VMS - Základní informace

Chloritan sodný a chlornan vápenatý - efektivní použití.

Moderátor: Palo

Odpovědět
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: VMS - Základní informace

Příspěvek od poota »

xdraho píše:Z mých výpočtů vychází, že pokud mám používat poměr kapek obou složek 1:1, tak pro plné zreagování je doporučována koncentrace 3,5% slabá a chce to koncentraci nějakých 9,3%.
Pokud budu používat koncetraci HCl 3,5%, tak bych měl asi použít 2 až 3 kapky HCl na jednu kapku NaClO2.
No vidíš, a mně zas vyšla praktickým zkoušením jako nejvhodnější koncentrace pro aktivaci 1:1 chemických 1,75% - a dokonce jsem se to odvážil i doporučovat oproti běžnější koncentraci 3,5%, která je podle Tebe skoro třetinová - to jsou holt ty paradoxy :color:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: VMS - Základní informace

Příspěvek od xdraho »

Nezlob se, ale matematika je matematika.
Praktické zkušenosti mohu použít tehdy, když zkouším např. jak tělo reaguje na takový nebo onaký zásah.
Při výpočtu koncentrací dávám přednost matematice.


ivule
Stálý člen
Příspěvky: 38
Registrován: stř 18 lis 2009 20:48
Bydliště: Praha
Dal: 2 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Re: VMS - Základní informace

Příspěvek od ivule »

no a moje praktická zkušenost říká, že přidávám HCl - chemických 3,5%, ale nikdy 1:1, chlorovodice dávám méně.
Na 1l cca 30-40 kapek NaClO2 asi 20 kapek 3,5% HCl, v suché! sklence, pak mnoho vody - kvantitativně vše převést do lahve od Sava, kde jsou vyznačeny objemy po 100ml, po protřepání přidám cosi Na2CO3 (soda bicarbona na držátko lžičky). Humble to dělal speciální lžičkou - prý pro odstranění pachu MMS.
Z laborky vím, že do 1ml bylo 30-33 kapek, kapátka mám nestadardní s menšími kapkami, tak místo 30 dám asi 40.
Ředím HCl z drogerie. Opravdu není třeba p.a. při takovém "přísunu do těla".
Takže souhlaím s Pootou, že kyseliny stačí k aktivaci méně, ale... i Humble zdůrazňuje aktivaci v suché nádobě ....
a já občas pracuji "okometricky". Stanovovala jsem tak před lety i obsah síry v laboratoři a kolegyně to měnily za protislužby - protože to sedělo !!!
Ale, protože jedu zítra na konzultaci do Brna, hledám nové informace - já užívám "MMS" v různých podobách několik let, chronický pacient se změnil v docela zdravého člověka, ale něco se furt nedaří.
A po dnešním přečtení celého vlákna VMS opravdu nevím, jak brát. Zatím jsem se snažila 8-10x denně (vypít ten litr) - nikdy jsem nevydržela doporučených 6 týdnů to dodržet.
Začínala jsem s MMS původním za týden náběh na 3x15kapek. To se nedalo vydržet, i když tyto dávky hodily glykémii až k 7.
Neberu těch původních 5 léků na srdce a tlak, Letrox na štítnou žlázu, nepíchám si už inzulin.
Nechytám angíny, virózy a chřipky jako 50 let předtím.
Ale mám pocit, že nic jiného nedělám, než "se léčím". Tedy bez doktorů a léků, ale "nemám čas".
Měla jsem pocit (ověřený měřením pH moči), že potřebuji zalkalizovat. Proto jsem ubírala HCl. Maso nejím, ze zeleniny bych měla být alkalická. Nu, zkusím si "navíc" HCl, případně Betain HCl - třeba to udělá "zázrak".
Opravdu UMÍM spočítat správně koncentraci, ale považuji to za bezpředmětné. (a 9,3% no comment)
a radši končím, chtěla jsem napsat jen jednu větu....


