CDS - Aktivace, Concentrace, Spekulace a Měření

Univerzální léčivý prostředek

Moderátoři: rival, Merlin

Odpovědět
Uživatelský avatar
Batles
Zasloužilý člen
Příspěvky: 681
Registrován: ned 14 pro 2008 22:59
Bydliště: poblíž města Tišnov
Dal: 283 poděkování
Dostal: 709 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od Batles »

xdraho píše: já dám těm sloučeninám dostatek času na zreagování a tudíž se blížím k představě CDS daleko více než k VMS.
Je možné, že ClO2 nasákne do plastů a zbarví je. Ale při tom mém postupu se ClO2 dostává do styku s plastem daleko kratší dobu než při klasické výrobě CDS. Vždyť se zde používají plastové hadičky, plastové láhve kdo ví od čeho! A všechno to zůstane v kontakru z chlordioxidem daleko delší dobu! Tady to nevadí? Nikde jsem nějaké stesky na toto nečetl. Až najednou je to hrooozný problém
Xdraho, včera jsem upřímě ocenil tvou snahu a čas, ovšem to co teď předvádíš, je totální slepota a neochota poznat ten zásadní rozdíl mezi MMS1/VMS a CDS.
Problém s plastovými lahvemi zde vyzdvihuješ jen ty sám a tvoje dommněmky jsou jen domněnky:
Já osobně vždy při výrobě CDS používám hnědé skleněné litrové lahve z lékárny právě proto, že beru v úvahu možnost naleptávání plastů.
Tvoje jakési další tvrzení, že (používám silikonové akvarijní) hadičky jsou naleptávány CLO2 nemají nic zásadně společného s přímým kontaktem bouřlivě reagující kapalné směsi v plastové stříkačce, ktero používáš ty :!:
U mne doba vyvíjení plynu ve skle nepřesáhne 5 minut! Nemocným lidem s rakovinou tak mohu nabídnout to nejčistší, co je v mých silách. A vždy při výrobě používám destilovanou vodu :!:
Takže prosím, tvoje domněnky ať zůstanou jen tvoje. Víc už nebudu s tebou rozebírat.
Ještě jedna věc. Pořád tvrdíš, že nemáš žádnou pachuť při použití stříkačky. Nedělej si srandu. pH 3,3....nic?
Fakt mně ale štve, že tato diskuze je úplně v hajzlu pro nové nemocné lidi.
Slávku, tímto tě opravdu prosím, je li to ve tvých silách a časových možnostech, vytvoř nové téma pro všeliké možné pokusy a tam si můžem vzájemně poradit, pozkoumat a pod.
Proč ne, žejo :?:
Batles :D


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Batles píše:.... Pořád tvrdíš, že nemáš žádnou pachuť při použití stříkačky. Nedělej si srandu. pH 3,3....nic?
Tady právě dost záleží, do jaké to pak přijde vody.
Mimo téma (offtopic)
Batles píše: ..... Slávku, tímto tě opravdu prosím, je li to ve tvých silách a časových možnostech, vytvoř nové téma ....
Témata si kontroluje pouze Rival a má recht. Vlákno můžeš založit i ty, ale moc to nevidím, protože to bude guláš, pokud to nepújde opět tématicky s něčím konkrétním, například v tomto případě by to bylo nejspíše CDS - jak na to. To ale nezabrání tomu, aby v tom někdo další zase neulítl. Spíš jsem měl xdraho upozornit na rozdíl mezi VMS a CDS hned a ne to ponechat bez upřesnění. :) To je škola života.
S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od vokoun »

:x Jo jo kluci tohle bylo moc odborné nám sem dejte až ty krásné výsledky :lol: Protože díky takovým jako jste vy se tady hodně lidí asi uzdravilo :D jen tak dál :jump: :jump:


xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od xdraho »

:D :D :D :jump:


xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od xdraho »

Naposled pro Batles:

Nevšiml jsem si, že jsi proti tomuto filmečku někde protestoval.


dlouhynick
Stálý člen
Příspěvky: 67
Registrován: úte 18 zář 2012 8:11
Dal: 6 poděkování
Dostal: 25 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od dlouhynick »

Edit: příspěvek vrácen k přepracování - poo.
Celkově bylo vráceno tomuto nicku 5 nepřístojných příspěvků 3x Pootou, 2x SDK


xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od xdraho »

Milý dlouhynicku, co ti mám na to odpovědět? Snad jen toto:

Dej si, prosím, prášek a uklidni se. Meleš hlouposti.
To jako když kdysi někdo na něco přišel, tak už se nesmí přemýšlet o modifikacích jeho nápadu? To je podle tebe ten vývoj?
Kdybychom byli ve středověku, tak by jsi výborně fungoval jako páter Koniáš.
A dodneska bychom jezdili vozy taženými koňmi. Přece lidský ogranizmus nemůže nikdy vydržet rychlosti větší než je cval koně! To přece víš, ne?

