Magnetické Motory

Magnetické motory, apod.
Odpovědět
ph4

silne magnety

Příspěvek od ph4 »

Najsilnejsie magnety s ktorymi som sa stretol boli magnety zo starsich harddiskov, kde vytvarali silne homogenne pole pre pohyb hlavy.

len sa tazko zhanaju. Staci najst stare disky. cim vacsie tym lepsie


Uživatelský avatar
nanopile
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: pon 05 úno 2007 23:03
Bydliště: Martin

Příspěvek od nanopile »

Ten pohyblivý magnet ma fakt zaujal. Mám ale obavy, že Ti vznikne príliš veľká sila na jeho zasunutie do polohy oproti piestu. Asi sa dostaneš do tej situácie, že budeš zosilovať spružinu, až Ti ju vačka nebude vládať odtlačiť. Sila na zasunutie magnetu je tá istá ako odpudzujúca sila pri odtláčaní piestu. Ak sa mýlim, tak Ti to bude fungovať. A to Ti prajem, lebo hneď to spravím aj ja. :bye:


Uživatelský avatar
nanopile
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: pon 05 úno 2007 23:03
Bydliště: Martin

Příspěvek od nanopile »

Trik je v tom že vačka musí vtlačit magnet v okamžiku kdy se klika dostane těsně za horní úvrať,s tou pružinou-Jak jsem psal bude jiná páka a vačka bude taky jiná,popsal jsem v předchozím příspěvku a na odtlačení páky chci použít nůžkovou pružinu(vypadá jako spínací špendlík)s delšímy konci.
Pokud na něco přijdeš dříve pošli správu .Zatím Ahoj
Ten trik z hornou úvraťou je zaujímavý. Ale aj tak musíš prekonať silu pri zasúvaní. V pôvodnom "prototype" sa magnety aj priťahovali ku membráne a aj tak mi to zastavovalo. Ty vlastne využiješ len odpudzovanie. Asi by bolo najlepšie, keby si to nakreslil.:bye: :bye:


tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

Dnešní práce

Příspěvek od tbest »

:good: :eclap:


Uživatelský avatar
hapalainen
Starší člen
Příspěvky: 196
Registrován: stř 07 úno 2007 23:51
Bydliště: Norsko
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od hapalainen »



Hlavní je vyhrát zápas
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

pro Aquariuse 1

Příspěvek od adam.benda »

Jinak ještě zdravím Aquariuse 1,
líbí se mi, jak ses pustil do praktickýho boje s magnetizmem! :good: Trošku ti závidím čas a prostředky... .. plus um se do toho samozřejmě taky počítá. :) Musím se teda přiznat, že jsem trochu disorientován, jak jsem načas z fóra odpadl.., nečetl jsem všechny nové příspěvky, co se tu zatím urodily, ale tvé fotky jsem si postahoval. Jeden dotaz bych měl...: Máš ještě to, co mi pekelně připomíná Perendeva? :) Prosím neničit.... i když to zatím ještě nefachalo.....!! ;)


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Perendev

Příspěvek od adam.benda »

Tomik00 píše:... Nechali jsme udelat takove specialni pripravky a doufali ze to bude fungovat.Stalo to totiz vsechno docela dost penez.Jen magnety asi 3000 Kč.
Opravdu to stínění fungovalo naprosto dokonale. ...
Tomik00,
mohl bys mi prozradit něco víc o těch přípravkách na stínění, jak to vlastně vypadalo a z čeho to bylo? Bylo to z nějakých trafo-plechů a tvar to mělo nějak složitý?


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Ochutnávka

Příspěvek od adam.benda »

:idea: Jinak pro vás máme s kolegou z Teplic takovou malou ochutnávku.. ..doufám, že to bude pro mnohé povzbuzením. Zasílám v příloze.

P.S.: Firefoxik, to je mi líto, že ty mladé sedmihlavé saně nelze vyfotit.. ..alespoň že magnety a stroje z nich žádný takový problém nemají.. 8)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Koumes
Stálý člen
Příspěvky: 26
Registrován: sob 31 bře 2007 21:18

Re: Ochutnávka

Příspěvek od Koumes »

No, vypadá to krásně, ale při svých pokusech jsem dosáhl takovýchto dílčích úspěchů spoustu, ale vždy když chci uzavřít kruh, tak to přestane fungovat. Schválně by mě zajímalo, jestli se ti to rozjede když ten statorový magnet dáš vprostřed rotoru, mám pocit, že se to ani nepohne, ale rád bych se mýlil. Vypadá to na klasický kopeček podobně jako vtrack a další, které fungují báječně dokud se nezkusí uzavřít smyčku.
Fandím vám a držím palce v dalším rozvoji a ladění.


