Rozprava - 2015

Nemoderovaná část fóra.
Odpovědět
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od martin11 »

adam benda napsal:

Pokud oslovením "globální moderátore" myslíš Slávka, dle jeho posledního (a zároveň obrázkového-animovaného) příspěvku soudím, že z fóra odešel (nebo minimálně odešel z funkce globála), takže už Ti asi neodpoví. Jinak se pod ten příspěvek klidně podepiš, ono tím už teď moc nepřekvapíš a nikdo si z toho na zadek nesedne. Každý používáte jiná slova, ale jinak je to pořád to samé dokola a opravdu velmi by mě zajímalo, jak byste se ohledně toho všeho projevovali, kdyby Anri nebyl váš kamarád a kdybyste se tímto vztahem k němu nenechali ovlivnit (nebo v některých případech až zaslepit). Já ho ještě nedávno také považoval za kamaráda, byť vzdálenějšího, ale člověk si musí přiznat, před čím přesně stojí a podle toho se zařídit.

....zajímavá informace a zhuštění myšlenky do dvou vět.

Dovolím si je trochu rozebrat:
Anri je silná individualita, kdo ho zná déle nebo ještě déle a nebo jako já od malinka, tak se za něj MUSÍ postavit. Myslím, že kdyby udělal nějakou levárnu, tak bych mu osobně dal facku a seřval ho jako malého fracka.
nebylo třeba fackovat ani křičet. Jakýsi spor vznikl, a tábor se rozdělil. a co se nyní ukazuje??? Myslím, že vzduch se pomalu čistí...viz zajímavá info výše... :idea:
...no a "tlupa" Anriho "příznivců nebo lépe zastánců, mezi které se počítám, a lze sem zařadit mahatmu, abdula, feldu a mnoho dalších :good: si nenechal líbit počínání "někoho" na úkor Anriho. Všichni z této "tlupy", si myslím to brali jako útok na ně samé a právě proto vznikla tato přestřelka. pokud je pravdivé info výše a "někdo" přestane moderovat tak se velmi rychle stane NAŠE Forum zase tím čím bylo. nevím jestli Anri bude chtít moderovat...nevděčná funkce..
z mého pohledu...a např i Lajoš :good: si nenechá kecat od "nějakýho" moderátora do svých myšlenek...Ano, chovat se slušně, ale jak napsat nesouhlas s moderátorem...."..jdi do háje nebo do prdele " je to samé....mě se např SDK velmi dotkl tím, že mě kdesi napsal...."jdi raději jezdit Rally..." ruku na srdce...normálně přeloženo do češtiny...poslal mě kamsi...
ani jsem se neozval...a mohl jsem si klidně stěžovat, protože to vyznělo opravdu zle....
...no otočme list....
...jeden moderátor..Anri...snad překousne co bylo, druhý snad už moderovat nebude a Poota :bye: si vybere nějakého kolegu...
...a ještě...na sraz raději tentokráte nepojedu...a důvod...nechci se stát svědkem toho, že někdo někoho poleje pivem :idea:
Prosím čtoucí, aby mě přízeň zachovati ráčili.... :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od A(&F) »

... Martine, ... :good: :pivko: ... byť s lehkými výhradami, konkrétně co se týče předpokládaného, že se snad ještě někdy vrátím do fce globálního moderátora ...... neb aby tak nastalo (byť jsem s tím již osobně do budoucna nepočítal), to by se ještě muselo změnit pár věcí docela zásadní způsobem, nejen v přístupu moderování fóra (anžto jak vidno, model "neustálého přesouvání" praktikovaný v posledních letech leze většině lidí na nervy), ale především potom také přístup Rivala, jehož "závěrečná řeč" ve vláknu "Obdržel by MIRKO" jest (nejen pro mě) dosti hořkým nestravitelným soustem ...

... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Peter11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 394
Registrován: ned 05 dub 2015 21:59
Dal: 85 poděkování
Dostal: 173 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od Peter11 »

A(&F) píše: ... Peter11, pls, vysvětli "temu chujovi", že jsem Tě naposledy kontaktoval před mnoha a mnoha lety (tedy pokud jsem Tě vůbec kdy někdy kontaktoval) ... dík ...
Nepamatuji si že bys mne někdy kontaktoval. Naposled jsem tě viděl když se ti houpalo autíčko poněkud do stran. To byl první nebo druhej sraz u Jeffa.
Slepému neukážeš.


