Magnetické Motory

Magnetické motory, apod.
Odpovědět
zrust
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 08 kvě 2014 18:27

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od zrust »

ahoj lidi na youtube sem pred nedavnem nasel tohle video sem v tomhle oboru ulny začatečnik tak se vas ptam jestli nekdo z vas neco podobnyho vyzkousel a jestli to fungovalo a kdyz tak kdyby jste zaslali nejaken podrobnej popis


Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od Magneto »

Ahoj,
já teda kdysi něco podobného zkoušel a ujišťuju tě, že to nefunguje. Všimni si, že to video bylo nahráno někdy v r. 2009. Už podle toho poznáš, že průlom to asi nezaznamenalo.
Ale aby sis nepřipadal jako takový začátečník - sežeň si někde pár různých magnetů a trochu zkoušej, jen tak v ruce nebo přidej jednoduchou otočnou platformu a pár variabilních držáků pro různé vzájemné konstelace. Poznáš, jak se chovají, uděláš si trochu obrázek a získáš pro ně cit.
To je asi pro začátek nejlepší, co Ti můžu poradit.
Zdraví :o)
Magneto


vilik123
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: ned 26 led 2014 9:50

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od vilik123 »

Díky moc za rady moc si toho vážím :) hned to vyzkouším


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

V-gate a-la pitomost

Příspěvek od adam.benda »

Z paralelního vlákna http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=25&t=718&start=150...
Magneto píše:... V-Gate je s prominutím pitomost - jeden z těch modelů, co spoléhá na setrvačnost při překonání mrtvého bodu. ...

Magneto, já bych byl v těch soudech opatrnější. Tak jak jsi to odsoudil, tak to zdaleka nemusí být. Navíc tam právě ani nejde o setrvačnost, na tu se nesmí spoléhat v žádném konceptu magnetického motoru.

Kdyby byl v-gate takhle k ničemu (bez šance), na svém webu bych ho nezmiňoval a zřejmě bych se ani nepotil s poměrně pracnou výpočtovou analýzou, která zkoumá ten zlomyslný brzdný bod.

Ono totiž existuje ohledně v-gate pár nutných úprav, které to posunou do větších šancí. Když se bude bastlit podle toho, co běžně lítá po netu, nevím nevím...

Také nezapomínat na to, že překonání brzdného bodu nemusí být řešeno nějakým odkláněcím mechanizmem, ale že máme ještě stará dobrá feromagnetika, kterýma se nám třeba povede pole správně zmáčknout, aby to v tom přechodu tolik nebolelo...


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od poota »

Magneto píše:..já teda kdysi něco podobného zkoušel a ujišťuju tě, že to nefunguje.
Byla by správnější a férovější formulace: "mně něco podobného nefungovalo".
Ono totiž podobné není úplně stejné a navíc, i když dva dělají totéž, není to vždycky totéž.
adam.benda píše:Navíc tam právě ani nejde o setrvačnost, na tu se nesmí spoléhat v žádném konceptu magnetického motoru.
Dovolil bych si poněkud nesouhlasit - setrvačník je akumulátor energie, do kterého se ukládá její momentální přebytek pro okamžiky, kdy je jí momentálně nedostatek.
Čili se jedná o velice užitečné zařízení, bez kterého by většina jiných motorů, jako třeba parních a nebo spalovacích, vůbec neběžela.
U většiny motorů se jedná o cyklus, při kterém je jedna jeho část pracovní, tedy hnací - a druhá pouze "spotřební", tedy sloužící k návratu do výchozího stavu.
U magnetických motorů mám pocit, že se bude nejspíš většinou jednat o nějaký podobný cyklus, takže akumulace do setrvačníku nebo pružiny může být docela užitečná. Zcela bez setrvačníku by se obešel pouze takový magnetický motor, který by vyvíjel stálý a rovnoměrný "tah" - takový by se měl ovšem rozeběhnout z klidu úplně sám.

