Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".

Moderátor: Merlin

Odpovědět
Parazit007
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: pát 15 úno 2013 7:08
Dal: 1 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od Parazit007 »

Ty diody jsou 1N34a u nás je prodává farnell za 1ks 37kč a v Číně za 250 i s poštovným. Jinak dík za nabídku. Ať se vám daří. Brzy se ozvu a snad už s výsledkama :-)


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od jeff »

Pokud by stačily Ge diody ze staré produkce Tesly, tak jsou k dispozici u Denkl electronic www.denkl.cz/ 1 - 7nn41 po 25,-Kč, GA201 - 206 po 6,-Kč

Jeff


Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od Jirkason »

Zdravim Dolf,
jsem rad ze dalsi kdo maká, trochu mohu poradit, s tou NE555 mas pravdu, ale da se, ja jsem udelal opravdu poradny VN zdroj cely panel je na mojim fotolbu, pracuji s nim na vsech pokusech, mel jsem super obdelnik a z nejakeho duvodu mam super pilu, schema jsem nasel na netu ale blblo to tak jsem ho trochu upravil,
konec je polomost na MOSFETECH STW29NK50Z,500V/29A,350W,,, uz se prestavaji delat, tak jsem si 4ks dokoupil, maji interni ochranu jako zadny, snesou vsechno ja je jeste pro jistotu chranim klasikou externe, ted to ofotim a dam do fotoalba,
do 1.5A nemusim poustet ventilatorky jsou vlazne, potom uz se zacinaji trochu hřat, snesou v phode trvaly provoz 4A, výš jsem zatim nepotreboval jit, jedou perfektne diky IR2153, jo ted si vzpominam, uz jsem jednu IR2153 odpalil a to ze jsem, prepoloval nebo neco fatalniho podelal, dal jsem tam IR2151 to je skoro to same jen asi proto mam ted vystup pilu, ale jede to opravdu jako kanadska pila.
Druhou VN cást jsem odkopiroval od Dynatrona, super kratke impulzy velke mošnosti, dulezite aby spar-gap byl paralelne, hodne lidi to dela naopak, duvod je prosty paralelne se ti spetny impulz z induktoru vraci do kondu, ale seriove ti utika do VN sekundaru.Zapojeni je nastaveno na 20-120kHz, doporucuji, dlouho jsem delal poradny VN zdroj, a hodne vyzkousel, mam i s NE555 hotove s koncema 2xdarlinkton a koncak MOSFET, i to se da, ale proti tomuto, pohadka, mas tu obe pulvlny, poslu foto.
Naposledy upravil(a) Jirkason dne sob 02 bře 2013 18:01, celkem upraveno 1 x.


Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od Jirkason »

Dolf, poslu OK schema budice polomost na IR2153 or IR2151, koncaky 2x MOSFET 500V/29A,350W,myslim ze to je i na mem fotoalbu,.... neznicitelne,!!!... do 2A, se skoro nehreji, jedu na ne 4A ale spustim ventilatorky STW29NK50Z,
obdelnik ze zacne deformovat od 40kHz, ale jinak ti to vybudi na jakekoli F, pokud ovsem mas na te frekvenci i VN trafo, proti NE555 jede toto zapojeni dvoufazove, s NE555 jsem spachal buzeni koncoveho MOSFETU dvema darlinktonama PNP a NPN, jede jako singerka, poslu taky foto i to ti vybudi co chces, ale na IR je lepsi kuli dvouvlne.
Jedou na stridacku a tudiz se koncaky skoro nehrejou.
Mej se.Za chvili mas mail.
ja jsem si ho delal sam, dostanu z neho do 10KV potom uz se bojim spis o kondy.


Dolf
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: úte 28 úno 2012 15:02

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od Dolf »

Jirkason díky, tak to už jme doma, do 40kHz s IR2153 jsme měli také hezké průběhy. Jak velkým napětím napájíš ty konce? VN trafo máme 9 - 12z 0,9mm primár a sekundár 4441z 0,15mm. Což nám splňuje podmínky pro nabití kondenzátoru 0,25uF za 20ns proudem 40 - 50mA při cca 4kV. Teď to jdeme ještě trochu prubnout s tím íerkem a vnoci navineme ten nový projekt a zítra dáli Bůh tak vyzkoušíme.


Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od Jirkason »

Dolf, ja mam VN trafo primar 9z prumer 2.4mm, sekundar, 0,75 vodicem a zavity co se veslo, tedy nevim.Ja jsem to stavel na Dynatrona, slape to, ale ne jak by melo, litam tam v rezonanci ale nedodelal jsem cely konec, je treba aby byl uzavren, kapanadze se mi libi nejvic, jinak jde mi na nervy to brutalni jiskriste, brni me z toho hlava, elegantni je puvodni predpokladane zapojeni VN u Kapanadzeho jednim tranzistorem, elegantni bezhlucne, jenom male jiskriste na civce nebo nekde to potom zavrit do krabicky, ma tam spetnou vazbu primar 3+12zavitu, horsi se mi zda dobre vyresit sinus premodulovani 50Hz, no OK, dej vedet jak nejak pokrocite, posli pripadne i nejake foto.
Ja se budu taky vselijak snazit.
Nedovedu si predstavit ze to sprovoznime, BOMBA!!!!Adrenalin jako hovado, no ne?
Drzim palce,
J.


impedence
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: pát 15 úno 2013 15:54
Dostal: 2 poděkování

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od impedence »

dolf: hoď sem ten zmršenej průběh , nekmitá ti to někde?
já jsem tůleva zkoušel : http://www.high-techmagic.com/images/free_elec.GIF a překvapilo mě, že to funguje. Na kondíkách jsem po cca 5 minutách měl 0.5V. Měl jsem to i na škopku frekvence se pohybovala ve stovkách khz až 10Mhz.
jirka: jsem zvědavej jak ti ten Hendershot dopadne.
já už doma mám nachystaný vn trafo z tv a v tejdnu dodělám jiskřiště. zkusim postavit repliku TK. nějakou dobu procházím jeho videa. No uvidíme jak to dopadne.
všiml jsem si, že vstupní napětí je přímoúměrný výstupnímu výkonu u TK. Myslím , že u 100kw zařízení má Teslovu cívku. vůstup má vždy 1/4 délky celého vynutí. uvidíme no. při troše štěstí budu mít do měsíce doma funkční TK zařízení ( :DD). Základ je projít všechna jeho videa a hledat co je v každém z nich a aplikovat to na jeho první verzi. Chce to najít podobnost mezi TK a patenty Mr.Tesly. Základ je porozumět http://www.google.com/patents?id=m7R9AA ... &q&f=false tomuhle. Tesla říkal , že pozoroval větší výstupní výkon na přijímači než vstupní výkon na vysílači. Z toho podle mě vyplynul TK a proto tesla stavěl jeho věž.

hodě štěstí!

:idea: Použití zkratek, které v textu nejsou vysvětlené, ubírá textu na srozumitelnosti - poo.
TK = tak říkám kapanadze device podle autora(Tariel Kapanadze). někdo plete dohromady kapagen a kapanadze přitom to není stejné.
Naposledy upravil(a) impedence dne ned 03 bře 2013 17:55, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od jeff »

Za IR2153 (51) je možné zapojit IR2110 (13), budič výkonových fetů. Dostatečné napětí, výstupní proud i rychlost http://www.futurlec.com/Others/IR2113.shtml

Jeff


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od lajos »

Že vám do toho kecám, ale KA206 je myslím křemík, jenže rychlý spínací (nemam po ruce katalog), místo germania byste mohli použít rychlý spínací schotky diody, neb tam jde stejně o otvírací napětí na diodě 0,4 V germánium a schotky a 0,65 V na křemíku. Za 1N34 škoda vyhazovat peníze, když schotky stoji 2-3 koruny.


pdob
Stálý člen
Příspěvky: 33
Registrován: ned 23 srp 2009 16:35
Bydliště: Likavka
Dal: 97 poděkování
Dostal: 9 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od pdob »

Jirkason,žiješ? Dúfam že sa ti nič nestalo pri tých pokusoch.Síce tomu nerozumiem ,ale bolo to napínavé čítanie.Držím palce.Hlavne opatrne,nech sa Ti nič nestane.


Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od Jirkason »

Ahoj vsem kteri hledaji!
pdob, dik za prispevek, zatim ziju, trochu popalenin jsem vyfasoval, nedelam v rukavicich
, a to by jsem mel, prace pokracuje, dnes budou testy na vytoreni reaktivni zony.
Jinak chci rici pro vsechny, cely system Kapanadze, Smith, Dynatron, atd., jsou jednoduzsi
nez to preferuji, drzte se striktne N.Tesly a hlavne pozor na vselijaka schemata a nesmyslne teorie,
udelal jsem uz dost pokusu a vetsina schem je zavadejicich, prisel jsem na to, ze skutecnost,
je o mnoho jednoduzssi, a tedy davam toto pravdive vyhlaseni.
STAVBA GENERATORU na ziskani nebudu rikat volne, zarive atd, energie, protoze to nikdo zatim nevi,
ale energie X krat vetsi muze podle navodu postavit i clovek s obycejnyma znalostma elektriky ba bez znalosti a to doslova na kolene!!!!Da li Buh, do leta je hotovo.Tedy vlozis 1A dostanes 10A, vlozis 10A dostanes 100A,
a jeste jeden paradox, ci vetsi zatez das tim vetsi efekt dostanes, a dale, elektrina kterou zistas neni klasika co zname ze sasuvky naseho bytu, muzes ji vzit do ruky a nekope i kdyz tam je napeti 230V a proud 5A, muzes vlozit do vody
a nekope, muzes ji posilat po jednom slabem vodici 5A s pohode po 0,1mm Cu.
Toto je relevantni informace.Chci jeste dodat ze zakladem cele uspesne stavby je klasika Tesla, tedy sila je v bifilarnim vinuti...toto vinuti je schopno zachovat se jako nasoska energie a predat tuto energii se ziskem, ale!! uz v jine nam zatim nezname podobe, v teto chcili vim ze ve velmi pratelske a mocne podobe.
OK zatim vsechno, tedy vy kteri cekate na vysledky a potom jenom udelate svoje zarizeni podle presnych instrukci, "kucharky" se dockate a uz brzy.
Mnoho hodin stravenych hledanim, mnoho penez vlozenych do hledani a pokusu, mnoho modliteb k Bohu o
moudlost a pochopeni, verim bude uz brzy korunovano uspechem a to navzdory silam ktere si to nepřejí.
S pozdravem,
Jirkason.
P.S. Dalsi fota a vydea do meho fotoalba zastavuji.
Na tomto vlakne zustavam.


impedence
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: pát 15 úno 2013 15:54
Dostal: 2 poděkování

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od impedence »

podlemě se výstupní výkon násobý napěťově a né proudově. dále si myslím, že když se napětí nafázuje na 230V 50hz, tak už to ránu dá. Podle mě to nekope kvůli skinn efektu, který se nafázováním ztratí a ten přenos po tenkých drátech je podle mě to smé. Samozřejmě nemusím mít pravdu. Je to jen doměnka.


Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od Jirkason »

