Duchovní a společenské aspekty volné energie

Filosofie přírodních jevů.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Voda....

Příspěvek od A(&F) »

Mim píše:Ano, voda se chová jako "živá bytost." .....A ještě dovětek: "vodě se to určitě nelíbí!" Mim :lol:
... několik dní poté, co jsem probíral toto téma se svojí přítelkyní, tak mi poslala níže přiložený obrázek s textem "A co když je to naopak, ... co když se jí to líbí, ... jak jí pořád znásilňujete ???" ... :lol: :lol: :lol: ...

... pravdou je, že voda jako taková, je rodu ženského .... nu a tam se nikdy nedá stoprocentně odhadnout "jesti se jim to zrovna líbí anebo ne, jenom podle toho, jak se momentálně tváří" ... zkrátka, jsou chvíle "kdy se jim to líbí až tak moc", že přitom jeden může klidně "nabydout" dojmu "že v tu chvíli je jim vlastně ubližováno" ... ;) ... A.
Přílohy
love_waves_illusion.jpg


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pro A(F)

Příspěvek od Iv »

:cry:
Nádherný obraz-kdepak jsi ho ?
Sano napsal:
Nazdar panovia,
prepacte.ze som zabludil az sem.Citim ze toto vlakno by sa malo volat Anjeli versus Ludia.Ludia na tejto Zemi od vekov brali Energiu a nepytali sa.Anjeli sa len prizerali.Preco potom nemotu Ludia brat Vodik?Anjeli ich neodsudia a budu cakat.Tu nie je problem.Ludom patri nova energia.Netreba im ju uierat.Musia sami dospiet do stadia Anjelov.

Myslím,že filosoficky má pravdu,ale i jinak,Ti kdo ví,chápou.


Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Duchovní aspekty

Příspěvek od Iv »

Jsem velice překvapen a dost to potvrzuje stav dnešní materialistické společnosti,kdy se duchovní aspekt žití dnes úplně ztrácí.Pokud nebudeme ve stejné rovnici:duchovní aspekty+technický vývoj,pak bude rovnítko = sebezničení lidství a myslím, že i lidské společnosti celé.Vím,že duchovní aspekty budí u většiny lidí (snad ze strachu svého svědomí)velice negativní reakce a snahu vše zesměšnit,ale to je strašně nebezpečné a výsledek je stav většiny naší společnosti.Omlouvám se,že sem se zde tak rozepsal,ale trochu jsem doufal,že to téma bude aspoň tady na seriozním foru aktuální.Škoda,asi se hodně lidí stydí dnes vyádřit své pocity,snad ze zesměšnění druhými,ale je to škoda,nikdo se nemá stydět za své pocity a city.Kdo to dokáže ,překlenout stud,má ve svém životě vyhráno,aspoň před svým svědomím a mohu Vám potvrdit,že svědomí je velká síla a v negativním žánru"pěkná sviňa"Nechci tady kázat ak farář na kazatelně,jen jsem bez obalu řekl svůj pocit a nestydím se za něj. :idea:


Uživatelský avatar
kutz
Stálý člen
Příspěvky: 59
Registrován: úte 31 led 2006 12:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Duchovní aspekty

Příspěvek od kutz »