Byl bych nerad, kdyby nějaká ne zcela přesná tvrzení svojí kategoričností uzavírala někomu případné cestičky k řešení - jen proto jsem si dovolil reagovat. :oops:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Zase jednou ten setrvačník...

Příspěvek od adam.benda »

poota píše:
adam.benda píše:Navíc tam právě ani nejde o setrvačnost, na tu se nesmí spoléhat v žádném konceptu magnetického motoru.
Dovolil bych si poněkud nesouhlasit...
A co kdybys místo nesouhlasu více podumal nad tím, jak velký význam má to mé nenápadné slovo "spoléhat"? :D Setrvačník je skutečně super věc, ale jeho hlavní funkce je vyhlazování procesů, tedy hlavně pokud jsou tam přítomny velké rázy a celkově nerovnoměrnost chodu. Co se týče otázky toho, jestli se daný magnetický motor udrží v chodu (bez zátěže), téma setrvačníku by mělo jít zcela stranou. Až když motor běží sám a lze ho do nějaké užitečné míry zatížit, pak ho případně můžeme vylepšit setrvačníkem, nikoliv však pomocí setrvačníku zajistit, aby vůbec běžel.

Setrvačník může mít větší význam už v základní koncepci mag. motoru pouze tehdy, roztáčí-li motor sám sebe nějakým výrazně nerovnoměrným, rázovým způsobem.

Pokud je setrvačník použit zbytečně, může být naopak naškodu. Větší hmotnost daná přidáním setrvačníku může zvyšovat třecí síly s důsledkem zbytečného snížení otáček.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

:smoke: setrvačník jsem vyloučil z MM již před několika roky, myslím, že jsme se zde o tom dost zuřivě bavili. setrvačník ano ale jen pro " vyhlazení" :good: AB. ...MM se musí rozeběhnout sám, max s nepatrným množstvím energie...pokud bude u MM přebytek energie, tak setrvačník v každém případě....ale to se zatím neděje :bhead: všem :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od Magneto »

OK, OK, OK - vzdávám se, už mě nekamenujte - vždyť jsem psal, že je to můj názor a nikomu ho nevnucuju.

Ale i tak se omlouvám všem za zbytečně kategorické soudy.

Koneckonců - ty moje vydouvající se pole, na které tolik sázím, taky na první pohled nevypadají na žádný zázrak. Jen mě prostě přesvědčily v praxi (tou vypínatelnou/zapínatelnou přídržnou silou, jejíž přepínání neklade téměř žádný odpor, jak jsem ukazoval na srazu). Na zacyklení je to zatím málo - proto to nové rotační provedení.
Mimochodem (pro ty, co viděli plánky a trochu vyslechli diskuzi u magnetářského stolu), dal jsem si poradit od Martina a sehnal tu CD mechaniku a je to paráda. Dokonce nevadí ani ten středový plechový mini-talířek, co zapadá do malého neodymu s dírkou a tlačí na disk - dá se na něj v pohodě a bez lepení umístit ten excentr. Taky mě ještě napadlo použít místo 2 radši 3 nebo 4 statory, aby si "výdutě" předávaly ten excentr v příznivějším úhlu (z pohledu "virtuálního" klikového mechanismu) a na menší vzdálenost. Však s postupem bastlení budu informovat.

Pokud jde o setrvačník, tak je to určitě skvělý pomocník pro vyhlazení chodu. Jistě ne zdroj síly (což ani nikdo neříká), ale někdy nezbytná součást celku, aby síla vůbec dostala šanci se projevit.

Zdravím všechny :o)

Magneto


buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Zase jednou ten setrvačník...

Příspěvek od buky »

adam.benda píše: Setrvačník může mít větší význam už v základní koncepci mag. motoru pouze tehdy, roztáčí-li motor sám sebe nějakým výrazně nerovnoměrným, rázovým způsobem.
Ak by se roztáčel sám, tak nepotrebujem na to setrvačník. Jenže setrvačník vás může pekne ojebať a dát vám falešné iluze, právě kvůli charakteristické setrvačnosti.

