Noviny , zprávy z tisku :

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Noviny , zprávy z tisku :

Příspěvek od 1220 »

vlákno čisté - poo.

17.3. 2007 Lidové noviny :
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Docela by mne zajímalo jak tyto výzkumy pokračují.Jak je vidět netradiční zdroje si pomalu ale jistě vyšlapávají cestičku a snad se dočkáme i toho že nebudou (jako zatím všechno ) zpoplatněny a zneužívány ve prospěch menšiny............snad ;)


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
Pego
Zasloužilý člen
Příspěvky: 612
Registrován: sob 05 dub 2008 19:46
Dal: 29 poděkování
Dostal: 19 poděkování

Voda - homeopatie - rozklad...

Příspěvek od Pego »

http://www.rustumroy.com/recent_publications.htm

Proty se znalosti angliny....

Pego


malda99
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 12 črc 2007 9:33
Bydliště: Vysočina

MF Dnes

Příspěvek od malda99 »

Přečtěte MF Dnes z 22.5.08 str. A10. "Bouráky na buráky". Zajímavý článek, který nechává každému svůj názor a neříká, co si má čtenář myslet.


jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Pouze je zavádějící úmrtí pionýrů pokroku. Kdokoli je schopen dopravit do organismu látku, jenž nadkryticky zvýší tlak krve a způsobí výduť v mozkové cévce nebo klasický ifarkt miokardu .Totéž platí o odpálení ledvin, zničení jater nebo kostní dřeně. Na zabíjení a ubližování jsou lidé kadeti. Opačně to jde ztuha a opravdu pomalu. Ovšem napsali tam málo. Náš stát a nejen ten by šel bez daní z phm na buben. A to je nejlepší argument. a že se nešíří volná energie,? To je ta povídka o sousedovic koze, a neb, kterak se budulínek zapoměl.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

první problémy?

Příspěvek od jeff »

2012
7. června 2008

POSLEDNÍ SLOVO

Ve vší tichosti se internetem plíživě šíří epidemie. Nemám na mysli běžné viry, jimiž onemocní počítač. Tato epidemie zasahuje skutečné lidi a má už na svědomí i první životy.

Před dvěma týdny jsem na tomto místě meditoval o dvou studentech ze severních Čech, kteří odjeli na Slovensko a otrávili se výfukovými plyny v autě. Údajně proto, že jsou znechuceni stavem tohoto světa a společnosti. Domníval jsem se, že jsou znechuceni stavem naší společnosti a že toto znechucení jen přerostlo hranici, která je pro nás ostatní ještě stále snesitelná. Zároveň jsem vyzval další mladé lidi, kteří mě anonymně kontaktovali, že smýšlejí podobně, aby se mi ozvali dřív než se k podobně tragickému kroku rozhodnou. Tento týden jsem se konečně s jedním z nich setkal osobně. Respektuji jeho anonymitu, o kterou mě požádal, ale nemohu mlčet o podstatě našeho rozhovoru. Skutečnost je totiž daleko horší, než jak vypadá zvenčí. Po celé republice už skupinky mladých lidí propadly teoriím, jež se začaly před časem objevovat na internetu a jejichž klíčovým heslem je letopočet 2012. Zeměkoule se podle nich dostává do vlivu celé řady fyzikálních jevů, jejichž důsledkem má být další fáze evoluce. Evoluce člověka, který už nebude tím, jak jej známe po celá tisíciletí, nýbrž se jaksi přehoupne do vyšší, duchovní fáze. Pochopí, že celý jeho předchozí vývoj, založený na budování materiální civilizace, byl omyl, a tudíž jakoby mávnutím proutku se z dravé, sobecké bytosti, hromadící majetek a moc, stane osvícencem, vybaveným nadsmyslovými vlastnosti od telepatie až po telekinezi. A to masově. Od Krejčíře, Pitra a Koženého až po posledního feťáka, který vykrádá automobily, aby mohl ukojit svou závislost. Má to jediný problém - aby mohl tuto proměnu uskutečnit, musí nejdřív projít fyzickou smrtí...

Tento prostor je stejně malý, jako byl příliš krátký náš rozhovor, aby se v něm daly podrobně a racionálně probrat, rozebrat a oponovat všechny teorie, na nichž tato nová epidemie stojí. Můžete ji smést jednou rozhořčenou větou: „Jak může někdo takovým nesmyslům věřit!?“ Ale ta věta ji nevymaže. V myslích, v nichž už zakořenila, zůstane zažraná, jen vám k ní zavřou vrátka důvěry. Můžete smést jednou větou i ty, co v ni věří: „Když nejsou schopni použít zdravý rozum, není jim pomoci.“ Ale zase je smetete jen z vlastní mysli, zatímco objektivně budou existovat dál oni i obavy a bolest jejich nejbližších. Navíc jí propadá bohužel ta kvalitnější část mladé populace. Kvalitnější ve smyslu nesobectví a mírumilovnosti, což jsou samy o sobě úžasné vlastnosti. Zvlášť dnes, kdy přibývá mladých toxikomanů, gamblerů, kriminálních delikventů a pravicových i levicových extremistů militantního typu. Vyjádřím-li se hodně pateticky: nejvíc ohroženi touto novou epidemií jsou lidé, za jejichž život stojí za to bojovat, protože mohou ovlivnit budoucí svět pozitivně. Ovšem - jestli se ho vůbec dožijí...

