Finanční krize 2008 až ....

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Vyřešte si konečně krizi, .....

Příspěvek od django1 »

Palo píše:.... A zajímalo by mě, kam se sebraly... ...
Věřitelům. Těmi jsou německé a francouzské banky.
Nejde o záchranu Řecka, jde o záchranu investic těchto bank.


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Finanční krize 2008 až ....

Příspěvek od milda »

Malé školení z ekonomie...... ;)

[youtube]http://www.youtube.com/embed/6CfIDK2Jf_o[/youtube]

http://www.youtube.com/embed/6CfIDK2Jf_o

( nedaří se mi to sem vložit rovnou, tak asponˇ link)


Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Finanční krize 2008 až ....

Příspěvek od milda »

Evropa se bouří, osmělí se Češi?

http://www.exilovenoviny.cz/articles/20 ... li-se-cesi

7. dubna se koná na Václavském náměstí Prahy od 11 hodin celonárodní shromáždění nazvané Soumrak kmotrů, bude pokračovat v pondělí a dojde k zablokování vládních institucí do té doby než vláda odevzdá moc lidu. Je 10 minut po dvanácté, prostě republika je vydrancovaná a další otálení nás vrhne nezkutečné bídy, z které se nevyhrabou ani naše vnoučata.


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

Re: Finanční krize 2008 až ....

Příspěvek od jarda ovčák »

Kterýmu lidu vláda předá tu moc?... Jen abych byl připravenej a byl s tím správným lidem, páč bych nerad sdílel myšlenky s tím lidem mimo koryta. Myslím si, že bychom měli naši vládu zcela zrušit a stát se gubernií německa, švýcarska, nebo osterajchu.vlastně i ruská gubernie by byla lepší.Pokusem bylo zjištěno, že na to prostě nemáme.Vůbec navíc nejde o vládu, protože chyba je v systému. potíž je v tom, že není mnoho cest, kterými by se dalo jít. A proto vyzývám všechny, aby se dali k nám, svobodným ovčáckým anarchistům. Našě jediný heslo je: na kandelábr patří úředník.Už je nás 3.
Ale teď vážně, představte mi někdo vizi,nebo systém, který by nebyl otrokářský, nenažraný a zkorumpovaný?? Moc totiž korumpuje už z principu.


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Finanční krize 2008 až ....

Příspěvek od milda »

Jardo, v současnosti je prosperující lid nejvíce kolem ODS. Mají ministerstvo vnitra, spravedlnosti, (jak zpívá Pavel Dobeš -kdybych měl v rukou justici a malou policejní stanici...)

Do dneška měli fakticky i presidenta, dobyli zpět ministerstvo dopravy, nesoucí zlatá vejce. Prostě selanka. Bohužel (nebo bohudík) nad modrým ptákem pomalu zapadá Sluníčko....

No, ale vážněji - pokud nejsme spokojeni se stavem naši země, neměli bychom být líní jednou za půl roku zvednout prdel a jít na náměstí podpořit protest proti stávajícímu stavu.
Zajímavý myšlenky jsou o přímé demokracii :
ale i mezi našimi politiky bych si troufnul najít pár (víc než dva..) slušných lidí..
Důležitý by bylo odstřihnout šňůrky od loutkovodičů


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Finanční krize 2008 až ....

Příspěvek od poota »

jarda ovčák píše:Myslím si, že bychom měli naši vládu zcela zrušit a stát se gubernií ...
Problém není ve vládě, ale v nenažranosti těch, co mají nejvíc.
A k té gubernii se blížíme mílovými kroky, protože čím dál, tím víc nás řídí (a taky seRe :bhead: ) EU, přičemž naše vládička se stává jenom takovou hlásnou troubou, která nám její příkazy překládá do češtiny.
Kudy kudy cestička :?:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Finanční krize 2008 až ....

Příspěvek od vokoun »

:? EU je takovej ranej socializmus :!: průser je že jednoho jsme se zbavily a do druhého vlezli, ale nevlízt do EU by byl asi také malér takže díky západu který socializmus nepoznal jsme tam znovu i když trošku v lepším :esilenced:


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Finanční krize 2008 až ....

Příspěvek od poota »

vokoun píše: takže díky západu který socializmus nepoznal jsme tam znovu i když trošku v lepším
Pochybuji, že "v lepším" :(
Spíš mám dojem, že pokud je to socializmus křížený s kapitalizmem, tak má z obojího pro nás jen to horší.
Připomíná mi to ruské následovníky Mičurina, kteří zkřížili obilí s pýrem v naději, že se to bude množit jako pýr a užitek dávat jako obilí - prdlajz. Pěstování vzniklé odrůdy bylo stejně náročné jako u obilí, ale zato výsledek sklizně byl stejný jako u původního pýru :lol:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Finanční krize 2008 až ....

Příspěvek od milda »

...a jak může taková krize vzniknout? ;) :evil_vm:
KLAUS_-_ZAHLAZOVANI_STOP.doc
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Finanční krize 2008 až ....

