Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Moderátor: aNONym

Odpovědět
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

yoli píše:... no a odkedy znovu popíjam kotvu, tak sa mi skoro pravidelne stáva, že ma pichá v boku, .....
Subjektívne sa mi behá o čosi "ľahšie" :jump:
... no jestli to nebude právě tím ... ;) ... ale pokud znáš čas, za kolik jsi to běhal "před kotvou", tak ho porovnej s nynějším časem ... :) ...

... jinak to, že se lidi "na kotvě" začnou nevědomky přepínat, se stává dost často ... najednou má totiž člověk pocit, že je zase "zpátky mladej", ale ještě nějakou chvíli trvá, než "doomládne" i tělo ... :D ...

... např. jeden můj kamarád v důchodu (žijící velmi zdravým způsobem) mi skoro měsíc tvrdil, že s ním kotva vůbec nic nedělá ... a teprve až poté, když si stáhl data z GPSky, tak zjistil, že svůj pravidelný každodenní cca 60 kilometrový okruh jezdí za podstatně kratší dobu ... :) ...

... a jinej známej v 56-ti letech zažil konfrontaci s realitou, jelikož si pod vlivem kotvy začal při chůzi poskakovat, během čehož si o jedny futra ve svém vlastním domě "rozčísl čelo" ... :lol: ...

.. :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
John.D.
Stálý člen
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 20 úno 2014 13:27
Bydliště: Ostrava
Dal: 172 poděkování
Dostal: 80 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od John.D. »

Ahoj všem,

tak mi to nedalo a přidal jsem se po Céčkové kůře na Kotvičníkovou jízdu :). Zatím beru třetím týdnem dle Anriho doporučení. Vařím ve skle dycky večer ve dvou litrech 4 lžičky. Dvojnásobnou dávku protože i žena se přidala. Té to ve finále ředím na polovičku, neb má o pár kilo méně a na mě tak aspoň zbude více. :). Na druhý den mi v konvici zůstane sedlina, kterou doplním 2l vody a zase uvařím druháka a doplním to čerstvými 4-mi lžičkami Kotvy. 3.tí den už sedlinu vyhazuju a vařím zase znovu jen čerstvou Kotvu. Někdy vařím 20 minut, někdy víc...když zapomenu tak i hodinu :(.

Popíjím ráno na lačno 2,5dcl hrnek spolu s 2gr céčka, následně za cca 15-20 minut hrnek s mlíkem spolu s Psylliem a tradá do práce, v práci snídaně a za cca 2 hoďky popíjím tak půl litru před obědem, cestou z práce dorazím druhý půllitr a doma už nejím tak popíjím zbytek Kotvy...

Nevím jestli je na postupu něco špatně, nebo je to takhle OK. Ale účinky se zatím dostavují jen pozvolna. Zlepšilo se trávení i nějaké to kilčo z váhy zmizlo, lépe spím - to rozhodně a to jsem se spánkem měl docela problémy. A co mě překvapilo :) .... nějak na sobě pozoruji, že jsem dříve ovíněn než obvykle. Teda jsem z Moravy, že ...tak nějak 2-4 sklénky za večer přece není ještě návyk :) ale poslední dobou mi stačí 3 a nestačím se divit :) Tak to jen trochu vedlejšího efektu. Co se libida týče, zatím nic no...

Kotvu kupuji u bylinkáře, ale když jsem se ho zeptal odkud je, tak ani nevěděl. Že prý od dodavatele :)

Díky Vám všem za tohle vlákno, hlavně Tobě Anri. Jsem tady jen díky Tobě a Tvým lehkým pinkáním o Kotvě na jiných vláknech. Ale, že mi to trvalo, než mi to vše docvaklo a pročetl tohle všechno :).

No, další vlákno přidáno do sledovaných :)


Mějte se krásně :)

John.D.
--------------------------------------------------------
Člověk nemusí vidět, aby věřil.... ale musí věřit, aby viděl.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

John.D. píše:Na druhý den mi v konvici zůstane sedlina, kterou doplním 2l vody a zase uvařím druháka a doplním to čerstvými 4-mi lžičkami Kotvy. ......