S pozdravem
Drahoš


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od Slavek Krepelka »

xdraho píše:Milý dlouhynicku, co ti mám na to odpovědět?

:) Jsem ho právě na den zarazil a pokud bude potřeba, kterýkoliv z moderátorů ho zarazí znova a na dýl. SDK


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Batles
Zasloužilý člen
Příspěvky: 681
Registrován: ned 14 pro 2008 22:59
Bydliště: poblíž města Tišnov
Dal: 283 poděkování
Dostal: 709 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od Batles »

:D upraveno.
Naposledy upravil(a) Batles dne pon 14 led 2013 9:34, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Batles píše: ....
Do hajzlu už, nevím co se tady událo, ale tahle pitomá blokace způsobila příval zofalých meilů do mých soukromých meilů ohledně paní, které doma umírá partner na raka a zítra nebo co jí má ten zablokovaný dodat něco důležitého, ale nefunguje jim spojení, nějak se nestihli pospojovat či co.
Nepanikař Batlesi. Ten dotyčněj dlouhýnick celý odpoledne neměl nic jiného na práci než se tu opakovaně obouvat do xdraha. Takže, pokud měl nějaké povinosti, měl si hledět svých poviností. SZni mi jeho IP. Jestli je to tenhle charakter, zařídíme se ještě jinak.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Abychom si vysvětlili jak je to s xdrahovým návrhem na vyvíjení VMS v injekční stříkačce a to z toho důvodu, že dlouhýnick ve své nevědomosti považuje metodu za natolik nebezpečnou, že mu to stálo za mnoho naprosto zbytečného rozčilování, namísto rozumného dialogu.

1) xdraho navrhl míchání minimálního jednodávkového množství VMS (které v počátku mylně nazval CDS). Už z tohoto důvodu jde o vyvíjení daleko bezpečnější než vyvíjení ClO2 na výrobu CDS v podstatně větších množstvích podle instrukcí Andrease Kalcera.

2) Jednou ze zásad kontroly nechtěných výbuchů v průmyslovém prostředí je konstrukce, při které se uplatňuje kontrolované (panty, různé záchytky při náhlém otevření víka, stropu, stěny atp. už při relativně malém přetlaku oproti tlaku normálního výrobního procesu) uvolnění některé části zařízení dříve, než se v něm vyvine vyšší tlak, čímž se relativně ještě malý přetlak orientuje ve směru, ve kterém je nejméně nebezpečný a uvolní se v podstatně delším čase. Jeho účinek se tím v čase rozloží a omezí se jeho destruktivní síla. Pokud by k tomuto nedošlo, tlak výbuchu by ve zmíněné nádobě, či místnosti narostl na podstatně vyšší hodnotu danou mezí pevnosti nádoby, nebo místnosti, čímž by došlo k neporovnatelně rychejšímu uvolnění neporovnatelně vyššího tlaku a podstatně destruktivnější nekontrolované explozi. Z tohoto hlediska lze xdrahův nápad považovat za mnohem bezpečnější konstrukci vyvíječe, než vyvíječe CDS Andrease Kalceka, protože píst ve stříkačce poslouží iako protivýbuchová ochrana.

3) Vzhledem k tomu, že zde mluvíme o plastikových injekčních stříkačkách, to co dlouhýnick považuje za náboj, tedy píst stříkačky, lze přirovnat materiálem k plastikovým kulkám stříleným z palných zbraní na kontrolu demonstrací, které jsou konstruované na to, aby sice zásah demonstranta zatraceně bolel a odradil, nebo zneschopnil, ale zároveň aby ho projektil vážně nezranil. U stříkačky ve skutečnosti:

3a) mluvíme nikoliv o výbušnině charakteru náboje střelné zbraně, řekněme střelného prachu, ale o přetlaku vyvíjeném relativně pomalou chemickou reakcí, která se nedá přirovnat k reakci výbuchu náplně náboje střelné zbraně.

3b) Píst stříkačky se neopírá tlakem ve stříkačce o relativně velice masivní pistoli, nebo pušku, ale o stříkačku s přibližně stejnou hmotností jakou má píst. Jde tedy o dvě téměř rovnocené "kulky". Z tohoto důvodu jakýkoliv imaginární výbuch ve stříkačce uděluje více méně stejnou rychlost jak pístu, tak stříkačce a záleží jen na tom, která část je a do jaké míry přidržována ještě jinak. V poměru k plastikovým nábojům střelných zbraní není vůbec o čem mluvit díky rozdílnosti rychlosti a charakteru náplně. Vzhledem ke konstrukci stříkačky je to celé už naprosto o ničem, protože za kulkou není masa, která by udělila rychlost prakticky jenom jí.