Taky bychom o tom všem mohli mlčet. Zbytečně neupozorňovat na tenhle nový fenomén ty, kteří se o něm ještě nedoslechli.

Jenže mlčet znamená zavírat oči. Tvářit se, že neexistuje něco, co bohužel existuje v čím dál větší míře. Možná i u vás doma, v pokoji vašich dětí, zatímco jim v klidu a pohodě připravujete sobotní oběd. Ani nešťastný otec mrtvé Moniky, s nímž jsem rovněž hovořil, do poslední chvíle netušil, jaká hrůza se blíží...


Takhle to pan Klíma napsal v sobotních Lidovkách

Jeff


pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Re: první problémy?

Příspěvek od pepo.bn »

Peter píše:
Všem, kteří napomáhají rozšiřovat takové hovadiny o roce 2012 bych rozbil držku!!! :evil:
Peter zdravím Ťa. Tiež mávam tento pocit , no v tejto dobe "hyjen" žial bohu na škodu nás všetkých "Účel svetí prostriedky" a o tom to v skutočnosti je . PePo


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: první problémy?

Příspěvek od 1220 »

Údajně se podle mayského kalendáře, vše se urychluje ve fázích kde má 20 na druhou základní význam.Vrcholu bude dosaženo v r 2012
mayské pyramidy jsou na vrcholu dokonáním možného vývoje.
K dokonání možného vývoje ale slouží celá pyramida
interpretace, že vše bude jako vrchol jsou založené na novinářské nedovzdělanosti.
Takový kdo ty zprávy dává je škůdce č 1.
Konec konců každý neofyt musel prodělat smrt , ale jako divadlo včetně pocitů,
to pomohlo k tomu , že smrt překonal a pak byl do konce svých dnů prospěšný pro druhé.
Mám za to , že by bylo lepší přemýšlet o struktuře masmedií, o tom kdo koho platí a proč.
Depopulace začíná cíleným šířením poplašných tpráv, které s tím co se stane nemají žádnou souvislost.
Nic nedoloží,ale někdo kvůli tomu umře, je to na soud.
:bye:
K.


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od chiq »

Jeff, zaujímavá úvaha... Len má jeden háčik - "chytanie zajaca za chvost"
Začnem od konca - JE TO CHYBA RODIČOV, či sa to niekomu páči, alebo nie. Oni svoje deti vychovávajú, nepomôže výhovorka - že veď aj škola, krúžky, etc... Do tej školy či krúžkov prihlasujú predsa svoje deti vlastný rodičia! Majú sa teda zaujímať, aká je tá-ktorá škola, či spolok. (Ak dieťa v škole vytiahne na učiteľa nôž, je za to vždy zodpovedný rodič. Ak s tým škola nič nespraví, ak správanie takéhoto žiaka toleruje, lebo otecko je príliš veľké zviera, potom je to opäť na rodičoch, aby niečo spravili s vedením takejto školy. Ide predsa o ochranu vlastných detí.)
Rodičia často nemajú čas na výchovu detí, lebo si budujú kariéru - no, to mi pripomína známeho, ktorý si splnil detský sen a, aj aby dokázal svojmu okoliu, že ON NA TO MÁ, kúpil si mačiatko pumy americkej. Lenže ono vyrástlo. A chcelo viac a viac žrať. A pevnú výchovu. Tak milý pán podnikateľ hodil zodpovednosť na prírodu - vypustil milú pumu do slovenskej prírody. Čo to má s deťmi? Rovnaký postoj - EGOIZMUS. Najprv ja, moje sny, môj majetok, moja kariéra, potom všetko ostatné... Bez ohľadu na to, ako to dopadne. Ak rodič nestíha vychovávať deti, lebo chodí z práce neskoro domov, 99%-ná výhovorka je: veď musím rodine zabezpečiť slušný život.
A to je ZÁSADNÁ a úplne PRVÁ OTÁZKA - ČO JE "SLUŠNÝ ŽIVOT"? Je to vtedy, ak deti majú každý mesiac nový i-pod, kopu cd-čiek, dvd-čiek, naj-, super-, extra oblečenie, každý večer párty....? Potom nech sa nečudujú, že rozmaznané decko si navymýšľa blbostí, funkcii ktorých rodič už zďaleka nerozumie, a teda nastíha kontrolovať obsah toho, čo si ich potom dobrovoľne necháva vtĺkať do palice. O podprahovom vnímaní sa tu už dosť písalo. Na okraj - ak má dieťa vo vlastnej izbe LCD TV, ktorý si pozerá kedy chce, tak ho rodič priamo vystavuje takejto podprahovej manipulácii. Potom sa vôbec nemôže čudovať následkom. To sa týka aj PC, prehrávačom hudby a rádií v mobiloch (mimochodom, prečo asi majú slúchadlá k mobilom rozsah 5 Hz - 40 kHz, keď nepoškodený ľudský sluch má rozsah iba 17 Hz - 20 kHz?)
Informácií o 2012 je viac než dosť, skutočnosť bude i tak tvrdšia. Sú to však informácie, ktoré by mal dostávať človek na príslušne vyspelej úrovni, podobne ako praktickému sexuálnemu životu neučíme 7-ročné deti. Ak by skupina vyvolených po každom cykle 3600 rokov neutajovala túto skutočnosť dokonca pred odbornou verejnosťou, tak by ľudstvo nemuselo vždy znova a znova budovať nové civilizácie a tváriť sa ako vyoraná myš pri pohľade na fotografiu kamenného odtlačku topánkou rozšliapnutého živého trilobita. Takéto návraty spojené s potopami by sa dali celkom rozumne prečkať v úkrytoch pre takmer celú civilizáciu a nie iba pre hŕstku vyvolených. Odbočil som.
V prvom rade rodič by mal vedieť, čo jeho dieťa ešte citovo a rozumovo zvádne, kedy môže nastať u neho otras, zhrútenie. Ale to by, pravda, ten rodič sa musel zaujímať i o iné veci ako len o koryto. Pardón za výraz.


