Finanční krize 2008 až ....

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Je toto skutečným důvodem, proč se EU nechce vzdát Řecka ???

Příspěvek od A(&F) »



Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
minsc
Starší člen
Příspěvky: 175
Registrován: stř 14 zář 2011 18:29
Bydliště: Absurdistán
Dal: 11 poděkování
Dostal: 55 poděkování

Re: Finanční krize 2008 až ....

Příspěvek od minsc »

http://dotsub.com/view/2d435ee6-4a99-4c ... 1e85dfd542

Skvělá přednáška k celkovému pochopení problému...sice obsahuje mnoho z toho, co už bylo řečeno jinde, ale je dobré se podívat na věc zase trochu jinýma očima. Uvažuje i nad potřebnými změnami systému. Jen nevím kdo z deprivantů ty změny prosadí :ewhistle:


Jsem hrozně chudej, a tak hraju automaty abych měl hodně peněz.
Uživatelský avatar
peroxid
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 04 čer 2009 11:04
Bydliště: JM
Dal: 6 poděkování
Dostal: 6 poděkování

Re: Finanční krize 2008 až ....

Příspěvek od peroxid »

Co se to děje? Za metrák pšenice si překupník řekl 760 Kč. Jsem zvědav, jak to bude po žních. Že já ... jsem neobdělal a nezasil.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Superboháči se vyhnuli placení nejméně 21 biliónů dolarů

Příspěvek od Palo »

milda píše:21-bilionu-dolaru-na-danich
No to tak už bejvá - bohatí platit nemusí a chudáky sedřou z kůže ;) Tak to dycky bylo a dycky bude ;) Nic novýho pod sluncem ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
minsc
Starší člen
Příspěvky: 175
Registrován: stř 14 zář 2011 18:29
Bydliště: Absurdistán
Dal: 11 poděkování
Dostal: 55 poděkování

Re: Finanční krize 2008 až ....

Příspěvek od minsc »

http://www.czechfreepress.cz/ekonomika/ ... omiky.html

...rychle, dejte mi ještě panáka než to přijde...


Jsem hrozně chudej, a tak hraju automaty abych měl hodně peněz.
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Papa-money-back, aneb pápá, další prachy téhle země...

Příspěvek od adam.benda »

Máme tu někoho, kdo je proti církevním restitucím?

Pak hoďte muří nožku zde... http://www.hzpd.cz/vyzva-poslancum-a-senatorum


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Hospodaření všech zdrav. pojišťoven se propadlo do minusu ..

Příspěvek od A(&F) »

... v tomto článku ( http://www.novinky.cz/ekonomika/280715- ... inusu.html ) je krom spousty jiných i tato docela zajímavá informace ... "V průměru za 6,07 miliónu lidí hradil zdravotní pojistné stát, při měsíční platbě 723 korun to za rok bylo 52,717 miliardy" ... (do toho však ještě není započítáno zhruba 15% důchodců, kteří jsou nuceni si ke stáří "přilepšovat prací" ) ...

... takže při počtu pojištěnců 10.403.553 po odečtu výše uvedeného čísla nám zbývá cca 4,4 milionu "pracujících jedinců" ... a když tento mezivýsledek ještě ponížíme o dalších cca 1,2 milionů lidí ve státní správě (vč. ne/činných složek, tj. policie + armády), tedy lidí, kteří neprodukují žádné zisky (ale naopak je spotřebovávají a k tomu po odchodu dostávají vcelku slušné výslužné), tak nám zbývá cca 3,2 milionu lidí "vytvářející jakési hodnoty" ... a to věru není opravdu vůbec moc ... (přičemž víc jak polovina těchto pracujících je na hranici sociální bídy, nedosahuje na průměrný plat nebo takříkajíc "jede bez jakýchkoliv finančních rezerv", viz např. hlasování u http://www.novinky.cz/finance/280505-ce ... korun.html ) ...

... mno, asi bych to celé zakončil parafrázovanou hláškou z filmu "Pelíšky" ... Dávám této společnosti rok, ... maximálně dva ... :D ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

Re: Finanční krize 2008 až ....