Příspěvek od laik »

mildo, Podle mě je Klaus at je jakej chce, celkem schopnej ekonom a na jeho euroskeptický postoj budou lidi ještě rádi vzpomínat....
Jako příznivec strany Svobodných mám řešení krize, stát má vybírat na daních jen nezbytné množství peněz aby to stačilo na základní chod státu, záchrané složky, obrané, zdravotní a nějaké menší drobnosti, ale jinak vše má být ponecháno na vůli samotného občana co se svými pěnězi udělá, jestli si bude spořit na důchod, nebo dětem na školu, či to vše prochlastá.....
základem programu Svobodných je co největší svoboda člověka a minimální zasahování státu do jeho života, no a s tím je už dnes i spojeno i to že by jsme měly vystoupit z eu, aby jsme měly svobodu si udělat vlastní zákony, mohly si doma topit žárovkama, či zrušili všemožné státní dotace do všeho, počínaje fv elektrárnama a konče třeba sportem nebo dotacema do zateplování...., kde se vyberou peníze od lidí, pošlou se státu či eu a mnohem menší část se vrátí a pošle zas někam jinam, at si zateplení domu platí sami ti lidi kterých se to týká, nebo at si sport platí ti co je to baví a ne formou dotací od obcí, na úkor ostatních lidí kterým se to sebere formou všemožných daní........
a už radši končím,
omlouvám se za takovou menší volební agitaci ale nedalo mě to.....


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
Jans
Stálý člen
Příspěvky: 64
Registrován: sob 11 říj 2008 21:28

Re: Finanční krize 2008 až ....

Příspěvek od Jans »

laik,no mě to tedy taky nedalo,podle mě je Klaus idiot,neschopný ekonom a největší tunelář co spustil největší zlodějinu v tomto státě a euroskeptiků je taky hodně.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Finanční krize 2008 až ....

Příspěvek od poota »

Pokud používáš ve spojitosti s Klausem slovo "idiot" ve smyslu nadávky, pak celkem souhlasím, ale jestli tím máš na mysli skutečnou idiocii ve smyslu nedostatečné míry inteligence, pak Ti budu oponovat.
Klaus je inteligentní dostatečně a nad to ještě značně vychytralý, ovšem jeho jednání je podřízeno patologickým změnám jeho osobnosti, což způsobuje hlavně to, že každému trochu normálnějšímu (= méně patologicky postiženému) člověku připadá jeho jednání jako nelogické až pomatené, takže je víc než ochoten považovat ho za blba.
Jeho euroskepsi považuji spíš za způsob, jak se odlišit od většiny a jsem přesvědčen, že kdyby byli všichni euroskeptiky, tak by Klaus pro EU horoval. Najít důvody pro jakýkoli názor není vůbec žádný problém, takže je to jenom otázka "rozhodnutí se", v jeho případě samozřejmě pro to, čím se více zviditelní.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Finanční krize 2008 až ....

Příspěvek od milda »

laik píše:mildo, Podle mě je Klaus at je jakej chce, celkem schopnej ekonom a na jeho euroskeptický postoj budou lidi ještě rádi vzpomínat....
Ahoj,
nepopírám, že Klaus je bezesporu schopný, inteligentní a bystrý člověk. Bohužel "kope" za špatnou partu. Kdyby měl kamarády mezi řemeslníky, poctivými podnikateli, mohl pro naši zemi udělat opravdu spoustu dobrého.
Bohužel se zastal lidí, kteří určitě "čistě nedopatřením" připravili své spoluobčany o hezkých pár miliard. Člověk tak inteligentní, jako Klaus promýšlí všechny své kroky ne dva, ale nejmíň tři kroky dopředu. A tak to bylo stoprocentně i s amnestií.
Euroskeptismus je teď moderní, jelikož europoslanci dělají spoustu kopanců. Bohužel je pravda, že europarlament slouží jako odkladiště poslanců, kterých se doma chtějí zbavit. Europoslanci zastávají také zájmy různých lobbujících skupin a prostý člověk je jin šumafuk. To ale neznamená, že myšlenka evropské unie je špatná. Jen je potřeba to dělat rozumně a poctivě - ostatně jako v národních parlamentech.
laik píše:............ stát má vybírat na daních jen nezbytné množství peněz aby to stačilo na základní chod státu, záchrané složky, obrané, zdravotní a nějaké menší drobnosti, ale jinak vše má být ponecháno na vůli samotného občana co se svými pěnězi udělá,
Nj, to hezky řečeno, jenže stát vybírá čím dál větší daně a třeba ty záchranky a zdravotnictví se pořád a vytrvale omezuje. Rušej se pohotovosti a dojezd k lékaři se nikde nezkrátil, ale všude se komplikuje.
Navíc, aby člověk mohl rozhodovat, co s penězi udělá, musejí mu nějaký občas zbejvat. ;)
Někdo se může rozmejšlet, jestli koupí jachtu, nebo chalupu ve Španělsku, popř. na Floridě, ale víc je takovejch, co se rozhodujou, jestli léky, nebo zaplatit nájem...

zdravím, měj se, milda


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

EU nemá dostatek financí, aby mohlo plně pomoci po povodních

Příspěvek od A(&F) »

citace: ... "BRUSEL - Evropská unie (EU) nemá dostatek finančních rezerv, aby dokázala vyhovět všem žádostem o pomoc, ať už jde o Sýrii, která se zmítá v občanské válce, nebo o členské státy, které postihly záplavy. Upozornil na to dnes eurokomisař pro rozpočet Janusz Lewandowski, kterého cituje agentura ......... "pravděpodobný rozsah škod způsobených katastrofou (záplavami) převyšuje finanční možnosti unie " . V evropském Fondu solidarity není dostatek prostředků. Vyplacení odškodného v tomto roce tak není možné a jediným řešením je odsunout ho na následující rok." ...
(zdroj: ... http://www.topky.sk/cl/100488/1351728/E ... ovodniach- )


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Přerovnáváme lehátka na palubě Titaniku, ....

Příspěvek od A(&F) »



Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“