Gravitace

Filosofie přírodních jevů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

pokr píše:Slávku, samopal střílející za roh už existuje, ...
Aby ne. Pistoli popisuje už Jan Brdečka v Limonádovém Joe. :D

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od A(&F) »

pokr píše:Slávku, samopal střílející za roh už existuje, ...
... mno, pokud by bylo ze Země potřeba "odstřelovat" odvrácenou stranu Měsíce, tak netřeba nic nového vynalézat ...... stačí jen správně využít sílu zmíněnou v názvu tohoto vlákna ... :D ...... navíc tím, že Měsíc nemá atmosféru, nehrozí tak "shoření projektilů" třením o molekuly plynů ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od pokr »

A(&F)

Šlo samozřejmě jen o malou zlehčenou odbočku na reakci Slávka, že astronauti pokud přistáli, tak na odvrácené straně. Dále sem byly vloženy mapy kam co uložily sondy, ale jádro pře zůstalo stejně jaksi upozaděno. Protože nejde o to co kde už leží a kdo tam co za tu dobu instaloval, nýbrž zda vůbec a kde jsou pozůstatky po lidské návštěvě Měsíce. Moje prvotní reakce byla, že ty předměty nelze dalekohledem ze Země rozpoznat. Ale prý si mám vyleštit optiku :? Můj dotaz, zda někdo tady vlastním okem ony věci tam pozoroval či nikoli, nebyl zodpovězen. Což mne docela mrzí, neboť jen poradit s leštěním umíme všichni.
Problém pozůstatků lidské posádky na Měsíci (či jen pohádky pro dospělé), jsme podle mého uzavřeli jaksi nedůstojně. Co myslíte?


co nevíme, neznamená, že neexistuje
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

pokr píše: ... Problém pozůstatků lidské posádky na Měsíci (či jen pohádky pro dospělé), jsme podle mého uzavřeli jaksi nedůstojně. Co myslíte?
Tož to rozfoukejme :D Osobně nemám pocit, že na zemi existuje teleskop, který by byl schopen takové detaily vidět už z toho důvodu, že atmosféra to vidění rozmaže. Mám ale pocit, že je to i nemožná resoluce. Hubble by to snad dokázal, ale nepídil jsem se po tom a nikdy jsem nenarazil na fotky Měsíce z Hubla. Hmm, tož jsem juknul. Je jich jen pár.
http://www.slate.com/content/dam/slate/ ... iginal.jpg
http://www.spacetelescope.org/images/opo9914d/
http://hubblesite.org/newscenter/archiv ... large_web/

Hubble Mars fotky
http://hubblesite.org/newscenter/archiv ... /34/image/

Takže přeji úspěšné leštění zrcadlového teleskopu, který tam dokoukne z Česka. Myslím, že by bylo podstatně rozumnější a úspěšnější si přeleštit hůlku.
S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Gravitace

Příspěvek od Ilem »

Asi existuje
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerik ... eveni.html
pokud si celou historku se ztracením a znovunalezením lunochodu nevymysleli... Ale proč by to dělali?


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Ilem píše:Asi existuje ...
:) http://www.nasa.gov/mission_pages/LRO/n ... 00426.html
Je to z družice měsíce. Ze země lunochod snad chytili odrazem laseru, ale zbytek dohledali z ní.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Moon ...

Příspěvek od A(&F) »

... NASA se bojí o odložené věci na Měsíci. Může za to Google ... http://technet.idnes.cz/nasa-se-boji-o- ... 7_veda_vse ...

... takže kdo chce, může se zapojit ... třeba do diskuze pod článkem ... ;) ...... a ha, tak tam už ne ... ta je již uzavřena ... :D :D ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Moon ...

Příspěvek od poota »

A že jim leží na srdci zrovna ta místa, na kterých (snad) přistáli lidé?!
Ta zoufalá snaha uchovat nedotčená "místa nedozírné hodnoty" je přece jenom trochu moc nápadná. Zatím mi vrtá hlavou, jak by se mohla "nenávratně poškodit" třeba jenom pouhým fotografováním z modulu, obíhajícího kolem Měsíce. Copak by nebylo hezké vyfotografovat, jak po těch létech vypadá ten americký praporek, který tam zapíchli jménem celého lidstva - nebo jako důkaz, že tam byli Američani dřív než Rusové. Taky by bylo hezké vidět, jestli se v té řiďounké atmosféře přece jenom pohnul a nebo trčí dál úplně stejně. A co teprve vidět Armstrongovy šlápoty, to by byl gól!
A nebo by nebylo vůbec ani trochu hezké vidět, že tam nic takového není ??

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od pokr »

Slávek, poota.

Děkuji za přímé a nekličkující odpovědi. Jsem naprosto stejného názoru jako Slávek, že daleko užitečnější než leštit zrcadlo je v tomto případě poleštit něco jiného :D

Logicky uvažuje také poota, a nelze jeho výkladu vůbec nic vytknout.

Oběma pánům děkuji.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Moon ...

Příspěvek od A(&F) »

poota píše:A nebo by nebylo vůbec ani trochu hezké vidět, že tam nic takového není ??
... anebo je tam snad něco navíc, o čem se však veřejně nehovořilo ??? ... :ethink: ... :D ...

