Relax u kávičky II - pokračování

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Osvětlení kuchyňské linky

Příspěvek od adam.benda »

LED osvětlení kuchyňské linky je dokonané...

Svítí to tak, že na lince udělám jakékoliv práce a prakticky nikdy nemusím v kuchyni zapínat žádné další světlo. Přitom celkový příkon je necelých 5W! Do samotných LED diod pak leze 4,3W.

Jednotlivé LED diody mají normativní svítivost 5 cd s vyzařovacím úhlem 25°, ale pouštím do nich menší proud kvůli zajištění opravdu dlouholeté životnosti, takže má pak každá svítivost necelé 4 cd. Celkový počet diod je 90. Zapojeny jsou vždy v sérii po čtyřech (každá série je napájena napětím 10,9V - usměrněno z trafa Greecem a přidán nemalý kondenzátor na eliminaci sebemenšího poblikávání. Šťouralové řeknou, že 90:4 nedává celočíselný výsledek... Nedává - v jedné sérii jsou dvě diody zastoupeny rezistorem.

Po zapnutí spínače okamžitý náběh,
docela příjemné zabarvení světla (teplá bílá),
svícení je soustředěno prakticky jen na linku a ne zbytečně do okolí,
LED diody jsou v liště zapuštěny do hloubky, aby osvětlení nebylo na pohled ostré a nepříjemné, když se třeba sedí u stolu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Bucheché !!!

Příspěvek od martinq »

Kluk v kokpitu letadla :))


pejsci se svatozáží - stafordi :)
http://www.mymodernmet.com/profiles/blo ... ower-power

moc pěkná zastávka v minulém režimu :))


hrůzy vzniklé při slepování panoramatického snímku
http://news.distractify.com/fun/scary-panoramas/?v=1

co takhle vyměnit kytaru za slimáka :))
http://imgur.com/gallery/GeUhZ

Pasta italiáno:
Obrázek


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Sáňky samochodky ...

Příspěvek od A(&F) »

... jééé to moc hezký ... :D ... (došlo od kámoše mailem ... :) ) ...

... https://youtube.googleapis.com/v/gcIwrdeP21s ... :good: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Upozornění ...

Příspěvek od A(&F) »

... upozornění pro zloděje ... :laugh: ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Bookbook ...

Příspěvek od A(&F) »

... doporučuji nejdříve si pustit video ... a teprve až poté si přečíst doprovodný text ... :D ...

http://video.idnes.cz/?idvideo=V140905_ ... zpravy_mku


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Zemědělský rok ... 2014 ...

Příspěvek od A(&F) »

Chronologicky seřazené letošní titulky z celostátních deníků a veřejnoprávní televize:

3. 1. Teplo způsobuje problémy zemědělcům
6. 2. Jestli přijdou holomrazy, bude zle, říkají zemědělci
24. 2. Teplo přinese lepší úrodu
8. 3. Zemědělce trápí teplo a sucho
11. 3. Zemědělci využívají teplého počasí
16. 3. Hrozí nedostatek pitné vody a katastrofální úroda
17. 3. Přes teplou zimu neúroda nehrozí
1. 4. Položí české zemědělce sucho?
17. 5. Zemědělec: Vody je třeba, ale tohle je už příliš
26. 6. Zemědělci očekávají podprůměrnou úrodu. Klasy jsou malé a mají málo semen
27. 6. Čeká se jen průměrná sklizeň
8. 7. Žně začínají. Úroda je nižší, ceny také
12. 7. Hrozí extrémní sucha, pomohou jen silné deště
23. 7. „Ať už neprší,“ modlí se zemědělci
25. 7. Pršelo, ale málo. Zemědělci už počítají ztráty na polích
30. 7. Zemědělci se obávají současného deštivého počasí
22. 8. Zemědělcům škodí kroupy
27. 8. Rekordní úroda českých zemědělců. Letos sklidí nejvíc řepky v historii a rekordní čísla lze očekávat taky u obilí
31.8. I když je rekordní úroda obilí, ceny pečiva se snižovat nebudou. Důvod je v nižší kvalitě zrna. Technologie jeho zpracování je dražší.

... :D ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Poslední výstřelek medicíny po americku?

Příspěvek od Slavek Krepelka »

USA jdou do boje s ebolou. Do Afriky pošlou tisíce vojáků

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/usa ... 5900fea04/

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Halelujah

Příspěvek od martinq »

Naty Hrychová - Hallelujah


[BBvideo 425,350][/BBvideo]



Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Velké proroctví Sibyly - královny ze Sáby

Příspěvek od hanka »

... bez komentáře.. posuďte sami, kde se nacházíme ..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Vysílací rada rozdala pokuty, ...

Příspěvek od A(&F) »

citace: ... "Vysílací rada rozdala pokuty, nejvyšší dostala Kofola, Nova a Frekvence 1

Tři pokuty dostala společnost Kofola Československo, a to 80 000, 100 000 a 150 000 korun. Rada ve všech případech kritizovala to, že reklama na výrobek firmy podporovala chování ohrožující zdraví osob mladších 18 let. Podle rady totiž znázorňovala nebezpečnou situaci, kdy "hoch dětského věku sjíždí ve volné krajině na speciálně upraveném skateboardu kopec". Animovaná postava přitom diváky vybízí k napodobování, ačkoli je taková aktivita velmi nebezpečná a může přivodit těžký úraz, upozornila rada." ...

(zdroj: ... http://www.novinky.cz/kultura/351506-vy ... nce-1.html )

... :shock: ... a za vánoční "prasátkovou reklamu" (Já nemusím, já už ho vidím :) ) by ale Kofola zase naopak měla dostat pochvalu, protože satirickou formou poukazuje na to, že "krást vánoční stromky v lese je špatné" ... :laugh: ...

