Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Chloritan sodný a chlornan vápenatý - efektivní použití.

Moderátor: Palo

Odpovědět
sirius01
Stálý člen
Příspěvky: 79
Registrován: čtv 03 lis 2011 0:48
Bydliště: Brno-venkov
Dal: 135 poděkování
Dostal: 113 poděkování

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od sirius01 »

xdraho píše: ... protože u bublací metody nikdy nevíte kolik se toho ve vodě opravdu rozpustilo. A nebo je to kouzlo v té větičce "má účinek jako". Pak už se ale jedná opravdu o silně subjektivní hodnocení. Jak chcete porovnávat účinky? ....
Kolik se toho rozpustilo vždy víte, když se provede měření. Pomocí spektrometru nebo papírků. A pak nezáleží až tak moc na metodě výroby CDS, pokud jsou ještě zanedbatelné příměsi. Měření se doporučuje vždy. Porovnání účinků je subjektivní věc, a možná proto trvalo tak dlouho, než se tým na g2c rozhodl pro stanovení normy 1 ml / 3000 ppm jako jedna standardní dávka. Pro uživatele je ale důležitý protokol jako návod k použití, a tady se vyplatí jej správně nastavit, aby se předešlo zmatkům a chybám v použití. Běžného uživatele totiž opravdu zajímá pouze účinek.


S uctivým pozdravením HonzazMoravy
xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od xdraho »

sirius01 píše:Kolik se toho rozpustilo vždy víte, když se provede měření. Pomocí spektrometru nebo papírků. A pak nezáleží až tak moc na metodě výroby CDS, pokud jsou ještě zanedbatelné příměsi. Měření se doporučuje vždy. Porovnání účinků je subjektivní věc, a možná proto trvalo tak dlouho, než se tým na g2c rozhodl pro stanovení normy 1 ml / 3000 ppm jako jedna standardní dávka. Pro uživatele je ale důležitý protokol jako návod k použití, a tady se vyplatí jej správně nastavit, aby se předešlo zmatkům a chybám v použití. Běžného uživatele totiž opravdu zajímá pouze účinek.
Nevím co bych měl na to odpovědět. Pokud vám tak záleží na normě stanovené Humblem a ne na opravdovém množství chlordioxidu, které dostanete do těla, tak si pro sebe zaveďte jakýsi opravdý koeficient.
Nezapomeňte ale, že ta norma byla stanovena při aktivaci kyselinou citronovou, od které se dnes všeobecně upouští.
Vše je přece věcí vývoje. A pokud Humbel v začátcích udělal zjevnou botu (kdo je nedělá, vše je věcí postupného vývoje), tak se mám s tou chybou tahat nadosmrti? A mám zahodit způsob výroby CDS, který je o 100 procent lepší než původní? Už jen z hlediska přesné opakovatelnosti.
Kolik lidí, jak tak koukám po chatu, tady ještě jede podle těch protokolů? Vždyť některé, alespoň podle mého názoru, vypadají často jako vyložené harakiri. Ale to je jen můj názor. Tak moc zkušeností na vlastním těle a na svých blízkých zase nemám!
A dotaz na závěr. Tak věříte tomu, že z 10ml chloritanu lze vyrobit litr s koncentrací 1780ppm nebo ne? Pokud máte ty doporučované papírky nebo spektrometr, tak to, prosím, zkuste, proměřte a najděte chybu. Já ji nevidím.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od poota »

