Rozprava - 2015

Nemoderovaná část fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od A(&F) »

hanka píše:.... :bye: , "nedostudovaný ajťáku" ....
... hele, ty pindalko, ... :laugh: ... když už jsme u toho mýho ajťáctví, zkus zeptat třeba rozmilého Slávečka, kdo mu před pár lety byl jako jedinej schopen pomoci, když mu kleknul comp ... ;) ...

... mmch, kdysíváva jsem pět let po sobě celosvětově držel titul nejmladší "Certified Novell Administrator for Top Secrets" s mezinárodními zkouškami ... 8) ...
hanka píše:protože jsem si znovu vzpomněla, co všechno stíháš "při studiu" .... (viz Tvoje "rozloučení" ..)... .... "5 živých dětí ..." ( nebo 7?...) "+ ostatní záliby + přednášky studentům + vlastní firma se zaměstnanci" ....atd ...
... představ si, že to dokonce ještě není všechno ... ale nemůžu sem napsat, co vše ještě stíhám, protože při tý tvý závistivosti by ti vypadla spodní čelist z pantů a tahala bys ji pak za sebou po zemi ... :lol: ... a to uznej, fááákt nemůžu dopustit ... :D ...

... naštěstí spousta zdejších členů mě zná "in natura", tudíž ví, že nic z popsaného jsem si nevymyslel ... :) ... a že toho opravdu ještě stíhám ještě mnohem víc, přitom nic (většinou) netrpí "polovičatostí" ... ;) ...

... :bye: ... Anri ...

-----------
PeS: ... jinak s těma dětma máš mylné informace ... :| ... není jich tolik, jelikož můj nejstarší syn během předminulé zimy přišel při autonehodě o život ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od Vlčice »

Sám víš nejlépe, jak to bylo. Tak už se na to fakt vyser.
A navíc. I na těch sjezdovkách, kde dříve používaly breberky z kukuřice letos používali k zasněžování z důvodů nízkých nočních
teplot fakt drift, a přesto louky, na kterých se v zimě lyžovalo teď krásně kvetou a voda z pramenů je harmonizovaná a harmonizující.
Tímhle to začalo a tímhle to skončí.
V tomhle světě je tolik zla a tolik problémů, že je přinejmenším trapné, zabývat se virtuálními hovadinami.


deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od deʒa vy »

poota píše:Tak jsem milý deza vy přemýšlel, jesti jsi jenom "blbej nebo navedenej" - už mám jistotu, ty jsi blbej
Poota ani neviš aký som rád že mi to hovoríš. Zo skúsenosti z rôznych debát s rôzne vzdelanými ľuďmi sa mi jednoznačne potvrdzuje že toto hovorievaju len taký ludia ktorý vysvetlujú niečo čomu oni sami nerozumejú. V konečnom dôsledku, to že si nato došiel svojím premýšlaním hovorí už samo za seba.
Naposledy upravil(a) deʒa vy dne úte 26 kvě 2015 19:47, celkem upraveno 1 x.


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Vlčice píše: ... Se sazeničkami jsem to myslela upřímně.
Nedělám rozdíl mezi živými bytostmi a stejné bych popřála i Tobě, kdyby jsi nebyl takový vůl.
:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :good: :spirit: :pivko: :bye: Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od A(&F) »

Vlčice píše:Sám víš nejlépe, jak to bylo. Tak už se na to fakt vyser.
A navíc. I na těch sjezdovkách, kde dříve používaly breberky z kukuřice letos používali k zasněžování z důvodů nízkých nočních teplot fakt drift, a přesto louky, na kterých se v zimě lyžovalo teď krásně kvetou a voda z pramenů je harmonizovaná a harmonizující. Tímhle to začalo a tímhle to skončí.
... aha, tak odtud vítr fouká ... to jako myslíš tu záležitost, kdy jste spolu se Slávkem ze mě dělali blbce, přestože já jsem dal zcela jasný odkaz na používání "Driftu", kdežto vy jste i přesto dál mleli o "breberkách z kukuřice" ... tedy to jak Křepelák potom tvrdil:
Slavek Krepelka píše:
A(&F) píše: ... ... tak tady máš také něco ke čtení ... http://www.nohosnow.cz/data/navod-k-pouziti.pdf ...
Takže Tobě nejde o zasněžování pomocí jakéhokoliv přípravku, ale o zasněžování pomocí chemikálií, a ne organiky. To se mi docela líbí.