Už mi to nedá a mám potřebu zareagovat. Na fóru se nachází hodně příspěvků, které jsou v podstatě emisí strachu. To může negativně ovlivňovat jiné, kteří se snaží o opak, což je sráží. Hrubé vibrace tady prostě občas otřesou fórem. Je tu i hodně dogmat a zažitých negativizmů. Proto jsem byl mile překvapen, jaká atmosféra byla na testovacím chatu.
Iv píše:duchovní aspekt žití dnes úplně ztrácí.
Ivane znám spoustu lidí, kteří duchovní aspekt žití vidí jako podstatu... i zde na fóru. mohl bych jmenovat nejméně 6.
Iv píše:Pokud nebudeme ve stejné rovnici:duchovní aspekty+technický vývoj,pak bude rovnítko = sebezničení lidství a myslím, že i lidské společnosti celé.
Souhlasím, že čistě tech. progres bez duchovního přístupu není trvale udržitelný, ale i kdyby došlo k destrukci civilizace, bylo by to jako plivnutí v procesu, který je tu všude nejen na zemi. Energie je nezničitelná, mění se ve formě jako manifestace bytí ve hmotě.
Iv píše:Vím,že duchovní aspekty budí u většiny lidí (snad ze strachu svého svědomí)velice negativní reakce a snahu vše zesměšnit,ale to je strašně nebezpečné a výsledek je stav většiny naší společnosti....Škoda,asi se hodně lidí stydí dnes vyádřit své pocity,snad ze zesměšnění druhými,ale je to škoda,nikdo se nemá stydět za své pocity a city.
Jestli se nepohybuješ mezi jen "spícími" Ale to bych neřekl. Citace:"Znám spoustu lidí, kteří vědí, že se doba mění, že je třeba rozvíjet to, čemu se říká vnitřní bytost. Ale žijí spíš v ústraní." J.Dušek v rozhovoru Magazínu RP (17.2.2007) Občas mě taky přijde, že situace je na mašli... Ale zlom je tu, vydrž. Defacto je vše v pořádku :) 8)


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pro Petra

Příspěvek od 1220 »

Ve smyslu co mně, nezabilo to mně posílí bych to bral, ale vzhledem k tomu jak vypadalo hlavní město Atlantidy což nelze zapomenout, říkám:
Dávej bacha ,kdo jsi, a do čeho jdeš, a aby si dal najíst tomu prvotnímu
a neposílil to, čeho je teď víc než dost. :ethink:


Uživatelský avatar
kutz
Stálý člen
Příspěvky: 59
Registrován: úte 31 led 2006 12:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

duch. aspekt

Příspěvek od kutz »

to Iv: třebas to jsou indigové děti a jakmile dojde k lámání chleba z chasou se seřadí v šik, možná ještě budeme koukat :) A já to naopak vidím kolem sebe čím dál víc a potkávám čím dál víc lidí, kteří duchovně smýšlejí. Řekl bych Ivane, že by jsi potřeboval dobít baterky... Já občas zajdu na nějaký seminář, skupinku, meditaci a tak, je toho spousty, ne vše valné, ale dá se najít... možná neznatelnou pidirychlostí, ale věřím, že jako civilizace se klopíme k jiným hodnotám, než hmotným. Hodně se píše o 2012 četl jsi něco ? Pokud by to bylo tak, je to za dveřmi :)

to Karel 11:
v atlantském kapitolu sem nebyl, alespoň o tom nevím, tudíž nevím o co go a abych pravdu řekl, tvůj příspěvek sem nepochopil celkově.


PetrNJ
Stálý člen
Příspěvky: 40
Registrován: pát 12 led 2007 23:47
Bydliště: Severní Morava

+ a - to: Iv a Kutz

Příspěvek od PetrNJ »

Ahoj kluci,

taky po čase zkusím vyplodit něco ze své kebule :D .

Kutz asi správně odhadl Ive, že potřebuješ dobít baterky. Je to přesně ten samý proces jako všude kolem. Prostě vše je o rovnováze. Ta se ti Ive prostě časem rozhodí, člověk se pak cití slabší, že by nejraději se vším seknul apod.. Naštěstí pokud člověk tyto stavy bere jako dobrou duchovní výchovu, pak ví že v ten moment by měl vypadnout pryč z města či dílny a měl by fičet zcela sám na oblíbené místo v lese či někde na kopci.
A nechat za sebou všechny i ty nejbližší, jen tak to funguje naplno.

Ale u mě to funguje parádně. Stačí mi opravdu jen pár hodin v mých milovaných horách a je klid. Prostě vypnu mozek a nechám pracovat duši a jiné smysly. Stačí přistoupit ke stromu a nechat v sobě proudit jeho mízu, jeho sílu.

Bohužel právě pracovní povinnosti v tomto světě a snaha zajistit rodinu alespoň v základních materiálních věcech dnes mnoha lidem velmi omezuje kontakt s duchovnem - přírodou. Prostě zbývá minimum času.
To je prostě ten civilizační nádor uvnitř těla, který v nás bují každým dnem a čím více vyhrává on tím více je těžké se pak vrátit zpět.