impedence:promin jeste stale mozna patris k lidem kteri neuvazuji o jinem druhu
elektriny, toto se vubec nechova klasicky, nemuzu s urcitosti rici ze tu hraje nejakou velkou roli skin efekt,
skin efekt je rovnomerny na vodici civky tr, pokud vodice jsou dostatecne od sebe vzdalene a jsou hole-bez izolace,
uz izolace meni geometrii skin efektu, vyhrezava na stane kde ma volno a naopak blizko vedle sebe vodice se stlacuje,
proto si myslim ze se skin efektem by jsem si zivot nekomplikoval v tomto pripade.
Jeste jednou Zopakuji, hlavni roli v ziskani volne energie je silne vyzařování indukce, ne vsak do prostoru, idealni do F= 130kHz, u me je to 24-26Khz.Timto silnym vysokof. polem modulujete cele zarizeni, ale dalsi osvetlovani by prineslo,
zbytecne diskuze, zase opakuji, zadne slozite namotky a slozite vypocky, zarizeni bezi i na odoka spichnute trafo,
dalsi svysovani ucinnosti je mozne vetsi nalozi zatizeni zatim pouze odporove, a uzemeni TENKYM vodicem na zahrade,
paradoxne cim silnejsi uzemnovaci vodic tim horsi vysledky, popravde vse odporuje moji 40lete praxi, jedna se tu o zcela novou prevratnou energii, neni problem spichnout aparat s 10ti nasobnou ucinnosti, ovsem po presnejsim laborovani, muze byt ucinnost lehce 100nasobna vzhledem na IN-OUT, pri navysovani ucinnosti se zacne i zde projevovat zatizeni generatoru, toto je uz detail reseni.Do leta dam cely kompletni navod i s videi, Dynatron to uz sfouknul, jsem s nim ve spojeni a jeho aparat jsem postavil a odzkousel, je funkcni, ale nemam rad to hlucne jiskreni,
a buzeni podle Brovina je velmi elegantni a bezhlucne, maximalne pisteni F.
OK, pratele zatim vse, nebudu nikomu mychat karty, teoretici a matematici tu konci, ale faktem je ze tajne vyz. maji uz daleko lepsi a vykonnejsi zarizeni, ale i toto je uz blizici se osvobozeni od placeni el.
S pozdravem vsem, a jedine prakticky se doberete k vysledku, jak rikam teorie zde konci i vsechny znalosti za 40let,
hledim na to a nechapu, odporuje to soucasnemu pojimani principu, i kdyz jiste principy Kirhofovy zde plati ale!..jen po urcitou cast potom se to uz vymika nasemu poznani, ale to me nezajima, dulezite ze to funguje a ze to uz mame,
a Mr. Kapanadze prosral cas kdy to mel otevrene vsem dat, a proc to nedava, protoze klamal lidi a kdyby to uverejnil
tak z neho udelaja svet blbce, protoze ta jednoduchost je genialni, spichne to i kuchař.
Vse!!!!!


Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Odhalení tajemství stavby generatoru-navod!!!!!!!

Příspěvek od Jirkason »

