Hudba a zdraví

Společenské dění u nás i ve světě.

Ovlivňuje podle vás hudba zdraví?

Ano
17
94%
Ne
1
6%
Nevím
0
Žádná hlasování
Poslouchám komerční Hip Hop
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 18

Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Hudba a zdraví

Příspěvek od Fox_25 »

Alfko, ono je celkem jasné že by člověk neměl být vytržený z normálního života. Ovšem horší je když tě z něj vytrhne nemoc ducha i těla a ty se do něj pomalu snažíš dostat. To co jsem popsal výše mi dává tak trochu lepší nadhled do života jak minulého tak budoucího. Díky tomu je mi jednoduše lépe a dokonce lépe komunikuji s okolím.

Je to i o té hudbě, já bych se k tomuto asi jinak nedostal a pokud to někomu pomůže stejně jako mě budu jenom rád.


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

Re: Hudba a zdraví

Příspěvek od jarda ovčák »

Já si myslím, že hudba, i zvuky fungují tak, že se zaměstná podvědomí a přestane se zabývat kokotinama a přehazování té minulosti z jedné hromady na druhou a zabejvá se aktuálně tím, co mu pustíme. Vlastně mu tím zavřem hubu. Což většinou přináší úlevu a klid na uši. Čakry tam uurčitě nekde budou, ale vůbec je nikde nemám hmatatelný. možná to bude tím podkožním tukem...


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí
alfka
Starší člen
Příspěvky: 171
Registrován: sob 12 lis 2011 14:00
Dal: 25 poděkování
Dostal: 231 poděkování

Re: Hudba a zdraví

Příspěvek od alfka »

jarda ovčák píše: Čakry tam uurčitě nekde budou, ale vůbec je nikde nemám hmatatelný. možná to bude tím podkožním tukem...

Cau :D
se dneska nasměju... :)
no a nebo se možná neumíš správně ohmatat :D

pa


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

Re: Hudba a zdraví

Příspěvek od jarda ovčák »

No, hmatal jsem, hmatal a...... nic. Ostatně, když mne kuchali, tak než mi padla hlava, nechal jsem si zavolat operatéra a vážným hlasem jsem ho poprosil, až mne bude tím dranžírákem porcovat, aby mi nezacuchal čakry... Pak jsem upadl do limbu s blaženým úsměvem na tváři .Doktoři se chechtali, až padali.Na žádnou čakru nenarazili, což mi hned po zmrtvýchvstání oznámili.
Já tomu nerozumím, když něco potřebuju vědět, zeptám se pana Cindlera a mám klid.
Zvuky mají jistě vliv na duši. zvony, misky, bubny, vlastně může někoho uklidnit i dechna, ale na ty bych si dával majzla. Musejí bejt fakt divní.To jsme ale všichni....


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí
alfka
Starší člen
Příspěvky: 171
Registrován: sob 12 lis 2011 14:00
Dal: 25 poděkování
Dostal: 231 poděkování

Re: Hudba a zdraví

Příspěvek od alfka »

Fox_25 píše:Alfko, ono je celkem jasné že by člověk neměl být vytržený z normálního života.
Je to i o té hudbě, já bych se k tomuto asi jinak nedostal a pokud to někomu pomůže stejně jako mě budu jenom rád.

Ahoj Foxi :)

já jsem to nemyslela na tebe a léčení hudbou je z mého pohledu naprosto v pohodě, vždyt sami na sobe citíme účinek, v podstate okamžitě.
Jenom jsem tím chtela říct, že znám pár lidí, se kterýma i malé poznání tak zacloumalo, že byli jen tam a ne tady, ztratili přátele a kamarády, zacali se odcizovat..., zili ve svem svete a nevideli, jak ničí všechno kolem sebe.
A taky mám kamaráda, který by se ti zdál naprosto v pohodě a vyrovnaný, ale jen já vím, že tomu tak není.
Už několikrát mi řekl, kéž bych nevěděl a neznal, život by byl jednodušší...
Takže i tady platí harmonie a rovnováha...

pa Alfka :)


Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Hudba a zdraví

Příspěvek od Fox_25 »

Tak to jsem netušil, nenapadlo mě to.

Budu se muset naučit nebýt tak vztahovačný, není to pěkné a štve mě to.


alfka
Starší člen
Příspěvky: 171
Registrován: sob 12 lis 2011 14:00
Dal: 25 poděkování
Dostal: 231 poděkování

Re: Hudba a zdraví

Příspěvek od alfka »

Fox_25 píše:Tak to jsem netušil, nenapadlo mě to.