Není mi ale jasné, proč jsi to neřekl hned, protože uvedené video se o tomto rozdílu nezmiňuje.
... a to dokonce i přestože v mém piloťáku (http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=134144#p134144) bylo uvedeno, na jaké stopáži se nachází "obrazový materiál", což jsem pak dokázal i v http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=134193#p134193 ... :ewhistle: ...

(a ve finiši pak ještě tvrdil, že "kyselina octová není to stejný jako ocet" ... :laugh: :laugh: :laugh: ... http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=134243#p134243)

... :bye: ... Anri ...

-------------
PeS: ... neskončilo ... na to se spolehni ... 8) ...

... jó, není ocet jako ocet ... a tenhle bude pro některé hodně kyselej ... možná od něj budou mít slušně pokřivenou hubu ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od Vlčice »

A(&F) píše:(a ve finiši pak ještě tvrdil, že "kyselina octová není to stejný jako ocet" ... :laugh: :laugh: :laugh: ... http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=134243#p134243)

... :bye: ... Anri ...

-------------
PeS: ... neskončilo ... na to se spolehni ... ;) ...

... jó, není ocet jako ocet ... a tenhle bude pro některé hodně kyselej ... možná od něj budou mít slušně poleptanou hubu ... 8) ...
V tomhle případě jsi útočil naprosto bezhlavě.
Jedním z předmětů učňovského oboru kuchař - číšník je nauka o umění ředění chemických ochucovadel, mezi něž ocet jednoznačně patří. Je to velmi zodpvědná práce a pro ověření jejího zvládnutí absolventi skládají náročnou zkoušku.
Tak to prostě ve velkých vývařovnách chodí, že si nemohou dovolit naplňovat sklady vodou, ale ingredience nakupují ve vysoce koncentrovaném stavu.


sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od sisa »

Kterak správně urážeti oponenta svého slovem či písmem aneb průvodce tvorbou trefných urážek (zdroj akvaristický web)

Jelikož se zde čas od času objeví nějaké ty urážky vesměs urážející mé estetické cítění pro brilantně formulovanou a umně komponovanou urážku, dovolil bych si z tohoto místa dáti pár skromných rad o tom, jak má taková řízná a trefná urážka vypadat.

Chceme-li urážeti a přitom nebýti za primitiva, měla by naše urážka vmetená oponentovi do tváře (obrazně řečeno) originální, vtipná a na jisté odborné úrovni. Hlavně, přátelé, vyhněme se při urážení tykání, neboť to degraduje úroveň naší urážky na pouhopouhý zlobný výkřik a zaslouženého obdivu nezúčastněné veřejnosti nám to dozajista nepřinese.

Dále je pro celkové vyznění urážky velmi důležité, ba přímo podstatné, aby nebyla jednoslovní a okatě jednoduchá, neboť správně formulovanou urážkou dáváme našemu oponentovi najevo nejen míru našeho rozhořčení a stupeň svého pohrdání jím, ale, a to především, dáváme na odiv svůj kulturně-společenský rozhled, sečtělost, slovní zásobu, odbornou erudici, celkovou inteligenci a duševní svěžest.

Zodpovězme si otázku: Co je cílem urážky?

Odpověď již byla v podstatě řečena v předešlé větě, ale pokud bychom měli shrnout smysl urážky do jednoho slova, tak nám jde o prokázání vlastní nadřazenosti.

V antickém Řecku se podobného cíle dosahovalo na základě dialektiky neboli protivníci hájili své názory logickými argumenty a navzájem si je vyvraceli. Osoba, které argumenty došly dříve, odcházela z tohoto klání jako poražená, kdežto oponet byl považován za morálního vítěze. Ale jelikož takováto dialektická rozprava často trvala několik hodin i déle, byla z časových a evolučních důvodů postupně po zásluze nahrazována akčnější formou - vzájemným urážením.

Koneckonců podívejme se, kde je Řecko se svou dialektikou dnes, že.

Nuže, vraťme se k urážkám.

Hloupá či nepromyšlená urážka je v každém případě kontraproduktivní záležitostí, neboť nedehonestuje našeho protivníka, ale bez jeho nejmenšího přičinění se k nám vrátí jako bumerang a plnou silou nás přimáčkne ke zdi.

Dovolím si uvét jednoduchý příklad:

Fiktivní autor urážky jako její výchozí bod použije nick uráženého Cool a vypustí urážku na bázi Cool - vůl.

