Ukrajina-Rusko

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Ukrajina-Rusko

Příspěvek od milda »

Siso, víš, my se asi budeme těžko dohadovat o tom, jestli v roce 1792 válčili americký vojáci s indiánama nebo ne. Ale určitě v tý samý době Rusové mordovali domorodce někde na Kavkazu, nebo Sibiři.
Jestli USA podporovalo nějaký hnutí v Angole, spolehni se na to, že SSSR podporoval zase opačný hnutí.
Takže to, co je na tý internetvý stránce, to jsou pro mne takový kecy naší Betsy. :) :D
Ptal jsem se na tohle:
milda píše: Siso, dokážeš napsat třeba od roku 1900 dodnes, které země a kolik území USA zabraly - ukradly jiným zemím?
:pivko:
Asi třeba jako že: Rusové v 1. polovině 20. století přepadli a v krvavých válkách zabrali a nevrátili značný kus Finska mnoho tisíc mrtvých stála okupace Litvy a Lotyšska (taky jim to dodnes nemůžou zapomenout)
ve 2. sv. válce zákeřně spolu s Hitlerem napadli Polsko a sebrali jim půlku zemně - dodnes nevrátili atd.
Bez válčení a krvavých obětí pak už "jen" ukradli nám zakarpatskou Ukrajinu, Japonsku Kurilské ostrovy.
Jak to bylo na Balkáně nebudu hledat. Ono to snad stačí.

Tak jestli dokážeš takhle vyjmenovat, kolik kde toho ukradli USA, tak :good: :D


Peter11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 394
Registrován: ned 05 dub 2015 21:59
Dal: 85 poděkování
Dostal: 173 poděkování

Re: Ukrajina-Rusko

Příspěvek od Peter11 »

Od roku 1968 uplyne za tři roky už 50 let. S překrucováním faktů se v Rusku už začalo (Nebo ještě neskončilo?). Je mi smutno když vidím kolem sebe spousty lidí kteří podléhají této propagandě.


Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Ukrajina-Rusko

Příspěvek od milda »

tady je promluva, která by se svým obsahem hodila do několika zdejších vláken.
Určitě stojí za tu trochu času na zhlédnutí. Ve 2. části cca od 20. min.
je to o Evropě a imigraci, ale lepší je to od začátku.

Kdo vládne na planetě - část 1.

[youtube][/youtube]


Kdo vládne na planetě - část 2.

[youtube][/youtube]

:ethink: :smoke: :pivko:


sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Ukrajina-Rusko

Příspěvek od sisa »

Víš Mildo, ty hodně ignoruješ fakta a ta, co nejde ignorovat, překroutíš. Z mého pohledu.
Proto sem moc nepřispívám a ani diskutovat nebudu. Nezlob se. :-)
Dohadovat se, to se mi nechce a momentálně mi připadá aktuální problematika uprchlíků. Ta se mě dotýká a dotýkat bude.
Putin je pro mě člověk, který drží na uzdě bojechtivé USA a modlím se za jeho zdraví, aby vydržel ve funkci co nejdéle.


Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Ukrajina-Rusko

Příspěvek od milda »

Ale právě proto jsou různá diskuzní fóra, aby si lidé vyměňovali názory a pokud možno se přibližovali
k pravdě a pochopili jiné stanovisko.

Když nechceš diskutovat, samozřejmě nemusíš. Můžeš si chránit svoji ulitu, ve které chceš mít
svoji atmosferu a nepustit si tam čerstvý vánek... ;)
Já jsem nezakládal vlákno, abych udělal vzorovou nástěnku pro jeden politický názor a proto vítám každý
příspěvek do diskuse.

Ovšem musíme v první řadě znát a pravdivě mluvit o historických událostech a potom možná
číst politcké komentáře a propagandu.
Tady se to často děje opačně. Prvořadá je propaganda a podle potřeby se "upravuje" historie! :bhead: :roll:

A to je právě cesta do pekel. Aspoň pro nezávislý úsudek.

Siso, měj se fajn a zkus si aspoň sama pro sebe porozmýšlet, kde překrucuju fakta.
Když už mi to nenapíšeš.

:smoke: :pivko:


sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Ukrajina-Rusko

Příspěvek od sisa »

Mildo, já říkám, že je to z mého pohledu.
Možná jsem mohla použít jiné slovo než překrucovat, třeba jinak vykládat, ale prostě se neshodnem ani v jedné myšlence, tudíž nevím, kde bychom měli začít.
Nemyslím tím nic zlého, mám tě ráda, ale diskuze o Rusku fakt ne. :-)
Já v něm nevidím žádného agresora jako ty, naopak mě neustále přesvědčuje, že je jediné, co má zdravý rozum tak potřebný v této době. Taky na dobu minulou koukám v kontextu událostí po celém světě, kdy jedno souvisí s druhým a Rusko dělalo, co muselo nebo si myslelo, že musí, aby hájilo svoje zájmy. A hájit svoje zájmy by měl každý stát.
Je otázkou, jestli vybralo vždy tu správnou variantu řešení, ale v té době a vlastně v každé době je to 50:50.
Prostě z odstupu je každému všechno jasné, ale nemíním posuzovat národ, politiku, stát a formovat svůj celoživotní názor jenom z pohledu roku 1968. :-)


Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Ukrajina-Rusko

Příspěvek od milda »

Před časem tady šla debata o tom, že politika na FuP vůbec neměla být.
Celkem bych s tím souhlasil. Na druhou stranu se přes opačné názory ukázalo,
že lidi se k sobě můžou chovat korektně, ba i přátelsky. Siso, dík za to! :D

Jinak nám dál nezbývá, než si všímat, pamatovat a přemýšlet....