... zkrátka, ti v "radě pro vysílání" se fakt asi zbláznili ... :D ... anebo vůbec neví, co se odehrává v TV, mnohdy i přes den ... zvláště pak po ránu v kreslených animácích pro děti ... :bhead: ...

... naprostej absurdistán ... :epray: ...

... :bye: ... Anri ...

----------------------------
mmch: ... v tom případě by pokutu v podstatě musely obdržet všechny reklamy, v nichž se objevuje skateboard, tedy např. i ta na bio-tvarohové jogurty, kdy tato by měla být dokonce ohodnocena ještě vyšší částkou, jelikož v ní "kráva Matylda, na skejtu sjíždějící skokanský můstek s loppingem, následně přeskakující tvarohové jezero plné banánů a malin" nemá na hlavě ochrannou přilbu ani chrániče ... :evil: ...

[youtube][/youtube]


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Relax u kávičky II - pokračování

Příspěvek od martin11 »



... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Asertivní odpověď (přišlo emailem)

Příspěvek od A(&F) »

Asertivní odpověď.

Kanadská pacifistka napsala kanadským úřadům a stěžovala si na zacházení s teroristy zatčenými v Afghánistánu.
Ministr obrany jí odpověděl:

Vážená občanko,
Děkuji za Váš dopis, ve kterém vyjadřujete starost o to, jak zacházíme s teroristy Talibanu a Al Kájdy, kteří jsou v rukou kanadské armády.
Zabýváme se stížnostmi, které dostáváme od občanů, jako jste Vy, a vytvořili jsme nový pacifistický a integrační program pro teroristy.
V souladu s tímto programem jsme se rozhodli vybrat jednoho teroristu a umístit ho do Vaší rodiny.
Příští pondělí budete mít ve svém domě pana Alí Mohameda Amé Ben Mahmuda (můžete mu říkat jednoduše Amé). Očekávám, že ho dobře přijmete a budete o něj pečovat tak, jak jste vyžadovala ve svém protestním dopise. Je pravděpodobné, že si budete muset najít nějaké pomocníky pro tuto misi.
Naše oddělení u Vás každý týden provede kontrolu, abychom ověřili, že stále máte na mysli principy dobrého zacházení, které jste vyžadovala ve Vašem dopisu. Musím Vás upozornit, že Amé je extrémně nebezpečný psychopat, ale věříme, že s vnímavostí, kterou jste prokázala ve Vašem dopisu, se Vám podaří překonat tuto obtíž. Připomínáme, že Váš host se jeví extrémně efektivní v boji muže proti muži, že umí zabíjet tužkou nebo nůžkami na nehty. Kromě toho je Amé expert ve výrobě výbušnin z věcí, které se vyskytují běžně v domácnostech. Proto prosím mějte pod kontrolou tyto věci, i když - podle Vašeho názoru - dejte pozor, abyste se totiž s nad nějak nedotkla či neurazila pana Amého. Terorista se nebude s Vámi a s Vašimi dcerami chtít příliš bavit nebo nějak spojit (s výjimkou sexuálního spojení), jelikož on považuje ženy za prosté předměty. Toto je velmi citlivý aspekt, protože u něj byly pozorovány násilné tendence k ženám, které nedodržují islámská pravidla oblékání, takže věřím, že Vám nebude vadit nosit burku. Tím zvýšíte respekt ke kultuře a víře, který jste zmínila ve svém dopise.
Ještě jednou Vám děkuji za Váš zájem a obavu, vážíme si osob, jako jste Vy, a budeme informovat naše spoluobčany o Vaší spolupráci.

Hodně štěstí.
S úctou
Gordon O'Connor.
Ministr obrany


Poznámka: Přestože se to zdá být lež, dopis je skutečný a byl publikován v tisku.

... :laugh: :laugh: :laugh: ...

... že Vás určitě (stejně jako mě) nenapadlo, že podobně by chtělo odpovídat i těm, kteří hájí zájmy "našich věčně utlačovaných nepřizpůsobivých" ... ;) ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Kauza Vysočany/Stroupeč ...

Příspěvek od A(&F) »

... tož přátelé, po "prodlouženém víkendu" tu máme "začátek týdne" ... a tudíž neuškodí trochu toho "zdravého nasrání" ... :smoke: ...

... "krásná" reportáž ČT, ukazující, jak to v našem státě chodí ...... dokument o tom, co vše je možné, když jsou ti "praví lidé" na "svých místech" ... zvláště pak v ČEZku ... i když ten vedoucí odb. "životního prostředí", ten byl taky "jedlej" ... :? ... http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... li-skladky ...

... opravdu věříte, že Vás stát ochrání ?? ... :ethink: ...

... Anri ...

PeS: ... k místu v reportáži mám totiž osobní vztah, jelikož naši známí tam mají od nepaměti chalupu, kde jsme se moc rádi scházeli ... byly to naprosto dokonalý víkendy ... ale jen do té doby, než jim tam před lety kolega udělal rozbor vody ve studni ... :( ... neb od té doby již tam moc často nejezdí ani oni sami ... a hlavně už vůbec nic nepěstují na zahradě ... :| ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Daruj hovna

Příspěvek od martinq »

Máte "osvětovou" možnost darovat zcela anonymně hovna třeba sousedovi, který Vás ž(s)ere, nebo starostovi či jinému "moc platnému" orgánovi :)))

www.darujhovna.cz


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Relax u kávičky II - pokračování

Příspěvek od A(&F) »

V Americe na imigračním se ptají cikánů na důvod jejich návštěvy USA.
- Nóó, mý sme přijely páánovi Obámóvi na póhřeb.
- Ale Obama přece žije !!! :shock:
- To neváádi ... mý počkááme ...


:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“