... Popíjím ráno na lačno 2,5dcl hrnek spolu s 2gr céčka, následně za cca 15-20 minut hrnek s mlíkem spolu s Psylliem a tradá do práce, ......

Nevím jestli je na postupu něco špatně, nebo je to takhle OK.
ahoj Jenne, ...

... vítej mezi těmi, kteří poznali, že jim kotva může snadno dopomoci k lepšímu životu a hlavně pak ke zdraví ... :) ...

... co je možná špatně, je užití té "sedliny z předchozího dne" ... zvláště pak, pokud zůstala 24 hodin v nádobě na kamnech, jelikož v té době v ní již čile probíhají rozkladné procesy ... schválně ji ochutnej a uvidíš, že je cosi jinak .... něco jiného by bylo, pokud bys ji do následného použití ponechal např. v lednici ... byť pokud vaříš hodinu ( :laugh: ), tak je už stejně "totálně vyvařená" a téměř nic dalšího už nemůže vydat ... (kdy pokud Ti to nedělá problémy, tak ji raději zkus za čerstva sníst ... ;) ) ...

... co se týče užívání, tak podvědomě mi něco říká, že užívání odvaru z kotvičníku v jedné dávce spolu s céčkem nemusí být to správné ořechové, jelikož tím může být docíleno snížení účinků kotvy ... ale ber to pouze jako domněnku ...... jiné je to však s psylliem, jelikož to je schopno do sebe vázat nejen ty škodlivé, ale i ty prospěšné látky, možná aj proto kotva v Tvém případě neúčinkuje až tolik, jak bys očekával ...... tož pokud nepotřebuješ každodenní "střevní kartáč", tak ho omez např. na 1x až 2x týdně, popř. jej přesuň do jiné denní hodiny, kdy nebude kolidovat s popíjením kotvy ...
... jinak k mlíku (i k "blíku") a jeho takzvané "prospěšnosti" jsem se na fóru již vyjádřil mnohokrát, tudíž nemá smysl, abych to znovu opakoval i zde ... :ewhistle: ...

... a co jiného ?? ... pozoruješ např. i nějaké změny v oblasti psychiky ?? (vnitřní klid, větší upřímnost, atd. ;) ) ...

... měj se fajn a buď zdráv ... :bye: ... Anri ...

------------
PeS: ... základ je samozřejmě co nekvalitnější nevyčpělá kotva ... kdy pokud ji nemáš k dispozici, tak pro co nejsilnější odvar můžeš čas od času vyzkoušet nahrazení obyčejné vody potravinářskou destilkou ... ;) ...
(popř. zkus zvýšit dávky na dvoj až trojnásobek, ... předávkování nehrozí)


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Kov »

A(&F) píše:
John.D. píše:a co jiného ?? ... pozoruješ např. i nějaké změny v oblasti psychiky ?? (vnitřní klid, větší upřímnost, atd. ;) )
Určitě by tě zajímalo ještě něco a stydíš se zeptat.. ,,a stojí ti po tom kotvičníku líp?" :bye: :devil: :hip: :laugh:


Jans
Stálý člen
Příspěvky: 64
Registrován: sob 11 říj 2008 21:28

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Jans »

Možná že ne ale třeba pevněji visí :D


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

Kov píše:
A(&F) píše:a co jiného ?? ... pozoruješ např. i nějaké změny v oblasti psychiky ?? (vnitřní klid, větší upřímnost, atd. ;) )
Určitě by tě zajímalo ještě něco a stydíš se zeptat.. ,,a stojí ti po tom kotvičníku líp?" :bye: :devil: :hip: :laugh:
... Kove, to si děláš srandu anebo to myslíš vážně ?? ... ;) ... přečti si, pls, ještě jednou na co jsem se JohnaD zeptal ... :) ...

