CDS - Aktivace, Concentrace, Spekulace a Měření

Univerzální léčivý prostředek

Moderátoři: rival, Merlin

Odpovědět
Uživatelský avatar
jardax
Zasloužilý člen
Příspěvky: 222
Registrován: úte 06 dub 2010 1:57
Dal: 56 poděkování
Dostal: 104 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od jardax »

Tak konečně papírky jsou doma. Stručně popíšu - v tubě je 100 kusů, každý má rozměr 47x7mm a reakční je celá plocha. Není problém z každého udělat 7 čtverečků do pinzety.
"Kolečko" má celkovou délku cca 4.7m a šířka pásku je 4mm.
Pokud máte zájem, cena za tubu nebo kolečko je 210 ká včetně poštovného.
ObrázekObrázekObrázekObrázek


xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od xdraho »

Ahoj Jardo,
pokud to nabízíš k prodeji, můžeš odložit jednu tubu pro mne? Za případné odprodání předem moc děkuji :)

Teď ale koukám na ty obrázky a mám pocit, že to jsou testovací papírky na volný chlór (Precision Chlorine Test Paper, ...solution available chlorine....). Kdyby to bylo na ClO2, tak by tam bylo něco o kyslíku (chlorine dioxide nebo tak nějak). Nebo se pletu?

S pozdravem
Drahoš


Uživatelský avatar
jardax
Zasloužilý člen
Příspěvky: 222
Registrován: úte 06 dub 2010 1:57
Dal: 56 poděkování
Dostal: 104 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od jardax »

No prodávaj to jako "chlorine dioxide test strips" a i to tak funguje. Vypočítaná koncentrace CDS vychází, tak to je super :)


smajlicekk
Stálý člen
Příspěvky: 79
Registrován: ned 04 pro 2011 21:23
Dostal: 8 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od smajlicekk »

Ahoj Jardo, prosim te, vzala bych si 2x tubu s papirkama, jestli jsou jeste volne. Diky. S


xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od xdraho »

Vypočítaná koncentrace CDS vychází, tak to je super
Takže podle toho, jak jsi tu koncentraci už jednou počítal, tak v tom půllitru vody by měla být z 10 ml chloritanu koncentrace ClO2 cca 3400ppm. Fakt to tak bylo?
Napiš, prosím, jak jsi tu koncentraci s těmi tvými papírky měřil. Ať se ujistím, že přemýšlím správně. Směsi nebyly nikdy mou silnou stránkou :)
Ještě lepší ale bude říct, že "tady máte litr CDS odpovídající cca 200 kapkám MMS". To už pak pochopím i já :)


Uživatelský avatar
jardax
Zasloužilý člen
Příspěvky: 222
Registrován: úte 06 dub 2010 1:57
Dal: 56 poděkování
Dostal: 104 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od jardax »

xdraho - nejde to tak jednoduše přepočítat na mms - není kapka jako kapka, takže tudy cesta fakt nevede. Můžeme vycházet z doporučené koncentrace ClO2.
Udělal jsem čerstvý roztok plynu v 0.5l vody z 10+10ml látek. Vzniklý roztok naředil 1:40 a 1:80. Papírky ukázaly cca 100ppm a 50ppm. Zdůzazňuji, že nepoznám 120ppm od 100ppm. Poznám, že to např. není 100 a je to víc než 50.
Pokud tedy chcete pít 50ppm, nechte zreagovat 10ml 25%ního chloritanu s 10ml 50%ního hydrogensíranu v 0.5l vody a nařeďtě 80x.
Edit: už je mi to fakt blbý lejt CDS do záchodu - po těch experimentech to opravdu jinak nejde, papírky a "žlutá" voda jsou fakt všude :) Jestli někdo chcete, grátis pošlu.


xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od xdraho »

už je mi to fakt blbý lejt CDS do záchodu - po těch experimentech to opravdu jinak nejde, papírky a "žlutá" voda jsou fakt všude :)
Ty bláho, ty se v tom snad i koupeš :laugh:
Pokud tedy chcete pít 50ppm, nechte zreagovat 10ml 25%ního chloritanu s 10ml 50%ního hydrogensíranu v 0.5l vody a nařeďtě 80x.
To znamená, že z 10 ml 25%ního chloritanu jsi vyrobil 40 litrů 50ppm?
Tedy z 1 ml to je 4 litry 50ppm.
A když budu počítat plus mínus autobus 20 kapek na 1 ml, tak v 1 litru je plyn z 5 kapek a to dělá dle tvého měření 50ppm!

