CDS - Aktivace, Concentrace, Spekulace a Měření

Univerzální léčivý prostředek

Moderátoři: rival, Merlin

Odpovědět
kapko
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: úte 15 čer 2010 8:22
Dostal: 2 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od kapko »

Keďže zohnať destilovanú vodu inú ako technickú je dosť problém, nastáva otázka z čoho je lepšie robiť CDS, či z vody z vodovoudu alebo balenej, napr. SAQUARO neperlivá z LIDL-u.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Batles píše: .... Čekals víc :?: Omlouvám se.
Jé, a já čekal, že jsi z něj vylovil zlatou rybičku. Dík, Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od xdraho »

Tak jsem, kluci, z té vaší diskuze tak trochu magor.
Nejde přece o nějakou koncentraci ClO2 ani o pH výsledné směsi. Jde přece o množství přijmutého chlordioxidu řekněme na kilogram váhy člověka. pH i koncentrace se stejně při přijmu změní podle toho, jak to náhodou naředím a jaké prostředí mám zrovna v žaludku.
Všechny léky se přece berou podle množství účinné látky na kilogram váhy. Tak proč by to tady mělo být jinak?

Mně šlo u té stříkačky hlavně o to, abych dal oběma složkám dostatek času na zreagování a přitom mi nic neuniklo do ovzduší. Abych to měl tedy vždy stejně opakovatelné a abych přitom neotrávil všechny kocoury v okolí včetně pavouků.
Kromě toho jsem líný člověk a laborování s lahvemi, hadičkami, vzduchovacím strojkem a následné skladování v ledničce, tak to pro mne prostě není. Nehledě na to, že by mne s tím vším a hlavně s tím pachem žena asi poslala někam. :D

Že kvalita vody ovlivní parametry výsledné směsi, tak to se dá očekávat. Např. u tvrdé vody se určitě přítomný uhličitan vápenatý zůčastní reakce a část HCl spotřebuje pro sebe. Pro přesnou opakovatelnost by tedy asi byla opravdu vhodnější destilovaná voda. Vyzkouším to někdy v budoucnu až budu ředit další dávku chloristanu. Mám tady destilku pro injekce, kterou používám při výrobě koloidu stříbra.


dlouhynick
Stálý člen
Příspěvky: 67
Registrován: úte 18 zář 2012 8:11
Dal: 6 poděkování
Dostal: 25 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od dlouhynick »

Vážený XDRAHO !!! Nejprve než začneš šířit nebezpečné návody a LŽI si ujasni co je MMS1 a co je CDS !!! Máš v tom naprostý hokej a uvádíš tu lživé a zavádějící informace a návody na výrobu miniatrní bomby, které mohou někoho zranit v případě exploze stříkačky nebo výstřelu pístu stříkačky! Tady končí prdel! Nechápu proč píšeš nebezpečný postup výroby MMS1 do rubriky o CDS ! Pokud to moderátorům uniklo, tak já na to upozorňuji a žádám o smazání podobných nesmyslů, které MOHOU DOSTAT ZAČÁTEČNÍKY do VELKÝCH A ZÁSADNÍCH PROBLÉMŮ a OHROZIT JEJICH ZDRAVÍ A ŽIVOT !!! To co publikuješ je VELMI NEBEZPEČNÉ, ZAVÁDĚJÍCÍ a může způsobit explozi, především pokud to někdo zkusí ve větším množství! Síla stěny stříkačky v poměru k množství vyvinutého plynu a jeho tlaku přestoupí kritickou mez a dojde buď k výstřelu pístu, jehly nebo explozi stříkačky se zamořením celého prostoru CLO2, nedej Bože aby to bylo v místnosti s otevřeným palmenem (karma v koupelně, plynový sporák v kuchyni, kuřák v místnosti apod!), TO BY NÁSLEDOVAL DALŠÍ VÝBUCH, MNOHEM SILNĚJŠÍ, CLO2 se vzduchem je třaskavá směs, která umí srovnat byt se zemí nebo aspoň vyrazit okna + úrazy očí, rukou a popáleniny k tomu! Podobné experimenty si prosím nech do své domácí pancéřované chemické digestoře mimo byt a nezveřejňuj je jako návod laikům !!! Za trest si dej elixír z 2x10 kapek toho "NE-CDS" podle tvého vlastního návodu a až budeš schopen opustit WC, tak nám tu napiš zážitky!KONEC podobným nebezpečným návodům!!!! STOP !!!
Ostatním sorry, že to je pomalované jako cirkus, ale je potřeba na to upozornit proč a v čem je podobný postup velmi nebezpečný, nehledě na publikaci zavádějících informací od začátečníka, který nechápe rozdíl mezi MMS1 a CDS !
xdraho píše:Mám pocit, že mne napadl postup jak si vyrábět CDS vždy, když ho potřebuji a bez cmrdání s lahvemi, hadičkami a podobně. PIŠ PROSÍM BEZPEČNÉ NÁVODY, NE POCITY! Toto je nebezpečný návod na MMS1, ne na CDS !!! Jsi offtopic !

