Gravitace

Filosofie přírodních jevů.
Odpovědět
django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od django1 »

Ano, projevy jsou takové, jak o nich píšeš. To je v pořádku.

A to kam až dohlédneme. Prozatím.
Interakce silonu a tvých vlasů se jeví taky jen jako monopolánrní - přitažlivá. Protože obě látky se nabijí opačně. Jenže v tomto směru jsme nahlédli "za zrcadlo" a víme, že existuje i odpudivá síla.

Nejde o složitou molekulu, ale o monoatomární stav
popis knihy zde : http://graal.co.uk/lostsecrets.php ( o knize je marné se bavit, když jsme ji nečetli )


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
vonQ
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: úte 17 črc 2012 7:58
Dostal: 2 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od vonQ »

Dobrý večer.
Speciálně pro Vás, složité interferující molekuly jsou Fuleren C 70, fluorovaný Fuelen C 60 F 48 a vrchol všeho je interferující BIO molekula C44 H30 N4, nebo li takzvaný tetrafenylporfyn. Nejtežší je C 60 F 48 s atomovou hmotností 1632AMU a také je i nejsložitější. Běžnými detekčními prostředky se nám jeví jako složitá molekula s elementy rozličných vlastností z důvodu ztráty koherence způsobené entaglovanými stavy v závislosti na prostředí a s tím spojených interakcí. Krásný příklad teorie dekoherence v praxi. Vlnovou platformu lze dokázat i v složitějších a těžších molekulách ale omezení spočívá v konstrukci mřížky. V pokusech s molekulou Fulerenu postačí rozteč mřížky cca něco málo nad 10 nanometrů v závislosti na de Broglieových vlnách ze vztahu rychlosti, která činí něco kolem 200m/s a hmotnosti. Výsledná mezera obybové mřížky z lambda je asi 400x menší než samotná velikost molekuly. Vyšší frekvence, které zastupují vysoce energetickou hmotu s patřičnou hmotností bude možné ověřit až po zvládnutí technologie výroby velmi jemných ohybových mřížek.

Elektrický pohled ve smyslu že se něco nabíjí i opačně Vám spolu s zrcadlem a v této souvislosti s Vaším monopólem nevyvracím a respektuji stejně tak jako silon a vlasy v projevu statické elektřiny potažmo elektrostatického pole z volného náboje vázaného k povrchu nějakého izolantu dáváno do souvislosti například s gravitací. Věřím, že to má pro Vás zásadní význam. Jediné co mě zaráží je poznámka o nenastudování nějaké literatury. Pane, pro příště by bylo dobré diskutovat pouze k tématu. Naposledy, takhle dál by to skutečně nešlo. Děkuji.


vonQ
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: úte 17 črc 2012 7:58
Dostal: 2 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od vonQ »

Omluva!
Prosím o výmaz těchto 2 posledních vět : Jediné co mě zaráží je poznámka o nenastudování nějaké literatury. Pane, pro příště by bylo dobré diskutovat pouze k tématu. Naposledy, takhle dál by to skutečně nešlo. Děkuji.

Přehlédl jsem množné číslo v příspěvku pana django1 v souvislosti s knižní literaturou. Děkuji.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

