Magnetické Motory

Magnetické motory, apod.
Odpovědět
vergil
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 12 lis 2015 20:49

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od vergil »

Pozdeji sem pridam i fotku toho o co se pokousim


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

zdarec vergil :good: ..jsem rád, že se tu cokoliv děje...adam benda ..a toto je jeho vlákno :bye: se neozval...tak to "asi " spadne na mě, i když adamovi nesahám vědomostmi ani ke kotníkům...takže když zde budu cokoliv komentovat tak jen pohledem "amatera"
toliko na úvod v novém věku tohoto vlákna
...a teď k tvému MM...jak to popisuješ tak je zcela logické že se to zastavuje. větší či menší tření v ložisku MM dříve či později MM zastaví, protože spotřebuje energii vloženou do rozběhu...no vyfoť to, ale je mě líto...tvůj nápad je neživotaschopný i při sebelepším sestavení....ale bádej a sám přijdeš na to...proč se to zstavuje....osobně jsem na tom stejně... :bhead: ale :hip: :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od buky »

martin11 píše: ...a teď k tvému MM...jak to popisuješ tak je zcela logické že se to zastavuje. větší či menší tření v ložisku MM dříve či později MM zastaví, protože spotřebuje energii vloženou do rozběhu...
Tak jak martine, energie se spotřebuje do tření nebo do rozběhu :)
S pohledu amátera tření považuju za nejmenší problém. U mne je největší problém dosáhnout permanentní různě veliké silové potenciály F1 < F2 v uzavřeném systému.
Je opravdu na škodu, že lidi věci znalé jako adam, magneto atd. tu chybí a jak to vidím v blízke bodoucnosti to jinak ani nebude :(


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

úspěch jakéhokoliv MM by byl, kdyby se trocha energie vložila....opomenulo se tření , a motor by běžel stále stejně rychle jako při rozběhu :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od buky »

To mi pripomína jednosmerný motor, kde stator tvoria per. magnety :)
Obaja však máme skúsenosti a môžeme potvrdiť, že nám to nefunguje. Nádej však umiera posledná a vždy sa niekto nájde z novým nápadom :bye:


vergil
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 12 lis 2015 20:49

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od vergil »

Zdravim a diky Vam za Vase odpovedi. Souhlasim s Vami, byl to spis takovy pokus, dlouho bloumam nad tvorbou volne energie, stroj ktery by byl schopen ulehcit domacnosti od tech nenazrancu z E korporaci jako CEZ. Zatim mam nekolik napadu, inspiraci jsem hledal snad vsude. Takze prvni byl onen MM motor, nyni premyslim nad setrvacnikovym generatorem, kde mensi motor o male spotrebe, prez soustavu kol s klinovymi remeny a setrvacnikem, pohani vetsi motor, ktery, nejen ze bude zivit ten maly, ale jeste vyrobi i neco navic. Potom me napadlo, kruh s permanentnimi magnety jako rotor, ktery pohani maly motor, jako stator soustava civek, ktere budou fungovat jako elektromagnet, civky se nejakym zpusobem budou odpojovat, ci vybijet a tim se v nich vzdy po projeti magnetu mozna vytvori opacna polaryta, tekze vlastne by udrzovali rotor v pohybu, nasledne by tam byla jeste jedna civka, ktera by vyrabela proud jak pro motorek tak navic. Nevim presne v cem vsem badam, ale prece i tesla postavil neco takoveho zvaneho QEG teda udajne. Motor o vykonu 1 kone tocil rotorem v soustave civek, pri urcitem vykonu pak nabudil magnetickou rezonanci a tim tvoril energii, ktera udajne podle jeho vypoctu, byla az 10x vetsi, nez potreboval motor. Nekde na netu je ke stazeni, cely Teslu patent na QEG generator. No nevim, snad se nam podari vytvorit neco vo uz konecne bude fungovat :) Diky za Vase nazory.


vergil
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 12 lis 2015 20:49

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od vergil »

Jeste zde odkaz na jeden zajimavy stroj, ktery by mozna mohl fungovat a nekdo zde mi bude vice rozumnet jako ja. http://allatra-science.org/cs/publicati ... tor-bedini


vergil
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 12 lis 2015 20:49

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od vergil »

