Věda mírného pokroku v rámci zákona proti bastlířům

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

zachování hybnosti

Příspěvek od Akord »

Schválne mi zkuste pánové najít jediný muj príspevek, kde jsem se ohánel vyložene zákonem zachování energie.
Spíše jste porádne nečetli, co jsem na tuto tému napsal. Zopakuju v kostce, že pojem energie je u mne pouze nálepka na krabici, ve které je prinejmenším hromada částic vykazující hybnost. Pokud tedy chcete komentovat moje príspevky, tak mluvte nejprve o platnosti/neplatnosti principu zachování hybnosti. Z toho se pak odvíjí i termodynamika a kýžené perpetuum.
Nikdy jsem se ani nevyjádroval k absolutní platnosti E=m*c*c a podobne. Samozrejme neberu argumenty typu - teče voda nahoru brehem, když ji tam sám vynesu.
Ve dnešní dobe není mou povinností prokazovat podvod, protože začala podvádet v probíraném smeru v podstate vetšina. Role se obrátili po tom, co nekterí pres enormní oboustranné úsilí nebyli schopni doložit své výsledky. Stíženou pozici proto mají ti, co delají férové a funkční konstrukce.


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: zachování hybnosti

Příspěvek od aNONym »

Akorde, že tě huba nebolí. :D Non
Akord píše:Schválne mi zkuste pánové najít jediný muj príspevek, kde jsem se ohánel vyložene zákonem zachování energie.
Co třeba diskuze o spalování vody? ;)

Nebo to bylo myšleno pouze na toto vlákno? :P


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: zachování hybnosti

Příspěvek od aNONym »

Akord píše:
aNONym píše:Akorde, že tě huba nebolí. :D Non
Akord píše:Schválne mi zkuste pánové najít jediný muj príspevek, kde jsem se ohánel vyložene zákonem zachování energie.
Co třeba diskuze o spalování vody? ;)
Nebo to bylo myšleno pouze na toto vlákno? :P
Myslel jsem samozrejme celé fórum, ne tohle vlákno. Ale došlo mi pri tomto, že si nečetl, co jsem o tom zákonu kdy napsal. Vetšina lidí se handrkuje o jeho platnost, ale nechápou jeho smysl. V podstate vetšinou jen odbočují od témy. Spalování vody není o zákonu zachování energie, ale o tom, že porádek se nedelá sám od sebe. Opakuji, že je docela zbytečné argumentovat nečím, co si vetšina stejne vysvetluje po svém.

http://upramene.cz/forum/viewtopic.php? ... 5cf6#48905
Ono pouze stačí podívat se, co jsi tehdy napsal o "spalování vody". :D Non

Asi by bylo lepší, abychom se s touto rozpravou přesunuli jinam, kde to bude více o energii. A méně o magnetech. ;)

Navrhni kam.

Edit [2011-07-05 19:30]: Tak tak, díky za včasnou snahu změnit ring... ;) a.b


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
GRS
Stálý člen
Příspěvky: 92
Registrován: stř 01 lis 2006 16:48
Bydliště: Brno
Dostal: 1 poděkování

zakon zachovania energie

Příspěvek od GRS »

Zákon zachovania energie.
Predkladám zaujímavvý problém, s ktorým si neviem rady.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


GRS
Stálý člen
Příspěvky: 92
Registrován: stř 01 lis 2006 16:48
Bydliště: Brno
Dostal: 1 poděkování

zákon zachovania energie

Příspěvek od GRS »

Náčrt problému. Pýtal som sa rôzne, ale je v tom nejasno.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


GRS
Stálý člen
Příspěvky: 92
Registrován: stř 01 lis 2006 16:48
Bydliště: Brno
Dostal: 1 poděkování

zákon zachovanie energie

Příspěvek od GRS »

A tu je taký menší záver, porovnanie práce v systéme.
ok, reakcia už bola, tak tento príspevok už nebudem dopľnať.
Naposledy upravil(a) GRS dne pát 22 črc 2011 0:17, celkem upraveno 2 x.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: zákon zachovania energie

Příspěvek od Slavek Krepelka »

GRS píše:Náčrt problému. Pýtal som sa rôzne, ale je v tom nejasno.
Aby nebylo.

Práce, Sire je řekněme zvednout cihlu za vteřinu do určité výšky proti gravitaci. V tobě uvedeném případě čas nefiguruje. Mluvíš tedy o dvou v podstatě nezávislých a různě definovaných jevech. Mluvíš o práci, která s tím nemá nic společného a mluvíš o konzervativním charakteru magnetického pole podle ortodoxní definice. Pak do toho ještě zamotáš zákon o zachování energie, který s tím taky přímo nesouvisí podle definice energie. Energie je schopnost fyzického systému konat práci. Takže se odvoláváš na něco, o čem mluvíš mimo to, co jsi uvedl.