(Ako sa vám páči Československá komunikácia ? :D)


buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od buky »

Ještě doplním a ze své skušenosti můžu potvrdit, že jedině se setrvačníkem protože nic nepokazí a může jen prospět.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

:idea: setrvačník a pružina jsou jediné čisté akumulátory energie. samozřejmě se jejich vlastností...vynikajících a nenahraditelných může využít. předpokládám, že hovoříme stále jen na tema magnetické motory.ve svém motoru jsem chtěl uplatnit právě pružiny pro akumulaci přebytku energie v jistém okamžiku, kdy vznikala mezi magnety abnormální ...velká síla. po několika dílčích pokusech jsem od tohoto upustil a to s prostého důvodu. došel jsem k závěru že u Mag. motoru skutečně není setvačník potřeba. to, že se používá v jiných motorech a úspěšně i dalších zařízeních je v pořádku...zde je třeba akumulovat / lisy, formule 1 atd/. ale na půdě mag. motorů jsem s využitím těchto značně skeptický. Stále zde o tom hovoříme, více méně jen teoretizujeme a krom hromady teorie jsme v podstatě nahatí. takže opět připomenu pro magmotoráře, že jediná schůdná cesta pro MM je vlastní nová myšlenka jako třeba Magneto :good: s vydutým mag. polema aplikace tohoto na jistém modelu, který je již kolegou Magneto zhotoven. je třeba při svém teoretizování ve finále zhotovit DÍLČÍ model zařízení, a osobně se přesvědčit, zdali to bude fungovat i ve skutečnosti a ne jen na papíře či sebelepší animaci. osobně na MM "pracuji" více nežli 7 roků a 99% prací byly právě jen dílčí pokusy a různá "zkoumací" udělátka.
na závěr. prosím eventuelní diskutující, pokud chtějí teoreticka do mag. motoru vmontovat setrvačník, aby uvedli konkrétní důvod, proč ho zde ...ten setrvačník, chtějí mít. pokud do setrvačníku nedáme energii , tak tam žádá není :bhead: a při současném stavu našich znalostí s MM mám obavu, že není co akumulovat :enaughty:
tak...s pozdravem :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od buky »

martin11 píše: na závěr. prosím eventuelní diskutující, pokud chtějí teoreticka do mag. motoru vmontovat setrvačník, aby uvedli konkrétní důvod, proč ho zde ...ten setrvačník, chtějí mít. pokud do setrvačníku nedáme energii , tak tam žádá není :bhead: a při současném stavu našich znalostí s MM mám obavu, že není co akumulovat
Proč si myslíš, že kecám jen na teoretické úrovni ? Já se taky morduju asi 7 let, poslední 3 roky intezivně.(Dnes jsem objednal magnety za 60 euro) Teorie je s pohledu ukládaní "energie", resp. se to přes energii zbytečně komplikuje. Stačí ak se budeme bavit o ukládání práce do setrvačníku. A to z důvodu, že když je v určitém momentu práce navíc, tak ji potřebuju využít v jiném negativním momentu. Jestli ale jde o nadbytek práce je opravdu otázne. U mého MM mám asi 40 KG setrvačník a ukladám práci přes hřídel. Zatím mne to baví, protože deformuji mag. pole plíškama a dochází k viditelným i citelným změnám.
Možná pošlu i foto.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