Dobré věci se mají šířit, dobří lide poznávat
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: VMS - Základní informace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

ivule píše: .... já užívám "MMS" v různých podobách několik let, chronický pacient se změnil v docela zdravého člověka, ale něco se furt nedaří. ...
Samozřejmě že ne. Chodíš o berličce, ale aspoň chodíš. MMS není celkovým řešením. Je třeba jít dál. Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: VMS - Základní informace

Příspěvek od xdraho »

ivule píše:....no a moje praktická zkušenost říká, že přidávám HCl - chemických 3,5%, ale nikdy 1:1, chlorovodice dávám méně.
....Opravdu UMÍM spočítat správně koncentraci, ale považuji to za bezpředmětné. (a 9,3% no comment)
....
Ivule, vypadá to, že chémii asi rozumíš. Dáš si, prosím, ten čas a vysvětlíš mi v čem dělám chybu? Už jsem prosil, aby ty mé úvahy někdo zkontroloval. Třeba nesedí ta výchozí chemická rovnice. Rád se nechám poučit. Snad to bude zajímat i jiné. Ale, prosím, buď konkrétní.


ivule
Stálý člen
Příspěvky: 38
Registrován: stř 18 lis 2009 20:48
Bydliště: Praha
Dal: 2 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Re: VMS - Základní informace

Příspěvek od ivule »

ODVOLÁVÁM, CO JSEM UVEDLA ...!!!!
užívat se má JEN ČERSTVĚ AKTIVOVANÉ VMS, a nikde okolo žádná soda.
a protože prý podle poslední Regeny (článekHumble) je vše kolem odkyselení blábol, tak klidně HCl přebytek.

Byla jsem včera u ing. Bláhové a zjistila, že dělám VŠE špatně.
Sice jsem viděla i slyšela Humbla a spol. vzala s radostí na vědomí přípravu do lahve na den a přidání sody po naředění, četla "VŠUDE" o vlivu kyselosti a nutnosti odkyselení .....několik let "praktikovala" a zbavila se spousty problémů, ALE:
Kdybyste viděli, co mi včera ještě ing. Bláhová změřila a co mi řekla:
Mám se JÁ (se svou zátěží!) vykašlat na Zapper, včechny hřebíčky, skořice, alkalizování a možná desítky dalších postupů - dokud nezlikviduji 4!!! druhy malárie, nezbavím se ani toho ostatního. (Cukrovka, lupénka, arytmie - a to se opravdu cítím "skoro zdravá" - proti minulosti
Sice mi prý asi MMS zachránilo život, ale přede mnou "cesta daleká". Holt jsem si zacestovala: Tunis, Egypt, Čína, Thajsko, Indie, Turecko... ale "ty typické problémy" mám celý život. Asi už vrozené, ale naměřené i Plasmodium falciparum. A cituji přímo z textu Bláhové, české "jedničky" na parazity: ....musela jsem proměřit desítky lidí, než mi došlo, že imunitní systém je moudřejší než my a malárii preferuje před VŠEMI ostatními infekcemi....v "malarickém režimu" by se dal přirovnat k imunit. systému člověka, infikovaného HIV. Mimořádný počet zátěží je první známka, že něco není v pořádku .....atd.
ALE NESMÍM prý připravovat na den a vůbec ne sodu (což jsem viděla a slyšela Humbla doporučovat), nemám brát tolik dávek denně.
Takže jsem dostala plán: ráno a večer kombinace 4 informatik Joalis -NUTNÉ to přímo na malárii!, k tomu 2-3x denně 4-5 kapek čerstvě aktivovaného VMS.
Asi za měsíc pak postupně všechna antiparazitika: Albendazol, Praziquantel, Hetrazan a Ivermectin ... a celá kůra asi opakovat ....spousta peněz, které penzistka těžce sežene.

Což mi připomělo, že JSEM MINULE zděšeně ZJISTILA, že na tomto fóru je přes 6000 lidí a necelých 30 nás finančně přispělo. NEMOHLI BYSTE POSLAT NĚCO RIVALOVI ??? :help: :help: :help:
:eclap: :eclap: :eclap:


Dobré věci se mají šířit, dobří lide poznávat
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: VMS - Základní informace

