CDS - Výroba a Skladování

Univerzální léčivý prostředek

Moderátoři: rival, Merlin

Odpovědět
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od sisa »

Bardioc, díky.
Ještě, že vás tady, kluci, mám. :good:


josip
Stálý člen
Příspěvky: 36
Registrován: pon 19 zář 2011 8:14

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od josip »

moze to pls niekto prelozit?
aspon tu cast ak tam je kolko sa odporuca tych ppm u cds



ps - p.jim ma pekny kamen v klobuku, aj ja taky chcem :jump:


JasonX
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: pát 06 led 2012 16:07
Dal: 5 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od JasonX »

Skouknul jsem zběžně to video a to nejdůležitější z toho je asi to, že je nejvhodnější si vyrobit CDS koncentrát se známou koncentrací. Jim Humble zde ukazuje postup pro získání známé koncentrace CDS (samozřejmě s použitím testovacích proužků).
Ve zkratce: Na výrobu CDS - 1 unce (cca 30ml) kyseliny citronové (50%) a 30ml NaClO2 do dětské láhve, do vařící vody a ClO2 hadičkou do destilky (cca 20min).

Postup změření koncentrátu: Do skleničky 9ml vody a 1ml vyrobeného koncentrátu, Jim H. naměřil více než 500ppm, což odpovídá 500 x 10 = 5000, tedy více než 5000ppm. Rozředil koncentrát 4 uncemi vody (cca 1,2dcl) a opět do skleničky 9ml vody a 1ml CDS. Nyní naměřil cca 400ppm, což je 4000ppm CDS.

Jak vyrobit silnější CDS: 400ml vyrobeného CDS dal do skleničky a opět do něj nahustil 20min ClO2 již zmíněným postupem.

Postup měření silného koncentrátu: 39ml vody a 1ml CDS do skleničky. Naměřil více než 500ppm (horní hranice stupnice), takže CDS má cca 500 x 40 = 20000, tzn více než 20000ppm. Dále rozředil CDS cca 3:1 s vodou a opět změřil stejným způsobem a tentokrát byla koncentrace cca 250ppm, tedy 250 x 40 = 10000ppm. Dle jeho závěrečných slov, odpovídají 2 kapky této koncentrace 1 kapce MMS, tzn. v protokolu 1000, 3 kapky MMS po 1,5hod odpovídají 6 kapkám CDS s koncentrací cca 10-12000ppm.

Mimo jiné se během předvádění výroby CDS zmínil J.H. o koncentraci CDS vhodné k pití, ta je 25-50ppm.

J.H. si během výroby také jednou zapoměl pustit ventilátor a dostal asi pěknou dávku do plic, takže se pěkně rozkašlal :lol: . Úplně jsem s ním cítil - dle vlastní nemilé zkušenosti :( . Nahoře na videu také ihned proběhlo psané varování, abyste nezapoměli ten ventilátor pustit!

Takže to by byl asi ten nejdůležitější výcuc z toho videa (jinak to video má cca 1,5hod!)

A určitě nečuchejte k reagující směsi chloritanu sodného s kyselinou citronovou!!!!!!!! :color:
:bye:


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Milan_Sk píše:Zdravím, môžem dať jednoduchú otázku či sa nedá takto vyrobiť CDS ? Aktivujem si 30 kvapiek a tie nechám prebublať v litrovej fľaši s vodou za pomoci pumpičky z akvária a hadičky. Nerovná sa potom liter tejto vyrobenej CDS 30 kvapkám MMS ? Len ma to napadlo či to nieje to isté, ďakujem za odpoveď. Možno to už niekto meral a skúšal.
Nerovná. Až to rozděláš tak se podivíš, koliík Ti ve vyvíječi zbylo rozpuštěného chlordioxidu. Nedělej to bez pořádného větrání, nebo si užiješ jako několik z nás.

Nicméně, vzpomenuvše si na to, co jsem CDS zkoušel na chemicky neutrální poměr MMS a kyseliny citronové, je určitě možno z vyvíječe vyndat prakticky všechen chlordioxid ohříváním (velice blízko bodu varu) a mícháním. Pokud Ti zbyde čirá tekutina ve vyvíječi, dostal jsi z toho vše za předpokladu, že jsi dal do vyvíječe přebytek kyseliny, což 1:1 MMS a 50% Humble citronová bohatě zmákne. Potom bys skutečně měl v CDS lahvi vše, co bylo možno z reakce dostat.
Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Milan_Sk
Starší člen
Příspěvky: 194
Registrován: sob 19 lis 2011 20:00
Bydliště: Slovensko, Košice
Dal: 3 poděkování
Dostal: 10 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od Milan_Sk »

Ďakujem Slavek, pokiaľ som to dobre pochopil ak ostane vo vivijáči bezfatrebná tekutina tak sa to dá prirovnať ku kapkám ? Ide mi hľavne o to, že ak spravím povedzme z tých spomínaných 30 kvapiek 1 l. CDS aby nebol silnejší ako tých 30 kvapiek.