vonQ píše:Ahoj .... Nechame li spadnout brko s kladivem na mesicnim povrchu, jak nam demonstroval jeden astronaut, je vice jak jasne, ze rychlost a gravitacni zrychleni neni totez.... Budeme li vychazet z tohoto experimentalne overeneho predpokladu ...
Dovolím si částečně oponovat. Z mnohé evidence je dosti patrné, že celé výpravy Apolo na měsíc byly snad nejvelkolepějším podvodem známé historie lidstva. Dovolávat se těchto "výprav" považuji osobně za urážku zdravého rozumu. Oponenture čistě osobní. Nicméně stejný pokus ve vakuu na zemi se za takový důkaz dá považovat již po několik století a odvolávání se na "náměsíčné" vycházky není zapotřebí.
vonQ píše: Kdyby mohla zeme spadnou na mesic, padala by s naprosto stejnym g.zrychlenim jako mesic na zemi.
Osobně považuji toto tvrzení za více než odvážné, zvláště pak pro to, že je celkem snadno laboratorně ověřitelné Cavendishovým pokusem s tou změnou, že budou použity koule nestejných hmotností, z nichž bude na střídačku jedna upoutána. Osobně jsem skálopevně přesvědčen, že zatímco hmotnější koule méně hmotnou kouli snadno přitáhne, opačně to tak snadno nepůjde.
- Jako nepřímý důkaz může posloužit princip vznášení se elektrostatického lifteru a to i ve vakuu, pokud má někdo tušení, co se za ním skrývá.
- Za další důkaz lze vzít i Newtonův zákon gravitace. Byť i je poněkud nepřesný, kvantitativně to zmákne dostatečně blízko. Ačkoliv je vzájemná přitažlivá síla dvou těles (podle Newtona) jen jedna, tudíž veličina, která je produktem hmotností dvou těles klesající se čtvercem jejich vzájemné vzdálenosti, tato stejná síla nutně akceleruje hmotnější těleso pomaleji, než akceleruje těleso méně hmotné. V praktickém vesmíru tento případ funguje tak, že díky této nerovnováze hmotností orbituje Měsíc (pro všechny praktické účely) kolem Země. Pokud by váš vývod měl mít nějaké opodstatnění, Měsíc a Země by tančily kolem středu přímky vzájemné spojnice jejich středů.
- Za nejukrutnější pak protiváhu Vašemu tvrzení mohu doporučit jednoduchý pokus s magnety, jedním velmi hmotným, a druhým relativně málo hmotným. Velice rychle si ověříte, že zatímco "malý" skočí z arbitrárně stejné vzdálenosti na "veliký" velice čiperně, velký se vydá k malému velice váhavě, pokud vůbec bude schopen překonat tření o podložku.
vonQ píše: Gravitace nebo presneji silove gravitacni pole vznika POUZE mezi hmotnymi telesy intermedialni informacni vymenou. Informacni vymena je VZAJEMNA nikoliv jednostranna. ....
A co jako přesně vyjadřuje termín "sdílená informace"? To jako si spolu něco ty dva šuškaj a na základě toho šuškání se k sobě mají jak moja s mojů? Nikoliv pane. Slova "informační výměna" atp. tak jak jste jich použil, je naprosto nic nevysvětlující a v žádném připadě ji nelze považovat za princip způsobující, či zdůvodňující cokoliv, tím méně gravitační přitažlivost mezi dvěma tělesy. Byl byste tak laskav vonQ, a mohl nám zde alespoň nastínit, co se podle Vás za těmi tajemnými slovy skrývá? Jak to ta sdílená informace dělá, že ty dvě tělesa přitahuje? Osobně umírám zvědavostí. Jeví se mi totiž stejně nic neříkající jako ortodoxní ne-vysvětlení jak to dělá nějaký boson, či co, že prý jeho výměnou dochází opět k přitažlivosti čehokoliv. Opět jde o nic nevysvětlující tajemný termín přestírající nějaké vědění, kterého se zoufale nedostává. Stejně tak se nedostává ani ve Vašem, ani v ortodoxním případě vysvětlení, kde se bere nekonečná energie, která je podle všech fyzikálních zákonů ortodoxní literatury nutně ztrátová, pokud by mělo docházet k takové výměně, nemluvě o tom, že výměna by měla podle všech zkušeností s výměnou nějakých částic způsobovat spíše sílu odpudivou, protože každé ze dvou těles, ať už jde o atomy, molekule, nebo planety, nutně musí absorbovat kinetickou energii čehokoliv, co nějak absorbuje a alespoň částečně do své vlastní kinetické energie a pohybu stejného směru jako je výsledný vektor všech absorbovaných částic. Stejně tak opačně, při vyzáření hmotné částice nutně musí těleso reaktivně reagovat, pokud tedy Vaše "informační výměna" či ortodoxní boson nepoužívají raketový pohon, a výsledkem je opět pohyb tentokrát proti směru vyzářené, či emitované, chcete-li, částice. Jelikož si nedovedu v hlavě srovnat silovou, či energetickou hodnotu kinetické (či jakékoliv) energie "výměny informace", a to v jakémkoliv směru, nezbývá mi než se otázat, jak to ta informace, kterou zde uvádíte jakožto technický termín, dělá a co to ta informace vlastně je, jak ji definujete. Pokud by Vám moje otázka přišla velice naivní a nehodná odpovědi, vězte, že na té odpovědi budu muset velice důsledně trvat.

S pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
vonQ
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: úte 17 črc 2012 7:58
Dostal: 2 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od vonQ »

Mimo téma (offtopic)
Až takovou kriminalizaci vlastní osoby jsem nečekal v rovině osobní v poznámkách o zdravém rozumu a jiných skrytých významů. O historických faktech bych byl ochoten diskutovat ale obávám se, že by to nikam nevedlo. Z těchto a jiných důvodů žádám o ukončení "spolupráce" totálním výmazem mého přihlašovacího účtu. Dle pravidel máte právo s mými příspěvky nakládat podle vlastního uvážení. Děkuji za kladné vyřízení.
Obávám se, že žádost o zrušení účtu a vymazání Vašich příspěvků budete muset zaslat přímo administrátorovi přes SZ. Osobně bych ale s kladným vyřízením, alespoň co se týče vymazání Vašich příspěvků, moc nepočítal. Bývalo zde na fóru výsadou uživatelů své příspěvky kdykoliv upravit i vymazat. Z hlediska fóra se tato výsada neprojevila jako úspěšná, pročež byla uživatelům odňata. Ze stejného důvodu i moderátoři mažou pouze příspěvky s bezpečně naprosto nulovou informační hodnotou a duplikáty. Zrušení uživatelského účtu je vyhraženo pouze administrátorovi (Rivalovi). SDK


django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od django1 »

vonQ

Zkusím to ještě tak : malé děcko hodí do misky nebo na stůl hrst permanentních magnetů a ty se k sobě všechny přicucnou. Pokud bude jeden odmrštěn, prohlásí to za anomálii.

Malé děcko usoudí, že všechny magnety jsou monopolární a všechny se k sobě přitahují.
Dokud nebude malé děcko schopné oddělit dva magnety a pohrát si s nima, natáčet je, nikdy svůj omyl neodhalí.

My neumíme vzít dva chuchvalce energie , kvanta, jednorozměrné struny a natáčet je, pozorovat jejich interakce.
Takže ta spousta vyčtených slov opravdu není odpověď na mou otázku : kde má gravitace -1. I tak děkuji za snahu


---------------------------------------------------------------

p.s. - nic z toho co vytvořila příroda od atomární struktury po povrch planet nemá perfektní hladký povrch jak by se slušelo na shluk nepolarizovaných částic. naopak : všechno připomíná hrst magnetů a ocelových kuliček všelijak natočených aby mohly držet u sebe ;)


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

django1 píše: nic z toho co vytvořila příroda od atomární struktury po povrch planet nemá perfektní hladký povrch jak by se slušelo na shluk nepolarizovaných částic. naopak : všechno připomíná hrst magnetů a ocelových kuliček všelijak natočených aby mohly držet u sebe ;)
Ačkoliv souhlasím s druhou částí citace, uniká mi, proč by nepolarizované částice měly tvořit perfektně hladký povrch nějakého materiálu, oproti polarizovaným. S touto myšlenkou nejsem obeznámen: Ani mne nikdy nenapadla, ani jsem o ní nikdy nečetl zmínku.
Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od django1 »

Kdyby nepolarizované částice měly po celém obvodu jen přitažlivou sílu, snažily by se zaujmout ideální tvar - nejmenší povrch při stejném objemu má koule.

Takže kdyby částice čehokoli po celém svém obvodu měly s ostatními částicemi jen přitažlivou interakci, nemohly by zaujmout jiný tvar. Bohužel by se taky celý vesmír musel smrsknout do jediné kuličky.
Nemůžeš utvořit řadu z částic, kdy první přitahuje poslední, třetí i každou jinou. Prostě se shluknou do ideálního tvaru ve kterém nastolí rovnováhu ( přitažlivé síly ze všech stran se vyrovnají s přitažlivými silami ze všech stran ) a tím je koule.