Příspěvek od jarda ovčák »

Kéž by tomu tak bylo, příteli. Lidi jsou však uchlácholený tím svým jistým a množství dovolených ročně prodaných , množství prožgryndaných hodin na telefonu a množství prodaných automobilů je závratné.Taky fejsbůčková kultůra slaví vítězství.... Jistě, bída je a bude, ale ta byla vždy co svět světem stojí. I v roce 1901 lidi naříkali, jak ta pojebaná monarchie svazuje a jak maďarské obilí ničí české sedláky. Spíše než o prázdné talíře mám hrůzu z toho, jak lidi upadají do lidské, morální bídy. Už to není morální blátíčko, ale bezedné bahno. Takže, pokud by to mělo tvat rok, maximálně dva, pak to vytrimem i s bodákem v prdeli, ale bojím se, aby to nedopadlo s tím časovým horizontem jako v těch pelíškách......
Každopádně to ale fakt vypadá, že by se to mohlo opravdu ekonomicky sesypat, což by bylo děsně fajn, ale páni naši zlatí by nám vyměřili i daň z prdů, což by mne finančně položilo, takže, buďme rádi, že jsme rádi.....


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Počet sebevražd rychle roste i v Česku ....

Příspěvek od A(&F) »

... "Lidé ztrácejí víru a naději" ... http://www.novinky.cz/domaci/281014-poc ... adeji.html ... smutná to bilance ... :? ...

PeS: ... myslím ale, že skutečných případů sebevražd je mnohem více ... během posledních několika let jsem se totiž setkal s několika případy, kdy se dotyční "raději rozsekali autě", aby jejich pozůstalí měli nárok na výplatu pojistky ... :( ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Vyřešte si konečně krizi, .....

Příspěvek od A(&F) »

...... jinak stáhnete ke dnu celý svět, varuje MMF eurozónu ...

... moóóc zajímavý čísla ... uvidíme jaká bude po příštím roce skutečnost ... ;) ... viz http://www.novinky.cz/ekonomika/281024- ... ozonu.html ..... je vidět, jak to celý de krásně do pr*ele ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Šetřit se sice musí ... ale za každou cenu ??? ...

Příspěvek od A(&F) »



Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Vyřešte si konečně krizi, .....

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše:...... jinak stáhnete ke dnu celý svět, varuje MMF eurozónu
Hmm, to by mne docela zajímalo, k čemu je vůbec a komu zapotřebí jakýsi ekonomický nárůst, k čemu takový nárůst směřuje. Vzhledem k tomu, že trpím zkušenostmi vypěstovanou a silnou nedůvěru k čemukoliv, co přichází od jakýchkoliv handlířů, nemohu se zbavit pocitu, že toto vyhrožování vágními hrozbami a vyzývání k požádání o další finanční pomoc, a všimněte si, že ne o pomoc od jiíných států, ale právě od organizace, která vyhrožuje, protože podvodně jako jedna z poboček Rotchildova císařství ožebračila svět a nikam jinam se pro takzvanou pomoc jít nedá. I to slovo pomoc je docela o držku, protože ta pomoc znamená opět jenom další ožebračovaní. Jedinné řešení, ke kterému to eventuelně spěje je všecky finančníky naházet do móře i s jejich imaginárníma penězama a začít znova s tím, že půjčování na úrok bude trestné vhozením do móře a vztažené na celou rodinu, včetně psa a slepic. Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyřešte si konečně krizi, .....

Příspěvek od Palo »

Slavek Krepelka píše:Hmm, to by mne docela zajímalo...
No jestli jsem správně slyšel, tak se tehdá povídalo o pomoc Řecku a jak se sebraly po státech peníze a poslali se Řecku, tak se jim je zase hned sebraly, jako že splácí... A zajímalo by mě, kam se sebraly... Státům se asi už nevrátily, bych řekl... Jestli to takhle opravdu bylo, tak klobouk dolů před vyscaností...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“