Kdybych to vzal obráceně, že jako vyrábím jen roztoky, tak 1 ml 25% chloritanu je 0,3g čistého chloritanu, což odpovídá 0,178g chlordioxidu. Když zase cvičně vezmu, že 1ml je 20 kapek, tak mi vyjde, že 5 kapek je 0,045g chlordioxidu což by mělo odpovídat 45ppm v litru.
Takže to opravdu plus mínus vychází!!!!!! Perfektní!

A to někdo opravdu používá tak slaboulinkou koncentraci 5 kapek na litr? Já při tom mém cvičném užívání si dělám roztok v 160ml lahvičce od Alpy a dám do ní 16 kapek. Pak to při použití cca 3x zředím. Takže používám 16 kapek na cca 0,5 litru, tedy 32 kapek na litr! A vůbec mi to nepřipadá silné :)

Zkoušel jsem včera na 16 kapek chloritanu dát 25 kapek hydrogensíranu v té koncentraci, co jsem spočítal, takže jsem počítal s tím, že nějaký hydrogensíran zůstane nezreagovaný a už to bylo nechutně a podivně nakyslé.

Na mé gusto by to chtělo přejít na nějakou jemnější chémii, aby člověk nemusel pracovat s takovými objemy vody.
Mám teď v prádelně rozdělaný ten tvůj poslední nápad. 0,5 litrovou nádobu, v ní 0,25 litru vodu, v tom štamprli a v ní 50 kapek chloritanu a cca 70 kapek hydrogensíranu té mé koncentrace a trošičku vody, aby to na začátku tak nevřelo. Je to tam asi čtyři hodiny a zatím difuze barvy v nádobě a ve štamprli nevyrovnala. Uvidím, jak to bude vypadat ráno.

Zdraví Drahoš
P.S. Jardo, napiš mi, kam ti mám poslat ty peníze!!!!!


constantin00
Stálý člen
Příspěvky: 36
Registrován: sob 23 říj 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od constantin00 »

Pripájam aktuálny odkaz skadial sa dajú lacnejšie objednať papieriky na meranie 0-500 ppm v mms/cds

http://www.grainger.com/Grainger/LAMOTT ... Pid=search

:)


Ilona
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: sob 21 led 2012 13:15

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od Ilona »

Prosím Vás mám dotaz, mužete mi někdo vysvětlit,proč v knihách Jima Humble není žádná zmínka o tom,že by vedle chlordioxidu,aktivací kyselinou citronovou nebo HCL vznikal ještě volný chlor?Ty lidi mají snad také proboha nějaké znalosti chemie,ne?Nejdříve citronka,ted v nové knize bude vše aktivované HCL a nejspíš asi až v další knize bude zmínka o hydrogensíranu sodném.Už tomu fakt nerozumím a pokud vzniká chlor,třeba i v minimálním množství,nemuže ho chlordioxid zneškodnit?Jak bude teda pusobit spolu s chlordioxidem?děkuju za odpověd. I.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Ilona píše: .... Už tomu fakt nerozumím a pokud vzniká chlor,..
Nevzniká chlor, ale uvolňováním chloru vzniká zase kyselina chlorovodíková (solná) a kyselina chlorná. Kyselina chlorná se nutně opět zůčastňuje reakce s chloritanem a je tedy také zároveň odbourávána. Kyselina chlorná je v nizounkých koncentracích a množství, kterých se to týká, i produktem našeho vlastního buněčného metabolismu. Tam není co řešit. Těžká voda je docela slušný jed i v dost malých množstvích a jelikož o tom nevíš, piješ ji dnes a denně. V kohoutí vodě je kyselina chlorná taky, i když tam to dlouhodobě průšvih je hlavně díky litinovýmu a železnýmu potrubí a vybavení vodáren. Trochu průšvih nejspíš byly do jisté míry citráty z aktivace citronovou v MMS, ale taky je to otázkou, do jaké míry a do jaké byly prospěšné. Bát se té trošky kyseliny chlorné je jako bát se domácí kočky, protože taková jedna větší, tygr, by Tě sežral. Říká se tomu dělat z komára velblouda, ze kterého si pak sem tam někdo udělá koníčka. Počti si něco z Pala, jaký jsou s aktivací HCl klinické zkušenosti, a snad taky dojdeš na to jaký je rozdíl mezi tím, jak se věci mají v přebujelé představivosti nebo na ubohém papíře, a jak se mají ve skutečnosti.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
jardax
Zasloužilý člen
Příspěvky: 222
Registrován: úte 06 dub 2010 1:57
Dal: 56 poděkování
Dostal: 104 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od jardax »

