Práce na autě

Praktická část fóra.

Moderátor: rival

Odpovědět
Peter11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 394
Registrován: ned 05 dub 2015 21:59
Dal: 85 poděkování
Dostal: 173 poděkování

Práce na autě

Příspěvek od Peter11 »

Začalo jaro a začal jsem řešit opravy na autě. V první řadě bezpečné zvedání a podložení vozidla. Léta jsem používal jenom hydraulický zvedák a jednoduché kozy na podložení. Zvedák začal blbnout a lézt pod auto a hledat místo na kozu mi přišlo už trochu nebezpečné. Vyrobil jsem jednoduché podpěry které se zasunou pod auto, zvedákem se zvedne auto i s podpěrou na potřebnou výšku a pak stačí vložit kousky hranolů na zajištění.
Vyzkoušel jsem hydraulický i nůžkový hever, jde to stejně dobře.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Peter11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 394
Registrován: ned 05 dub 2015 21:59
Dal: 85 poděkování
Dostal: 173 poděkování

Re: Práce na autě

Příspěvek od Peter11 »

Klimatizace.
Podcenil jsem čištění a dezinfekci klimatizace. Po delší cestě jsem chytil nějaké svinstvo na které teď musím brát antibiotika.
Využil jsem čas výrobou vyvíječe ozónu na dezinfekci a odstranění pachů z klimatizace. Náklady jsou minimální, stačilo použít pár věcí které jsem měl v šuplíku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Práce na autě

Příspěvek od cimirek »

Co jsi použil na elektrody? Z fotky to není moc patrné.


Peter11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 394
Registrován: ned 05 dub 2015 21:59
Dal: 85 poděkování
Dostal: 173 poděkování

Re: Práce na autě

Příspěvek od Peter11 »

Elektrody jsou z nerezového sita. Izolator je z krycího skla kukly na svařování.


JanDeklas
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: sob 19 kvě 2018 9:20

Re: Práce na autě

Příspěvek od JanDeklas »

ahoj, mluví se tady o opravách, ale napište sem někdo, kde pořizujete vybavení do dílny nebo i na zahradu...Několikrát jsem koupil nějaké obyčejné laciné a byla to tragédie...Kamarád mi teď doporučil stránku https://tatogroup.com/cs/1799-zbozi-pro-kutily
dejte sem nějaké tipy. díky předem


onail
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: stř 10 říj 2018 8:50

Re: Práce na autě

Příspěvek od onail »

Zdravím, také se chci pustit do oprav na autě. Potřeboval bych poradit jak zvednout auto v garáži. Jedná se vlastně o menší pronajatou "dílnu" v které se takřka nepohnu. Je to velmi podobná garáž této ven se mi nechce protože není v blízkosti žádný pevný podklad. Je nějaký způsob jak auto zvednout? Myslím že zvedáky mi moc nepomůžou, třeba mi poradíte nějaký fígl. Moc děkuju. O.


Odpovědět

Zpět na „Dílna“