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

bod pro Chiga

Příspěvek od 1220 »

s tím co popisuje velmi souhlasím, a navíc problém struktury času a jak ho změnit ,a že to děti chápou samy od sebe je v knize
na : http://www.kosmas.cz/knihy/125888/devca ... adeny-cas/
Autor si říká ENDE.Agenti nabízeli mechanické krásné hračky bez srdce. S mnoha doplňky.Rodiče bez rozumu je kupovali. Momo to pochopila a udělala co bylo nezbytné. Všichni se zachránili. Agenti neměli z čeho žít. Jejich čas si je vzal.
Beze změny je konec nablízku. :shock: změna ale je vždycky a nablízku nás. Je mnoho časů a mnoho osudů.
Čas nikdy nebyl lineární, je to výzva. Ta kniha i naše doba.
K.


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Tak nevím

Příspěvek od Aquarius1 »

Přečetl jsem si příspěvky a jsem upřímně zděšen.Moje děti nemají žádné LCD ani nějakou vymoženost,prostě na to nemám.Klučina má starý mnou opotřebovaný celeron a já si kdysi pořídil P4.Mají svou telku a spoustu věcí které nejsou či spíše jsou k ničemu ,z po pohledu mého ale!!I já jsem měl kotoučák ze kterého hřměli sabati a jiná ,,verbež "jak můj otec povídal a jsem tu. Dnes je přehled díky netu o kterém se nám nezdálo.Byli mezi námi i takzvaní ,,prozřetelní" a přeci jsem zde a prudím.Možná si někdo poví ,,magor" a klidně si to o mě může kdokoliv myslet je to jeho právo.Já osobně si myslím a to z celého srdce že rodič se může přetrhnout a stejně může ovlivnit maximálně vývoj svých ratolestí pokud je má doma a to ještě není jistý.Je tu spousta jiných magorů na ulicích co chtějí býti viděni a použijí kohokoliv kdo je slabší nebo se dá zmanipulovat a pak vznikají takové tragédie....bohužel :cry:


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Problém s dcérou

Příspěvek od sano »

Aj ja mám doma podobný problém, dcéra sa vzďaľuje rodine, navštevuje pochybnú spoločnosť ľudí, ktorí sa štítia práce. Akoby bola začarovaná. Čokoľvek z mojej alebo matkinej strany si vykladá opačne, a žiaľ aj opačne koná. Ak chcem niečo pozitívne, ona sa za niekoľko dní začne chovať presne opačne. Už nebojujeme aby chodila do školy, už bojujeme o jej zdravý rozum. Je veľmi senzitívna, ak sa za ňu modlíme, tak je podráždená a koná opačne ako sú úmysly modlitieb. Je to veľká skúška, pre nás všetkých.