Vážení přátelé,
na Bozi vnuknuti my bylo dano aby jsem dale predal presny navod na rychlou stavbu morno rici
generatoru volne energie, zarive energie, a to jednoduchymi slovy, jasne pro vsechny.
Predem vsak musim upozornit ze za stavbu tohoto zarizeni kohokoli neberu zadnou zodpovednot za pripadne ujmy na zdravi ci majetku, kazdy dela toto zarizeni na vlastni zodpovednost, predem upozornuji ze lide bez znalosti alespon zakladu elektrotechniky a prislusne kvalifikace a bezpecnostnich znalosti by se nemeli do teto stavby poustet, stavba je zivotu nebezpecna!!!!
Po dohovoru s bratry a prateli v Rusku a Ukrajine odhaluji toto "tajemstvi N. Tesly" a to s tim ze kazdy bude dale sirit toto zarizeni vsem lidem z Bozi vule, je mnoho chudoby a potrebnych lidi, a dale je treba se zbavit zavisloti na el.energii.I pres 40letou praxi na poli elektrotechniky, nejsem zatim schopen pochopit zakony teto energie, tato energie nekope, nepali a cim vetsi zatez date do urcite miry aby nedoslo k pretizeni a spaleni aparatu tim vetsi vykon dostanete, uzemeni je paradox, cim tensi vodic 0.3-0.5mm tim efektivnejsi vysledky, NUŽ POJĎME NA TO.
Admina teto stranky zadam a prosim o dalsi šiření vsem lidem a celemu svetu, toto zarizeni se neda patentovat je Bohem dano a patri vsem lidem, je to zarizeni na principu objevu Mr. N.Tesly, je jednoduche a tudis genialni!
Dalsi podrobnejsi informace casem dam v blizke dobe na svuj fotoalbum, vsichni zacnete na tomto pracovat zarizeni ve sve nejjednoduzsi forme je overene a funkcni, davejte sve poznatky fota a videa na toto vlakno a i na ostatni, aby toto bylo jiz nezastavitelne, tento rok je rokem zacatku konce elektrifikace a osvobozeni lidstva od zavoslosti a placeni el.energie.
STAVBA ZARIZENI V BODECH!!!!
1. srdcem je VF power generator na F=24-30kHz, kdo chce sam si jej postavi,
lacinejsi a rychlejsi zpusob jak experimentovat je zakoupit si indukcni varic a mate generator!!!
2. indukcni varic obsahuje indukcni civku pod povrchem varne desky, vetsinou se zapne inicializaci cidla reagujici
na kovovy hrnec polozeny na desku, toto cidlo je treba deaktivovat, tedy aby varic byl v chodu okamzite po zapnuti!
3. Vyrobis plochou bifilarni civku po navodu N.Tesla, civka by mela byt na prumer mensi nez samotna civka inducni ve varici-generatoru.
4.tuto bifilarni civku polozis na varnou desku, na vyvody bifilarni ploche civky zapojis paralelne indikcni zatez, zarovky varic minimalne 500W, vse propijis tenkym Cu smaltovanym dratem, zapnes varic s prednastavenim na minimalni vykon
zaric zacne varit a zarovky svitit.
5. uzemenim jednoho konce pralelniho zpojeni zateze se vykon znasobi.
6.Dalsi znasobeni vykonu je mozne polozenim feritovych prstencu na povrch bifilaru.
7.Dalsi znasobeni vykonu je mozne naskladanim nekolika bifilaru na sebe jako sendviče, prolozene feritami!
je treba experimentovat, nerbot kazde zarizeni bude mit jine niance, ale kazde bude okamzite funkcni, bez slozitych vinuti a rezonanci.
8. Dalsi mošnost-navyseni vykonu je mozne ze indikcni civku vevarici oblozite z obou styran bifilarovymi sendvici a kombinace rerity.
8.Cim kvalitnejsi uzemeni timlepsi vysledky.
9.Dalsi az 100nasobne navyseni vykonu nastane kdyz bifilar aktivujete fazi ze site 230V/50Hz,!!!!Dostanete na vytupu krasne napeti 220V/50Hz.
minimalni COP=10-100 ba i vice, zalezi na pokusnikovy ktery experimentuje, pozn. privod faze do bifilaru ze site a proud vstupujici omezime jednoduchym spusobem a to zapojeni do obvodu kondenzator na 400V 1MF, treba expetimentovat optimum. Idealne pro zacatek 50-100W.
Eto Vsjo. Tot vše.
Toto je cele tajemstvi vutvoreni tzv. nulteho bodu a nasavani volnych pozitronu do bifilaru, kratke pochopeni, mezi induktorem a bifilarem prijimacem se vitvori reaktivni zona viz US.patent., ferity polozene na bifilar tvori odrazove zrcadlo VF magneticke indukce a odráží mag. tok zpet na bifilar.
Dalsi teoretizovani nema smysl, kazdy se dejte do teto stavby na vlastni riziko, nenesu zadnou odpovednost za pripadne ujmy jakehokoli druhu!!!!!!
Ostatni kteri pracujete na Kapanadzem pokracujte jen s uvedomenim tohoto zakladniho principu, dalsim experimentobanim s modulaci VN do generatoru muzete dosahnout rozdil v mezi IN-OUT az 1 000procent, za predpokladu spravneho dimenzobani vsech komponent zarizeni, jinak dojde ke kolapsu a vyhoreni ci roztaveni jistych klicovych komponents zarizeni.
S pozdravem a mnoho uspechu.
Jirkason.


Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od Jirkason »

Jeste jsem zapomel,
dost podstatny detail, od prijimace-bifilaru nepouzivejte
na propojovani kovove magneticke krokodylky, nejlepe je letovat a nebo smotat uzlik jako
propojeni vodic na zatez, a nebo krokodylky mosazne ,medenne.Bezne magneticke krokodylky spalite nebo roztavite.
Vsjo.
Jirkason.


Odpovědět

Zpět na „Seriál Testatika + Diskuze“