Dále Sire, podle ortodoxní definice dosahuje magnetické pole do nekonečna. Takže, kdybys teoreticky dvěma odpudivě orientovaným magnetům dovolil se odpudit bez jakékoli zábrany a udržel je při tom v odpudivé orientaci, odpudily by se ti prý do nekonečna, vlastně asi dvou? :laugh: Takže, to že jsi si vzal dva magnety a hraješ si s nima je velice chvályhodné, ale dokud se nenaučíš základní významy slov to vědeckých a jejich definice a souvislosti, nemáš o čem spekulovat, protože v tom máš maltu. pogoogluj si a nauč se, pak se třeba i s někým domluvíš, kdo ti k tomu bude schopen něco smysluplně říct. Tvé otázky nejsou ani špatně.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
GRS
Stálý člen
Příspěvky: 92
Registrován: stř 01 lis 2006 16:48
Bydliště: Brno
Dostal: 1 poděkování

Re: zákon zachovania energie

Příspěvek od GRS »

Ahoj.
Tak kde je problém? Rád sa dozviem, kde je chyba. Hovorím o práci, nie o výkone.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: zákon zachovania energie

Příspěvek od Slavek Krepelka »

GRS píše:Ahoj.
Tak kde je problém? Rád sa dozviem, kde je chyba. Hovorím o práci, nie o výkone.
No vidíš, taky v tom mám bordel :oops: Stejně po tom nic není.

Zvedni rukou žehličku dvacet centimetrů nad stůl během vteřiny a během hodiny a hned oceníš, jak je to s tou prací a energií ve skutečnosti.

Jinak omluva za tu chybu.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
GRS
Stálý člen
Příspěvky: 92
Registrován: stř 01 lis 2006 16:48
Bydliště: Brno
Dostal: 1 poděkování

Re: Opačný tok

Příspěvek od GRS »

Tie prúdy chodiace oboma smermi vo vodiči, nemá to niečo posločné aj s prácou pána ing. Jirků?
http://free-energy.wz.cz/his/teorie/vlna.pdf


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Opačný tok

Příspěvek od Slavek Krepelka »

GRS píše:Tie prúdy chodiace oboma smermi vo vodiči, nemá to niečo posločné aj s prácou pána ing. Jirků?
http://free-energy.wz.cz/his/teorie/vlna.pdf
Tento pohyb a srážky elektronů ve vodičích lze interpretovat jako existenci dvou protisměrně postupujících
„putujících vln“ ( travelling Waves )
odrážejících se od bodů nehomogenity vodiče.

Přihořívá velice. Ještě až se zbaví těch elektronů a dojde na to, že ty vlny (elektrického proudu) jsou spíše vedené po struktuře než odrážené, bude doma. Odrážené vlny jsou teplo. Taky se v tom ještě motaj vlnové délky v poměru ke struktuře vodiče a elektrické napětí, ale v podstatě není moc rozdíl mezi teplem a elektrickým proudem co se týče chování materiálu na mezikrystalické úrovni. Proto existují v podstatě vodiče a nevodiče elektřiny, ale dobré vodiče tepla jsou vesměs dobrými vodiči elektřiny.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Opačný tok

Příspěvek od martin11 »

skromný dotaz. a co uhlík :idea: dík za odpověď :pivko: m11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
GRS
Stálý člen
Příspěvky: 92
Registrován: stř 01 lis 2006 16:48
Bydliště: Brno
Dostal: 1 poděkování

Re: Opačný tok

Příspěvek od GRS »

Slavek Krepelka píše:
GRS píše:Tie prúdy chodiace oboma smermi vo vodiči, nemá to niečo posločné aj s prácou pána ing. Jirků?
http://free-energy.wz.cz/his/teorie/vlna.pdf
Tento pohyb a srážky elektronů ve vodičích lze interpretovat jako existenci dvou protisměrně postupujících
„putujících vln“ ( travelling Waves )
odrážejících se od bodů nehomogenity vodiče.

Přihořívá velice. Ještě až se zbaví těch elektronů a dojde na to, že ty vlny (elektrického proudu) jsou spíše vedené po struktuře než odrážené, bude doma. Odrážené vlny jsou teplo. Taky se v tom ještě motaj vlnové délky v poměru ke struktuře vodiče a elektrické napětí, ale v podstatě není moc rozdíl mezi teplem a elektrickým proudem co se týče chování materiálu na mezikrystalické úrovni. Proto existují v podstatě vodiče a nevodiče elektřiny, ale dobré vodiče tepla jsou vesměs dobrými vodiči elektřiny.

Ahoj, Slávek.
Dajú sa tie vlny vo vodiči ovplyvňovať aj v horizontálnom smere, tj. v rovine kolmej na smer šírenia? Potom by byla koncepcia všetkých generátorov postavená úplne na hlavu.


GRS
Stálý člen
Příspěvky: 92
Registrován: stř 01 lis 2006 16:48
Bydliště: Brno
Dostal: 1 poděkování

vlny

Příspěvek od GRS »

Ak ohrievam jeden koniec tyče, vznikne napäťový spád na jej koncoch. Myslíme toto? Aký je potom rozdiel medzi vlnou na jednom a druhom konci?


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Opačný tok

Příspěvek od Slavek Krepelka »

martin11 píše: skromný dotaz. a co uhlík :idea: dík za odpověď :pivko: m11 :lol:
A co teplé keramické supravodiče?

Ono jde o komplexní vztahy mezi krystalickou strukturou a oscilacemi. On ten uhlík není zrovna dobrý vodič elektrického proudu a řelk jsem povětšinou. S těmi odrazy se to děje taky, nicméně i vlny se odrážejí od mola a od lodičky a rozhoupají ji. Malá se odrazí, velká ji podjede a zhoupne a správná frekvenece ji rozhoupá k nepříčetnosti.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“