Využívám toho, že když se míchá MMS (25 %) s ředěnou kyselinou solnou (3,5 %), tak po smíchání 1:1 dojde ke zreagování obou složek, vznikne kuchyňská sůl a plyn ClO2, který se má právě rozpustit ve vodě. Hlavní je tedy dosáhnout toho, že plyn uteče co nejméně a vytvořit jeho roztok ve vodě. Kuchyňská sůl nemůže při zkonzumování nijak škodit nebo vyvolat nevolnosti.

Jestliže budeme používat běžný postup, pak když smícháme několik kapek HCl a NaClO2, musíme chvíli počkat až chemikálie zreagují a pak to teprve rozředit vodou a vypít. Během času pro zreagování nám ale mnoho plynu uteče a po zředění jsou již koncentrace tak malé, že reakce se zastaví. Ale nejsou, Jim Humble, který metodu objevil a desetiletí praktikuje a testuje není debil a doporučuji pouze jeho metodu přípravy MMS1 ! Ta tvá může někoho připravit třeba o oči a prsty, až mu to bouchne v ruce !!

Zakoupil jsem proto v lékáně 0,5ml stříkačku pro aplikování inzulínu. Na této stříkačce je stupnice od nuly do 50. Jedna kapka na této stupnici představuje přibližně 5 dílků. Čtyři kapky představují cca 20 dílků.
Chci-li použít 3 kapky HCl a 3 kapky NaClO2, natáhnu do tříkačky 15 dílků HCl. Pak si do nějakého víčka odkapnu 3 kapky NaClO2 (nechci aby se mi dostala HCl do lahvičky s chloristanem) a tyto pak natáhnu do stříkačky k HCl. Ve stříkačce začnou obě složky reagovat což se projeví tvorbou bublin. Zvednu tedy píst trochu více, abych udělal plynu místo. Jehlu stříkačky pak překryji vzduchotěsným víčkem, které se ke stříkačce dodáva. Děkuj Bohu, že Ti to ještě nebouchlo!
Aby obě složky mohly dokonale zreagovat, položím stříkačku šikmo jehlou nahoru a počkám. Po nějaké době obsah stříkačky celý zreaguje a vzniklý plyn zůstane rozpuštěný v kapalině aniž by cokoliv uniklo (poznáme to podle toho, že nedochází prakticky k žádnému zápachu a kapalina poměrně intenzivně zežloutne). Pak celý obsah stříkačky pomalu vytlačím do štamprle s vodou a to už vypiji. Vypiješ MMS1, sem to nepatří !

Ťakřka žádná pachuť (pokusím se obsah štamprle nejdříve používat jako ústní vodu proti parodentoze a pak ho teprve spolknout) a žádný zápach! Takhle by se MMS dal používat asi celé věky bez jakéhokoliv odporu organizmu.

Ten cirkus si odpusť dlouhynicku. Ten druhý jsem Ti vrátil, jak víš. Xdraho sice skutečně šlápl vedle s názvoslovím a vyrábí tak MMS, ne CDS, ale Ty jsi šlápl vedle zrovna tak. Žádná exploze nehrozí, to je blbost. Co hrozí je úlet pístu a uvolnění nepříjemného množství ClO2, i nebezpečně velikého, pokud by to někdo dělal ve větší stříkačce, jenže o tom xdraho nemluvil. Mluvil o jednodávkové přípravě. Taky bych Ti mohl říct že lžeš. To se zde dít nebude.

