Stavba tepelného čerpadla

Praktická část fóra.

Moderátor: rival

MaRTaN

Příspěvek od MaRTaN »

Len mala poznamocka
Zdigitalizovat knihu nieje praca na hodinu.
Nafotit/Oskenovat - mozno ano.
Ale digitalizacia knihy je o niecom inom - pokial existuje len v papierovej forme. Vydavatel samozrejme elektronicku verziu ma.

Digitalizacia knihy:
Oskenovat - ked si optimista tak hodinu, beriem tvoje udaje
Prehnat cez OCR - 10-50 minut
Nasledna kontrola diakritiky, umiestnenia obrazkov, tabuliek a celkovo textu a jeho opravy- XY hodin...
Neviem ci by si mal nervy travit nad digitalizaciou jednej knihy povedzme 40-50 hodin, skontrolovat kazde slovo ktore tam je. Nehovorte o veciach o ktorych nic neviete. (pre tych co nevedia - OCR = Optical character recognition - opticke rozoznavanie textu).

Vtedy ma digitalizacia knihy zmysel. Tu knihu som nasiel na DC - ten kto sa ma pytal ci som z tohoto fora - ano som, nestihol som mu odpovedat.
To co som stiahol nieje digitalizovana kniha. Su to len obrazky zhrnute do jedneho suboru. S digitalizaciou - aby sa v tom dalo rozumne vyhladavat podla klucovych slov - stravim spominanych XY hodin - ked sa k tomu dostanem a budem mat nervy to dokoncit.

Inak suhlasim s nazorom - predavat vsetky knihy (aj) elektronicky. Kazdy bude mat moznost vyberu. Keby ta moznost bola - tu knihu si kupim. Ako vsetci vieme - autor dostane od vydavatelstva smiesny podiel za knihu - v porovnani s vydavatelstvom. Argument vydavatelov: oni nesu financne riziko ze nebude zisk. Keby nebolo autora nemaju ake riziko niest. V tomto su vydavatelsvtva svine.
takze - ked autor da moznost knihu kupit elektronicky - kupim si ju. Nemienim zivit darmozracov vo vydavatelstve.
btw. to Martin11 - mam 32, uz som nieco zazil, v niektorych smeroch urcite viac ako ty, ale nemienim o tom polemizovat - takze niesom decko - aj ked proti tebe ano (to nieje myslene ako urazka, vazim si starsich ludi a ich skusenosti). Kazdopadne - vdaka tej knihe ktoru som si podla vas nelegalne stiahol som autorovi zabezpecil asi 5 100% zakaznikov. Mam si od autora vypytat podiel na zisku? Podla vsetkeho by som mal. A z toho zisku si tu knihu mozem kupit :)

Len neviem preco nikto nereagoval na mna, vsetci len na kutila. Asi nemam talent rozprudit diskusiu. Alebo nemate protiargumenty, aj to je moznost. V podstate ste mi dali za pravdu, co ma tesi :) :o


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

copyright

Příspěvek od martin11 »

....zdravím a reaguju , už jen proto , že jsem se nachal zatáhnout do diskuse....tady přeci vůbec nejde o to , kniha sem , kniha tam....to samé s hudbou a filmy....a s čímkoliv....že se na tom přiživují různá vydavatelství je víc než jasné....ví se i kolik lidí vlastně něco dělá...a kolik manažerů se na tom živí....že se krade...to bylo...je a bude....
....v této debatě jde o princip....krást nebo nekrást...v úvodu to Jimi řekl jasně......takže ...každý podle svého.....martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: copyright

Příspěvek od aNONym »

martin11 píše:....v této debatě jde o princip....krást nebo nekrást...v úvodu to Jimi řekl jasně......takže ...každý podle svého.....martin11 :lol:
Hezká prověrka charakterů, tadlencta diskuze. :shock: :?

Přiznám se, že si občas také něco stáhnu, ale pokud mne to osloví (a mám-li možnost), tak se snažím to autorovi vynahradit. Např. tím, že si to třeba dodatečně pořídím v originále.