A jeste neco :) vim ze toho chrlim asi prilis, ale co si myslite o kavitaci, kdy magnety rotujici ohrivaji madenou trubku s vodou, neboli cerpadlo zene vodu do radiatoru a pritom v urcitem miste potrubi treba za cerpadlem je pomoci kavitace ohrivana voda v trubkach.


vergil
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 12 lis 2015 20:49

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od vergil »

Jezis to jsem nazvalspatne, kavitace je z jineho soudku, jde mi spis o magnetickou indukci :)


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od A(&F) »

vergil píše:..... co si myslite o ..... kdy magnety rotujici ohrivaji madenou trubku s vodou, .......
... http://upramene.cz/forum/viewtopic.php? ... oudy#p4163 ...

... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
tichys
Stálý člen
Příspěvky: 87
Registrován: pon 13 úno 2012 17:33
Dal: 65 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od tichys »

vergil píše:... magnety rotujici ohrivaji madenou trubku s vodou...
tady se to řešilo: http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 71#p139671


impuls
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: pát 30 říj 2015 20:45

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od impuls »

martin11 píše:zdravím... výše pro Impulz. popsané to máš hezky, jen z tohoto popisu nevím o co jde??? zajímavé je upozornění že feriy vyšumí!!!
předpokládám, že se ti to stalo...
jinak prosím, načrtni co ti tak krásně funguje, jak jistě vidíš z tohoto vlákna nikdo nic neposílá...
...jak si představuješ "stínit" magnety...takže děkuji za tvoje konstruktivní připomínky a pro zajímavost se podívej na vlákno "Magnetické pístové motory" je zde několik inspirativních nápadů....zdraví martin11 :D

p.s. pro wolf 234...dík za odkaz MM, jako vždy US patent, moc moudrý z toho nejsem, ale jak jsem to zhlédnul, myslím že to ...sice je patentovatelné, ale nefunkční. Z mého pohledu je to MM druhé generace, protože potřebuje "jakýsi" vnější zdroj energie...v tomto případě baterii nebo jiný ss zdroj elektřiny :pivko: m11 :D
Dal jsem na Yu tube výsledek svého již funkčního impulsního motoru ,ale jak je vidět asi zbytečně .Točím zatím 850ot za 1 minutu a svoji předlohou jsem chtěl zburcovat kohokoliv chtějícího postoupit jinou cestu abychom v konečné fázi vyrobili co nejdokonalejší versi magnetické verse třeba i impulsem řízeného motoru .Pár výsledků jsem předhodil aby se ušetřili nejen peníze a verse byla vyrobitelná každým zručným nebo technicky zdatným jedincem .Mělo by jít o co nejlevnější versi a sehnatelnost součástí ,ale když zveřejním dopodrobna nač jsem přišel nikdo už se nebude snažit něco vylepšovat natož aby poslouchal nebo četl co jsem naznačil ve svých předešlých příspěvcích takže ještě další z mých poznatků -které možná nebudou všem pochopitelné ,ale věřte ,že jestliže existuje funkční model a nyní pracuji na 1 prototypu který již má za sebou dosti hodin velmi úspěšných zkoušek s výsledky nad očekávání tak vím oč jde a žádám všechny o jakýkoliv poznatek který mají -PŘIDEJTE POŠLETE PIŠTE abych mohl vyzkoušet a následně Vás mohl informovat o mých poznatcích -které zatím z Vaší strany mohou být pouze úvahou a ne vždy proveditelné.
Takže vyrobte si z magneticky nevodivého materiálu nosnou tyč aby na každém jejím konci byl uchycen magnet a uprostřed této tyče bylo ložisko s možností uchycení pro bateriovou vrtačku a taky bylo možné těmito magnety otáčet .(čím větší otáčky tím lepší vyzařování magnetického pole - pro zhotovení měřidla takto vytvořeného magnetického pole ),Při 400 otáčkách při přiblížení na 1 cm by měla ručička na Vámi vyrobeném snímači ukazovat výchylku ,jelikož nemáte vyzuelní možnosti jako já chci Vám tímto umožnit ( změřit vyhodnotit) jak se chová pole které si takto jednoduše můžete vytvořit a posléze s ním pracovat ,protože hokus pokus je nadlické zkoušení a výsledek mlhavý .zjistíte kolik má být mezera mezi magnety jak je poskládat aby vykazovaly sílu a nejenom otáčení .Pokud se Toto podaří pak můžete normální kruh rozdělit do trojic čtveřic pětic atd a opět pomocí zhotoveného měřidla zjišťovat užitečnost toho kterého dělení .Pokud se i toto podaří pak už zbývá rozhodnutí jak vypínat nebo zapínat brzdící mezeru mezi magnety (stále píši o neodymových neboť ty se po vypnutí pohybu regenerují ).Magnety si předem označte aby se ušetřil čas ( jih je slabší -pokud možno nepoužívat ).Doufám ,že po shlédnutí a přečtení tohoto infa začne více mozková činnost pro vylepšování .Měřidlo je jednoduché a velmi citlivé pokud užijete indikátor z mgt nebo rádia .konstrukci neuvádím aby byla možnost vylepšování nebo následná zjednodušování . Také sami sobě tímto dokážete ,znalost poznatků ze školy a nebo nové objevíte jak se to stalo mě .Ještě jeden poznatek proč dochází k brzdění pohybu -mezi póly vznikne jakýsi mezipól který točí jednou doleva a jindy doprava takže mu musíme dát jasný směr proto musí být mezera kterou si také shora uvedeným měřidlem zjistíme .To je asi tak pro začátek Vašeho laborování Vše .Těším se na VAŠE dotazy -IMPULS
P.s Můj příspěvcek na shlédnutí má označení koncovkou CZ.