Peter11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 394
Registrován: ned 05 dub 2015 21:59
Dal: 85 poděkování
Dostal: 173 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od Peter11 »

adam.benda píše:
Teď tu je najednou na koni tahle podivná vzbouřenecká tlupa, která si navzájem přitakává a ostatní, kterým se to třeba nelíbí a řekli by něco proti, ti už radši ani fórum neotevírají.
Zlatá slova. Doslova toto se stalo když jsem před pár léty zrušil registraci. Jenom bych nepoužil výraz "vzbouřenecká tlupa", ale "samozvaná elita".
A proč technické fórum umřelo? Asi proto že vědoucí byli vyhnání vedoucími.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od poota »

Peter11 píše:A proč technické fórum umřelo? Asi proto že vědoucí byli vyhnání vedoucími.
Vzhledem k tomu, že jsem většinu vláken čistil, mimochodem i ta, která jsi svým mazáním rozbil a znehodnotil přímo Ty, tak mi to nedá, abych se k tomu nevyjádřil.
Jenom ještě trochu mimo - vlákna, která jsem čistil, mají hned v prvním příspěvku můj vpisek, takže je snadné si ověřit, o která všechna se jedná.
Můžu s klidným svědomím napsat, že Tvoje prohlášení se nezakládá na faktech a je úmyslně zavádějící.

V době odchodu skutečných osobností, které si dovolím zahrnout pod Tvé "vědoucí", Rival ani nikdo z moderátorů do diskuzí a sporů členů nijak nezasahoval, takže jaképak "vyhnání vedoucími"! Schéma bylo až trapně jednoduché a vždycky stejné - jakmile se objevil někdo s něčím přínosným, tak se do něj naváželo pár pochybovačů tak dlouho, až ztratil nervy a glanc a znechucen přestal přispívat raději vůbec. Myslím, že nemusím ani jmenovat o koho konkrétně se jedná - koho to zajímá, může si to najít sám.
Takže Tvůj výrok si dovolím upřesnit na tento, který je podle mně daleko přesnější:
Asi proto, že vědoucí byli vyhnáni nevědoucími.

Jinak technická část fóra začala uvadat a skomírat z úplně jiných příčin, než bylo čištění vláken.
Většina lidí sem přišla s představou, že Volná Energie je na dosah a že se stačí vykašlat na učebnicové vědomosti a jít na to "alternativně" - a už budou jezdit nebo vytápět úplně a nebo skoro úplně zadarmo. Různými a často i nákladnými pokusy se ovšem dopracovali k tomu, že to přece jenom tak jednoduché není, VE že je v nedohlednu a že na to prostě nestačí. Vláken, dokládajících právě tohle pozvolné střízlivění z původních představ je na fóru bezpočet, tedy stejně jako různých zkoušených nápadů a idejí. Do této doby ještě také spadají různé snahy o rozkládání konstruktivních vláken, a to třeba i podsouváním různých dezinformací a znechucováním diskutujících. V této době již "vedení" proti nim aktivně zasahovalo a docházelo až dokonce i k trvalým banům - je možné, že jsi měl svým výrokem na mysli právě toto období, ale tam by mi zase nesedělo to označení rozbíječů a prudičů výrazem "vědoucí", protože ten si spojuji spíš s "vědoucí o nějakém technickém problému" než "vědoucí, že je potřeba škodit", protože odchodu těch druhých opravdu ani při nejlepší vůli želet rozhodně nelze.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od NAVAR »

poota píše:
Peter11 píše: Většina lidí sem přišla s představou, že Volná Energie je na dosah a že se stačí vykašlat na učebnicové vědomosti a jít na to "alternativně" - a už budou jezdit nebo vytápět úplně a nebo skoro úplně zadarmo. Různými a často i nákladnými pokusy se ovšem dopracovali k tomu, že to přece jenom tak jednoduché není, VE že je v nedohlednu a že na to prostě nestačí. Vláken, dokládajících právě tohle pozvolné střízlivění z původních představ je na fóru bezpočet, tedy stejně jako různých zkoušených nápadů a idejí.

Zdravím - poota
S tím souhlasím. Dost často se setkává člověk s naprostou neznalostí tématiky a očekáváním zázraku. Než jsem zapojil jediný drát tak jsem rok sestudovával hromadu materiálů.
Bohužel volná energie lidi nespasí. Ba co dokonce jsem toho názoru že si jí zatím nezaslouží, neumějí se chovat rozumně. Taktéž porovnáte-li čas strávený vývojem a investice, tak rok intenzivního slušného vývoje to je cenový ekvivalent elektřiny na minimálně 10let.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od lajos »

Sssamá negativa, pessimizmus, se divte že se nic nedaří. Zásluhy? nesnažili jsme se dost, ještě to nezasloužíme? Kuloví, chce se na tom jen zas dělat a vyřešit to.
Poplakávat máte na hřbitově


