Koupím

Inzerce a poradna, kde a jak nejlépe nakoupit...
Odpovědět
Uživatelský avatar
wh173
Starší člen
Příspěvky: 101
Registrován: stř 01 lis 2006 10:05
Bydliště:
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Máte digitrony?

Příspěvek od wh173 »

Hyna píše:
Bohužel, to jsou positrony.
nj, sem to nezkoumal, ... ale vcera sem tam koukal na digitrony... ale uz je asi nekdo koupil...


Who told you, you could do this like that?
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

sháním

Příspěvek od martinq »

měděné nebo poměděné krokodýlky, banánky, kuprexit i zbytky min. 5cm x 4 cm


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
wh173
Starší člen
Příspěvky: 101
Registrován: stř 01 lis 2006 10:05
Bydliště:
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Máte digitrony?

Příspěvek od wh173 »

Hyna píše:Měl bych zájem o 6 kusů digitronů, nejlíp ZM1082T
ted tam sou opravdu digitrony http://aukro.cz/item151212127_digitrony ... atice.html
;)


Who told you, you could do this like that?
Uživatelský avatar
hyna
Stálý člen
Příspěvky: 44
Registrován: sob 17 čer 2006 19:21
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Máte digitrony?

Příspěvek od hyna »

wh173 píše:ted tam sou opravdu digitrony http://aukro.cz/item151212127_digitrony ... atice.html
;)
Dík, snad je vyhraju. ;)


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

osciloskop

Příspěvek od martinq »

koupím osciloskop pro PC na zastaralé ISA kartě, jakýkoliv za rozumnou cenu (1000 Kč ?)
http://www.etcsk.com/products/m121/index.php?lang=svk

http://www.etcsk.com/products/m221/index.php?lang=svk


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

hudbu

Příspěvek od martinq »

CD či DVD (i zálohu) Irish Woman, 4 sopránistky koncertují s houslemy, vokály, orchestrem, máte někdo ?


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

motor

Příspěvek od 1220 »

Koupím motor čtyřtakt malý v chodu nejméně dvouválec, nejraději lodní,
v chodu, nebo s malou vadou. Zn.:Na pokusy. :?:


J.K
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: pát 12 led 2007 8:00

Koupim 4-T motor

Příspěvek od J.K »

Koupim jakykoliv 4-taktni motor ze stare sekacky, funkcni...

PS: Motor co jsem pred casem sehnal je po smrti, takze shanim dal...


J.K.
Uživatelský avatar
Karel IV
Starší člen
Příspěvky: 145
Registrován: ned 21 led 2007 11:38
Bydliště: Hupikov
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od Karel IV »

Předělat se dá, ale nebude sedět stupnice. Pokud by byl digitální, tak nebude ukazovat skutečné hodnoty.


Ohne Bier geht´s nicht
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

PC zdroj

Příspěvek od Iv »

Kdo nabídne PC zdroj 400W-jen se nepřetrhnite,ale lacino,banky nevykrádám ani netuneluju,v parlamentu nejsem! Díky!


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Příspěvek od lajos »

Včera jsem jeden rozebíral, byl vadný, je to zážitek loupat ty součástky no a ten feriteček co je na přenos těch 400W, krása.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Merlin »

lajos píše:Včera jsem jeden rozebíral, byl vadný, je to zážitek loupat ty součástky no a ten feriteček co je na přenos těch 400W, krása.
... a ta Schottky dioda.... a 20A Graetz na vstupu...

Ive, neuvedls jestli starý typ nebo ATX (jiný konektor pro main board). Starých tu mám bednu...


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Příspěvek od lajos »

Starý PC už měli 400W zdroj? Tam byli většinou 200-250W.


JOVA
Zasloužilý člen
Příspěvky: 257
Registrován: úte 21 lis 2006 11:01
Bydliště: Jižní čechy
Dostal: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

PC zdroj

Příspěvek od JOVA »

Ivo pokud to potřebuješ na vyvíječ, a dostat z toho něco kolem 20A na 12V, dají se zapojit dva zdroje 200W do série na 5ti voltech. Musí se jen zvednot napětí z těch 5V na 6V (většinou výměnou dvou odporů) a na jednom zdroji odizolovat tišťák od kostry aby to nešlo do zkratu přes zem (-5V je ukostřeno).
Doplněno pro ostatní:
Jde o to že z PC zdroje kterých se všude válí mraky leze pokud zanedbáme pomocná napětí –5V 3,3V... slušných 5V/20A a 12V/8A . Těch 12V je sice na vyvíječ použitelných, ale ten proud je slabý, dalším problémem může být, že stabilizace napětí se většinou hlídá na 5V a pokud se zatíží jen 12V napětí jde dolů! Já jsem to proto svého času řešil tak, že jsem použil dva zdroje, z těchto zdrojů vyvedl 5V to jsou ty červený a černý vodiče a zapojil do série 5V+5V=10V/20A.
Před tím, než to ale uděláte, se jeden zdroj musí rozebrat, a zem pro 5V se musí odizolovat od plechové krabice. Ve zdroji je to řešeno většinou tak, že plošný spoj je rohem pomocí šroubu co ho drží v krabičce ukostřen k plechu. Většinou stačí ten růžek mědi odbrousit. Tím se těch 5V stane odizolovaných od nulového vodiče a zdroj se stane plovoucím a může se zapojovat do série s jinými 5V (0V černý, červený na černý plovoucího zdroje a na červeném tohoto zdroje máte 10V/20A proti té první 0). Není problém si takovýchto izolovaných zdrojů udělat několik a jít po 5V na 15V, 20V…/20A. Samozřejmě se takto dají spojit za určitých podmínek i napětí 12V a dostat tak 24V/8A. Pozor ty drátky k jednotlivým konektorům. Jsou dost slabý na ty proudy! Je lepší je vyhodit a dát tam jen jeden pár silnějších.
Pokud chcete jit nad 10V při dvou zdrojích, musí se těch 5V pomocí změny odporů v obvodu stabilizace napětí zdroje zvednout a tím se ze dvou zdrojů dostat třeba 12V/20A. Tak jsem to řešil já. Přesný návod jak na to se dá nalézt na internetu a nedá se tak jednoduše popsat.
Pro belamachina:
tím ti chtěl ten dotyčný říct že se dají spojit dva zdroje paralelně a tím zdvihnout jejich proud na dvojnásobek za předpokladu, že výstupní napětí obou je stejné. Spojíš spolu –12V a mezi +12V by jsi neměl naměřit žádné napětí OK oba zdroje se můžou spojit. Pokud tam bude napětí jeden zdroj bude dávat napětí druhému. Ale jak jsem napsal nahoře je tam problém se stabilizací a tyto zdroje by bez zátěže na 5V neměly být provozovány!!!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) JOVA dne úte 30 led 2007 17:22, celkem upraveno 5 x.


belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

Re: PC zdroj

Příspěvek od belamachina »

JOVA píše:Ivo pokud to potřebuješ na vyvíječ, a dostat z toho něco kolem 20A na 12V, dají se zapojit dva zdroje 200W do série na 5ti voltech. Musí se jen zvednot napětí z těch 5V na 6V (většinou výměnou dvou odporů) a na jednom zdroji odizolovat tišťák od kostry aby to nešlo do zkratu přes zem (-5V je ukostřeno).
ja mam tiez kopec starych pc zdrojov a dostal som odporucanie teda ak som tomu dobre rozumel ze sa daju spriahnut dohromady dva zdroje na 12 v ale len v pripade ze na + + nenameram ziadne napatie.


Odpovědět

Zpět na „Bazar“