Nitinol

Vývojová sdílená platforma pro systémy FREE ENERGY.

Moderátor: Jencekkk

E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Nitinol

Příspěvek od E_man »

E_man píše:.....A tady, což mne eminentně zajímá, je 0,71mm cca 15m délky za 25 USD + 4 USD počtovné do ČR !!!
http://www.ebay.com/itm/NiTi-Nitinol-Ni ... 1c0cf20e01
Nabídka má platnost do 15.4.2013
Tak zde je poštovné pro každé další balení +2 USD, takže se dva dolače ušetřejí.
Takže pokud bude někdo chtít, tak do toho tak 6-7 dubna bychom mohli evidovat zájemce a pak to objednat najednou. Pokud by se toho sešlo příliš hodně, tak (a pokud bude Jeff souhlasit), by se to mohlo rovnou nasměrovat k Jeffovi a tam by se ten "medvěd" rozparceloval pro jarní sraz. Mějte na paměti že se jedná o kousky 15m o tloušťce 0,71mm, cca 28-30 USD!!, takže po takových celcích se eventuelně dávejte dohromady.
1. kousek 50 ft(15m).........Martin11+E_man

Mějte na paměti, že nikdo z nás nemá ten materiál osahaný, takže nemůžu nést žádné riziko za kvalitu jakost a pod. Zato si tady nic nebudu přirážet!!! a je to jen na první zkoušky, abychom se s tím seznámili!!!!!
Zdraví E_man


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
Uživatelský avatar
Nemo
Starší člen
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 09 zář 2010 17:30
Bydliště: Ostrava
Dal: 64 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Re: Nitinol

Příspěvek od Nemo »

:? Já mám zájem o 5m, ale nevím, jestli mi to na jarní setkání vyjde. Jsem z Ostravy.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Nitinol

Příspěvek od martin11 »

pro nemo....na cestě se dohodni s někým z okolí, nebo jede Pindulíno..ale student agent je levnější.... :bye: :good: m11 :D

...a mám pocit, že E-mann je z tvého okolí


... věřím, že se " TO " povede ......
E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Nitinol

Příspěvek od E_man »

Lidi neblbněte. Pokud není přímé náhodné setkání, jako sraz u Jeffa, tak cokoliv vymyslíte, bude dražší než těch necelých 13 g dát do obálky a poslat obyčejnou poštou. Podstatné je mít bezplatné vedení účtů a bezplatné převody.


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Nitinol

Příspěvek od E_man »

Již jsem obdržel ten Ni-Ti drát 0,71mm z eBay a poloviu poslal Martinovi11. Zdá se, že není teplotně uprven protože za naší normální teploty(25°C) je netvarovatelný, tedy je v austenitickém stavu. Po ochlazení na nulu(ledová tříšť) už jej lze částečně tvarovat, ale pravděpodbně teplota Mf leží níže, tak okolo -10 až -15°C. Kouknutím zpět na eBay zjistíte, že jej prodávají jako super elastický drát (se superelasticitou se pracuje nad teplotou Af - pozn. E_man). Odhaduju, že bude tak 50:50 Ni-Ti atomových %(55:45 váhových%) - poslal jsem dotaz prodejci, ať nám specifikuje složení, uvidíme jestli jej vůbec zná.
Existuji metody, jak posunout teploty Mf-Af oběma směry viz např. dokument "Efect of Heat Treatment After Cold Working Transformation NiTi Alloys". Hledaje na internetu, jsem už tento dokument nenašel (to se mi stalo už po několikaté). Sice jsem si tento dokument vtipně zavčas stáhnul, ale nechtějíce dělat potíže Rivalovým stránkám, neodvažuju se jej zde publikovat pro porušování autorství (odkaz bych zde samozřejmě zveřejnil). Případným zájemcům (jen stabilním členům fóra) jej mohu na požádání poslat jako SZ.
Zdraví E_man.

P.S. Už jsem jej objevil viz. https://www.jim.or.jp/journal/e/pdf3/28/02/83.pdf
P.P.S. Prodejce odpověděl, že bohužel složení toho nitinolového drátu nezná.!!


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Elastokalorické chlazení

Příspěvek od E_man »

Elasto-kalorické chlazení.
Někde dříve jsem se zmínil o placeném (28,- USD tuším) článku pojednávajícím o elastokalorickém chlazení s účinnosti (COP) okolo 11. I když NASA mezitím své stránky znepřístupnila, objevil jsem tento článek zdarma zde: http://www.mse.umd.edu/facstaff/takeuchi/151.pdf
Zkoušeje koupený nitinolový drát o průměru 0,71mm z eBay (viz výše), tak pouhým přiložením na ret a ohnutím drátu ucitíte výrazné teplo, zatimco po jeho uvolnění pocítíte výrazné ochlazení ! Podle uvedeného článku se dociluje rozdílu teploty okolo 20°C. Řekl bych, že dvoustupňový systém by už mohl fungovat pro chladničku bez klasického freonového chladícího média.
Všem inovátorům přejí hodně úspěchu v dalším zkoumání tohoto jevu.
Zdraví E_man


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
HONZIK81
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: pon 24 lis 2008 10:40
Dal: 2 poděkování

Re: Nitinol

Příspěvek od HONZIK81 »

Už se tímhle nikdo nezabívá? Nebo neco vytváříte. Kdyby jste někdo objednával tak se přidám.


E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Nitinol

Příspěvek od E_man »

Co se mne týče, mám pokusy s nitinolem v současné chvíli asi tak na 5. místě v pořadí, podle nových možností ke kterým přicházím od doby, kdy jsem objevil "svět nových energií", tedy asi v tomto pořadí:
1. dokázat si funkčnost hydrina
2. vyrobit teplo nebo intenzivní světlo
3. přeměnit je na elektřinu
4. konečně se podívat na Jeffovy pokusy s Teslou, kde nacházím nové možnosti ke zkoušení
5. nitinol (ale to už v tomto životě skoro ani nevidím reálně)

P.S. - Pořadí (i obsah bodů) měním již dva roky přibližně po půl roce.

P.P.S. - Pokud by jsi chtěl teď hned něco smysluplně reálně zkoušet, mých pár metrů je ti k dispozicí (pošli SZ).
značka: Věci mají sloužít a ne ležet.


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
Odpovědět

Zpět na „FREE ENERGY“