Prečo sa trápiť s MMS, ak je tu CDS http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=36&t=2325
josip
Stálý člen
Příspěvky: 36
Registrován: pon 19 zář 2011 8:14

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od josip »

uvaha --- ja som tak rozmyslal, ze ci u cds nie je dolezite maximum ako minimum.lebo predsa jedna sa o plyn...
cize priklad 200ppm u cds pokial neuskodi zdravym bunkam tak vsetko pod 200ppm by malo pomoct..


Milan_Sk
Starší člen
Příspěvky: 194
Registrován: sob 19 lis 2011 20:00
Bydliště: Slovensko, Košice
Dal: 3 poděkování
Dostal: 10 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od Milan_Sk »

Ďakujem, rád by som sa pustil do CDS, ale papieriky za 20.- € sa mi fakt nechce kupovať. To už potom zaváňa horším biznisom ako farmaceutickým. Nieje na to nijaká osvedčená fitna ako to spraviť bez papierikov a sa nepredávkovať ?


Prečo sa trápiť s MMS, ak je tu CDS http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=36&t=2325
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Batles píše: Ještě jeden poznatek, destilka při probublávání musí být studená :!:
Jinak nedojde k plnému nasycení. Když je destilka pokojové teploty, tak se nasycenost významě sníží.
Naprosto zaručeně. Toto je vlastnost rozpouštění všech plynů alespoň ve vodě. Proto se i sodovka a pivo podávají studené. Teplá sodovka se nedá prakticky vyrobit. Čím studenější, tím lepší rozpustnost plynu, takže třeba i destilka z mrazáku těsně před tím, než voda zažně mrznout. Stejně tak na to má vliv tlak, čím větší, tím větší rozpustnost, ale to je u CDS mírně řečeno nepraktické a nejspíše nebezpečné. Pokud vím, dokáže se chlordioxid pod tlakem (nevím jakým a za jakého poměru k teplotě) samovolně rozložit na chlór a kyslík, stejně jako třeba acetylén se dokáře rozložit na nevím co, a může dojít k výbuchu. Pokud by tedy někoho vynalézavého napadlo, že bude CDS vyvíjet pod tlakem, snad aby si to radši odpustil. Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
josip
Stálý člen
Příspěvky: 36
Registrován: pon 19 zář 2011 8:14

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od josip »

ak batles uvadza 3kapky mms v dcl vody je cca 35ppm a ja uvadzam 5ml chloritanu+5ml kys.citr. v 5Litroch na 30minut bublania je cca 40-50ppm v dcl tak pre teba je dolezite ppm, co si myslim ze je ok pre teba

aj ked po 30min seansy bublania moj mms roztok nezostane ciry,co ma prekvapuje kedze po tvojich 20min roztok ciry je ako pises.
mimochodom som cital ze oxid chloricity nici vitamin E....mate aj vy taketo poznatky---z tohoto dovodu by som neuzival mms dlhodobo, kedze biologicke posobenie vit.E je celkom vyznamne.


Milan_Sk
Starší člen
Příspěvky: 194
Registrován: sob 19 lis 2011 20:00
Bydliště: Slovensko, Košice
Dal: 3 poděkování
Dostal: 10 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od Milan_Sk »

Ďakujem josip, držím sa Tvojho plánu :) Aj tak ma zaujíma koľko je to kvapiek a nielen ppm, nerozumiem tomuto prepočtom na ppm. Môj roztok fakt ostal bez sfarbenia po 20 minútach, robil som to vonku a do ľadovej vody.


Prečo sa trápiť s MMS, ak je tu CDS http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=36&t=2325
josip
Stálý člen
Příspěvky: 36
Registrován: pon 19 zář 2011 8:14

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od josip »

zajtra bublam novych 5L tak dam vediet..


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Další várka

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Opět jsem vařil CDS a při tom jsem udělal pár pozorování a příště bude trochu změna.
Omylem jsem přicákl destilku do MMS a nechal jsem to plavat, Tím jsem měl naředění směsi vodou ještě řidší než minule, kdy jsem dal do standartního 28% chloritanu 10% HCl. Tentokrát to bylo odhadem tak 7% HCl. Vyvíjení bylo podstatně pomalejší než minule a nezbývá mi než usoudit, že čím větší obsah vody ve směsi, tím hůře se z ní plyn dostává. Příště tedy zkusím 50% HCl. Přesto, že jsem přivedl vodu v hrncive kterém jsem měl vyvíječ, až do mírného varu, absolutně se mi nepodařilo dostat všechen plyn ze směsi a ke konci vyvíjení po zamíchání a momentálním uvolnění plynu se porušila nějaká rovnováha a měl jsem co dělat, abych dalším mícháním docílil toho, aby se mi už udělané CDS z bublací nádoby nepřecuclo zpět do vyvíječe. Z toho lze usoudit, že pokud je použita tato přímá metoda, bez vzduchovače, plyn se váže ve slané vodě vyvíječe daleko lépe, než do samotného vyvíjeného a pěkně zeleného CDS. Zde se snad dá usoudit, že slaná voda ve vyvíječi (tmavě hnědá) absorbuje čistý ClO2 zatraceně lépe, než neslaná voda v bublací nádobě, I přes veliký teplotní rozdíl.