Ani za jedním, tedy xdrahem, ani za druhým, Tebou, není zlý úmysl , takže příště si podýchej a pak teprve piš. SDK


Uživatelský avatar
Batles
Zasloužilý člen
Příspěvky: 681
Registrován: ned 14 pro 2008 22:59
Bydliště: poblíž města Tišnov
Dal: 283 poděkování
Dostal: 709 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od Batles »

Ano, pro laiky je to naprosto nebezpečná věc. Chápu Xdraha, ale psát sem názvy ve světě používaných, je nebezpečné.
Injekční stříkačka mne včera po pokusech "naštvala", čirý plast chytil po těch pár minutách aktivace žlutou barvu, která nejde nijak vyčistit. Myslím, že to pořádně leptá hmotu se všemi důsledky :mrgreen:
No, samozřejmě přetlak vzniký hned po prvních vteřinách aktivace začal bublinkově vyprskávat obsah, než jsem jehlu zacpal korkem.
Tohle je velmi nepříjemný a nebezpečný úkaz.
Když už píšu, tak ještě jedna připomínka: Je zde a nejen zde pěkný chaos v koncentraci kyselin při aktivaci chloritanu.
Někteří uživatelé aktivují 3,5%HCl chem. koncentrace, někteří pouze lékařské koncentrace. V obou případech to nemá nic společného
s léčebnými protokoly Jima Humble. Správná koncentrace MMS1 3kap. v deci vody dává okolo 35ppm.
Správná koncentrace HCl je 7% lékařského (ne chemického) ředění, odpovídá to koncentraci 50ti% kyseliny citronové.
Obě výše popsané koncentrace HCl jsou bokem v desítkách procent od původního. Už jsem to někam sem dříve psal.
Pro braní nepravidelných dávek MMS1 to snad není důležité, akorát vyjadřování v počtu kapek je nesprávné-zavádějící pro ty lidi, kteří potřebují brát pravidelně.
Naštěstí se dneska dá ppm měřit...Jak říkám, jsem praktik :D


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Batles píše:Ano, pro laiky je to naprosto nebezpečná věc. ....
No, je to v příspěvku dlouhynicka modře. Při pár kapkách o který mluvil xdraho, zas tak o moc nejde. Jeden vedle druhého byste si měli uvědomit, co vlastně bylo přesně řečeno, stejně jako by si měl každý, i xdraho, pořádně zjistit o čem mluví ti druzí, než promluví sám.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od xdraho »

Pro "dlouhýnick": Už jsem ti odpovídal osobně, ale dávám to sem, ať si to může přečíst každý:

Nezlob se, ale na to ti moc nebudu odpovídat. Je to zbytečné. Kdyby sis přečetl všechno, co píšu v reakcích na můj nápad, tak se dočteš, že to navrhuji jako metodu na výrobu množství pro okamžitou spotřebu maximálně na jeden den (to je těch třeba 20+20 kapek). Píšu tam snad dost výslovně, že se mi nechce patlat s hadičkami a láhvemi a úniky plynu. Osobně jsem zkoušel 10+10 kapek a ve stříkačce ŽÁDNÝ výrazný tlak nebyl. Pravděpodobně proto, protože ClO2 se za trochu zvýšeného tlaku rozpouští ještě daleko intenzivněji. Kromě toho, kdyby tam byl větší tlak, tak první, co se uvolní, bude injekční jehla, která je na konus stříkačky nasazena volně bez nějakého závitu. Takže se tady příliš nerozčiluj a vyzkoušej si to osobně. Těžko mohlo někoho napadnout, že to bude míchat v nějaké Žanetě na vyplachování uší. Nebo snad tebe ano?

Proč se nejedná o CDS, tak to už nechápu vůbec. Pokud si sedneš, uklidníš se a trochu se zamyslíš, tak musíš uznat, že celé CDS je pouze roztok ClO2 ve vodě. A co dělám já? Rozpouštím ClO2 ve vodě, která je součástí obou výchozích roztoků. Proti tomu CDS vyrobenému tebou v tom mém bude maximálně par mikrogramů kuchyňské soli navíc. Oba to pak na použitelnou koncentraci stejně naředíme. Rozdíl bude pouze v tom, že já budu vědět, že dávku mám vyrobenou vždy ze 4 kapek NaClO2, zatímco ty budeš vědět houby a budeš muset dořeďovat na požadovanou koncentraci pomocí měřících proužků, které se nedají prakticky sehnat. I ten tebou zmiňovaný Humbel místo nich doporučuje normální proužky na měření obsahu chloru.
Chemickou rovnici jsem v tom mém příspěvku napsal, tak si ji promysli.