Ilona píše:Prosím Vás mám dotaz, mužete mi někdo vysvětlit,proč v knihách Jima Humble není žádná zmínka o tom,že by vedle chlordioxidu,aktivací kyselinou citronovou nebo HCL vznikal ještě volný chlor?Ty lidi mají snad také proboha nějaké znalosti chemie,ne?Nejdříve citronka,ted v nové knize bude vše aktivované HCL a nejspíš asi až v další knize bude zmínka o hydrogensíranu sodném.Už tomu fakt nerozumím a pokud vzniká chlor,třeba i v minimálním množství,nemuže ho chlordioxid zneškodnit?Jak bude teda pusobit spolu s chlordioxidem?děkuju za odpověd. I.
To zas bude mela :)
To, že v knize JH nikdo nezmiňuje komplexní reakci chloritanu s kyselinou je skutečně zarážející. Nad vznikem chlóru a E331 - citronanu sodného se nikdo nepozastaví. Nikdo nedoporučí zvíšit příjem vitamínu D. Atd.....
MMS funguje skvěle, o tom není pochyb, ale dodatečně přiznat po tolika letech, že s lékem užíváme i něco "špatného".....
Jako bych to slyšel, "a co je špatného na troše E331 a chlóru?" Proč je CDS všeobecně lépe snéšeno než MMS?
No bóže, ždibec chlóru ---> kys. chlorné, ale on to není vůbec ždibec a už vůbec to není andílek - http://www.aquanomine.cz/ovode.php?p=chlor
"MMS léčí, tak nemel" - jojo, zajetej kšeft, přece si ho nenecháme zkazit...
Tak a teď hurá do mě :pivko:
Edit: zkusím mejlem požádat o vyjádření Pavla Eiselta - kontaktní osaba společnosti czCHEM - jak to tedy s chlórem a E331 vlastně je. Jako jediný autorizovaný prodejce pro ČR bude jistě vědět.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od Slavek Krepelka »

jardax píše: ... To zas bude mela :) ...
Ten odkaz mi připomíná ty pány, co ušťědřujou druhým balvany. Až k tomu budou přidané odkazy, pak bude o čem mluvit. Klinické zkušenosti praví, že MMS přes všechnu tuhle teoretickou jedovatost tělo čistí a nemoce odstraňuje. Proti tomu je každá teorie a každé výrokování expertů a povětšinou to hlásných trub a ne skutečných výzkumníků, naprosto bezvýznamné. Jde o ty samé lidi, kteří se naváží do MMS. Podle nich bude za chvilku jedovatý i chloro :) fil :D v brokoli. Jenom se vyhýbají skutečnosti, že jedem není kyselina chlorná, ale chloridy železa a dalších kovů z trubek. Jenže to napáchá i chlordioxid prohnaný kovama, specielně takovou směsí, jako je litina a ocele. Jenže to by člověk musel pro rozumy někam jinam. Další zkušeností je, že voda se v řádech chloruje už sto let a ačkoliv se od chloru už několik desetiletí upouští ve prospěch chloritanu, nárůst populačních nemocí je velice dramatický, včetně těch raků. :bye:

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
jardax
Zasloužilý člen
Příspěvky: 222
Registrován: úte 06 dub 2010 1:57
Dal: 56 poděkování
Dostal: 104 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od jardax »

Jednoduché otázky Slávo:
- proč je CDS všeobecně lépe snéšeno než MMS?
- popíráš vznik chlorderivátů reakcí kys. chlorné s organickými látkami?
- popíráš škodlivost chlorderivátů?
Pro ty, kteří se zabývají touto problematikou důkladněji:
http://www.mzp.cz/ris/ais-ris-info-copy ... enDocument