Přátelé, tak takhle opravdu ale opravdu ne!!!

Rozeberme si chybnou konstrukci této urážky a její dopad:

Autor v tomto případě použil metodu fonetické podobnosti. Tuto metodu v maximální míře používají děti školního věku až do věku zhruba 12-13 let. ( Nadanější jedinci již ve věku přeškolním.) Ne, že by děti na prahu puberty přestaly své protějšky urážet či přešly k vyššímu stupni tvorby urážek, ale tento typ urážek již považují za dětinský, překonaný.

Čili autor takovéto urážky by se tak bezděčně zařadil do skupiny juvenilních jedinců a jeho urážka neměla sílu dospělého člověka urazit, naopak, zcela jednoznačně zde došlo k naprosto nežádoucímu bumerangovému efektu. Navíc se nezaujatý pozorovatel musí ptát sám sebe, zda by si autor poradil s náročnějším nickem? Jak by asi tímto způsobem mohl urazit například uživatele nicku Invalida? Urážkou typu Ivalido -Nelido?? Či Invalido -Libido?? Zde by očividně pohořel a jakožto tvůrce urážky propadl na celé čáře.

Tak na toto, drazí přátelé, dávejte opravdu velký pozor a této začátečnické chybě se vyhýbejte velkým obloukem!!!



Nyní přejděme k meritu věci, jak tedy správně urážet.



Rozhodně nic nezkazíte, když na úvod urážky použijete oslovení "pane kolego", případně "drahý pane kolego".

Takto započatá urážka je velmi oblíbená, takřka zdomácnělá především v akademických kruzích a prvně se s ní člověk běžně setkává ze strany pedagogů již v 1.semestru vysokoškolského studia. Jedná se o takový zdánlivě nenápadný úvod, ale zasvěcenec ví, že se rovná tasení kordu. Nicméně není důvod, proč bychom si úvod naší urážky nevypůjčili přímo od akademické obce.

Zcela běžný příklad:

Přednášející profesor (či pouhý asistent) přeruší výklad a obrátí se na jednoho ze studentů se zdánlivou otázkou formulovanou třeba takto: "Pane kolego, Vás tato záležitost nezajímá?" či případně vygradovanější formou : "Pane kolego, byl byste tak laskav a vysvětlil nám právě probíranou látku Vašimi slovy, patrně ji ovládáte daleko lépe než já?!"

Všichni víme, aniž bylo vyřčeno jediné osočující slovo, že skutečný význam těchto slov je zcela jiný a jeho účelem je dát dotyčnému studentovi jasně najevo, kdo je zde pán a kdo kmán a že se jedná zároveň o výhrůžku. Student má samozřejmě možnost kontrovat větou typu: "Ne, děkuji, pane kolego, vedete si docela dobře." a vychází sice z této přestřelky jako jasný morální vítěz (urazil urážejícího jednou větou dokonce 2x), leč zpravidla současně také ukončuje studium na této škole.

Čili, další důležitá zásada: Neurážejme osoby, které jsou nám nějakým způsobem nadřízení!

Takže úvod urážky již máme probraný, jak máme pokračovat,dále aby urážka opravdu urazila s grácií nám vlastní??

Řešení zní: Použijte přirovnávající (porovnávající) metodu!

Podstata této metody spočívá v přirování uráženého s něčím (někým) zcela podřadným či porovnání některé z jeho vlastností s něčím (někým), co onu vlastnost zcela postrádá. A čím odborněji si budeme počínati, tím ultimativnější dopad naše urážka bude mít a prakticky proti ní není obrany.

Všichni již urážky takového typu (leč nevalné úrovně) známe: "Jsi blbej jako tágo, slepej jako patrona, jsi blbej, jak daleko vidíš....atd.

Evidentně všichni cítíme, že tvůrci těchto urážek si s jejich konstrukcí příliš hlavu nelámali, navíc tyto urážky mezi prostým lidem zcela zlidověly a svým často jalovým opakováním, zcela ztratily na své původní síle a účinnosti.



Takže opět důrazně připomínám originalitu!!!