... mmch, JohnD sám napsal, že v oblasti intimity se zatím zásadně nic moc nezměnilo ... a i kdyby, je to jeho "intimita", tak proč bych se ho na to měl veřejně ptát ... :D ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Kov »

A ty myslíš, že bych se na takovou věc ptal vážně? :-))


John.D.
Stálý člen
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 20 úno 2014 13:27
Bydliště: Ostrava
Dal: 172 poděkování
Dostal: 80 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od John.D. »

Díky Anri za reakci a navedení novým směrem.

Něco mi říkalo, že to dělám blbě.
S tím mlíkem je to zajímavé. Faktem je, že jsem si Psyllium rozmíchal ve 2dcl a dalšími 2dcl mlíka to zapíjel. Shodou okolností mě náhodou žena objednala ke své léčitelce na akupunktůru ( napíchání bodů k vyléčení karpálu ). Koukla na mě a prý ať na ni vypláznu jazyk. Prohlídla ho a říká, pijete mlíko a jíte mléčné výrobky? Máte úplně oteklý jazyk, omezte to, nebo to úplně vyřaďte. Mlíko samozřejmě miluju. Kupuji ho v kravíně v Beskydech. Jen chlazené, žádná pasterizace. Božská chuť a teď tohle :( No nic, nějaký čas vyzkouším bez něj. Uvidíme. Beztak se mi do té ranní rovnice nějak nehodí, jak i píšeš. Takže to tento týden provádím do větší pohody. A Kotvu beru spíše jaksi mezi jídlem a ráno na lačno.

Ráno tak cca 3dcl Kotvy + jakési bylinky, které mi předepsala a za cca hoďku přijde snídaně a po ní Céčko. Psyllium vynechám, taky už ho beru dlouho a nemělo by se to přehánět a nakonec i Kotva funguje na peristaltiku střev a čištění. Tak se to aspoň nebude mezi sebou mlátit.

Sedlinu jsem už přestal druhákovat :) Teď už je venku horko, tak po vychladnutí dávám Kotvu do lednice. Je to osvěžující životabudič.

Ano máš pravdu, že na psychiku to má vliv jako prase, teda alespoň u mne. Mám takovou stresující práci. Teda alespoň kdysi to tak vypadalo, teď po Kotvě je to tak o 70% více v klidu. Jen tak mě něco nerozseká a i když se to stane, tak to proběhne bez emocí. I když já jsem ten typ člověka, co je spíš kliďas a drží to v sobě. Což je ta nejhorší varianta. A po Kotvě je to nádhera, prostě když si nic stresujícího nepustíš dovnitř, tak není co hromadit :)

No a upřímnost k ostatním lidem je jaksi dost nebezpečná. Musím to spíše krotit, i když je mi docela fuck, kdo si o mně co myslí :) Ale některé rozhovory od plic, když si je zpětně promítnu, tak probíhaly o dost jinak, než by probíhaly před Kotvou :) v dobrém slova smyslu, tedy aspoň pro mne.

Kove, co se Tvé otázky týká, tak je to spíš zatím asi tak, jak píše Jans. Zatím jen pevněji visí :D.
Uvidíme co přinese změna postupu a snad v brzké době dorazí i tinktura, tak uvidím. Trochu jsem zvedl i dávkování, tak i tohle by mělo pomoct k "jeho cestě nahoru". :)

Ještě mě "překvapila" reakce té čínské léčitelky. Teda byliny a jejich účinky by měla mít v malíku. Nakonec ženě předepsala taky nějaké a když jsem koukl na složení...co tam nebylo. Kotvičník zemní plody :)
Ale když jsem se jí zeptal, jestli ty bylinky mohu ráno zapíjet před jídlem odvarem z Kotvičníku, jestli se to nějak nepopere mezi sebou, tak mi suše odpověděla: "Můžete, to není problém. Proč to pijete? Nevím co na tom poslední dobou, Ti lidi vidí. Nic moc tak skvělého to nemá..."
Ne že bych čekal zrovna kladnou reakci. Konec konců jsem si v poslední době zvykl, že pro okolí působím jako exot, ale mohla aspoň říct něco v duchu... jo to je v pohodě, to je fajn, berte ho.