Příspěvek od Palo »

ivule píše:...podle poslední Regeny (článekHumble) je vše kolem odkyselení blábol, tak klidně HCl přebytek.
No evidentně pan Humble a všichni okolo něj nechápou o co tu jde... Se svými poznatky mají co dohánět... S Kalckerem se dá aspoň mluvit... Ale všechno musí schválit Humble. Jaká to škoda a jaká to brzda... ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: VMS - Základní informace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Palo píše: .... No evidentně pan Humble a všichni okolo něj nechápou o co tu jde...
Nechápe to spousta lidí. Každý za HCl vidí agresivní kyselinu a tato vize visí na špičce nosu. podívá-li se člověk trochu dál, zjistí například, že v momentě, kdy se HCl potká řekněme s hydroxidem sodným v těle, leze z toho: NaOH + HCl > NaCl + H2O a jaký okyselení? Všechny chloridy kovů (vápník, draslík, hořčík atd.) kromě vodíku jsou zásady. To je jen jeden z tisíců různých chemických procesů HCl v těle. To už se člověk dívá trochu dál a snad by mu mohlo dojít, že pokud tak neučiní, nemá co plácat o tom, že kyselina chlorovodíková nezbytně okyseluje organismus. Naopak, pokud se už do krevního systému dostane zvenčí, nebo si ji tělo vyprodukuje a do krevního systému dodá, nebo vyprodukuje ve přímo ve tkáních její dostatečné množství balancuje pH v těle jak překyselení, tak přezásadování. Pro ty, komu to nedochází ani teď, tady je to v příloze. http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 632#p69632 a od člověka velice fundovaného.

Dále:
http://www.britannica.com/EBchecked/top ... deficiency
... Chlor je složkou veškerého tělesného vyměšování a vylučování které zvzniká jak při tvoření, tak při odstraňování tkání. ... Chlór je skladován v omezeném množství pokožce, v podkožních tkáních a kostře a representuje dvě třetiny negativních ionů v krvi. Chloridy hrají významnou roli v elektrické neutralitě a tlaku mimo celulárních tekutin a acidobazické rovnováze těla. ...

Jakákoliv jiná kyselina je podřadná, zatěžuje tělo, nepodpoří zrovna moc trávení oproti HCl, naopak ho potlačí atd. Tam není o čem mluvit a pokud to někdo vidí jinak, měl by si doplnit vzdělání. Taky jde ještě o jednu pitomou pověru a to tu, že žaludeční HCl slouží pouze k rozbíjení bílkovinných vazeb v potravě. To je nesmysl.Kdyby tomu tak mělo být, nebude dodání HCl s potravinovými doplňky velice znatelně zvyšovat jejich účinnost a přesně to se děje. Jim Humble hamtal deset let v porcelánu a bude asi hamtat dál, i když týhle míse se snad už definitivně vyhnul.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: VMS - Základní informace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

ivule píše:ODVOLÁVÁM, CO JSEM UVEDLA ...!!!!... prý podle poslední Regeny (článekHumble) je vše kolem odkyselení blábol, ....
Jó, od zdi ke zdi. Ono je to jako obvykle poněkud blábol. To jsou hold lidi, kteří maj černo-bílý vidění. Pokud se na situaci podívám tak nějak s nadhledem a jednoduše, pH těla má být kolem 7.35, běžný průměr potravy bude někde kolem toho vybalancovaného pH7, takže vylučovábí bude opět v nějakém tom průměru poněkud kyselé. Navíc je vše komplikované spostou pufrů a všechno je nějak jinak. Co je ale pitomost a v čem s J. Humblem všeobecně souhlasím je to, že přehnaná alkalizace jak ji tlačí především Young a prodejci alkalizačních kdečeho je kreténina, profesionální podvrh a ortodoxní muleta http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... Torero.jpg na hňupy, kteří to žerou a cálaj.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: VMS - Základní informace

Příspěvek od Palo »

xdraho píše:Zde jsem se pokusil přepočítat koncentraci HCl používanou pro aktivaci chloritanu:
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 98#p114198
Pokusíte se někdo mi to případně zkontrolovat?
Zaslechl jsem již o tom, že HCl-ky je "málo". Nevadí to ale... Zbytek doreaguje v žaludku a nevyplácá se tolik chlordioxidu na zamoření prostorů před použitím ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: VMS - Základní informace

Příspěvek od xdraho »