Neviem si pomôcť. O tomto, o čom píše Jeff som nevedel, ale príznaky má moja dcérka podobné. Samozrejme sa o ňu bojím. Je mojím zraniteľným miestom. Ale nevieme si s manželkou pomôcť. Z mesiaca na mesiac sa to zhoršuje. Ak by sa dostala ku takýmto informáciám na nete, tak sa veľmi vážne asi začne zaoberať smrťou. Raz už takým obdobím pred rokmi prešla.
S manželkou vážime starostlivo každý krok. Ale veľa toho nevieme urobiť.
Ľudstvo sa začalo polarizovať. Len je škoda, že hodnotní ľudia, mladí ľudia sú takto postihnutí.

sano


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s dcérou

Příspěvek od 1220 »

sano píše: Ľudstvo sa začalo polarizovať.
sano
Mysl a myšlenky jsou rozdílné věci, vždycky si říkám,kde se v člověku
bere ta drzost si myslet , že modlitba, tzn jeho chtění bez ohledu na chtění Stvořitele má význam, spíš proti přirozené působení se stává právě proto.
Snad malá útěcha: i zenoví Mistři průkopníci tím trpěli a dobře to dopadlo.
koho konkrétně myslím máš v SZ.
Naše děti nejsou naše, jsou jen projevením touhy života po sobě samém, pečujeme o jejich těla ale jejich duše patří zítřku, kam my nemůžeme dohlédnout . To napsal /zkráceno/Kahlil Gibran v básni Prorok.
Tragedií ovšem je že rodiče Chtějí sory jen chtějí. Většinou.
Většinou to může být lepší, když se dotyčný posadí stranou.
;)
K.


jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Milý sano. Tento problém je v dnešní době téměř obecný a všeobecě známý. I já měl podobný problém. Nemáme jim co nabídnout. Bohužel, ani v blízké budoucnosti, ani později. Proč by měli chápat, že náš žebříček hodnot je pro ně to nejlepší. Proč by nám měli věřit, že to s nimi myslíme dobře a upřímně.... Jedna bytost mě velice blízká se chytla špatného, ale opravdu špatného člověka a stala se na něm duševně závislou. Po dvou letech jsem se jako pacifista uchýlil k výhružce dotyčnému. Pomohlo to. Odvrátil pozornost od dcery a ukončil veškeré aktivity. Dcera má novou známost, sice policajt, ale co naděláme..... Podobný problém mělo pár mých známých a přátel, ovšem většinou rezignují jsa pohrouženi do problémů samých se sebou. Je třeba se na problém podívat očima nastupující generace. Všechno je zakázané,..... Všechno je drahé...., nemá cenu se o něco snažit, je to zbytečné. Do smrti nás budou buzerovat úředníci , policajti a ostatní pakáž. Nemůžete nám rozumnět, protože jste šíleně staří......


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od chiq »

Peter: nie! ešte to tak - brať prácu soc.prac., to si nikdy nedovolím... Skús sa zamyslieť - kto svojou bezbrehou "toleranciou" ku všetkému dovolí voľný pohyb magorov, ktorí by mali už dávno sedieť? Napríklad aj posledný otrasný slovensko-český prípad pedofílie - Taký "človek" jednoznačne mal sedieť, ale nie! my sme tolerantní, my mu ešte dáme šancu... DOKEDY budú dostávať šance? V tom masakri pred pár rokmi v Leopoldove som mal kamaráta, ktorý si tak-tak zachránil holý život. Holt sme tolerantní...
Sano, priatelkina dcéra bola tiež v takom "čiernom" období - čierny make-up, čierne tričká, oblečenie, myšlienky... a čierna hudba. Tak som ju raz zobral na pivo, má rada svetlé, objednal som jej čierne. A čakal som otázku. Potom sme debatovali na tému "farieb" a zrazu sa začala zaujímať o to, čo je okolo nej, akoby jej padli klapky z očí. Niekedy stačí málo... Len to nevzdávať...
Peter, ako chceš rešpektovať rozhodnutie detí, keď nevedia ani z akých možností si majú vyberať? Aký je to výber, keď majú k dispozícii len jednu voľbu starostlivo niekým pripravenú? Neviem, aký je tvoj vek, ale ja si nepamätám, že by sme za socíku tak velebili savjétskeho čelovéka, ako sa dnes nekriticky do neba vyzdvihuje všetko, čo sa začína na americký, americká, americké....
Aquarius1 - nemusíš zapínať bedňu, stačí sa prejsť po ulici, okolo obchodov - všade samá propaganda skvelého amerického života (kultúra Malboriek, Jeansov a Coca-Coly - nie, ona nezapadla prachom, skôr akoby vstávala z popola) A opäť to čo vyššie - ako mladí sme takto lačno nehltali všetko sovietske... Akosi si nespomínam, že by sa v každých správach hovorili výsledky Ruskej Národnej Ligy v gorodkách...
Ale asi to tak má byť - svet potrebuje CHLIEB A HRY. Aby zabudol na realitu...
Mimochodom, videli ste v poslednej dobe nejaký iný film, či seriál okrem KRIMI ?


Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“