Jaksi jsi v tom svém rozhorlení přehlédl, že míchám NaClO2 s HCl ne s kyselinou citronovou! Takže, ať se rozčiluješ jak chceš, tak dle mého názoru jsme CDS vyrobili oba. Já s trochou kuchyňské soli navíc. O tom, že kyselina citronová jako aktivátor není zrovna to nejlepší, se už tady napsalo hodně.

A co se týká "posrání", tak mám pocit, že poslední dny trpím spíše zácpou než průjmem :D

Ještě se přecejen pozastavím nad tím tvým pitím destilované vody s CDS. Jestliže to bude štamprle, tak to beru, ale ne x decilitrů denně!

Pro "Batles":
Toho zabarvení stříkačky jsem si všiml také, ale dalo se vypláchnout i když obtížně.

To, že ve stříkačce nenecháš pro plyny žádné místo, tak to mne opravdu, ale opravdu nenapadlo! Jaký důvod tě vedl k tomu, že jsi tam nenechal žádný prostor. Přece jsi neděla vrchovatou stříkačku?!


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od Slavek Krepelka »

xdraho píše: .... Proč se nejedná o CDS, tak to už nechápu vůbec. ....
To je právě Tvůj problém. CDS neobsahuje žádný jiný produkt reakce než ClO2, který je rozpuštěný ve vodě, na rozdíl od jakéhokoliv MMS a VMS. Elementary drahý Watsone.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od xdraho »

Ty mne, Slávku, šokuješ.
Měl jsem pocit, že jsme se na té chemické rovnici shodli a teď najednou ne!

Píšeš" "CDS neobsahuje žádný jiný produkt reakce než ClO2, který je rozpuštěný ve vodě". A co ta má směska kromě těch několika mikrogramů NaCl obsahuje navíc? Nic!!!!!!

Ještě pro Beatles: Chvíli jsem přemýšlel nad tím žlutým zabarvením stříkačky. Pochybuji, že je to nějaká reakce s tím polyetylénem, z kterého je vyrobena. Je to spíše stopa nějakého "kotelního kamene", který se vytvořil z použité pitné vody. Až budu mít roztoky z destilované vody, tak se uvidí kdo má pravdu. Zatím je nemám.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od Slavek Krepelka »

xdraho píše:Ty mne, Slávku, šokuješ.
Píšeš" "CDS neobsahuje žádný jiný produkt reakce než ClO2, který je rozpuštěný ve vodě". [/quote="xdraho"] A trvám na tom.
xdraho píše: A co ta má směska kromě těch několika mikrogramů NaCl obsahuje navíc? Nic!!!!!!
To je pravda. Ale taky je pravda, že HCl není běžně používána na aktivaci chloritanu. Produkty jiných kyselin už zdaleka nejsou jenom pár mikrogramů soli navíc viz vlákno citrát sodný. Proto taky byla vlákna o VMS oddělena od vláken MMS a vlákno CDS odděleno od obou. Dalščí ppokračování vývoje MMS a následovně CDS na CDI je opět jenom nepatrná derivace CDS a přesto je rozlišení důležité. Pokud si člověk chce zachovat přehled o čem je řeč, je třeba rozlišovat dost přesně a taky znát proč a v čem rozdíl je, byť i nepatrný a proč ke změnám nomenklatury spolu s vývojem docházelo a dochází. To, co ve stříkačce vyrábíš Ty je VMS.

Vem to takhle. Rozdíl mezi chloridem sodným a chloritanem sodným je jen trocha kyslíku. Stojí to vůbec za řeč? Rozdíl mezi šlajfkama a kanadama je jen trocha mechanismu a trochu jiný tvar, pořád to jsou brusle. Chápeš to?
xdraho píše:Ještě pro Beatles:.... Je to spíše stopa nějakého "kotelního kamene", ...
Jakýho kotelního kamene? ClO2 se nasákne do plastiků a zabarví je, některé natrvalo, některé ne, některé přímo leptá. Ve skle se Ti ten "kotelní kámen" neudělá.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od xdraho »

Slávku, ale já ve svém návrhu přece celou dobu mluvím o HCl, ne kyselině citronové!!!!
Takže ta to tvoje námitka se mi jeví jako pouhé slovíčkaření. Jestli je to VMS nebo CDS, je dle mého názoru naprosto jedno. Pouze s tím rozdílem, že já dám těm sloučeninám dostatek času na zreagování a tudíž se blížím k představě CDS daleko více než k VMS, ve kterém je veliké množství ještě nezreagovaných složek.

