CDS - Výroba a Skladování

Univerzální léčivý prostředek

Moderátoři: rival, Merlin

Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od Slavek Krepelka »

roderio píše:Mám jednu otázku či sa dá CDS vytvoriť len pomocou kyseliny citronovej alebo je možnosť aj HCL
Jakoukoliv kyselinou. Aj sírovou. Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
jaro.52
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: stř 07 lis 2012 11:44

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od jaro.52 »

Začínám .... včera som obdržal MMS1 a kyselinu citronovú. Najradšej by som začal s metodou CDS technické vybavenie mám, ale nemožem najst názov papierikov na meranie ppm, prípadne kde sa daju kupiť(dobré by bolo aj foto obalu). Dalšia otázka čo ma trápi, je množstvo, napríklad 1dl-50ppm alebo 2dl-50ppm je rozdiel, ako z toho von?
Za každú radu budem velmi vďačný !!!
Tu alebo na "jaro.52@azet.sk


brano
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: stř 07 lis 2012 22:09
Dostal: 1 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od brano »

CDS si vyrabate ci kupujete? Ak vy rabate ako? seriou 3 flasiek ako je na videu? Aku cca koncentraciu ppm dosiahnete?


Stepan
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 21 úno 2008 17:48
Bydliště: Praha / Lounsko
Dal: 1 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od Stepan »

Batles píše:
Radek píše:Rád se přidám, pokud by to bylo možné. Pak bych zaplatil půlku poštovného.
:laugh: Já taky a zaplatím třetinu poštovného :laugh:
čtvrtinu...


pokuston
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: úte 27 lis 2012 22:54

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od pokuston »

Ahoj všichni..:-)
v knize J.Humbla i na videu s P.Eiseltem se píše v souvislosti s výrobou CDS o silikonové hadičce. Ví někdo, kde jí sehnat ? nebo jí lze nahradit hadičkou z jiného materiálu?


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od Slavek Krepelka »

pokuston píše:Ahoj všichni..:-) nebo jí lze nahradit hadičkou z jiného materiálu?
Dělal jsem to s PVC a jde to taky, akorát se může stát, že ji to naleptá. Vyhodit a příště novou. Jinak železářství, instalatérské potřeby, by silikonovou mělo mít taky. Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Milan_Sk
Starší člen
Příspěvky: 194
Registrován: sob 19 lis 2011 20:00
Bydliště: Slovensko, Košice
Dal: 3 poděkování
Dostal: 10 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od Milan_Sk »

Ja používam hadičku z nemocnice z infúzie a nevšimol som si, že by ju naleptalo.
Prajem veľa zdravia.


Prečo sa trápiť s MMS, ak je tu CDS http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=36&t=2325
Uživatelský avatar
Batles
Zasloužilý člen
Příspěvky: 681
Registrován: ned 14 pro 2008 22:59
Bydliště: poblíž města Tišnov
Dal: 283 poděkování
Dostal: 709 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od Batles »

Ideální je silikonová hadička z akvaristiky. Mám dojem, že dva metry stojí 15 Kč.


pokuston
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: úte 27 lis 2012 22:54

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od pokuston »

Moc děkuji za odpovědi a inspiraci, ale bohužel ani instalatéři, ani modeláři, ani zdravotnické potřeby(tam měli všelijaké, ale ne silikonové nejspíš z nějakého měkčeného plastu a ten se mě používat nechtělo, aby se hadička nezdeformovala, nebo zčásti nerozpustila v lahvi s CDS.:-) ) silikonové hadičky neměli samostatně ani v akvaristice , měli jenom hadice jako komplet se vzduchovadly, které, jak jsem se tady někde dočetl, jsou zbytečné, navíc relativně , v porovnání se všemi ostatními komponenty potřebnými k výrobě CDS i drahé.