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

django1 píše:Kdyby nepolarizované částice měly po celém obvodu jen přitažlivou sílu, snažily by se zaujmout ideální tvar - nejmenší povrch při stejném objemu má koule....
:D Beru :pivko: Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od martin11 »

vonQ píše:Dobrý večer.
Speciálně pro Vás, složité interferující molekuly jsou Fuleren C 70, fluorovaný Fuelen C 60 F 48 a vrchol všeho je interferující BIO molekula C44 H30 N4, nebo li takzvaný tetrafenylporfyn. Nejtežší je C 60 F 48 s atomovou hmotností 1632AMU a také je i nejsložitější. Běžnými detekčními prostředky se nám jeví jako složitá molekula s elementy rozličných vlastností z důvodu ztráty koherence způsobené entaglovanými stavy v závislosti na prostředí a s tím spojených interakcí. Krásný příklad teorie dekoherence v praxi. Vlnovou platformu lze dokázat i v složitějších a těžších molekulách ale omezení spočívá v konstrukci mřížky. V pokusech s molekulou Fulerenu postačí rozteč mřížky cca něco málo nad 10 nanometrů v závislosti na de Broglieových vlnách ze vztahu rychlosti, která činí něco kolem 200m/s a hmotnosti. Výsledná mezera obybové mřížky z lambda je asi 400x menší než samotná velikost molekuly. Vyšší frekvence, které zastupují vysoce energetickou hmotu s patřičnou hmotností bude možné ověřit až po zvládnutí technologie výroby velmi jemných ohybových mřížek.

Elektrický pohled ve smyslu že se něco nabíjí i opačně Vám spolu s zrcadlem a v této souvislosti s Vaším monopólem nevyvracím a respektuji stejně tak jako silon a vlasy v projevu statické elektřiny potažmo elektrostatického pole z volného náboje vázaného k povrchu nějakého izolantu dáváno do souvislosti například s gravitací. Věřím, že to má pro Vás zásadní význam. Jediné co mě zaráží je poznámka o nenastudování nějaké literatury. Pane, pro příště by bylo dobré diskutovat pouze k tématu. Naposledy, takhle dál by to skutečně nešlo. Děkuji.
srdečně zdravím čtoucí a zejména p. vonQ. S úžasem sleduji diskusi o gravitaci, na jaké je opravdu dobré úrovni a jako absolutní neznalec techniky odposlouchávám každé slovo a snažím se všechny zde vyřčené myšlenky dát si do nějaké souvislosti s "běžným" životem a s tím málem , co znám. Pan vonQ je pravděpodobně velmi znalý / a to bez jakékoliv diskuse/ zřejmě vědecký pracovník, jehož znalosti "překračují " hranice našeho fora. Bohužel p. vonQ nám naznačil co a jak v oblasti gravitace a v okamžiku, kdy se vynoří otázka k dané tematice a eventuelní další diskuse vzácný nový člen již nechce být mezi námi, che být vymazán, zemřít. Osobně si myslím že je to velká škoda :shock: . Chci být učitelem, tak musím mít trpělivost. Moc / osobně/ pana vonQ prosím, aby neodcházel, vyrovnal se s případnými nesrovnalostmi vůči svému nicku / stejně se nikdy nedozvíme jak se vonQ jmenuje odkud je a co dělá...a je nám to vlastně úplně jedno/ a , zase pouze za sebe se chci zeptat....bohužel mě již někdo předběhl...
...co je to výměna informací mezi hmotnými tělesy ???? mohu to třeba přirovnat k situaci, kdy vidím jiného člověka a aniž bych ho znal tak si o něm udělám úsudek... jak jedna hmota pozná "na dálku" jaká je hmota jiná....jak si vymění info o , tyto hmoty, o své kvalitě?
Pak ještě jedna otázka. Jistě znáte hračku zvanou POWERBALL...je to takový setrvačník do ruky, koule, kterou pohybem zápěstí lze roztočit do nekonečných otáček. proč toto zmiňuji. Na této hračce, lze přes hmatové smysly přímo vnímat gravitaci a udělat si představu, co to je "energie". tak prozatím vše, zdravím vonQ s pozdravem "neodcházejte "předčasně :good: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od django1 »

Na powerballu necítíš gravitaci, ale setrvačnost a precesi. Zoušel jsem to a znám tu věc.
Polož powerball na váhu jakkoli roztočený a pořád bude vážit stejně.