Sleduji už delší dobu, jak se tu snažíte o něco, co by měl být co nejpřesnější převod množství CDS na kapky původního MMS1 - proč? Snad abyste mohli co nejpřesněji plnit nějaké protokoly? A podle čeho jste vybrali ten "svůj" protokol a kde berete jistotu, že je opravdu ten pro vás nejlepší?
A teď proč se tak blbě ptám - u jakékoli formy chloritanu platí, že ať už začneme jakoukoli dávkou v jakékoli frekvenci, tak nejdůležitějším ukazatelem správnosti jsou reakce vlastního těla, kterým se další postup musí přizpůsobovat. Jenom podle reakcí se zvyšuje a nebo snižuje, je to prostě "průzkum bojem" a nic jiného neplatí.
Takže je úplně lhostejné, jestli se to měří na kapky a nebo počítá přes ppm a taky je naprosto lhostejné, jak je to "silné".
Prostě toho, co mám, beru na své jedinečné tělo tolik, aby to bylo "akorát", to znamená aby toho nebylo málo a nebo moc.
Přitom mi může být jedno, že nějaký Franta něčeho podobného bere na svoje tělo daleko víc a nebo daleko míň a nebo třeba i totéž, co já. Má svůj chloritan, svoje nemoci a svoje tělo, tak proč by neměl mít taky svoje dávkování! S mým chloritanem, mými nemocemi a mým tělem by správně měl dojít i k mému dávkování.

Omlouvám se za narušení plynulosti vlákna - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od xdraho »

poota píše:Takže je úplně lhostejné, jestli se to měří na kapky a nebo počítá přes ppm a taky je naprosto lhostejné, jak je to "silné".
Prostě toho, co mám, beru na své jedinečné tělo tolik, aby to bylo "akorát", to znamená aby toho nebylo málo a nebo moc.
Naprostý souhlas! Když už jsem si ale ten svůj "protokol" vytvořil, tak potřebuji, aby byl pro mne jednoduše opakovatelný. A to výroba CDS pomocí hydrogensíranu podle "bezeztrátového" způsobu přípravy dle Jardy splňuje dokonale.
Něco podobného jako poota píše o protokolech jsem psal o koncentracích CDS v příspěvku, který mi omylem smáznul Slávek a nemohu se donutit, abych ho napsal znovu :).
Možná by bylo vhodnější diskutovat o tom, jakým postupem nalézt co nejrychleji ten "svůj protokol". A jak např. u rakoviny poznám, že jsem ho už našel?


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od poota »

Jen se k tomu donuť - pomůže Ti v tom přesvědčení, že to původní bylo jenom nanečisto a teď že už to napíšeš líp :lol:
K hledání "svého" protokolu - ony se ty protokoly od sebe zase až tak moc neliší, takže si jich pár přečteš a některý z nich Ti bude "nejsympatičtější". Takže na něj najedeš, pochopitelně né hned naplno, ale opatrně a "odspoda". Pozvolna budeš zvyšovat a počítat s tím, že Ti stoupá hladina toxinů, takže se nejspíš během dvou tří dnů dostaneš na "svou" hladinu, kterou jsi schopný zvládat. Nejdřív se to projeví jenom jako psychická nechuť nebo spíš neochota dát si další dávku - už při tomhle varování bys měl přestat navyšovat a zůstat na dosavadní úrovni dávek a nebo i trošku ubrat. Po pár dnech můžeš zkusit zase opatrně navyšovat, ale opravdu nepatrně a hlavně pozorovat, co to dělá.
Tímhle způsobem si najdeš svoji maximální dávku, kterou trvale sneseš a pak už je jenom otázka, jestli to bude na Tvůj problém stačit.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
ivanninaj
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: pon 08 dub 2013 8:20
Dal: 4 poděkování

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od ivanninaj »

Zdravim vsetkych zucastnenych, chcem sa spytat ako pokracuje vyskum CDS vyrobeneho aktivaciou s hydrogensiranom sodnym, su nejake nove skusenosti uzivatelov? Nejake je to tu mrtve. Mal by som zaujem aj presny navod na vyrobu.


xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od xdraho »

Pokud chceš pomocí hydrogensíranu vyrábět CDS, tak tam můžeš dát hydrogensíranu i více než jsem vypočítal pro přímé požití. Nejlepší způsob výroby je asi podle Jardy: Ale to by jsi už měl asi vědět. Je to hned na druhé stránce tohoto vlákna.
Po výrobě je to už stejné ať už to CDS vyrobíš jakýmkoliv způsobem. Pomocí hydrogensíranu ho jen vyrobíš pravděpodobně čistší a s takřka přesně opakovatelnou koncentrací. Nemusíš tudíž vždy přeměřovat těmi vzácnými testovacími papírky.