Jeden příklad za všechny. Před lety jsem mlsně a dlouho pokukoval po edici dývídýček od Cimrmanů. Ale částka 2800,- mi přišla v té době jako docela dost peněz. Tudíž jsem si je drze okopčil, ale vnitřně jsem si slíbil, že si někdy stejně pořídím (protože to bych jim přece nemohl udělat, klukům ušatým, vždyť jsem na nich vyrůstal). No, a dnes se s touhle bandou cítím již zcela srovnán, jelikož když udělali sbírku na Altaj, tak jsem jim přispěl rovnou tisícovkou (což je asi rozhodně i víc, než by dostali od vydavatele). A zmíněná originální DVD jsem si nakonec stejně koupil v trafikové edici.

Takže asi pokud by se mi podařilo stáhnout zde tolik diskutovanou knihu, a oslovila by mne, tak by mi rozhodně nedělalo problém následně poslat panu Žeravíkovi patřičný obnos na jeho konto (např. ve výši 100 - 150 CZK). 8)

Jak podobně říkal Luboš Nováků v jiném místě fora: Při holení se chci dívat sám sobě zpříma do očí.

Hezký zbytek večera přeji. Non ;)


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Neznám nikoho kdo by si nikdy nic nestáhl nezkopčil či nevysmahnul a to platí i pro profi ajťáky které znám.Takže kdo tvrdí že ne je asi z jiné planety.Je to v nás lidech stejně zafixovaný jako nespokojenost,závist,nepřejícnost a jiné nešvary.Jen je to u každého jiné a to díky výchově a vnímání světa okolo nás.V době kdy podvádí od politika k policistovi a spousta ,,těch vyvolených" i veřejně a ještě to vyzdvihují jako pomoc národu je těžké něco vysvětlovat a brojit natož někoho soudit.Každej jsme jinej a přitom jsme všichni stejní,někteří lepší jiní horší.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
marx
Starší člen
Příspěvky: 106
Registrován: stř 26 lis 2008 9:24

Příspěvek od marx »

skoda, ze se to takhle krade... ale coz, dela to kazdy, obcas se moc nechce vyhodit penize za neco co nevis jake to bude.

autorske pravo plati myslim vice jak 50let po smrti autora :)


Čas odhalí pravdu.
jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Myslím že to není vada charachteru, ale systému. Platíte televizní poplatky i když nesledujete čt1 a spol, autorské poplatky platíte z každého nosiče dat vč mp3 přehrávačů. Já si byl koupit do auta mp3 soustruh s pamětí a .... je to součástí ceny. Již jsme zaplatili. Chtějí novou platbu? Vícenásobné zdanění je v usa federálním zločinem. U nás běžná praktika státu. Pokud nechci, aby mi něco zcizili, pak to nebudu vystavovat v cigánské čtvrti za oknem zaparkovaného kabrioletu.....Každý krade duchovní bohatství. myšlenky, návody, recepty na buchty,na vodíkovou bombu... Není to znakem chudoby. Každou kazetu jsme za komančů soustružili, až se z nás kouřilo. Kdo si tehdy mohl koupit originál ac dc. Nebylo kde. Dnes z nás má stát dojné stádo, tak se nemůže divit, že už nechceme platit další daně. Odnesou to kumštýři všeho druhu. Jedná se o duchovní majetek.Internet už je takový. Blatník na auto či láhev rumu stáhnout nelze........


kutil_sro

Re: martin11

Příspěvek od kutil_sro »

martin11 píše: ...jo a nekecej , že ji máš....máš kulový a kradeš....jen kecáš bláboly....kutile-spol. s ručením OMEZENÝM
no ty pane podnikately 60 rocny omezeny
LEN kvoli tebe som si dal tu namahu a odfotil som ti tu knihu aj s dnesnymi novinami

som zvedavy ci sa pan 60 rocny omezeny podnikatel dokaze aj ospravedlnit alebo vie slusnych ludi len nepravom obvinovat a urazat

to je uz naozaj vsetko. dufam ze sa vam na fore ludia ako martinko11 budu len vyhybat lebo namiesto diskutovani o energiach len vykrikuju a urazaju ludi a o sebe tvrdia ze su pomaly svatsi jak papez... bohuzial aj taky su medzi nami, Panbozko nas ma misanych....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


koumak
Stálý člen
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 14 úno 2008 22:04
Bydliště: dielna