Pan vonQ je v pohodě. Stačí se s ním bavit slušně a nemá problém s argumentací a obhajobou.
Znám jeho jméno a mám jeho e-mail. Dost jsem se z toho co mi napsal poučil, škoda, že už nechce psát na tomto fóru veřejně ( z toho co mi napsal jak tady, tak do mailu jsem se dost poučil )


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od martin11 »

django1 píše:Na powerballu necítíš gravitaci, ale setrvačnost a precesi. Zoušel jsem to a znám tu věc.
Polož powerball na váhu jakkoli roztočený a pořád bude vážit stejně.

Pan vonQ je v pohodě. Stačí se s ním bavit slušně a nemá problém s argumentací a obhajobou.
Znám jeho jméno a mám jeho e-mail. Dost jsem se z toho co mi napsal poučil, škoda, že už nechce psát na tomto fóru veřejně ( z toho co mi napsal jak tady, tak do mailu jsem se dost poučil )

Polož powerball na váhu jakkoli roztočený a pořád bude vážit stejně.


....zdravím....tímto citátem jste se přesně trefil do problému, který řeším a kvůli kterému si nechám sestrojit / vrobit/ setrvačník, nějaké malé giro v klícce , aby se mohlo točit jak vertikálně tak horizontálně ....a zvážit....třeba budu zklamán výsledkem pokusu, ale jsem přesvědčen že se mě podaří zvážit energii do gira vloženou. metodiku pokusu "zatím" nezveřejním, páč nechci vypadat jako úplnej trotl :oops: :bhead: ...výsledky po provedení pokusu zveřejním...
s vážením roztočeného Powerbalu se skutečně nic nezváží, protože volně "ložený" setrvačník se nemá o co opřít. zkuste se zamyslet nad pokusem, jak zvážit giro které bude "někde" opřené....více nenaznačím :idea:

...jo a ještě dotaz....co to je setrvačnost ve větě na začátku. mohu takto vyřčené slovo považovat v překladu do "češtiny" za naakumulovanou energii??? a ještě....víme co je precese....myslíte, že to co cítíme v ruce u roztočeného Powerbalu je precese? nedalo by se to nazvat nějak jinak....bohužel nenapadá mě žádný výraz ani slovní spojení jak tuto"zdánlivou " precesi u Powerbalu nazvat :idea: martin11 :D

p.s. tímto srdečně zdravím p. vonQ :good: a pokud bude chtít ať odpoví na můj dotaz, třeba na mail nebo SZ


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

martin11 píše: ..... páč nechci vypadat jako úplnej trotl ....
Ale Martine, trotli jsou Ti, co jenom přijímají a nic z nich nepadá. Tam určitě nejsi.
martin11 píše:... zkuste se zamyslet nad pokusem, jak zvážit giro které bude "někde" opřené....
Zvážíš ho i s opěrkou, třeba plastikovým úhelníkem, či papundekl krabicí, ve který to máš opřený.
martin11 píše: ... jo a ještě dotaz....co to je setrvačnost ve větě na začátku. ... mohu takto vyřčené slovo považovat v překladu do "češtiny" za naakumulovanou energii???
:D Setrvačnost je když ... :shock: No, to by se člověk musel zabývat spoustou věcí, aby se to dalo nějak vysvětlit. Pro fyziku je to stav věcí, spíše než naakumulovaná energie, protože ta setrvačná energie je stejně jako alespoň rychlost (velocita pro přesnost anžto jde o vektor) vždy relativní k něčemu jinému a tím je energie setrvačnosti a kinetická energie vůbec naprosto relativní (zatím pro nás pozenské červy). Vysvětlit to neumí ani fyzika a spolehlivě nejspíše nikdo a kdyby i uměl, stejně ho nikdo nebude brát vážně. Niácméně to v omezené soustavě dvou těles za naakumulovanou energii považovat s klidem můžeš: Fyzika tak činí a vlastně to tak prakticky pracuje všude kolem nás na naší zemičce dokud nezačneme spekulovat, jak a proč to funguje universálně.
martin11 píše: a ještě....víme co je precese....myslíte, že to co cítíme v ruce u roztočeného Powerbalu je precese?
Já powerball v životě v ruce neměl a nemám tuchu, co z toho cítíš. Nicméně precese mi jisté míry šťourá lebkou od děctví. Proč se káča okamžitě nepoloží byť i roztočená, jsem si velice rychle s pomocí tatíka a kola od bicyklu dokoumal. Že se dokáže pravidelně při tom točení jaksi kolébat, tedy mít jakési druhotné otáčky zatímco nožička dělá kroužky na podlaze, jsem si vyřešil celkem fofrem taky sám, ale jak to přijde, že se před dojezdem dokáže náhle zamotat a hlavně to opět "vybrat", dát si pauzu a to škytnutí i několikrát opakovat, než si konečně lehne, to jsem si nevyřešil dodnes. Jinak odpor gyra ke změně osy rotace gyra je skutečně také zahrnut pod termínem precese. Jak se to chová je celkem dobře popsáno maticky, ale proč, to je stejnou otázkou jako co je vlastně setrvačnost.