... mmch, amíci mohou pouze dávat doporučení, ale nic víc, jelikož k místům jednotlivých přistání nemají žádná vlastnická ko(s)mická práva (dle mezinárodní "Kosmické smlouvy" z roku 1967 a "Dohodě o činnosti států na Měsíci a jiných nebeských tělesech" z roku 1979, která na rozdíl od té první není tolik významná) ...... viz Vesmírné právo: http://brmlab.cz/_media/event/vesmirne_pravo.pdf (str. č. 12 :laugh: :laugh: ) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
sgt. belek
Stálý člen
Příspěvky: 39
Registrován: pát 29 bře 2013 11:09
Dal: 3 poděkování
Dostal: 13 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od sgt. belek »

No, když už si chcete leštit nco jiného než zrcadlo ( což schvaluju ) - můžete si pozorovadlo pronajmout. Třeba konečně utnete mlácení prázdné slámy :D
http://life.ihned.cz/c1-59973550-vesmir ... mani-kosmu
nebo si můžete dál leštit co je libo :D


.
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od pokr »

sgt.belek

Já o voze a vy o koze, sgt.belek. Nic konkrétního k mým otázkám z vás zatím nevypadlo, odpovídáte štiplavě a maximálně vyhýbavě. Taková diskuse je marnění času. Držíte se své teorie jak nechci říct co....ptal jsem se, zda jste na vlastní oko ten šrot na Měsíci viděl či ne. Mlčíte. Tak alespoň nepopichujte.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
sgt. belek
Stálý člen
Příspěvky: 39
Registrován: pát 29 bře 2013 11:09
Dal: 3 poděkování
Dostal: 13 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od sgt. belek »

Naopak soudruhu, dávám návod k ukončení neplodné debaty.
Avšak shledávám, že nikoho nezajímá pravda. Všichni chcete jen plodit inspirace. Jedna i druhá strana. Přitom oba máte nástroje k prokázání pravdy na dosah.

Mně osobně to netrápí a čemu já věřím je nepodstatné. Nikomu necpu svůj názor.

Máš možnost prokázat pravdivost svých tvrzení. Nechceš - tvůj problém.


.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

sgt. belek píše:Naopak soudruhu, dávám návod k ukončení neplodné debaty.....
To jako že si maj lidi počkat na tu hudbu budoucnosti co jsi na ni okázal? To mi moc plodné nepřipadá, spíše blbej vtip.

Tohle video jsem neznal, má své půvaby anglina. Pro mne má největší půvab, že se zabývá Van Allenovými pásy a je mi z toho jasné, že josu reálné. Ještě mi ale není jasné, jestli jsou to "koule", které se nedají "obeplout", či jenom pásy. Pokud koule, je definitivně v :ptrain: teorie polární záře (která je podle mne stejně v :ptrain: ). Pokud jde o nějaké pásy, pak to musí jít nějak obeplout, což ještě neznamená, že to je snadné. Další prímovka je co ukazuje vzhledem k možnostem podvodu. Vybavení na to definitivně měli takže "prístroj mali".

Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

AntiGravitace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Kromě kurdějí mi dala kniha Po Stopách Kliprů krásný popis, kdy si tornádo sedlo z mraku na moře a zase toho nechalo.

Citace:
Byli jsme už dost hluboko v koňských šířkách (pásmo podél rovníku s hodně bouřkama, ale taky dlouhými bezvětřími) a k naší úlevě občas lilo jak z kýblů, což nám dovolilo často a dobře prát oblečení. Když jste v tom, nejblíže k čemu bych takový liják přirovnal je oceán, který vám visí nad hlavou a z pod kterého občas upadne dno. Kromě lesku a hřmotu padající vody není nic ani vidět, ani slyšet. Paluba se přes mnoho odtokových děr během pár minut promění v bazén, ve kterém se dá plavat. V takových chvílích je vidět celá mašinerie nebeské továrny na výrobu deště v plné parádě. Mnohokrát jsme viděli pět až šest sloupů v různém stádiu vývoje v dobře pozorovatelé vzdálenosti. Jednou jsme ve skutečnosti viděli zrod, nárůst a smrt jednoho tornáda ani ne na míli daleko (námořní míle cca 1.8km)

Nejdříve začalo růst břicho na velikém černém mračnisku plovoucím mezi spoustou kumulonimbů, až se jeho střed zašpičatěl do stonku a celá jeho masa se uspořádala do ohromného, nepravidelného trychtýře. Šmatal tím výhonkem čím dál níže, jako kdyby hledal zemi, ve které se zakořenit, až se moře pod ním začalo spoluzúčastněně vrtět, aby se nakonec zvedlo do špičatého pahorku, jejíž vrchol vyšel vstříc klesajícímu, světlé hadici. Díky naší malé vzdálenosti jsme byli svědky divokého víření sestupujícíh i stoupajících mas, poslušných jakési neviditelné síle. V momentě, kdy se oba vrcholy spojily, rotace jakoby přestala, zato jsme jasně viděli jak si pupeční šňůra nasála vodu, jak voda tou dlouhou, pružnou hadicí proběhla vzhůru a jak mrak počal okamžitě narůstat do hrozivé a ještě temnější podoby.

Ta trubice se pak začala pomalu ztenčovat, až z ní byla pouhá nit. Nebyli jsme však schopni zachytit, kdy vlastně došlo k přerušení spoje mezi nebem a mořem. Nedalo se však tvrdit, že by se vlákno nějak přetrhlo. Špičatý vrchol vody vystupující z moře se náhle propadl do rozjíveného víru, zatímco ocas, který stále ještě visel z nesmírné masy mraku se pomalu vstřebával do té ohromné nádrže nad mořem, zatímco pomalu ztrácela svůj ohromný, výhružný teřich. Těsně před tím, než poslední zbytek pupeční šňůry v mraku zmizel, porodil ohromné tele. Spadlo dostatečně blízko, aby nám za ohlušujícího rachotu předvedlo, jak ohromné množství vody si ten mrak nasál, přestože ve svém pádu připomínalo nacucaný, špinavý hadr.


Takže tornádo si dovede nacucnou kde co oproti tvrzením vědů. Taky mi to připomělo výboj ze země, který dost často šlehne naproti blesku.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Universum“