Dále jsem si všiml, že zatímco voda v bublinkovači svižně zelená, stejně jako je zelený plyn nad hladinou směsi ve vyvíječi a v přetlaskávací hadičce, vzduch nad CDS v bublinkovači se k tomu vůbec neměl a zůstával čirý přes to, že nádoba byla celkem dobře utěsněna a barvička CDS jarní zeleně. To mi říká, že jsem nejen nedocíl saturaci CDS při danné teplotě, ale take to, že ClO2 se ve vodě rozpouští neuvěřitelně dobře. Lze zde přihlédnout k tomu, že ClO2 je nutně těžší než vzduch a bude se tedy po uvolnění z bublinek držet nad hladinou vody a tím pádem přikrývat hladinu vice méně nasycenou parou. Nicméně, po skončení procedury jsem z 50ml chloritanu dostal tentokrát skoro 2 litry CDS a alespoň pokud mne paměť nešálí, zelenějšího a smradlavějšího než napoprvé, díky tomu, že jsem směs tentokrát ohřál skoro na bod varu vody a dostal víc plynu z vyvíječe.

Když jsem končil, vrazil jsem bublinkovací konec hadičky do studené vody v připravené zavařovačce a nechal vyíječ, ať si z ní tedy nacucne, když se mu tak moc chce, a ať se tím naředí. To zapracovalo velice dobře a v momentě, kdy jsem obsah směsi ve vyvíječi zvýšil bajvoko 3x a vyvíječ se mi doplnil na plný objem, hadičku jsem z extra zavařovačky vyňál. Tím jsem směs i skleněný vyvíječ taky relativně pomalu ochladil, abych ho mohl vzit do ruky a aby mi při chlazení nepraskl. Napustil jsem dřez studenou vodou, rychle do něj obsah vyvíječe vypustil a zatím co mi běžela voda jsem vytáhl špunt. Domníval jsem se, že takovéto zředění zbytku obsahu vyvíječe už moc škod nenadělá a že už se člověk nenaloká samotného plynu. Chyba lávky. Ačkoliv jsem měl v kuchyni ve dveřích větrák a další v okně pokoje, do kterého se kuchyň větrá, byla to stale ještě dost síla. Zdaleka ne to co napoprvé, ale dost. Mám tu tedy pěkně vysterilizováno :D
To mi říká, že v momentě, kdy už CDS směs nemá nad sebou nasycenou páru ClO2, uvolňuje se z roztoku zatraceně dobře do vzduchu. Z toho a předešlého tedy mohu usoudit, že Eiseltova metoda vyvíjení s přebublávačem má mnoho do sebe a že s její pomocí asi člověk může dosáhnout lepší efektivity toho, kolik dostane z danného množství směsi CDS, pokud to někomu stojí za tu štrapáci si udělat takový vyvíječ. Dále mi z toho vyplývá, že pokud člověk přechovává uvařené CDS v lednici a ve tmavé flašce, k největším ztrátám koncentrace dochází především opětovným otevíráním lahve. Bylo by tedy na snadě držet CDS pro momentální a brzkou spotřebu v menší lahvi, opět dobře těsněné a v lednici, a otevírat velkou lahev pro doplnění menší v podstatně delších intervalech, než by ji člověk otevíral při denim používání přímo.
Co se týče zbavení se zbytku nevyčerpané směsi z vyvíječe, definitivně bych doporučil dělat zásadně venku, pokud je to jen trochu možné.
S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Milan_Sk
Starší člen
Příspěvky: 194
Registrován: sob 19 lis 2011 20:00
Bydliště: Slovensko, Košice
Dal: 3 poděkování
Dostal: 10 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od Milan_Sk »

josip píše:zajtra bublam novych 5L tak dam vediet..
Zdravím josip, ako si dopadol s bublaním ?


Prečo sa trápiť s MMS, ak je tu CDS http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=36&t=2325
josip
Stálý člen
Příspěvky: 36
Registrován: pon 19 zář 2011 8:14

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od josip »

opat som pouzil 5ml+5ml na 5L na 30min a vysledok je okolo 50ppm, urcite nie nad 100ppm,alebo pod 25ppm
ale aj tak mi nezostal roztok ciry ale takmer rovnako zlty ako vysledne cds akurat matne, nie cire.

po 8dnoch 6x1dcl denne cds nebadam zlepsenie ani zhorsenie mojho zdr.stavu


roderio
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: ned 14 říj 2012 11:50

CDS - skúsenosti

Příspěvek od roderio »

Mám jednu otázku či sa dá CDS vytvoriť len pomocou kyseliny citronovej alebo je možnosť aj HCL


Odpovědět

Zpět na „MMS - Miracle Mineral Solution“