Toto forum je jedno z těch míst, kde se najdou lidé stejného duchovního cítění a zároveň chtějí přispět ke změně i tím co nás do konzumního stavu dostalo - vývoj a komerce techniky bez ohledu na přírodu.
V tomto výdobytku civilizace lze také najít pomocnou ruku při boji s civilizačními asepkty.

Už jsem to někde opakoval. Prostý kontakt nás jako lidí, kteří by se bez internetu asi těžko našli, mohli se sdružit v komunitu stejně pozitivního myšlení a až jednou padne i ten internet, budou vědět kde se najdou.
To je kouzlo setkání které nám net dal.

Prostě je dobré vědět, že člověk není ve svém pozitivním myšlení sám, že i kdyby nás tu bylo jen pár, tak tu stále jsme - je tu naděje.

V souvislosti s tím zde dávám odkaz na jeden (mě již nepřekvapující) článek lidského barbarství a nekonečné honby za ziskem a konzumem.
+ je to, že jsou stále i lidé kteří to vidí stejně jako my - prostě lidský hyenismus.

http://www.changenet.sk/?section=forum&x=263139

[/url]


všude je a bude + a - . A mezi tím něco co má neskutečnou a nekonečnou sílu to měnit oběma směry, ale vždy k rovnováze. Jen to najít a umět použít (a nikdy nezneužít).....
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: duch. aspekt

Příspěvek od Ilem »

kutz píše:Hodně se píše o 2012 četl jsi něco ? Pokud by to bylo tak, je to za dveřmi :)
nechápej 2012 jako ostrou hranici. Je to proces, který již probíhá, žijeme v období velkých změn. Je to na delší debatu, ale myslím, že chápeš oč jde.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Pro Petra

Příspěvek od A(&F) »

Karel m píše:Ve smyslu co mně, nezabilo to mně posílí bych to bral, ...
... správná definice je: ... co Tě nezabije, tak časem posílí a zkusí to určitě znovu ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
kutz
Stálý člen
Příspěvky: 59
Registrován: úte 31 led 2006 12:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: duch. aspekt

Příspěvek od kutz »

Ilem píše:nechápej 2012 jako ostrou hranici. Je to proces, který již probíhá, žijeme v období velkých změn. Je to na delší debatu, ale myslím, že chápeš oč jde.
neberu to tak, i když svým způsobem si to tak představuju, neboť mi připadá, že se toho děje málo, resp. málo razantně... jakoby se zdánlivě nic nedělo... taky si myslím, že pro některé to ostrý zlom bude i tak.


PetrNJ
Stálý člen
Příspěvky: 40
Registrován: pát 12 led 2007 23:47
Bydliště: Severní Morava

Re: Pro PetrNJ

Příspěvek od PetrNJ »

Iv píše::good: :bye:
Ikdyž zimní,ale pořád zdroj!Energie?Jasně!Materiální nebo jiné?Jasně že jiné,to hlavně!
Ty krásné fotky taky zahřejí na duši, ale nabít naplno dokáže jen realita v místě samém.

Jinak zatím mrkni na fotoknihu :

http://www.zonerpress.cz/inshop/scripts ... 43#diskuse

ale ještě se pokusím najít ještě jednu lepší, kterou jsem kdysi nalezl na webu......


všude je a bude + a - . A mezi tím něco co má neskutečnou a nekonečnou sílu to měnit oběma směry, ale vždy k rovnováze. Jen to najít a umět použít (a nikdy nezneužít).....
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: duch. aspekt

Příspěvek od Ilem »

kutz píše:
Ilem píše:nechápej 2012 jako ostrou hranici. Je to proces, který již probíhá, žijeme v období velkých změn. Je to na delší debatu, ale myslím, že chápeš oč jde.
neberu to tak, i když svým způsobem si to tak představuju, neboť mi připadá, že se toho děje málo, resp. málo razantně... jakoby se zdánlivě nic nedělo... taky si myslím, že pro některé to ostrý zlom bude i tak.
Málo razatně by bylo, kdybys během svého života žádnou změnu nepostřehl. Vždyť z globálního pohledu jsme tu jen na okamžik. Myslíš, že když vymírali brontosauři, byl schopen některý z nich za dobu svého života poznat nějakou změnu?


"Dum spiro spero"
Ciceron
Odpovědět

Zpět na „Universum“