Tvrdit, že "rozdíl mezi chloridem sodným a chloritanem sodným je jen trocha kyslíku", je přece pod tvojí úroveň. To nemohu brát ani jako vtip.

Je možné, že ClO2 nasákne do plastů a zbarví je. Ale při tom mém postupu se ClO2 dostává do styku s plastem daleko kratší dobu než při klasické výrobě CDS. Vždyť se zde používají plastové hadičky, plastové láhve kdo ví od čeho! A všechno to zůstane v kontakru z chlordioxidem daleko delší dobu! Tady to nevadí? Nikde jsem nějaké stesky na toto nečetl. Až najednou je to hrooozný problém.

Mně se ten "kotelní kámen" na stěnách stříkačky udělal až tehdy, když jsem schválně zkusil skladovat výsledný produkt v ní po dobu 24 hodin v ledničce. Chci z toho použít vždy kapku do vody na vyplachování úst po čištění zubů.
Pokud by to barvení tak vadilo, tak co uživateli brání v tom, aby výsledný obsah již přetlačil do vody a skladoval tu vodu ve skleničce? Dle mého názoru nic.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od Slavek Krepelka »

xdraho píše: ... Takže ta to tvoje námitka se mi jeví jako pouhé slovíčkaření. ...
Pak se nediv, že se po tobě někdo občas sveze. Kdybys měl hlavu na správném místě, taky by ses jak jsem Ti doporučil podíval na ty hydroxyly a H2 a jak nepatrné množství H2 dokáže udělat veliký rozdíl v tom, jak se organismus zachová. Slovíčkaření :roll: Jenom pár mikrogramů soli :help: A co ten extra vodík? :smoke:

Čau, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od xdraho »

Slávku, promiň, ale to už je asi zbytečná diskuze.

Proč sem najednou pleteš ten vodík, který jsem mimochodem do té rovnice dal já?
Vždyť k jeho zapojení do dějů v těchto reakcích dojde (nebo spíše nedojde) stejně ať už se ty plyny rozpouštějí v té stříkačce nebo až po průchodu hadičkou v láhvi.

Můj postup se od klasického používání VMS liší pouze tím, že já dám sloučeninám více času na zreagování bez úniku plynu. Od klasického CDS se zase liší tím, že se s tím musím méně patlat.

Nechejme to už na jiných čtenářích. Ať si udělají svůj názor případně své pokusy.
Já jsem chtěl jen sdělit svůj nápad a to jsem provedl. Víc od toho nečekám.
Rozšířím to případně ještě po jiných diskuzích na netu a pak se třeba uvidí.

Dobrou noc.
Drahoš


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od Slavek Krepelka »

VMS, na rozdíl od CDS a zanedbaje kuchyňskou sůl, produkuje také H2. Tímto dochází k tomu, že tělo dostane společně nejen velice užitečné oxidační činidlo v podobě ClO2, tedy chlordioxidu, na podporu oxidačních procesů potlačujících patogenezi a možná i podporující některé oxidační procesy látkové výměny, ale zároveň dostane v čerstvém VMS vodík H2, který s oxidanty všeobecně nereaguje, ale za to reaguje s radikály hydroxylové skupiny OH, které jsou vedlejším produktem radikální oxidace v případě, že není dostatečná tělesná produkce enzymů, které neutralizují (deoxidují) přebytky především přirozeného H2O2 v buňkách a organelách. Tímto VMS dodává současně jak nutné oxidační radikály, sloužící k odstraňování patogenů, tak dehydroxylující vodík, odstraňující nežádoucí produkt oxidace OH. VMS se tímto svou funkčností staví nad CDS, alespoň v ústním podání ;)

S laskavý pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od xdraho »

Takže já budu VMS používat vnitřně, ale tak, jak jsme se už bavili, tedy nejdříve požitím chroritanu a pak následným požitím HCl (třeba by to šlo i v opačném pořadí). Podle tvého návodu jsem si to vyzkoušel a je to naprosto bez problémů (alespoň u mne) a bez pachutí. A dostanu do sebe i ten vodík, který by při klasickém použití VMS unikl do ovzduší. :D

No a svoji stříkačkovou metodu si nechám na výrobu roztoku ClO2 pro použití jako jsou výplachy úst, kožní problémy, možná i koupele nebo třeba obklady.

Život si již sám určitě řekne, co kdy použít. Hlavně být připraven :D

Ahoj!
Drahoš


Odpovědět

Zpět na „MMS - Miracle Mineral Solution“