impuls
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: pát 30 říj 2015 20:45

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od impuls »

martin11 píše:zdravím... výše pro Impulz. popsané to máš hezky, jen z tohoto popisu nevím o co jde??? zajímavé je upozornění že feriy vyšumí!!!
předpokládám, že se ti to stalo...
jinak prosím, načrtni co ti tak krásně funguje, jak jistě vidíš z tohoto vlákna nikdo nic neposílá...
...jak si představuješ "stínit" magnety...takže děkuji za tvoje konstruktivní připomínky a pro zajímavost se podívej na vlákno "Magnetické pístové motory" je zde několik inspirativních nápadů....zdraví martin11 :D

p.s. pro wolf 234...dík za odkaz MM, jako vždy US patent, moc moudrý z toho nejsem, ale jak jsem to zhlédnul, myslím že to ...sice je patentovatelné, ale nefunkční. Z mého pohledu je to MM druhé generace, protože potřebuje "jakýsi" vnější zdroj energie...v tomto případě baterii nebo jiný ss zdroj elektřiny :pivko: m11 :D
Dal jsem na Yu tube výsledek svého již funkčního impulsního motoru ,ale jak je vidět asi zbytečně .Točím zatím 850ot za 1 minutu a svoji předlohou jsem chtěl zburcovat kohokoliv chtějícího postoupit jinou cestu abychom v konečné fázi vyrobili co nejdokonalejší versi magnetické verse třeba i impulsem řízeného motoru .Pár výsledků jsem předhodil aby se ušetřili nejen peníze a verse byla vyrobitelná každým zručným nebo technicky zdatným jedincem .Mělo by jít o co nejlevnější versi a sehnatelnost součástí ,ale když zveřejním dopodrobna nač jsem přišel nikdo už se nebude snažit něco vylepšovat natož aby poslouchal nebo četl co jsem naznačil ve svých předešlých příspěvcích takže ještě další z mých poznatků -které možná nebudou všem pochopitelné ,ale věřte ,že jestliže existuje funkční model a nyní pracuji na 1 prototypu který již má za sebou dosti hodin velmi úspěšných zkoušek s výsledky nad očekávání tak vím oč jde a žádám všechny o jakýkoliv poznatek který mají -PŘIDEJTE POŠLETE PIŠTE abych mohl vyzkoušet a následně Vás mohl informovat o mých poznatcích -které zatím z Vaší strany mohou být pouze úvahou a ne vždy proveditelné.
Takže vyrobte si z magneticky nevodivého materiálu nosnou tyč aby na každém jejím konci byl uchycen magnet a uprostřed této tyče bylo ložisko s možností uchycení pro bateriovou vrtačku a taky bylo možné těmito magnety otáčet .(čím větší otáčky tím lepší vyzařování magnetického pole - pro zhotovení měřidla takto vytvořeného magnetického pole ),Při 400 otáčkách při přiblížení na 1 cm by měla ručička na Vámi vyrobeném snímači ukazovat výchylku ,jelikož nemáte vyzuelní možnosti jako já chci Vám tímto umožnit ( změřit vyhodnotit) jak se chová pole které si takto jednoduše můžete vytvořit a posléze s ním pracovat ,protože hokus pokus je nadlické zkoušení a výsledek mlhavý .zjistíte kolik má být mezera mezi magnety jak je poskládat aby vykazovaly sílu a nejenom otáčení .Pokud se Toto podaří pak můžete normální kruh rozdělit do trojic čtveřic pětic atd a opět pomocí