné, že smyslem těch kronik není zaznamenat události tak, jak se staly, ale naopak tak jak se sice nestaly, ale jak si někdo přál, abychom si mysleli, že se staly. Možná by bylo vhodné založit na to nové vlákno, které by se mohlo jmenovat třeba "Tradice lhaní v zemích koruny české" - no možná, třeba časem ;)

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“