Jedinným a v tomto případě nepatrným nebezpečím je rozlití relativně velmi malého množství vyvíjené kapaliny a uvolnění opět relativně nepatrného množství ClO2. To se může z nešikovnosti stát u všech vyvíječů. Čím větší je kapacita a obsah vyvíječe větší, tím větší je nebezpečí nějakého poranění, především podýchání si náhle vyinutého ClO2.

Osobně vidím nápad xdraha jako velice proveditelný a někdo ho může shledat i velmi praktickým pro jednorázové míchání MMS stejně jako VMS. MMS je díky menší reaktivitě citronové a chloritanu, než chlorovodíkové a chloritanu ještě :roll: "bezpečnější". Navíc nehrozí nechtěné převrhnutí míchací "štamprle" a zabrání se skutečně úniku ClO2, popřípadě vodíku a člověk to může namíchat aniž mu vadil zápach ClO2 už předem.

Celé extempore s dlouhýnickem lze zdůvodnit pouze naprostou neznalostí problematiky ze strany dlouhynicka. V rámci slušné diskuze jsme se k tomu mohli dostat už dříve a mohl se poučit i on. Místo toho si jednak vysloužil další (14 dní) ban (ode mne) za hloupou a neoprávněnou sprostotu a napadání moderátora, stejně jako spolu uživatele xdraho ve svém zatím posledním příspěvku (před půl hodinou a že prý na rozloučenou), který jsem přesunul do veřejně nepřístupné moderátorské sekce, a jednak se nejspíše připravil o znalost, která by mu mohla někdy v životě přijít vhod.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od xdraho »

Tak to jsem opravdu netušil, že se v rámci diskuze(!) dostaneme až ke střelným zbraním. :D
Slávku, klobouk dolů před tvým univerzálním rozhledem.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od Slavek Krepelka »

xdraho píše:Tak to jsem opravdu netušil, ...
Taky mi není dvacet. To jsem do toho ještě nezamotal délku laufu. Čím kratší, vše ostatní zachováno, tím menší účinnost. U tý stříkačky opět není moc o čem mluvit.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
keft
Stálý člen
Příspěvky: 67
Registrován: úte 30 bře 2010 19:47
Bydliště: Rožnov
Dostal: 12 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od keft »

Nemáte tu někdo radu na cenově dostupný přístroj pro měření koncentrace CDS (obsahu chlordioxidu ve vodě v ppm) místo běžných "lakmusových" papírků? Dík


xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od xdraho »

V rámci dotazu od kefta bych měl také jednu prosbu.
Štve mne ten nedostatek testovacích proužků pro určování koncentrace chlordioxidu ve vodě. Cena trašná, dostupnost ještě horší.
Pokud ale budu CDS vyrábět z destilované vody, tak si myslím, že ty speciální testovací proužky jsou vlastně zbytečné a musí stačit normální pro určování pH. Vždyť v destilce už vlastně nic jiného nebude kromě ClO2 a snad stop chlóru z přimísenin chlorečnanu, kterého je v prodávaném chloristanu 25% a prý se ho nedá zbavit.
Podle mého názoru by tedy stačilo jednou poměřit pH roztoku se správnou koncentrací (určeno těmi drahými testovacími proužky) a pak už vždy jen ředit na toto pH. Jediné úskalí by možná mohlo být v tom, že látka pro indikování pH nemusí být vždycky stejná. Bylo by tedy vhodné asi zveřejnit i značku těch testovacích proužků pH a pak už používat pořád stejnou.
Nebylbyste někdo ochoten udělat pro nás nemajetné takové měření?
Pokud byste někdo vytvořil dokonce tabulku koncentrací CDS a indikovaného pH, tak to by už byla naprostá pohádka!
Určitě by to pomohlo šíření CDS mezi lidmi. Ty drahé a nedostupné proužky jsou opravdu strašná brzda!

A nebo místo proužků pro měřčení pH používat proužky pro určování obsahu chlóru ve vodě v bazénu jak to doporučuje Humble? Tam ale bude to nebezpečí, že každý výrobce to bude mít jiné, asi ještě větší.

Teď mne pro kfta napadlo, že by se možná dala měřit vodivost toho roztoku. Jak říkám, v té destilce to už nikdo jiný kromě chlordioxidu ovlivnit nemůže.
Použil bych ale elektrody, které nemohou s ničím reagovat. Třeba vždy stejně dlouhé nebo stejně hluboko ponořené a stejně vzdálené tuhy z tužky. A měřil bych odpor mezi nimi.
Nebo bych do nich pouštěl slabounký konstantní proud a měřil napětí mezi nimi.
Až mi někdo poradí jak obejít ty neskutečně drahé testovací proužky, tak bych třeba nějaké pokusy provedl. Mám zdroj konstantního proudu cca 0,15mA/30V, který používám pro výrobu koloidního stříbra.


Odpovědět

Zpět na „MMS - Miracle Mineral Solution“