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Ochutnávka

Příspěvek od adam.benda »

Koumes píše:No, vypadá to krásně, ale při svých pokusech jsem dosáhl takovýchto dílčích úspěchů spoustu, ale vždy když chci uzavřít kruh, tak to přestane fungovat. ...
Abych nemystifikoval, skutečně je to tak, jak říkáš. Při stočení tohodle modelu do kružnice dojde k "uzavření" magnetického pole takovým způsobem, že to skutečně nebude fungovat... tedy alespoň se to týká, tohoto skutečně jednoduchého modelu, kde ani nejsou žádné plíšky ovlivňující magnetizmus. I tak jsem to sem umístil s tím, že by to mohlo být povzbuzením pro mnohé, protože jak jsi Koumesi již naznačil, všechno je jen otázka dolaďování a s tupě uzavřeným názorem, že to "prostě" nejde, nikam nedojdeme. Díky za přízeň ;)


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

sos stínění magnetu

Příspěvek od martin11 »

...všichni co pracujete na mag.motorech jste viděli ten ruský vynález s tím pístem a stínící planžetou která tam zajíždí v horní úvrati pístu a je ovládána specielní vačkou.....NIKDE jsem nevyčetl !!!??? :oops: z ceho či z jakého materiálu je ta clonka...kdo umí rusky a zajímá se tím napište...půl království za 2x3 cm2 tohoto materiálu...dik martin11 :lol: ps. to je totiž jediná možná cesta jak udelat model...šlo by to velmi jednoduše třeba z LEGO stavebnice...ono to lego je na tyhle hejbavy pokusy dobry.....pozor na vysoké otáčky....nedoporučuji ...roztočil jsem CD na 30 000 a honilo mě to po obejváku... 8) doporučuju lyřaské nebo nějaké brýle...oči mame jen jedny


... věřím, že se " TO " povede ......
sklerotik
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: stř 16 led 2008 21:19

království???to mně zajímá

Příspěvek od sklerotik »

Jedná se o bismuth neboli vizmut . Ten stíní mafgnetické pole. Chceš ho?? Tady ho máš. Cenu jsem zapoměl, bral jsem tam zásilku pro firmu a ....http://hichem.i-studio.cz/prebytecne-za ... =23&sub=27


je třeba to zkusit.k tomu nám dopomáhej.....
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: království???to mně zajímá

Příspěvek od Merlin »

sklerotik píše:Jedná se o bismuth neboli vizmut . Ten stíní mafgnetické pole. Chceš ho?? Tady ho máš. Cenu jsem zapoměl, bral jsem tam zásilku pro firmu a ....http://hichem.i-studio.cz/prebytecne-za ... =23&sub=27
Nejen stíní, ale reverzuje!


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

můžeš to gewo nějak podepřít?? nějakej link, odkaz nebo......ten reverz myslím


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

ruský pístový mam.motor

Příspěvek od martin11 »

...ten dotaz kde koupit vizmut jsem položil já....mají ho v Běchovicích ve výzkumáku nevim ještě kolik bude stát...dle info zde na linku...stejné vlastnosti ma i stříbro, sůl a sklo atd...vizmut je asi nejlepší...prosím pomoc....v patek se mě zboural celý komp....a ja nevim kde byl ten RUSÁK schovaný spadly mě i všechny odkazy jsem v časové tísni....napište prosím někdo sem na tento motor odkaz...DĚKUJI MOC :lol: ...jinak jsem dostal nápad tu clonku z vizmutu odstranit a zkonstruovat to trošku jinak...tak zatim vizmut nekupujte pověsím sem načrtek...jak bude čas...dik zdraví věechny Martin11 :lol:
ps...samozřejmě mě vlastnosti a " revers "vizmutu zajímá...take jsem zaslechl cosi o ODRAZU ??? magnetismu???ale vikde nic nelze najít...


... věřím, že se " TO " povede ......
Odpovědět

Zpět na „Magnetismus“