Příspěvek od koumak »

Zvlastna situacia, ehm navrhujem vyskusat : zda li láhev rumu stáhnout nelze........ :baby:


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Příspěvek od lajos »

koumak píše:Zvlastna situacia, ehm navrhujem vyskusat : zda li láhev rumu stáhnout nelze........ :baby:
Kdyby nešli stáhnout ty % tak alespoň vůni rumu, dřív to stahování nemá smysl


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

...asi jsem fakt blázen

Příspěvek od Mim »

Tohle celé jsem přečetl a nepochopil....diskuse o hovně na druhou...Rivale zakroč....Tohle přeci ne!!!!!!


Však ono to půjde!!!
pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Re: ...asi jsem fakt blázen

Příspěvek od pepe »

Mim píše:Tohle celé jsem přečetl a nepochopil....diskuse o hovně na druhou...Rivale zakroč....Tohle přeci ne!!!!!!
Mim , to že si to ty nepochopil ešte neznamená , že mi ti nerozumieme . Výtaj medzi ŽIVIMI . Pepe


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Re: ...asi jsem fakt blázen

Příspěvek od Mim »

pepe píše:
Mim píše:Tohle celé jsem přečetl a nepochopil....diskuse o hovně na druhou...Rivale zakroč....Tohle přeci ne!!!!!!
Mim , to že si to ty nepochopil ešte neznamená , že mi ti nerozumieme . Výtaj medzi ŽIVIMI . Pepe
Díky...Nevím tím pádem, jestli jsem ještě větší blbec, než jste doufali, nebo jestli mě opravdu rád vidíš :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Však ono to půjde!!!
pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Re: ...asi jsem fakt blázen

Příspěvek od pepe »

Mim píše:
pepe píše:
Mim píše:Tohle celé jsem přečetl a nepochopil....diskuse o hovně na druhou...Rivale zakroč....Tohle přeci ne!!!!!!
Mim , to že si to ty nepochopil ešte neznamená , že mi ti nerozumieme . Výtaj medzi ŽIVIMI . Pepe
Díky...Nevím tím pádem, jestli jsem ještě větší blbec, než jste doufali, nebo jestli mě opravdu rád vidíš :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Čo myslíš , ktorá s tých dvoch tebou ponúknutých možností je blišie k ,,pravde" ? Pepe


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Re: ...asi jsem fakt blázen

Příspěvek od Mim »

pepe píše:
Mim píše:
pepe píše:Mim , to že si to ty nepochopil ešte neznamená , že mi ti nerozumieme . Výtaj medzi ŽIVIMI . Pepe
Díky...Nevím tím pádem, jestli jsem ještě větší blbec, než jste doufali, nebo jestli mě opravdu rád vidíš :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Čo myslíš , ktorá s tých dvoch tebou ponúknutých možností je blišie k ,,pravde" ? Pepe
No, já bych si vybral druhou variantu, ale abych si moc nelichotil. Nejsem narcis. :lol:


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pro PePe

Příspěvek od Iv »

Pepku,ty jenom provokuješ svými dialogy,stále jsem byl tolerantní vůči Tobě,ale stále jen ryješ a ryješ,druhé se snažíš zesměšnit,nevím,možná Ti to druzí žerou,ale lidi,kteří si na nic nehrají,by ti ti řekli své.Mohl by jsi mě říct,co pro toto forum jsi přinesl,mimo invektivy ponižování a zesměčňování a tajemných slovosledů! Promiň,ale začíná to být velice unavující.Nebo chceš,abych ti to napsal tak jak chlap mezi chlapem?Raději ne,protože Rival by to musel rychle smazat.Myslíš si,že jseš nevím jak duchaplný,ale jen zraňuješ,a to bych tedy na svém triku nechtěl mít.Nemaj boja-to je Tvé heslo,tak se ho drž.mlýny melou a moc času nezbývá,aspoň Tobě,odkud to vím ,se neptej,ale jen ponižuješ.


Odpovědět

Zpět na „Dílna“