satmat
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: sob 23 úno 2013 20:49
Dal: 9 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od satmat »

Kde je chyba?Koncentrácia stále nesedí.Robil som to už hádam 15x Jardovou metódou ale výsledok je stále podpriemerný.Vyrobený liter som vylial do 5l bandasky so 4 litrami vody.Vzniklo 5l cds z ppm viac ako 100 čo je dosť málo.Po vyliatí zmesi z reakčnej nádobky sa z nej ešte stále dymilo/po 24 hodinách/.Skúšal som 3 rôzne hydrogénsírany.Hydrogénsíran som riedil podla návodu z vlákna vo vode. :bhead:


sarinen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: sob 18 kvě 2013 11:28
Dal: 1 poděkování

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od sarinen »

Zdar. Dělal jsem to podle Jardy bez rychlovarky a je všechno O.K. hned napoprvé. Zchladil jsem obě složky na cca 2 st. Celsia Vodu taktéž. Vodu jsem použil z vodovodu. Po nalití dvou složek (obě 10ml) do vyvíječe (malé lahvičky) jsem trochu promíchal a hned dal do láhve, kde pod vyvíječem byla voda. Za půl hodiny přestaly ve vyvíječi se rojit bublinky, nechal jsem ještě půl hodiny a bylo hotovo. Zda Sarinen

Edit: odstraněna zbytečná citace - poo.


xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od xdraho »

satmat píše:Skúšal som 3 rôzne hydrogénsírany.Hydrogénsíran som riedil podla návodu z vlákna vo vode.
V hydrogensíranu chyba nebude! Pokud ho používáš pro výrobu CDS, tak množství chlordioxidu je vlastně při přebytku hydrogensíranu dáno jen množstvím chloritanu sodného. Totéž ale bude v principu platit i při použití kyseliny citronové nebo chlorovodíkové!
Musíš tedy použít toho hydrogensíranu aslespoň tolik, kolik jsem spočítal na začátku vlákna a nebo raději pro jistotu i trochu více.
Předpokládám ale, že koncentrace chloritanu je opravdu těch 24,5%. Není chyba v tomto?


satmat
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: sob 23 úno 2013 20:49
Dal: 9 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od satmat »

Dík za reakcie
Tak som dnes spravil ďaľší pokus.Výsledok je 25 ppm v 10L.Hydrogénsíran som riedil 1:1.Nabudúce pridám viac hydrogénsíranu.Vsetko bolo vychladené cca 4 stupne celzia.Chloritan používam 25%
Obrázek


Uživatelský avatar
jardax
Zasloužilý člen
Příspěvky: 222
Registrován: úte 06 dub 2010 1:57
Dal: 56 poděkování
Dostal: 104 poděkování

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od jardax »

satmat - čím měříš ppm? Viděl si Remyho chemii?


satmat
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: sob 23 úno 2013 20:49
Dal: 9 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od satmat »

Meriam týmto
Obrázek
Stiahol som si tu chémiu ale v chémii nie som zbehlí,o tych satelitoch by sme mohli debatovat ale chemia nie je moja parketa.Štve ma to lebo z jednej dávky by som mohol mať 34 litrov
No nič budem skúšať ďalej raz to možno vyjde ale nateraz mam už cds dosť musim najprv niečo vyprázdniť.


ivanninaj
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: pon 08 dub 2013 8:20
Dal: 4 poděkování

Chut a skrabanie v krku

Příspěvek od ivanninaj »

Zdravim este raz, chcem sa spytat odbornikov na CDS, ci je najeky rozdiel v chuti a v skrabani v krku po vypiti CDS vyrobeneho aktivaciou s kyselinou citronovou a hydrogensiranom sodnym. Pri pouziti CDS vyrobeneho aktivaciou s kyselinou citronovou mam take neprijemne skrabanie v krku akoby na mna chcela liezt angina a navyse ta chut sa mi zda stale velmi 'chlorova'. Odpadaju tieto veci pri aktivacii hydrogensiranom sodnym?

Dakujem za odpoved!


Odpovědět

Zpět na „VMS - Chlordioxid...“