Palo píše:.......a nevyplácá se tolik chlordioxidu na zamoření prostorů před použitím ;)
Palo, pokud máš strach ze zamožení prostorů, tak vyzkoušej tu mnou zkoušenou aktivaci pomocí hydrogensíranu sodného.
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=59&t=3427
Připadá mi to jako naprosto nejlepší metoda. Momentálně v lednici mám dvě lahvičky od Alpy (160ml, mají uzounké hrdlo, takže při otevírání toho také moc neuteče) a střídavě z jedné beru a druhá je připravena, až ta první dojde. Pak do prázdné dám přibližně 16ml vody, nakapu do toho 16+16 kapek a zavřu, dám, tomu čas na zreagování a pak doliju do 160ml. Na užívání mám pak plastovou štamprli se stupničkou. Co 10 mililitrů, to jedna kapka chloritanu.
U této metody také odpadají dohady kolem HCl. Zda je jí málo nebo hodně. Pokud to přeženu s hydrogensíranem, tak prostě jen vezmu více Ečka, které do nás potravinový průmysl stejně cpe ze všech stran. Jako regulátor kyselosti se totiž používá jak výchozí hydrogensíran, tako výsledný síran sodný (Glauberova sůl).
Nepřítomnost kyseliny mi vyhovuje při mých pokusech (u mne úspěšných) používat to proti parodentoze.
Teď jsem objevil, že ten hydrogensíran lze najít i v bazénové chemii jako "Guapex pH mínus" v čistotě 99,3%. Jen ještě od výrobce zjistím, zda je to monohydrát nebo ne, aby byl výchozí roztok namíchán ve správné koncentraci potřebné pro užívání v poměru 1:1. V Brně by jsi ho měl sehnat v kamenné prodejně na této adrese: PUMPA, Koliště 49, 602 00 Brno
Ahoj
Drahoš


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: VMS - Základní informace

Příspěvek od Palo »

xdraho píše:Jako regulátor kyselosti se totiž používá jak výchozí hydrogensíran, tako výsledný síran sodný (Glauberova sůl).
Ještě aby Ti místo síranu sodného vznikal síran hořečnatý a budeš to mít dovedené k dokonalosti ;)
Glauberka je bleeee ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: VMS - Základní informace

Příspěvek od xdraho »

No jo, když ten chloritan se používá jako sodný :bhead: , já jsem tak nešťastný! :mrgreen:

:D :D


Isekon
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: sob 09 úno 2013 10:47
Dostal: 3 poděkování

Re: VMS - Základní informace

Příspěvek od Isekon »

:D Chci se zeptat místních guru , ivule to už nakousla , Humbel doporučuje přidávat do MMS špetku jedlé sody kvůli lepší chuti - dalo by se to přidávat i do VMS ? Může to něčemu vadit ? Jinak já si vzal v sobotu 10 kapek chloridu aktivované 4 kapkami 10% HCL - dolil asi decku vody .. a no problema :D , teda baz sody - bylo trochu kyselé , podobně jako když piju samotnou HCL (nebojte - ředěnou) :roll:
A ještě jak píše ivule , proč by měla být problém dávka na den dopředu ?


xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: VMS - Základní informace

Příspěvek od xdraho »

Pan Humble tu sodu asi doporučuje proto, aby se zbavil případné zbývající kyseliny citronové, která na chuti příliš nepřidá. U HCl to není už až tak hrozné.
A pokud použijete aktivaci hydrogensíranem sodným, tak už je to opravdu docela snesitelné.
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=59&t=3427
No a pokud si připravíte za pomocí hydrogensíranu CDS, tak už se z toho stává skoro "nápoj". :)

Zkuste použít posledního nápadu od jardax:
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 31#p114931
Dnes jsem si oměřil takto připravené CDS a VMS a koncentrace chlordioxidu je takřka stejná.
Připravil jsem si 0,5 litru VMS aktivovaného hydrogensíranem s koncentrací podle mých výpočtů s 50+50 kapkami (s mým kapátkem 2,5+2,5 ml) a 0,5 litrů CDS opět aktivovaného hydrogensíranem s 50 kapkami chloritanu.
Pak jsem změřil koncentraci chlordioxidu a v obou případech byla skoro stejná. U CDS snad o neodhadnutelný pohlavek slabší. U CDS jsem ale nechal reakci probíhat více než den, až byla barva CDS a zreagované směsi ve štamprli díky difuzi stejná.
Jestliže se tedy budeme držet toho, že na 0,5 litrů použijeme 50 kapek, tak můžeme klidně počítat, že v 10 ml máme v obou případech chlordioxid z jedné kapky a moc se nesekneme.
Až jsem byl překvapen, jak jemná byla chuť takto připraveného CDS.
U VMS jsem to přecejen ředil asi v poměru 1:2. U CDS jsem to schválně zkusil tak, jak to bylo, bez ředění a vůbec to nebylo nechutné.


Odpovědět

Zpět na „VMS - Chlordioxid...“