Meyer-Replikace

Praktická část fóra.

Moderátor: rival

Odpovědět
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Příspěvek od lajos »

Měl jsem také nerez elektrody a stejně tam po čase jsem měl hnědý kal, nechal jsem to analizovat a 70% bylo Fe. Při elektrolíze se jedna elektroda ztenčuje a je také čistá a druhá se zasírá.


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Zvol co nejmenší proud, třeba ho omez žárovičkou. Vždy když se ti udělá kal vyměň vodu. Nemusí být destilovaná. Čištění elektrod může trvat 14 dní i déle a i tak se ti bude v malém množství tvořit dále.
P.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz

Příspěvek od Merlin »

huhu1235 píše:Co znamena dekompozicia??
Rozklad na jednotlivé komponenty (zložky ako Fe, Ni.. apod.).
http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.p ... ekomposice

Jinak řečeno, vyrábíš elektrolytický huhukokteil..

Dobrá vec! http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/ ;)

Jde nastavit ve Firefoxu přímo mezi vyhledávače.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba

Příspěvek od rival »

huhu1235 píše:Inak taka otazka pomimo :)
nemohol by niekto z adminov pridat rss fukcionalitu na tento web??

Dik :idea:
Už se na tom pracuje. Počítám, že během příštího týdne bude RSS kanál k dispozici.


rival - živý člověk
Prokolt
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: pát 19 lis 2010 10:29

schema

Příspěvek od Prokolt »

Zdravim neviem ci som uplne blby ale tu na fore sa neviem dopatrat k nejakej funkcnej scheme vodikoveho vyvyjaca co sa tyka elektroniky (elektrody si viem postavit sam)
toto forum sa mi da velmi neprehladne ma sekcie so strasne vela podsekciami co je fakt frustrujuce. Vedel by mi niekto hodit schemu alebo odkaz na nejaky plan ako to zbastlit?

este som zabudol dodat ze mam v plane si vyrobit bud sporic paliva alebo potom kyslikovo-vodikovy autogen (myslim ze by mal pracovat na baze BP)

vopred velmi pekne dakujem za namahu a strateny cas co mi budete venovat


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Myers

Příspěvek od sano »

http://www.alexpetty.com/2010/11/17/mey ... mment-2231
je to pre veľ+mi pokročilých v elektronike
pozri aj panaceauniversity tam sú overené návody na stavbu takýchto vyvíjačov.
Ak máš čas, môžeš si prísť pozrieť na môj vyvíjač. Z ruky ho nedám, robí asi 2 litre plynu za minútu. Pre moje potreby, do auta, stačí.


jvj56
Zasloužilý člen
Příspěvky: 276
Registrován: sob 09 kvě 2009 10:36
Dostal: 3 poděkování

Re: Myers

Příspěvek od jvj56 »

Ahoj, jaký máš příkon na ty 2 litry za minutu? :D


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Re:jvj56

Příspěvek od sano »

Normálny, žiaden overunity


Uživatelský avatar
twrdkosh
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: pát 26 úno 2010 20:28
Kontaktovat uživatele:

Stanley Mayers pulsni generator s Arduinem

Příspěvek od twrdkosh »

Modernejsi a snadneji nastavitelny Standuv generator pulsu pro vyvijec:

http://haco.mysteria.cz/wiki/doku.php?i ... _generator


bylo nebylo, bude nebude..
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Teoretické a experimentální ověření patentu Stanleyho Meyer

Příspěvek od A(&F) »

... při courání po netu jsem narazil na tuto ročníkovou práci ... tak ji sem dávám ... http://www1.fs.cvut.cz/stretech/2011/sbornik/110.pdf ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Meyer-Replikace

Příspěvek od Jim68 »

Díky AF. Nemohl jsi napsat, že se mu to nepodařilo zprovoznit? Celé jsem to přelouskal, abych si tohle v posledním odstavci přečetl...:(


Jim68
Be happy!
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Meyer-Replikace

Příspěvek od A(&F) »

... dobrá tedy, dobrá ... omlouvám se, i přestože se necítím vinen ... vždyť tohle není detektivka, aby sis hned (bez ztráty hvězdičky) nemohl přečíst "závěr" ... :D ...

PeS: ... mmch, i slepé uličky mají smysl ... 8) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
bony1
Starší člen
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 01 pro 2016 20:42
Dal: 2 poděkování
Dostal: 21 poděkování

Re: Meyer-Replikace

Příspěvek od bony1 »

Po dlouhé době otevírám vlákno a ptám se: Rozjel někdo Meyer elektrolyzu alespoň s menší efektivitou než uvádí? Nemám na mysli zapojeni s 555 ani alternatorem ale skutečný polarizacni proces s fazovym zavesem PPl a VIC transformatorem. Obecne informace jsou velmi matouci, vsude se pise ze vodni kondenzator spolu s indukci vytvari paralelni rezonanci ale opak je pravdou. Nejde o paralelni rezonanci ale seriovou a to mění na věc úplně jiný pohled, při ní je proud s napětím ve fázi a obvodem tece největší proud, meyer udržoval obvod MIMO rezonanci, aby dosáhl na trubkach co největšího napětí! Dalším velkým omylem je myšlenka vědců co tvrdí ze Meyer transformuje výkon do vysokeho napětí a malého proudu a nechává vodní kondenzator nabíjet a prorazet mnohokrat za vteřinu, to je nesmysl, zde by platily standartní fyzikální zákony které by neumožnily ucinost zařízení větší jak 100%. Jde právě o ten polarizacni proces a postupne zvyšující se napětí na elektrodach až do roztrhnuti vazeb vodních molekul elektrostatickym polem. Svodovy proud je nezadouci a pokud nastane, obvod musí detekovat jeho pruraz a vyloučit několik sekvenci pulsu aby se voda "vzpamatovala" Mám za sebou mnoho pokusu a vím jak naladit obvod s PPl ale zatím jsem nedosáhl na elektrodach většího napětí jak 1000V a vím proč, pořád je tam velký únik proudu, který muže omezit jen a pouze trafo namotane odporovym drátem tak to delal i Meyer. Pokud je někdo dále s vyvojem než já, budu rád když se poděli o rady


Peter11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 394
Registrován: ned 05 dub 2015 21:59
Dal: 85 poděkování
Dostal: 173 poděkování

Re: Meyer-Replikace

Příspěvek od Peter11 »

Jak chceš vytvořit elektrostatické pole ve vodivém prostředí (vodě)?


bony1
Starší člen
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 01 pro 2016 20:42
Dal: 2 poděkování
Dostal: 21 poděkování

Re: Meyer-Replikace

Příspěvek od bony1 »

V tom je právě ten figl, voda je elektricky vodiva ale v úzkém časovém pásmu řádově mikrosekund je inertni a chová se jako kapacita. Obvod PPL vysle sekvenci impulzu prave do teto mezery a na elektrodach se vybuduje kaskadove vzrustajici napeti az do roztrhnuti vazby H2O. Zduraznuju ze je nutne pouzit fazovy zaves PPL s odposlechem a skenovacim obvodem ktery vraci rychle obvod do rezonance. Zadny jiny obvod s omezenim proudu nebude fungovat - odzkouseno. Meyer byl mistrem prace a pouzil to nejlepsi co pouzit mohl


Odpovědět

Zpět na „Dílna“