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Je
jardax píše: proč je CDS všeobecně lépe snášeno než MMS?
Citráty při aktivaci citronovou a pravděpodobně doreagovávání v žaludku. Při aktivaci ClO2 chlorovodicí opět doreagovávání v žaludku, ale taky již naučený odpor k MMS aktivované citronovou.
jardax píše: popíráš vznik chlorderivátů reakcí kys. chlorné s organickými látkami?
Nikoliv. Popírám, že je to svým množstvím pro léčení ClO2+HCl významné, specielně ve formě CDS.
jardax píše: popíráš škodlivost chlorderivátů?
Opět nikoliv. Popírám, že je to svým množstvím pro léčení ClO2+HCl významné.
jardax píše:OpenDocument
Cituju:
které se nepodařilo zcela odstranit úpravou vlastností vody (např. huminové látky), vedlejší produkty, které výrazně ovlivňují kvalitu pitné vody.
Huminové látky jsou velice široký pojem, nicméně, jsou to přesně ty látky, ze kterých je umotáno v přírodě mumio. Dohledej si to. Je to tu. Použití především ústně a definitivně po požití chlorované žaludeční HCl.

Cituju:
koncentrace bromidů ve vodě a další A další. Všechny chloridy kovů jsou nesmírně lehce stravitelné. Tady vězí problém s kovovými potrubími stejně jako kovy v potravě i v té pitné vodě a kde čem.

Cituju:
2. Experimentální část
2.1 Modelová chlorace přirozených organických látek ve vodě
Chlorační pokusy byly prováděny na povrchových vodách s obsahem huminových látek (vodárenské nádrže Josefův Důl a Fláje, vltavská voda) a to následujícím postupem: 300-ml vzorkovnice pro stanovení kyslíku byly nejprve ze 3/4 naplněny
testovanou vodou, pak byly nadávkovány
(1 - 4 ml) zředěnéhotechnického roztoku
chlornanu sodného, v závislosti na požadované chlorační dávce, a nakonec byly vzorkovnice doplněny vodou po okraj, uzavřeny a promíchány.
Chlornan sodný je NaClO, což je samozřejmě jeden z produktů reakcí NaClO2. Zde může být do jisté míry příčina nevolnosti v nedoreagované NaClO2+HCl požitím VMS. Nicméně, chlorinace jak vidíš není dělána plynným chlorem. Plynným chlorem se pokud vím moc pitná voda nedělá z praktických důvodů se skladováním a manipulací chloru. Nemluvíme tedy o rozdílu chlorinace pitné vody chlorem a tudíž kyselinou chlornou. Jde o vejce a hrušky.

Cituji:
Podle ČSN 75 7111 činí nejvyšší mezná hodnota CHCl3 v pitné vodě 30 mg/l [5]. Chloroform patří mezi potenciálně karcinogenní látky [6]. Toxikologické studie prokázaly, že DCAA a TCAA jsou karcinogenní a mutagenní látky. Limitní koncentrace těchto látek doporučené Světovou zdravotnickou organizací z roku 1996 jsou pro DCAA 50 mg/l a TCAA 100 mg/l, Pitné vody člověk spotřebuje na vaření a pití zhruba 3l denně, což znamená denní přísun cca 90mg chloroformu (který se odstátím, či vařením rychle odstraňuje odparem) maximum a 300mg dalších organických chloridů včetně organických trihalogenů denně.

Nyní pane. Užívání MMS v jakékoliv podobě má být na prázdný žaludek. Pokud je tak činěno, žádná chlorinace organických sloučenin se nekoná. Pokud člověk použije na zředění pitnou vodu, ty halogeny v ní už jsou a není o čem mluvit z hlediska aktivace ClO2 čímkoliv, včetně užívání CDS. Pokud je použita voda bez organíckých látek, z dobrého pramene, osmotická, či destilovaná, nemá žádný z derivátu chloru, včetně jakéhokoliv praktického množství kyseliny chlorné, z čeho vznikat.

V podstatě lze říct, že rozdíl v množství škodlivin přicházejících aktivací NaClO2 pomocí HCl navíc při správném užívání a co přijde v ochlorované povrchové kohoutí vodě je velice významný a že to, co přijde aktivací NaClO2 HCl je v poměru zanedbatelné, nemluvě o těch chloridech kovů v pitné vodě.

Pokud mluvíme o CDS aktivaci HCl, jednak nedochází k tvorbě významného množství volného chloru a tím kyseliny chlorné CDS a jednak nedochází při správném užívání CDS ke styku stopové kyseliny chlorné s organickými látkami v žaludku.

Howk, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
SOUSAN
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 04 dub 2013 13:24

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od SOUSAN »

Pro JardaX

Měla bych zájem o papírky, nebo klidně o pásek. Máš ještě nějaké k dispozici na poslání?


Odpovědět

Zpět na „MMS - Miracle Mineral Solution“