Navíc není jen jedna precese, ale to už se netýká powerbalu a káči, ale dvou rozdílných intervalů mezi například jarními a podzimními rovnodennostmi Země v astronomii. Tam jde o dost rozdílnou záležitost.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od martin11 »

Slavek Krepelka píše:
martin11 píše: ..... páč nechci vypadat jako úplnej trotl ....
Ale Martine, trotli jsou Ti, co jenom přijímají a nic z nich nepadá. Tam určitě nejsi.
martin11 píše:... zkuste se zamyslet nad pokusem, jak zvážit giro které bude "někde" opřené....
Zvážíš ho i s opěrkou, třeba plastikovým úhelníkem, či papundekl krabicí, ve který to máš opřený.
martin11 píše: ... jo a ještě dotaz....co to je setrvačnost ve větě na začátku. ... mohu takto vyřčené slovo považovat v překladu do "češtiny" za naakumulovanou energii???
zdravím...pro diskusi jsem raději celé okopíroval...
1. zkuste se zamyslet nad pokusem, jak zvážit giro které bude "někde" opřené.... [/quote] Zvážíš ho i s opěrkou, třeba plastikovým úhelníkem, či papundekl krabicí, ve který to máš opřený.
...zásadně ne, žádná krabice nebo opěrka na váze, aby byla součástí váhy Gira :idea:
2. je pro mě novinkou, že "věda"neví co je precese....psal jsem o tom v sovislosti s Powerbalem, kdy jsem se dozvěděl, viz příspěvek výše, že to co cítím u roztočeného power..je precese...podle mého není...ale nevím co to je....nezbývá ti Slávku, nežli powerbal zakoupit nebo půjčit....jistě to obohatí tvoje znalosti....pozor Powerbal, když se s ním pereš umí zlomit zápěstí.
3. ...a teď mě poraďte, jak já, karkulka červená si mám poradit s girem a jeho projevy , když ani erudovaní vědci nevědí :bhead:

...no myslím, že základ bude zvážit to roztočené Giro způsobem, který jsem vymyslel....už se těším, až mě setrvačník zase bude honit po kuchyni....myslím, že tady končí legrace.... :baby: zdravím čtoucí a diskutující martin11 :D

Citace zkrácena. SDK


... věřím, že se " TO " povede ......
django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od django1 »

giro je závod na kolech, nebo firma co dělá bikerské věci

gyro je setrvačník, dnes i elektronická stabilizace, která pomocí senzorů a derivačních výpočtů stabilizuje polohu.

precesní pohyb je stejný u kola z byciklu jako u planety. Precesní pohyb zemské osy je snaha udržet osu v jedné poloze stejně jako u káči, do které někdo drcnul. Je to popsané na netu dostatečně.

U powerballu překonáváš násilně polohu osy roztočeného setrvačníku tak jak popsal Slávek.
Zápěstí ti zlomí čtyřstovka úhlová bruska, nebo kolo od bike, ale powerball ne, leda bys byl ultra slabý jedinec. To je takový reklamní slogan aby sis myslel, jak je to mocné zařízení.
A protože z toho děláš kino, tady máš perfektní přírodní gyro : ( zkoušel jsem a funguje )


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
Odpovědět

Zpět na „Universum“