Budu se muset naučit nebýt tak vztahovačný, není to pěkné a štve mě to.

nee, jsi super, ne každý by to sem napsal jako ty..
akorát došlo k nedorozumění, to je celé :)
:bye:


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Hudba a zdraví

Příspěvek od hanka »

Igi píše: Jinak máte to taky někdo jako já, že u písniček málokdy vnímáte o čem se v dané písničce zpívá?
Mě u písniček dostává energie srdce, kterou do písniček vkládají interpreti... tomu nelze odolat, je to tak nakažlivé .. slova znát nemusím ... ;)
http://vimeo.com/moogaloop.swf?clip_id=2539741


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: Hudba a zdraví

Příspěvek od kachna »

Ahoj Hanko, taky je pro mě rozhodující, jestli to je zahrané s vnitřní energií... Mě asi před rokem okouzlila tahle skupina právě pro energii, která z nich přímo sršela ;-)
http://bandzone.cz/epydemye
Když si pustím "Nikdy neříkej nikdy" je to úplný balzám na vše špatné, co člověk na sebe během některého dne nachytá. Zalezu si do svého pokoje, do přehrávače si dám jejich CD, dám tomu pořádný "volume" a lepší očišťující sprchu neznám! :laugh: Naštěstí pro zbytek rodiny tohle nemusím dělat denně! :lol:
Když si chci "pohladit duši", volím třeba tohle :

Pěkný den všem,
kachna


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Zážitek z kostela v USA

Příspěvek od hanka »

Mirek Hubínek: "Nechápu, proč nás nutí učit se německy a anglicky, když ve světě frčí moravština
Pozdrav z Moravy , přes USA ..Přátelé, tohle musíte vidět! Krásná moravská písnička zpívaná v Americe kostelním sborem s naprosto kouzelným sólistou. Pusťte si to, určitě nebudete litovat. Je to náádherný!!!!!!"



... tak tohle mě dostalo ...
:lol:


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Hudba a zdraví

Příspěvek od Fox_25 »

Tak vás po delší odmlce zdravím, chvilku mě trvalo příjmout sám sebe a místy to bylo celkem zajímavé, ještě to za sebou nemám, nicméně je to lepší.

Můj názor na hudbu se mezitím nezměnil, pouze se prohloubil názor, ale ani ne názor, spíš cítím že hudba je krásným vodítkem pro rozvoj sama sebe protože dovede probudit to božské já.

Zde máte string quartet, company 2 od Philipa Glasse. Tato skladba o čtyřech větách mě naprosto uchvátila.
[youtube][/youtube]

Zde je pár vybraných skladeb napříč alby skladatele Yana Tiersena.
http://forum.antonincharvat.cz/viewtopi ... =14&t=1262

A nakonec Ne! Nelituji ničeho! od šansoniérky Édith Piaf.
http://forum.antonincharvat.cz/viewtopi ... =14&t=1261

Přeji příjemný poslech.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Colin Hay - Overkill ...

Příspěvek od A(&F) »

[youtube][/youtube]

I can't get to sleep
I think about the implications
Of diving in too deep
And possibly the complications

Especially at night
I worry over situations
I know I'll be alright
Perhaps it's just imagination

Day after day it reappears
Night after night my heartbeat shows the fear
Ghosts appear and fade away

Alone between the sheets
Only brings exasperation
It's time to walk the streets
Smell the desperation

At least there's pretty lights
And though there's little variation
It nullifies the night from overkill

Day after day it reappears
Night after night my heartbeat shows the fear
Ghosts appear and fade away
Come back another day

I can't get to sleep
I think about the implications
Of diving in too deep
And possibly the complications

Especially at night
I worry over situations
I know I'll be alright
It's just overkill

Day after day it reappears
Night after night my heartbeat shows the fear
Ghosts appear and fade away
Ghosts appear and fade away
Ghosts appear and fade away

:| ... popř. ještě v provedení od Men At Works ... obojí má své "poslechové kouzlo" ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Mozartův efekt

Příspěvek od cimirek »

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Carpe diem ...

Příspěvek od A(&F) »

[youtube][/youtube]

... :cry: :cry: :cry: ... Petře, kamaráde, měj se tam "nahoře" dobře ... budeme vzpomínat ...... neb člověk jako Ty bude dál žít v té spoustě neskutečně geniální muziky, kterou jsi nás obohatil na duši ...... měj se fajn ...

[youtube][/youtube]

... :| ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“