Změny počasí

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

Re: Změny počasí

Příspěvek od jarda ovčák »

No, každej rok mne zajímá počasí 4 dní. Abych posekal a usušil 50 hektarů sena. Dělám to nadvakrát, takže dva 4 dni dlouhé úseky. Čtvrtý den už pršet může, enem si při svážení sena zasurfuju po mokré trávě z krpálů s vlečkou za hřbetem...Používal jsem placenou službu chmi na telefon a už to dělat nebudu, páč se netrefili po dva minulé roky ani jednou. Dokonce mi nebyli schopni říct předpověd 8 hodin dopředu s nějakou úspěšností. Zachcalo mi na rozdělaný sena a škoda šla do desítek tisíc, předpověd však byla jasná, beze srážek. Je lepší, a levnější a přesnější ptát se boha, nebo mravenců. Dnes mi to je šumák, klidně se to může podělat, až do příštích sen, ale to mi zjištuje kámoš kdesi z ciziny. Místní profousové to nezvládají. Nic proti nikomu, klidně můžou hádat počasí z křištálové koule celé eony věků a být za to dobře placení.
Věřte nebo ne, kartářka v Moravké Třebové je levnější a přesnější...


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí
jirik.tk
Starší člen
Příspěvky: 151
Registrován: úte 28 kvě 2013 7:51
Bydliště: Znojmo, Brno
Dal: 6 poděkování
Dostal: 196 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny počasí

Příspěvek od jirik.tk »

jarda ovčák píše:Věřte nebo ne, kartářka v Moravké Třebové je levnější a přesnější...
No když se Ti osvědčila, tak proč nevyužíváš jejích služeb a ptáš se meteorologů? Osobně protože vím, jak omezené jsou v současné době možnosti předpovědi srážek, tak jedu-li někam na více dnů, vozím deštník bez ohledu na to, co kolegové předpovídají.


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

Re: Změny počasí

Příspěvek od jarda ovčák »

Už se fakt ptát nebudu, přísahám. kolega čučí na nějaké cizí přepovědi a vychází mu to. U nás se akurát dozvím přesně, jaký počasí už bylo. Pro mne to má infolmační hodnotu lonského lejna.
Ale na druhou stranu, proč by zrovínka tenhle segment měl v naší zemičce fungovat, když nefunguje téměř nic.Takže se fakt nerožčiluj, mě to neva, vůbec to neber osobně, není to namířeno na tebe, ale na služby, které prostě nefungujou, bez ohledu na to, kolik jim zaplatíš. Ale ojebe tě banka, benzina mi natankovala do auta s nádrží 80 litrů 90 litrů nafty, z kominíka se vyklubal podvodník, z doktora motovidlo a ze státních úředníků zbytečná chamraď.... Dnes udělám předpověď počasí JÁ, ovšem výhradně pro své spojené jehněčí emiráty... bude FAJN.


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Změny počasí

Příspěvek od poota »

jirik.tk píše:... vědátoři, ti sedí na matematicko-fyzikálních a přírodověděckých fakultách a v Ústavu fyziky atmosféry.
Dokonce i mně je jasné, že hlavní problém je právě v oněch vědátořích, kteří vytvářejí algoritmy "překládající" dodávaná aktuální data do předpokladu budoucího vývoje.
Zjednodušeně to vypadá tak, že počasí ovlivňují nejvíc mraky, jejichž pohyb je řízen tlakovými útvary, takže pokud se odhadne správně pohyb mraků a vývoj teploty, měla by předpověď sedět. V praxi ovšem třeba výskyt singularit naznačuje, že je to všechno mnohem složitější a že třeba zrovna dnešní počasí rozhoduje o tom, jaké bude počasí třeba za dva měsíce a taky třeba za třičtvrtě roku - a to s vyšší jistotou, než odpovídá statistické pravděpodobnosti.
Pohyb tlakových útvarů se dá celkem snadno předpovědět a vždycky je několik možností, z nichž se pro předpověď vybírá ta, která se považuje nejpravděpodobnější. Klíčové pro předpověď je rozhodnout, který tlakový útvar bude "řídící" - a tím se může stát celkem kterýkoli.
Pokud předpovědi trvale nevycházejí, znamená to jenom to, že algoritmus, podle kterého se stanovuje míra pravděpodobnosti, je chybný - takže by bylo na základě zkušenosti jím naznačenou nejpravděpodobnější variantu rovnou vylučovat.
Nejlepším řešením se jeví dokopat vědátory k vytvoření správnějšího algoritmu, ale vzhledem k jejich vzdělání a způsobu práce je jasné, že by se za neúměrně dlouhou dobu docílilo nanejvýš toho, že by tento špatný algoritmus byl nahrazen dalším algoritmem, který by byl nejspíš stejně špatný, ba v nepříznivé konstelaci hvězd by mohl být i daleko horší.
Určitým východiskem by skutečně mohlo být řešení, navrhované Jardou Ovčákem, tedy "kartářka", která reprezentuje "intuici", což je vlastně jenom přímé napojení na Informační Pole, ve kterém jsou správné a přesné informace o budoucím počasí obsažené. Je to metoda velice spolehlivá, ale zcela příkladně nevědecká a silně závislá na schopnostech konkrétního individua.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Prokop Diviš ...

Příspěvek od A(&F) »

Obrázek

... :laugh: :laugh: :laugh: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“