Nuže, dopřejme si několik málo poměrně zdařilých urážek:

Pane kolego, vzhledem k tomu, že Vaše odborná erudice je evidentně na úrovni sexuální představivosti okružáka ploského, tak....(na zbytku již nezáleží)
Milí příteli, na základě toho, co jste právě vyslovil (napsal, uvedl...), si troufám tvrdit, že i háďátko octové by mi bylo v naší přátelské rozpravě zdatnějším oponentem.
Vážený pane kolego, být koprofágem, tak si na každé Vaší skvělé myšlence s gustem pochutnám!
Milý kolego, až se přestanete domnívat, že peřovec je pták, pošlete mi zase nějaký hezký vzkaz!
Pane kolego, kdybych jen na chviličku připustil, že snad máte v něčem pravdu, musel bych zároveň uvěřit i tomu, že kančík příčnopruhý je počmárané selátko ryjící bukvice v brdských lesích
Nevím proč, ale mám silný pocit, pane kolego, že Vaše postřehy jsou mi stejně platné jako jako topografické rady macaráta jeskynního při orientačním běhu


Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od milda »

Kua, tady to dneska jede...

.. a v televizi hrajou Beatles revival. To se nedá....

Tak vkládám všem pro lepší náladu: ;) :D

[youtube][/youtube]

:smoke: :pivko:


Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od Vlčice »

To: sisa
drž se toho dál a neotravuj


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od A(&F) »

Vlčice píše: V tomhle případě jsi útočil naprosto bezhlavě.
Jedním z předmětů učňovského oboru kuchař - číšník je nauka o umění ředění chemických ochucovadel, mezi něž ocet jednoznačně patří. Je to velmi zodpvědná práce a pro ověření jejího zvládnutí absolventi skládají náročnou zkoušku.
Tak to prostě ve velkých vývařovnách chodí, že si nemohou dovolit naplňovat sklady vodou, ale ingredience nakupují ve vysoce koncentrovaném stavu.
... už opět ze mě zkoušíš dělat blbce ?? ... vždyť o čem je řeč ?? ...... o mém útočení ??? ... :shock: ... o kterém ??? ... a kde tam nastalo ??? ... :roll: ...

... já bych řekl, že tam se vše odehrálo o nepravdivosti vašich tvrzení ... tedy o manipulaci, která vás dodnes neopustila ... :ewhistle: ...
(+ taktéž důkazů, když tenkrát Křepelák dal odkaz na 80% ocet, který se skládal z 80 procent "osmiprocentního octa" + 20 procent "přírodních esencí" ... :laugh: )

... mmch, což takhle si znovu přečíst příspěvek http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=134233#p134233 , kde jsem tehdy přesně vyjmenoval všechny druhy ... ;) ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od Vlčice »

Četla jsem ho, neboj. A právě tehdy jsem začala přemýšlet o tom, co Ty jsi vůbec zač.


Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od milda »

sisa píše: ....Hloupá či nepromyšlená urážka je v každém případě kontraproduktivní záležitostí, neboť nedehonestuje našeho protivníka, ale bez jeho nejmenšího přičinění se k nám vrátí jako bumerang a plnou silou nás přimáčkne ke zdi...............
Evidentně všichni cítíme, že tvůrci těchto urážek si s jejich konstrukcí příliš hlavu nelámali.....
Siso, to je geniální čtení! :D :good:
Uvidíme, jestli se to uplatní i na FuP :roll: :smoke: :pivko:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od A(&F) »

Vlčice píše:Četla jsem ho, neboj. A právě tehdy jsem začala přemýšlet o tom, co Ty jsi vůbec zač.
... tak doufám, že teď už to víš ... 8) ... člověk, nad kterým nemůžeš vyhrát pomocí lhaní, překrucování a manipulací ... ;) ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od Vlčice »

Už jednou jsem Ti napsala, že Tvoji hru hrát nechci
K čemu by mi byla výhra? Po medaili od Rivala rozhodně netoužím.


deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od deʒa vy »

Vlčice píše:Jedním z předmětů učňovského oboru kuchař - číšník je nauka o umění ředění chemických ochucovadel, mezi něž ocet jednoznačně patří. Je to velmi zodpvědná práce a pro ověření jejího zvládnutí absolventi skládají náročnou zkoušku.
Tak to prostě ve velkých vývařovnách chodí, že si nemohou dovolit naplňovat sklady vodou, ale ingredience nakupují ve vysoce koncentrovaném stavu.
Vlčica v tomto klameš. Podľa potravinárského kodexu je kvasný ocot jediný možný ocot ktorý je možné používať v potravinárstve. Nepatrí medzi chemické ochucovadlá a je neprípustné s ním manipulovať spôsobom aký tu popisuješ.


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
Odpovědět

Zpět na „Hyde Park nebo Kanál ?“