Nakonec mě zachránili v prodejně s elektrotechnickými součástkami, kde jsem koupil 1,5 m silikonové hadičky, ovšem o vnitřním průměru pouze 2 mm. Takže jsem jí nastřihal na 3 kusy o délce 0,5 m a vsunul všechny tři do třech dírek ve víčku plastové lahvičky s MMS a začal vyrábět CDS.
Fungovalo to, jen si nejsem úplně jist, zda plyn odcházel všemi třemi hadičkami, nebo jen jednou.
Podle návodu jsem přiléval horkou vodu a vždycky se to pořádně rozbublalo, ale po chvíli- a tady bych prosím opět potřeboval poradit-to najednou vzalo zpětný tlak a CDS to začalo vysávat zpět do lahve s MMS..Znamená to, že jsem dal MMS malé množství(30 aktivovaných kapek proti 0,3 l vody v jímací lahvi), reakce ustala a vznikl podtlak , který začal vysávat obsah láhve s CDS?
Ale zas na druhé straně, roztok má asi stejnou barvu, jak ten, který připravoval na videu Pavel Eiselt a dořeďoval jej několikrát z koncentrátu na 50 Pbm. Dá se podle barvy zhruba zjistit , jaká je koncentrace?..


django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od django1 »

pokuston píše:ani modeláři, .............. jsem koupil 1,5 m silikonové hadičky, ovšem o vnitřním průměru pouze 2 mm.
vyber si průměr dle libosti : http://pelikandaniel.com/?sec=search&ln ... on&search=+

ale mám za to, že pro potřebný průtok plynu 2mm vyhoví.


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
pokuston
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: úte 27 lis 2012 22:54

Re: CDS - SKÚSENOSTI

Příspěvek od pokuston »

Použitím pumpičky na vduch je strašně hloupé vylepšení a použití pouze tlaku samotného ClO2 z vyvíječe je podstatně jednodušší, ekonomičtější a účinnější. Rychlost rozpouštění plynu je dána jednak celkovým styčným povrchem prostupujících bublinek, jednak tlakem v systému a samozřejmě čistotou plynu a operační teplotou. Pokud mícháme ClO2 se vzduchem, styčná plocha bublinky je obsazena nejen molekulami ClO2, ale i tím vzduchem a to tím více, čím je vyšší procento vzduchu.

Já si myslím, že to není hloupost z vlastní zkušennosti. Jednoduše pokud je mms vyčerpána a chlordioxid se již neuvolňuje, vzniká podtlak a v jistém okamžiku dojde v vyrovnávání tlaku z lahve s již vyrobenou CDS proti lahvi s MMS a odsávání CDS do láhve s MMS. Vzduchovací motůrek v láhvi s MMS vytvoří dostateční přetlak, že k tomuto jevu nedojde ..:-)


brano
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: stř 07 lis 2012 22:09
Dostal: 1 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od brano »

vokoun píše:8) Brano asi máš pravdu ale já nemám žádné zkušenosti CDS jenom s MMS tak jsem se chtěl jenom zeptat kde to schrastit protože já nejsem žádný chemik a do výroby se sám bojím pustit :roll:
vyrobit si prepojene 3 flasky je otazka 30 minut, naklady vratane vzduchovaca 10euro. A potom postup podla videa:


mahatma

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od mahatma »

dík za praktický jednoduchý návod. na zlepšenie rozpúšťania akéhokoľvek plynu v kvapaline prebublávaním je vhodné použiť vzduchovací kameň aby boli bublinky čo najmenšie - teda aby mali čo najväčší povrch...


brano
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: stř 07 lis 2012 22:09
Dostal: 1 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od brano »

podla mna netreba ziaden vzduchovaci kamen. Po hodine prebublavania bez kamena v prvej flaske koncentracia velmi vysoka vysoko cez 500ppm, v druhej flaske 500ppm a v tretej flaske 100ppm. A to co unikne do bytu z poslednej flasky aspom precisti vzduch :) A kamen pri druhom a dalsom pouziti bude podla mna plny bakterii, necistot...


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od vokoun »

:D Brano dík za info. Asi začnu studovat chemii :bhead: a půjdu do toho :lol:


Odpovědět

Zpět na „MMS - Miracle Mineral Solution“