zhotoveného měřidla zjišťovat užitečnost toho kterého dělení .Pokud se i toto podaří pak už zbývá rozhodnutí jak vypínat nebo zapínat brzdící mezeru mezi magnety (stále píši o neodymových neboť ty se po vypnutí pohybu regenerují ).Magnety si předem označte aby se ušetřil čas ( jih je slabší -pokud možno nepoužívat ).Doufám ,že po shlédnutí a přečtení tohoto infa začne více mozková činnost pro vylepšování .Měřidlo je jednoduché a velmi citlivé pokud užijete indikátor z mgt nebo rádia .konstrukci neuvádím aby byla možnost vylepšování nebo následná zjednodušování . Také sami sobě tímto dokážete ,znalost poznatků ze školy a nebo nové objevíte jak se to stalo mě .Ještě jeden poznatek proč dochází k brzdění pohybu -mezi póly vznikne jakýsi mezipól který točí jednou doleva a jindy doprava takže mu musíme dát jasný směr proto musí být mezera kterou si také shora uvedeným měřidlem zjistíme .To je asi tak pro začátek Vašeho laborování Vše .Těším se na VAŠE dotazy -IMPULS
P.s Můj příspěvcek na shlédnutí má označení koncovkou CZ.


impuls
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: pát 30 říj 2015 20:45

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od impuls »

vergil píše:A jeste neco :) vim ze toho chrlim asi prilis, ale co si myslite o kavitaci, kdy magnety rotujici ohrivaji madenou trubku s vodou, neboli cerpadlo zene vodu do radiatoru a pritom v urcitem miste potrubi treba za cerpadlem je pomoci kavitace ohrivana voda v trubkach.
Takto vytvořená Kavitace jak je na Yu tube potřebuje moc otáček ,ale není nemožné u magnetů vyvolat rychlé otáčky spíš jde o to aby samy takto využitelné magnety nebyly ohřívány ,protože by mohly ztratit magnetismus a celý proces byl ukončen .Nutno vyzkoušet na modelu a pak sestrojit větší a stabilnější a hlavně rychlejší mag .tok -což popisuji v jiném mém příspěvku .Další problém je síla kterou z uvedených magnetů musíte vyvolat ven a jak ?Pokud by se to podařilo částečně tak vězte ,že všechny ohřívače jsou moc ztrátové a málo účinné ,protože i mé pokusy ukazují ,že síla magnetického pole se dá mnohonásobně posléze využít a přitom magnety vycházejí velmi levně oproti jiným energetickým zdrojům (tyto taky někdy své počáteční možnosti na rozdíl od magnetů posléze ztrácejí )Magnety také vytváří již při 600 otáčkách jako jediné Ozón a spalují fest nečistoty v blízkém okolí prostupují zděné i jiné nemagnetické materiály takže nezadržitelné jdou ven ./Tyto poznatky mám nejenom já ,ale i moji přátelé .- /Impuls


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

...jsem hledal na you - trubce a nenašel jsem tam tvůj motor,,,,,pošli odkaz prosím sem...dííík
máš zajímavé závěry..jako: ....rychlejší magnetický tok, výroba ozonu rotujícím magnetem....že magnet je mnohonásobně využitelnější zdroj energie, :idea: ,,,to jsou mě věci.... :epray:
tak impulz....nezapomeň poslat odkaz....všichni tady na to čekáme....dííík :good: :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Odpovědět

Zpět na „Magnetismus“