:pivko:


Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Ukrajina-Rusko

Příspěvek od milda »

Ukrajinci žalují Rusko. Za porušení práva na život
Dnes 11:15

Desítky rodin z východu Ukrajiny zažalovaly Rusko u Evropského osudu pro lidská práva ve Štrasburku. Jinou možnost nemáme, tvrdí.

Žaloba s dokumentací

Uprchlík z Luhansku Mychajlo Dehťarjov se na soud ve Štrasburku obrátil kvůli smrti své matky v obci Popasna. S pomocí obhájkyně, která se na mezinárodní právo specializuje, sepsal žalobu s podrobným vysvětlením případu.

Dům jeho matky podle něj zasáhla střela z ruského raketometu Grad. Při útoku byla žena ve sklepě a zavalily ji rozbombardované sutiny.

Následky zásahu Dehťarjov vyfotografoval a pořídil i videozáznam. Říká, že netušil, že důkazy tragédie bude někdy předkládat soudu.
http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/ukr ... 590604f2e/


dkamila
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: pon 30 pro 2013 23:40
Bydliště: severní čechy
Dal: 523 poděkování
Dostal: 200 poděkování

Re: Ukrajina-Rusko

Příspěvek od dkamila »

Sotva se o tom dozvíme ve zprávách :bhead:


“Pravý sektor” začína vojnu na Západe Ukrajiny. Boje sa začali iba niekoľko desiatok kilometrov od slovenskej hranice

http://www.hlavnespravy.sk/pravy-sektor ... ice/644683


Střelba v Mukačevu - všimněte si na začátku videa černého Jeepu, poté toho bílého auta a pak auta, jak tam nakládají mrtvolu. Na sklech mají samolepky pravého sektoru.
Z jakého důvodu má pravý sektor SPZ České republiky?
Černé 3 AR 4435, bílé 1 AV 6666, další s mrtvým je špatně rozpoznatelné číslo, ale je vidět, že je to česká SPZ.
A následují další auta s českou SPZ v záběru poté u rozcestníků na silnici.



11015439_1100872909926886_4011316443635285707_n.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


‚Když nerozumíš minulosti, nebudeš schopen porozumět ani přítomnosti nebo utvářet budoucnost.‘
deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Ukrajina-Rusko

Příspěvek od deʒa vy »



Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Ukrajina-Rusko

Příspěvek od milda »

V Rusku začala likvidace potravin z EU, sedm tun sýra zničily buldozery

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... ozery.html

...aneb americká krize začátkem minulého století.....

:bhead: :idea: :smoke:


deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Ukrajina-Rusko

Příspěvek od deʒa vy »

Milda čo zlého je na tom dodržiavať zákon, alebo snáď podla teba nie je správné špekulantom obchádzajúcím zákon "dávať po prstoch"? Mimochodom, článok v ktoróm sa až príliš často používá slovo "údajne" naznačuje o svojej dôverihodnosti viac ako dosť...


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Ukrajina-Rusko

Příspěvek od milda »

deʒa vy píše:Milda čo zlého je na tom dodržiavať zákon,....
No, tak ono nejde o zákon, ale o "Putinův dekret". Jak víme, pomocí dekretů vládl s oblibou Lenin po revoluci, kdy
místo zákonů platily dekrety mnohdy podle denní potřeby. (kdo by se zdržoval zákonama, že... ;) )
..no a teď se nechce zdržovat zase Putin.

Špatné je ale to, že v zemi - dříve v USA, dnes v Rusku se ničí potraviny na rozkaz kapitalistů s plnými břichy.
(kapitalistů i v Rusku, i když je můžeš nazývat nějak jinak) A se*e se na lidi, kterým by to mohlo významě pomoct.
deʒa vy píše:.....Mimochodom, článok v ktoróm sa až príliš často používá slovo "údajne" naznačuje o svojej dôverihodnosti viac ako dosť...
Souhlasím, že půjde v určité míře o divadlo, určené široké veřejnosti.

:pivko: :smoke:


deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Ukrajina-Rusko

Příspěvek od deʒa vy »

Milda takto podané to má už inú vypovedaciu hodnotu, z mojej strany súhlas...


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Ukrajina-Rusko

Příspěvek od milda »

Pavel Felgenhauer: Pravděpodobnost ruského útoku na Donbase je "velmi vysoká"
Vše je připraveno k zahájení rozsáhlé bojové činnosti na východě Ukrajiny. Současně jde o jednu z posledních příležitostí v letošním roce, protože v září začne v ruské armádě výměna branců a poté se zhorší počasí.
- See more at: http://www.blisty.cz/#sthash.D3yfNco2.dpuf

tak uvidíme...

:ethink: :smoke:


Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“