Jak tady píšeš, kdo ho prostě nevyzkouší, neví o čem je řeč. Jen je asi potřeba ho brát v té správné formě a ve správném pořadí s jinými pochutinami. Nehledě na dávkování.

Žena Kotvu pije spíš tak sporadicky, tak bohužel poznatky o působení na PMS a podobných věcech nemohu doložit :(

Tak Kotvě zdar chlapi a dívčiny.

Ještě jednou díky všem za reakci.


Mějte se krásně :)

John.D.
--------------------------------------------------------
Člověk nemusí vidět, aby věřil.... ale musí věřit, aby viděl.
Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Kov »

Tak ten Kotvičník už taky průběžně popíjím. Chutí mi silně připomíná hořec žlutý, který občas piju na rozhozený žaludek(nejlepší věc na světě!) To možná bude ta ,,silná stránka" kotvičníku. Upraví zažívání, a protože máme větší část imunitního systému ve střevech, tak to pomůže i tomu. No a od toho je už jen krůček ke zlepšení psychiky.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

Kov píše:To možná bude ta ,,silná stránka" kotvičníku. ...... No a od toho je už jen krůček ke zlepšení psychiky.
... krom toho, že kotvičník čistí organismus + působí i coby antiparazitikum, tak ohledně působení v oblasti psychiky bude zřejmě působit i nějaký další mechanismus, jelikož především u mužské populace je poměrně běžné, že tyto účinky na sobě kluci zpozorují již v řádu i několika pouhých hodin, popř. do několika dnů ...... především tehdy, pokud se nacházejí v nějaké momentální stresové či dlouhodobé těžké životní situaci ... přitom však kotva není žádný "oblbovák", ale jejím vlivem zkrátka mozek + hypofýza začnou pracovat ve správném režimu ... ;) ...

... viz např., když "navigátor" posádky závodů do vrchu, jenž se léta poškleboval parťákovi /řidiči, že popíjí "bylinkové odvary", se tento (díky svému zapomenutému pití) onehdá konečně pořádně napil odvaru z kotvy, pročež mu během půl hodiny (!) zmizel takový ten "divný knedlík v oblasti žaludku", který cítil vždy před závody, načež potom vše nadiktoval jak z "partesu" ... od té doby kotvu pije pravidelně ... :) ...

... a co se týče rychlého napravení "následků zlomeného srdce" (ztráta milovaného člověka, ať již rozchod nebo úmrtí) nebo alespoň jejich účinného zmírnění, tak těchto případů jsou známy již stovky ...

... jinak Ti Kove gratuluji ... vítej v "klubu" !! ... :D ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Kov »

Pro zajímavost: O Kotvičníku vyšel článek. Zajímavá je i diskuse pod ním. :-)
http://zena.centrum.cz/bydleni/clanek.p ... erm=link_1


yoli
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: stř 19 pro 2012 15:13
Dal: 8 poděkování
Dostal: 17 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od yoli »

Asi tam treba byť registrovaný, lebo žiadnu diskusiu nevidím, ani cez chrome, ani cez IE.


Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Kov »

yoli- pokus se znovu. Já jsem ji tam chvilku taky neviděl a teď už tam zase je. Proč to bylo, to nevím...


deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od deʒa vy »

Mimo téma (offtopic)
yoli píše:Asi tam treba byť registrovaný, lebo žiadnu diskusiu nevidím, ani cez chrome, ani cez IE.
Nevieš čítať? Máš to tam dosť jasne a čitatelne napísané - "Pro zobrazení komentářů je potřeba zapnutý JavaScript.". Tým čo majú JavaScript v prehliadači zapnutý sa táto správa nezobrazuje.


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
yoli
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: stř 19 pro 2012 15:13
Dal: 8 poděkování
Dostal: 17 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od yoli »

.
Přílohy
printscreen.png


Odpovědět

Zpět na „Bylinky a jiné léčivky“