ja jsem neřekl že někdo kecá....ono kecat a teoretizovat je něco jiného. hele buky odceńuji každého, kdo cokoliv dělá. ty se jak vidím také snažíš :good: a to je opravdu skvělé...
teď k tomu setrvačníku v Magmotoru. vidím, že nejsi troškař 40 kg setrvák který máš dokonce na hřídeli :eclap: a přes tuto hřídel, jak tomu rozumím ten setrvák roztáčíš. no neukládáš tam energii, ale jak píšeš práci.
Víš já tyto pojmy nějak nerozlišuju.. :oops: ..k pobavení přihlížejícího publika, protože mě jsou v případě magmotoru úplně jedno...jestli práci či energii.
zpět k setrváku....nevím, jak máš ten setrvačník na té hřídelce uložený :idea: ...ale tření bude jako hrom/ v ložisku/, nevím jak si myslíš, že se bude /teoreticky/ rychle točit a také nevím jaký má setrvák průměr???...a to je dost zásadní....setrvák může mít 100kg a průměr 10cm a je ti to k ničemu....ale třeba 1kg a průměr 2 metry a hmota na obvodu je při již málo otáčkách docela mazec.
jo a za 60euráků také nemáš moc magnetů, protože s tím žiju, tak vím co magnety stojí...takže těch pár lechtátek magnetickejch co za ty peníze koupíš je proti tomu setrvačníku sranda.. :laugh:
takže konečně, dej si tam, do toho motoru cololiv, jen nepodléhej panice, že ti to bude fungovat, když roztočíš ten motor pomocí setrvačníku....myslím, že ti bude točit setrvačník motorem a nikdy ne naopak...tak nazdar :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od buky »

No. za těch 7 let jsem už v pohodě a panika + nadšení jak na začátku je tatam.
Setrvačník má půměr 800 mm a tloušťka 10 mm. Celková investice za onech 7 let je jen na magnetech asi 500 eur a to nepočítám jiné souvislosti.
Což to, ono se to pootáčí ale jen po 180° hranici, pak je to těžší a těžší se pohmout o kousek dál.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

za 500 euráků tomu už rozumím..
setrvačník jak ho popisuješ váží cca 19,6 kg, předpokládám,že je Fe.
píšeš...ono se to pootáčí ale jen po 180° hranici, pak je to těžší a těžší se pohmout o kousek dál.
to jseš na tom blbě...jsou borci, co se jim to už točí 359°...až se ti podaří překonat tuto hranici, tak máš svý jistý.
Ale, stále budeš na motor věšet různou galanterii, setrvačníky, kyvadla, pružinky a pérka a hlavně další magnety, budeš clonit a koupíš si Bizmut...ten dovede magnetizmus odclonit lépe nežli Fe. posléze, za dalších několik roků pochopíš, že to všechno je špatně a motor začneš "odtučňovat" až ti zbyde jen holá kostra. v dalších letech nebudeš spát a vymyslíš něco zcela odlišného a protože jsi zručný, tak to budeš realizovat podobným způsobem, pokud jsi se v prvním kole nepoučil. poučení pramení i z různých You trubek, kdeje Magmotorů jako máku...jenže všechny nefunkční. jsa poučen prvním neuspěchem s použitím setrvačníku na hřídeli :idea: postavíš stroj jiný, který bude sofistikovanější, dokonalejší, jednodušší a....nefunkční...mezi tím ještě utratíš několik desítek /stovek/ peněz, které do toho narveš.
právě jsem ti popsal můj život s Magnetickým motorem. jenže já na rozdíl od všech ostatních konstruktérů MM ten motor dělám proto, abych dokázal příštím generacím nadšenců okouzlených dvěma ferity v ruce, že magnetický motor je nesmysl/ už jsem tady o tom několikrát psal :dknow: /
To, že na tom stále pracuji a věřím v zázrak / jako že se to bude točit ...samo na magnetizmus/ je stejné jako víra v nějaké božstvo, které ti přinese nebo splní vroucné přání.
Jediné co je na tvém MM přínosné, jak píšeš výše..... do setrvačníku je ukládána práce přes HŘÍDEL...to budu muset někdy vyzkoušet....vykašlu se na energii, na práci se soustředím... :bye: :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Odpovědět

Zpět na „Magnetismus“