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od poota »

lajos píše:Sssamá negativa, pessimizmus, se divte že se nic nedaří.
Promiň, ale tady nejde o nějaký pesimizmus nebo malověrnost - to je jenom prostá realita.
Představy byly ty, že to půjde nějak snadno - a ono je to zatím zatracený oříšek. Představy byly ty, že bude energie zadarmo - a ono to je zatím tak, že do toho lidi postupně vrazili třeba i tolik, že by jim to zaplatilo benzín nebo uhlí možná až do konce života, nebo aspoň daleko víc, než doufali ušetřit.
Nemá cenu tady vyjmenovávat co všechno už se vyzkoušelo - a většinou jenom proto, aby se to ukázalo být neprůchodné. Je pravda, že pár věcí už dokáže něco uspořit, ale k VE to má pořád ještě hodně daleko.
Proč myslíš, že se tolik lidí soustřeďuje na vodu jako palivo? Jenom proto, že i když už je 30x dražší než za socializmu, tak je pořád ještě tisíckrát levnější než benzín. U benzínu platíš za tu tekutinu jenom pár halířů a ten zbytek jde na daně, zisky, tankery, ropovody, vrty a plošiny a celou tu mašinerii kolem toho.
Věřím tomu, že VE existuje, ale nevěřím tomu, že se k ní někdo může dostat "přes peníze", tedy snahou mít něco zadarmo nebo levně. Až se k ní někdo dostane, tak to pak sice bude mít zadarmo a nebo levně, ale to bude jenom úplně vedlejší efekt, něco jako prémie za to, že jeho cílem bylo třeba najít něco, co bude mnohem míň škodit přírodě.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od lajos »

Pootíku tvé úvahy sice chápu ale přestaň sýčkovat, huž se opakuješ, si myslím že když by sme tlačili správně tak nakonec snadno nebo težko by jsme to někdo mohli vysrat?


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od poota »

Z duše mi mluvíš - akorát to chce tlačit spíš na materiál než jenom na klávesnici :lol:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od lajos »

V poslední době nějakou snahu jsem měl obnovit sestavu vyvíječe- to nestačí , v uterý snežilo a ráno jsem škrábal zas led a sníh. Pak namontuj něco spěšně do auta (když tě chytne můza), jsem rád že nádobu na vyvíječ mám od Petera ještě vcelku.


tichys
Stálý člen
Příspěvky: 87
Registrován: pon 13 úno 2012 17:33
Dal: 65 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od tichys »

NAVAR píše:...Ba co dokonce jsem toho názoru že si jí zatím nezaslouží, neumějí se chovat rozumně....
poota píše:...Představy byly ty, že bude energie zadarmo... Věřím tomu, že VE existuje, ale nevěřím tomu, že se k ní někdo může dostat "přes peníze", tedy snahou mít něco zadarmo nebo levně...
Problémem taky je, že většina lidí "do toho" jde jenom proto, aby až "toho" dosáhnou, tak "to" nejlépe tak patentovali a pak na "tom" pohádkově zbohatli.
Ale vesmír takhle nefunguje...


deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od deʒa vy »

tichys píše:Problémem taky je, že většina lidí "do toho" jde jenom proto, aby až "toho" dosáhnou, tak "to" nejlépe tak patentovali a pak na "tom" pohádkově zbohatli.
Smutne je že máš pravdu, no na druhú stranu pre tých ktorý vedia potešitelné je že to vo všeobecnosti nie je pre každeho až také jednoduché.


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
neo
Stálý člen
Příspěvky: 27
Registrován: stř 21 led 2015 8:45
Dostal: 7 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od neo »

Jsem tady na fóru nováček, ale vidím že fóra jsou podobná jak vejce vejci.
Moderátoři nezasahovali i do drobných sporů a nechali houstnoucí atmosféru přejít v nedýchatelný vzduch. Tak se nedivte, že většina vědoucích lidí odešla a fórum je tam kde je.
Příkladem je můj příspěvek z 25.2.2015 23:56hod . Moderátore meměl jsi tam zasáhnout? Na dané stránce jsou čtyři příspěvky které v daném vlákně nemají co dělat. Na jiném fóru by byli tyto příspěvky dávno smazány-přesunuty.
Dovolím si výrok upravit na
Vědoucí byli vyhnáni prudiči a nevědoucími za přihližení a nic nedělání vedoucích.
Myslím že páni moderátoři nejsou zcela bez viny jak je zde psáno.
J.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Rozprava - 2015

Příspěvek od poota »

neo píše:Příkladem je můj příspěvek z 25.2.2015 23:56hod . Moderátore meměl jsi tam zasáhnout? Na dané stránce jsou čtyři příspěvky které v daném vlákně nemají co dělat. Na jiném fóru by byli tyto příspěvky dávno smazány-přesunuty.
Mohl bys být té lásky a specifikovat přesněji, které že to příspěvky měly být podle Tebe smazány a nebo přesunuty a kam? Když už si s tím dáš tu práci, buď i tak laskav a sděl mi, která pravidla ty příspěvky porušují - ušetříš mi tím dost času, kterého nemám zrovna nazbyt - děkuji.
Pročítal jsem si to ještě jednou, a nic tak závadného jsem tam neshledal - buď jsem byl na jiné stránce a nebo nejsou na tomhle fóru diskuze cenzurované jako jinde, třeba na Aldebaranu.
Snažíme se tu přece jenom o trochu jinou úroveň, která se projevuje třeba tím, že moderátoři nemažou co se jim zamane a uživatelé zase na oplátku svoje připomínky k moderování vyřizují s daným moderátorem v klidu SZ.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Odpovědět

Zpět na „Hyde Park nebo Kanál ?“